Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.02.2015., 10:51   #4441
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 807
Za taj mobitel sam negdje procitao da radi samo na GSM (2G) mrezi sto mi ga cini besmislenim.
skitnica je offline  
Staro 19.02.2015., 11:25   #4442
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Za taj mobitel sam negdje procitao da radi samo na GSM (2G) mrezi sto mi ga cini besmislenim.
Ja sam našao da ima 3g:

Model Eachine M1
Band
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 900/2100MHz
__________________
de.fang je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2015., 11:32   #4443
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,431
ZenFone 2 baš i nije tako jeftin kako se mislilo - nije 200 nego 300$
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Staro 19.02.2015., 11:56   #4444
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,117
-.-
Po tko zna koji put US cijena će biti 200$. Nitko je nije tvrdio da će ovako koštati 200$.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline  
Staro 19.02.2015., 12:04   #4445
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Ulefone Be X (onako, na prvu)

Gdje/što: Stigao s Coolicoola za 15 dana. 90 USD + PDV

U kutiji: mobitel, EU punjač, USB kabel, baterija (piše 1900mAh, poslije ću je izvagati), dvije folije za ekran od kojih jedna već postaljena na mobitel.

Izgled: lijep telefon, kompaktan, djeluje dosta kvalitetno.

Ekran: Stigao sa zalijepljenom folijom. Oštra slika, dobre boje, dobro osvjetljenje. Multitouch 5 prstiju. Dobar odziv ekrana, precizan. Tipke ispod ekrana nisu osvijetljene.

Kamera: mislim da je zadnja kamera 5Mpx interpoliranih na 8Mpx. Slike dnevne su ok za mobitel. Noćne dosta zrnate ali svijetle, bljeskalica dovoljna za 1,5 do 2 m udaljenosti.
Prednja kamera je iznenađenje - bolja od prosjeka.

GPS: lock za cca 25sec. Nisam još probao voziti s njim.

Zvuk: U razgovoru ja čujem dobro i mene čuju dobro. Zadnji zvučnik glasan, dobar zvuk.

Notification led nema.

Slike:
Prednja kamera


Zadnja kamera
; ; ; ;

GPS

Zadnje izmijenjeno od: fora. 19.02.2015. u 21:41. Razlog: Dopuna
fora je offline  
Staro 19.02.2015., 12:10   #4446
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Zar nema cooli osiguranje od poreza ili to ne fercera vise ?

Slike odlicne za takav mobitel
__________________
de.fang je offline  
Staro 19.02.2015., 12:29   #4447
JohnnyBravo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: BG
Postovi: 25
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
ZenFone 2 baš i nije tako jeftin kako se mislilo - nije 200 nego 300$
Na netu dosta pominju Pegasus

http://www.gsmarena.com/asus_pegasus-6897.php
JohnnyBravo je offline  
Staro 19.02.2015., 13:37   #4448
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Prije 2 dana sam narucivao neke sitnice sa coolicool i na checkoutu mi je nudio opciju osiguranja od poreza.mozda kolega nije primjetio da moze uzeti i to ili je odmah isao na paypal checkout
cyclone je offline  
Staro 19.02.2015., 13:44   #4449
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Znam za osiguranje od carine, ali mi se nije dalo oko toga. Prije sam uzimao s Pandawilla sa osiguranjem (dok je bilo 5%) i nikada mi ne bi vratili onih 30 kn dodatnih troškova nego samo pdv i to bar par dolara manje nego što je. A s obzirom da sam Ulefone kupio na akciji za 69 Usd ušteda bi bila 30-ak kuna. Meni nebitno.
fora je offline  
Staro 19.02.2015., 14:15   #4450
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,431
Citiraj:
Autor JohnnyBravo Pregled postova
Na netu dosta pominju Pegasus

http://www.gsmarena.com/asus_pegasus-6897.php
Pegasusu je baziran na MTK čipsetu kao i 99% Kineza pa mi nije interesantan. Intel i SD čipseti su ipak klasu bolji od njega pa su zato zanimljiviji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2015., 14:24   #4451
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
ZenFone 2 baš i nije tako jeftin kako se mislilo - nije 200 nego 300$
Pa najavljen je za drugi kvartal 2015. a u najavi ili pretprodaji može biti i $180
ili $450 - koliko trgovac odredi. Dakle nema ga još mjesec-dva u prodaji.

Najavljena cijena je $200 što i piše u članku
Citiraj:
which might be carry $199 price tag since Asus confirmed that the Zenfone 2 series will start from $199 during CES 2015.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 19.02.2015., 14:26   #4452
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pegasusu je baziran na MTK čipsetu kao i 99% Kineza pa mi nije interesantan. Intel i SD čipseti su ipak klasu bolji od njega pa su zato zanimljiviji.

Da, ovi MTK uopće nisu zanimljivi
Pegasus je odličan mobitel s jednom bitnom manom
(nije mtk u pitanju)


Upps, duplić
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 19.02.2015., 15:14   #4453
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,431
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Pegasus je odličan mobitel s jednom bitnom manom
(nije mtk u pitanju)
Kojom?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Staro 19.02.2015., 16:15   #4454
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Nije za korisnike China Unicom mreže.

Pegasus X002 - TD (China Mobile)
Pegasus X003 - CDMA (China Telecom)

Čekam na 004 (možda i 001) ali nisam vidio najavu u kineza

Nekome TD paše, meni ne
Citiraj:
sviđa nam se što podržava tri-band 2G GSM, tri-band 3G TD-SCDMA i tri-band 4G TD-LTE mreže
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 19.02.2015., 18:13   #4455
bodija
Registered User
 
bodija's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zadar
Postovi: 101
Citiraj:
Autor fora Pregled postova
Znam za osiguranje od carine, ali mi se nije dalo oko toga. Prije sam uzimao s Pandawilla sa osiguranjem (dok je bilo 5%) i nikada mi ne bi vratili onih 30 kn dodatnih troškova nego samo pdv i to bar par dolara manje nego što je. A s obzirom da sam Ulefone kupio na akciji za 69 Usd ušteda bi bila 30-ak kuna. Meni nebitno.
PDV bi na cijenu od 69$ trebao biti oko 116kn ,neznam zašto nisi iskoristio povrat ako si mogao!
bodija je offline  
Staro 19.02.2015., 20:58   #4456
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,994
http://www.gsmarena.com/lenovo_to_an...news-11253.php


Novi Lenovo uređaji izlaze sad na MWC u 3. mjesecu.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline  
Staro 19.02.2015., 21:02   #4457
Eyekool_CN
n00bmate
Moj komp
 
Eyekool_CN's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Vibe 1 Pro "malo" podsjeća na HTC, ili mi se čini?
Eyekool_CN je offline  
Staro 20.02.2015., 00:48   #4458
dragstar
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Lijepi pozdrav svima.
Nov sam ovdje, a pročitao sam skoro sve komentare. Naučio podosta. Svaka čast ekipi.

Prestigio je dao svoje tj. grubom greškom završio u vodi, pa slijedi kupnja.
Zamolio bih vas za savjet koji bi mob bilo ...hmmm...najpametnije kupiti od ovih koji su mi u nekom užem izboru (koristio sam Kimovil, radi cijene i karakteristika):
1. Lenovo Golden Warrior A8 806
2. Elephone P3000S
3. Elephone P6000
4. Kingzone N3 plus

Znam da svatko ima preferencije ka određenoj marki, a osobno nemam iskustva ni s jednom od ovih, pa molim za pomoć.

Dakle, radi se o cifri od cca 1000 do 1200 kn (u tom se rasponu kreću ta četiri) i to mi je negdje ciljani iznos. Može i malo više ali ne previše, ako imate pametniji prijedlog.

Imaju 2GB i 16 GB, solidne kamere, čini mi se solidne procesore i brzine. Baterije su već nešto različite. Svi su i 4G, što mi i nije full bitno, ali ispada da se mogu i takvi kupiti s lovom kojom raspolažem... :-)

Ja sam srednjih godina, pa osim da mob dobro radi kao telefon (pozivi, sms, solidna baterija...), bitni su mi mailovi i surfanje "u hodu" za podacima, često ga koristim za fotke klinaca u trku, a oni mi ga često i uzmu za igrice (fifa i sl..), a neki put i ja isto (kartanje, jel..).....dakle, neke ciljane želje su za dobrom baterijom (što dugotrajnijom), solidnim fotićem, ta 2 GB RAMa (da to nekako vrti),i procesorom.

Zamolio bih vaše mišljenje o mom izboru (sve kritike i opservacije više nego dobrodošle) i sugestiju koji bi bio, recimo, najbolji od njih.
Isto tako primam i prijedloge za neke druge.

Puno hvala.
dragstar je offline  
Staro 20.02.2015., 00:52   #4459
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Apsolutno i jedino lenovo. Bez pretjeranog objašnjavanja kako i zašto, mobitel je sam po sebi jedan od dva tri best buya u tom cjenovnom rangu, al u konkurenciji tih gore nabrojanih modela, koji jednostavno nisu dorasli lenovu, izbor je stvarno lagan.
Ako ces neke druge mobitele razmatrati, tu se već konkurencija zaoštrava i presuduju nijanse, tipa kamera, baterija, romovi ili nešto četvrto...
pokra89 je offline  
Staro 20.02.2015., 00:53   #4460
dragstar
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Ehhh...da....i da je 5".
Iznad toga su mi ipak malo preveliki, a ispod toga je već malo problem s čitljivošću....stisle godine... :-)

Hvala još jednom.
dragstar je offline  
Staro 20.02.2015., 00:56   #4461
dragstar
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Uff...brzi odgovor...hvala.

Da...i meni je Lenovo nekako favorit. No, nekako su me malo povukle dobre recenzije ovih elefona, pogotovo P3000S (koji, usput, ima deklrariranu i najveću bateriju).

I da li je problem što Lenovo ima non-detachable bateriju? Kako se onda ....hmmm...resetira, ako zapne?
dragstar je offline  
Staro 20.02.2015., 00:57   #4462
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 537
Od ovih nabrojanih Lenovo, kratko i jasno... Bez obzira sto posljednja 2 imaju noviju generaciju procesora, Lenovo je ipak renomiraniji proizvodjac..
Wuchko je offline  
Staro 20.02.2015., 01:09   #4463
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor dragstar Pregled postova
Uff...brzi odgovor...hvala.

Da...i meni je Lenovo nekako favorit. No, nekako su me malo povukle dobre recenzije ovih elefona, pogotovo P3000S (koji, usput, ima deklrariranu i najveću bateriju).

I da li je problem što Lenovo ima non-detachable bateriju? Kako se onda ....hmmm...resetira, ako zapne?
Imas totalno krive informacije. U lenova uopće nije baterija non removable, znam jer mi ga brat ima. A recenzije elefona su, ajmo bit pristojni pa rec, nategnute. Ako ces dobru bateriju onda gledaj neki thl 4400 ili 5000, ili jeftinija ali prilično dobra varijanta tcl s720
pokra89 je offline  
Staro 20.02.2015., 01:20   #4464
dragstar
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Super vijest za Lenovo bateriju....valjda sam negdje naišao na kriv podatak.

Kako je brat zadovoljan s tim aparatom? Koliko mu otprilike baterija izdrži? Jel..ono...brz, mislim da li dobro reagira i gura surfanje (mailovi, više tabova) i te neke dječje igrice?

A o THLu sam dosta razmišljao, jer je frend uzeo kćeri T6S i zadovoljan je, ali nikako kod njega pomiriti ravnotežu cijena-količina memorije (4400 mi je malo kratak s memorijom, a 5000 malo ipak preskup).

Hvala na trudu pokra89
dragstar je offline  
Staro 20.02.2015., 01:44   #4465
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Prezadovoljan, sve super, brzo, fluidno, jedino baterija često zna bit kratka i ne izdrži niti cijeli dan, al obzirom da non stop visi po mobitelu, to me baš i ne čudi. Po mom nekom mišljenju, baterija bi stvarno mogla bit bolja, al obzirom da mi je to najvažniji dio mobitela i da sam ja osoba koja je navikla na 3000mAh akumulator sa 7h SOTa, nisam baš ni najvjerodostojniji za ocjenu
pokra89 je offline  
Staro 20.02.2015., 08:40   #4466
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 411
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Jesi posložio sve s ovim uređajem? Danas sam ga preuzeo, pa da znam sta i kako je nisam baš s vremenom na ti. Hvala puno.

Inace, ovako na prvu mi se sviđa izrada, lagan je i kompaktan što nije lako napravit obzirom na 5.5 incha. Kamera bezveze. Google play mi izbacuje da nema veze, pa vjerojatno moram flashat neki. Ostalo probam kasnije

@pokra89 jesi uspio sredit tog tcl a? kakav je u globalu? jel što bolje sa novim romom? kakva je kamera.. baš loša ili..?
tutom je offline  
Staro 20.02.2015., 08:59   #4467
kekec01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Sesvete
Postovi: 50
Citiraj:
Autor fora Pregled postova
Ulefone Be X (onako, na prvu)

Gdje/što: Stigao s Coolicoola za 15 dana. 90 USD + PDV

U kutiji: mobitel, EU punjač, USB kabel, baterija (piše 1900mAh, poslije ću je izvagati), dvije folije za ekran od kojih jedna već postaljena na mobitel.

Izgled: lijep telefon, kompaktan, djeluje dosta kvalitetno.

Ekran: Stigao sa zalijepljenom folijom. Oštra slika, dobre boje, dobro osvjetljenje. Multitouch 5 prstiju. Dobar odziv ekrana, precizan. Tipke ispod ekrana nisu osvijetljene.

Kamera: mislim da je zadnja kamera 5Mpx interpoliranih na 8Mpx. Slike dnevne su ok za mobitel. Noćne dosta zrnate ali svijetle, bljeskalica dovoljna za 1,5 do 2 m udaljenosti.
Prednja kamera je iznenađenje - bolja od prosjeka.

Zvuk
: U razgovoru ja čujem dobro i mene čuju dobro. Zadnji zvučnik glasan, dobar zvuk.

Notification led nema.
Preuzeo ga danas i slažem se sa svime. Međutim, imam problem sa mrežom. Koristim Tomato i Tele2 kartice. Na svim telefonima do sada koje sam imao Tomato je imao pun signal a Tele na pola ili slabije. Na ovom telefonu Tele ima pun signal a Tomato u rasponu od pola do ništa s naglaskom na ništa. Gledao sam u postavke mreže, odabirao i ručno i automatski ali nikakve promjene. Ista je stvar u koji god slot stavim kartice. Pa šta se to ljudi moji događa šta,šta???
kekec01 je offline  
Staro 20.02.2015., 09:00   #4468
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jesi siguran da je do mobitela?
Brko je offline  
Staro 20.02.2015., 09:04   #4469
kekec01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Sesvete
Postovi: 50
Do čega bi još moglo biti?? Misliš do operatora?? U Lenovu ima normalan signal. Postavke za 3G upalio automatski out of the box, nisam ništa čačkao, ali mreže nema tj. više nema nego ima.
kekec01 je offline  
Staro 20.02.2015., 09:13   #4470
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,182
Citiraj:
Autor dragstar Pregled postova
Uff...brzi odgovor...hvala.

Da...i meni je Lenovo nekako favorit. No, nekako su me malo povukle dobre recenzije ovih elefona, pogotovo P3000S (koji, usput, ima deklrariranu i najveću bateriju).

I da li je problem što Lenovo ima non-detachable bateriju? Kako se onda ....hmmm...resetira, ako zapne?
Kolega, evo recenzija gdje imaš sliku izvađene baterije. Mislim da sam dobro pogodio model.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na