Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2014., 16:25   #4441
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Eto i mene na 100/100. Ne bas na toj brzini ali blizu

Router je ELTEK R3621-W2. Jel zna netko administrator username i password?

__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 16:27   #4442
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,402
Citiraj:
Autor Veky.VGW Pregled postova
Eto i mene na 100/100. Ne bas na toj brzini ali blizu

Router je ELTEK R3621-W2. Jel zna netko administrator username i password?

upiši na oba user.

Kako ti se čini router ? Ja imam isti i moram priznat da nije loš niti se grije wifi mu je odličan, ali bi htio da je 100/100 da li si probao pitat zašto nije zajamčenih 100/100 kao šta reklamiraju ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2014., 16:40   #4443
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
bruto 100/100 neto 95/95
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 18:10   #4444
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 664
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Da, to je malešnica 2 ..imas jos i malešnicu 1 a ona je kod ulice ante topića-mimare/saliha alića. Ako ti kazu da si na centrali u IBM onda si na malešnici 2.

AMIS je krenuo s vdslom...

nisam jos, provjeravam, pitati cu tehnicara kada dodje postavljat
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 19:17   #4445
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
upiši na oba user.

Kako ti se čini router ? Ja imam isti i moram priznat da nije loš niti se grije wifi mu je odličan, ali bi htio da je 100/100 da li si probao pitat zašto nije zajamčenih 100/100 kao šta reklamiraju ?
Znam za user ali mi se cini da to nije full administrator, vidim da mu fale opcije poput fleshanja firmwarea i slicno.

Cini mi se OK, nadam se da ga necu morat cesto gasiti

Nisam pitao, jebiga vidio sam brzinu kad je lik vec otisao.
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 19:21   #4446
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,402
Citiraj:
Autor Veky.VGW Pregled postova
Znam za user ali mi se cini da to nije full administrator, vidim da mu fale opcije poput fleshanja firmwarea i slicno.

Cini mi se OK, nadam se da ga necu morat cesto gasiti

Nisam pitao, jebiga vidio sam brzinu kad je lik vec otisao.
Da kao user jedino i možeš, po adminu oni prčkaju.

Ja ga nisam niti jednom u ovih 2 mjeseca gasio, možda eventualno ćeš imat nekih sitnijih stvari pa će to podešavat na početku i kasnije si miran.

Šteta šta nisi pitao, no uvijek možeš nazvat tehničku. Da li imaš i tv il si samo uzeo internet ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 18:12   #4447
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Da kao user jedino i možeš, po adminu oni prčkaju.

Ja ga nisam niti jednom u ovih 2 mjeseca gasio, možda eventualno ćeš imat nekih sitnijih stvari pa će to podešavat na početku i kasnije si miran.

Šteta šta nisi pitao, no uvijek možeš nazvat tehničku. Da li imaš i tv il si samo uzeo internet ?
Evo vec ne radi Prijavio danas u podne, nisu jos nista rijesili, sad sam opet zvao (cekao deset minuta da se jave) i kazu da ce me sutra kontaktirati. Nadam se da je to pocetnicko "ustimavanje", inace ce biti nek si nose sve i necu platiti ni instalaciju ni nista.

Uzeo sam samo intertnet, ne stignem gledati TV.

Jesi ti pitao zasto nije 100/100?
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 18:30   #4448
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,402
Citiraj:
Autor Veky.VGW Pregled postova
Evo vec ne radi Prijavio danas u podne, nisu jos nista rijesili, sad sam opet zvao (cekao deset minuta da se jave) i kazu da ce me sutra kontaktirati. Nadam se da je to pocetnicko "ustimavanje", inace ce biti nek si nose sve i necu platiti ni instalaciju ni nista.

Uzeo sam samo intertnet, ne stignem gledati TV.

Jesi ti pitao zasto nije 100/100?
Imao sam i ja nekih sitnijih problemčića tako na početku, al kad uštimaju sve bit će sve 5 nadam se. Moraš računat na to da optika ima puno više parametara od adsl-a te da ima puno više uštimavanja da to sve radi kako treba.

Naravno da sam pitao odmah čim mi je stavio čovjek sam zavrtio speedtest i rekao mi je da ovaj eltek nema gigabitni sfp da ima samo genexis te da na njemu mogu imat punih 100 šta nije istina jer kao šta vidim ni ostali ovdje koji imaju genexis nemaju punih 100. Ali kad zamjene na elteku gigabitne sfp-ove(šta sam dobio informaciju da ih nije briga za to te da ih neće mjenjat nego će naručit nove routere Siemens) da ću onda imat navodno svih 100. Tad kad su mi stavili router su rekli ih dobit za koji tjedan pa su me naknadno zvali da neznaju kad će ih dobit da su ih "naručili" al ne znaju oće to bit za mjesec šest osam...uglavnom preveslali me jel i ponudili mi u zamjenu genexis-a da mi stave, a da mi eltek bude kao wifi ripiter, a to naravno nisam pristao jer šta će mi dva routera jedva sam jednog ovog ubuksao tu negdje, a solo genexis ima loš wifi u usporedbi sa ovim eltekom pa sam ostavio ovako kako je plus manji je eltek puno pa ga nije grdno za vidit ko genexisa, a da ne govorim oba dva da imam. Baš me me zanima šta bi tebi rekli da ih pitaš, pa ajde ako ti nije problem kad te kontaktiraju za ovo šta si prijavio ih pitaj zašto nemaš kao šta reklamiraju tih zajamčenih 100 nego 96/96 da vidimo šta će tebi smuljat.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 07.12.2014. u 18:40.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 18:55   #4449
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Imao sam i ja nekih sitnijih problemčića tako na početku, al kad uštimaju sve bit će sve 5 nadam se. Moraš računat na to da optika ima puno više parametara od adsl-a te da ima puno više uštimavanja da to sve radi kako treba.

Naravno da sam pitao odmah čim mi je stavio čovjek sam zavrtio speedtest i rekao mi je da ovaj eltek nema gigabitni sfp da ima samo genexis te da na njemu mogu imat punih 100 šta nije istina jer kao šta vidim ni ostali ovdje koji imaju genexis nemaju punih 100. Ali kad zamjene na elteku gigabitne sfp-ove(šta sam dobio informaciju da ih nije briga za to te da ih neće mjenjat nego će naručit nove routere Siemens) da ću onda imat navodno svih 100. Tad kad su mi stavili router su rekli ih dobit za koji tjedan pa su me naknadno zvali da neznaju kad će ih dobit da su ih "naručili" al ne znaju oće to bit za mjesec šest osam...uglavnom preveslali me jel i ponudili mi u zamjenu genexis-a da mi stave, a da mi eltek bude kao wifi ripiter, a to naravno nisam pristao jer šta će mi dva routera jedva sam jednog ovog ubuksao tu negdje, a solo genexis ima loš wifi u usporedbi sa ovim eltekom pa sam ostavio ovako kako je plus manji je eltek puno pa ga nije grdno za vidit ko genexisa, a da ne govorim oba dva da imam. Baš me me zanima šta bi tebi rekli da ih pitaš, pa ajde ako ti nije problem kad te kontaktiraju za ovo šta si prijavio ih pitaj zašto nemaš kao šta reklamiraju tih zajamčenih 100 nego 96/96 da vidimo šta će tebi smuljat.
OK pitam ih. Hvala na informacijama.
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 21:20   #4450
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,402
Jednostavno nisam mogao, a da opet ne podijelim ovako predivnu sliku od amisa. Pa eto sami procjenite jel ovo normalna slika, samo da napomenem stream je isti kod svih tako da nemoguće da je kod nekog drugog drukčija nego kod mene.

https://www.dropbox.com/sh/t36k4ns31...4a9Yw58ua?dl=0

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 07.12.2014. u 21:34.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2014., 14:53   #4451
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 692
Pitanje za ADSL i router Enkom A1521 ...
U zadnje vrijeme kao da ima problema sa DNS-om, pa na kompovima moram dodavati Googleov DNS da mogu izaći van. Kad ga ugasim/upalim onda neko vrijeme radi ok.
Router vidi IP adrese oba Amisova DNS-servera (194.146.109.203 i *.204, iako ponekad sa nekim čudnim nastavcima, "9E" ili čitavom kobasicom teksta).
Svejedno da li komp ima fix ili DHCP adresu (u slučaju DHCPa, za DNS dobije IP adresu routera).

Ima netko slično iskustvo ?
Ne znam kako bi uopće prijavio problem SZK, da li je problem u routeru ?, odnosno u firmwareu pa da naprave update ... ili ima neki catch koji ne vidim .
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 22:44   #4452
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,402
Evo da javim super vijest koju sam dobio, radi se intenzivno na poboljšanju IPTV od amis-a tako da bi uskoro trebala bit puno bolja slika nego sad. A za zajamčenih 100/100 još čekam odgovor, taman će dobro doć tih 5-6 šta fale za ovo kad poboljšaju IPTV jel će više cuclat.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 06:57   #4453
+Tenja
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Bravo


@NewOne Na 60/20 bi se trebalo puštat max brzina za tu paricu. Dakle to ti je jedina opcija ako si imao vise od toga dosada. Suosjecam s tobom
Dodajte i trećeg koji suosjeća. Možda se možemo javiti kao trajni beta korisnici
+Tenja je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 14:09   #4454
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
poboljšanju IPTV od amis-a tako da bi uskoro trebala bit puno bolja slika nego sad. .
Držimo te za riječ ...
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2014., 21:58   #4455
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,402
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Držimo te za riječ ...
Tako je napisao onaj šta radi u amisu tamo na drugom forumu, a i isto to je i meni rekao na PM. Ha mislim ako radi tamo valjda nije fejk šta ja znam, živi bili pa vidjeli
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2014., 23:52   #4456
Travn0Shik
Registered User
Moj komp
 
Travn0Shik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
pozdrav, zanima me koji su sve kanali dostupni za MobiaTV posto se na njihovoj stranici treba ulogirat sa amisovim podacima, a ja sam na Bnetu

Zadnje izmijenjeno od: Travn0Shik. 19.12.2014. u 00:08.
Travn0Shik je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 00:20   #4457
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Evo da javim super vijest koju sam dobio, radi se intenzivno na poboljšanju IPTV od amis-a tako da bi uskoro trebala bit puno bolja slika nego sad. A za zajamčenih 100/100 još čekam odgovor, taman će dobro doć tih 5-6 šta fale za ovo kad poboljšaju IPTV jel će više cuclat.
na čekat ćeš se ... ja sam čekao godinu dana da poprave crnilo na iptv-u ... sad kad mi istekne ugovor telku selim u bnet
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 15:50   #4458
miki1hr
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
na čekat ćeš se ... ja sam čekao godinu dana da poprave crnilo na iptv-u ... sad kad mi istekne ugovor telku selim u bnet
Pozdrav,

Sretno ti na BNet-u, ali pazi da ti ne uvale novi hd stb jer nema dobar software, pun je grešaka što su i sami u odgovoru korisničke službe potvrdili. Zbog toga sam kao njihov dugogodišnji korisnik raskinuo pretplatnički odnos s njima jer me nisu na vrijeme upozorili i od jučer postao Amisov korisnik na optici
miki1hr je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2014., 15:53   #4459
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Xenon@: Zar ti to jos nisu rijesili od 11 mjeseca (ili cak i malo prije, nisam siguran kad su Zaprudje spajali na optiku) prosle godine, pa jesu ti dolazili doma ovi iz Amisa to gledati i rijesavati, koji IPTV prijemnik imas.
Bio neki dan kod necaka u Sigetu ima Amis3u1, slika na starom CRT Samsungu 72 cm prekrasna, pustal je klinki neki program sa crtićima, boje prekrasne, pitam ga jel ima kakvih problema sa ostalim programima kaze da nema da je slika na svim programima dobra.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2014., 14:52   #4460
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,402
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
na čekat ćeš se ... ja sam čekao godinu dana da poprave crnilo na iptv-u ... sad kad mi istekne ugovor telku selim u bnet
Ne bi išo kod njih više da mi plate da odem kod njih.

Citiraj:
Autor miki1hr Pregled postova
Pozdrav,

Sretno ti na BNet-u, ali pazi da ti ne uvale novi hd stb jer nema dobar software, pun je grešaka što su i sami u odgovoru korisničke službe potvrdili. Zbog toga sam kao njihov dugogodišnji korisnik raskinuo pretplatnički odnos s njima jer me nisu na vrijeme upozorili i od jučer postao Amisov korisnik na optici
Potpis. Plus nadodao bi odnos prema korisnicima itd. ima tamo u b.net topiku moj cijeli osvrt na njih pa nek potraži.

Što se tiče popravaka raznoraznih sa amisove strane meni je zasad sve bilo jako ažurno napravljeno tipa pola sata max ili ako je bio neki veći kvar jedan dan, tako da nemam zamjerke što se tog tiče.

Što se iptv-a tiče preporučio bi svima koji razmišljaju uzet da si bolje malo razmisle, po mom mišljenju je najbolje uzet neki dobar satelit sa dobrim risiverom i miran si jer im je slika očajna(na mom novom LED tv-u i na drugom LCD-u) i to je još blago rečeno.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2014., 06:14   #4461
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor miki1hr Pregled postova
Pozdrav,

Sretno ti na BNet-u, ali pazi da ti ne uvale novi hd stb jer nema dobar software, pun je grešaka što su i sami u odgovoru korisničke službe potvrdili. Zbog toga sam kao njihov dugogodišnji korisnik raskinuo pretplatnički odnos s njima jer me nisu na vrijeme upozorili i od jučer postao Amisov korisnik na optici
Hvala. Znam sve, upoznat sam sa time ... ni meni se baš ne sviđa a susjed mi radi u bnet-u. Mislim da imaju najbolju telku kaj je je
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Xenon@: Zar ti to jos nisu rijesili od 11 mjeseca (ili cak i malo prije, nisam siguran kad su Zaprudje spajali na optiku) prosle godine, pa jesu ti dolazili doma ovi iz Amisa to gledati i rijesavati, koji IPTV prijemnik imas.
Bio neki dan kod necaka u Sigetu ima Amis3u1, slika na starom CRT Samsungu 72 cm prekrasna, pustal je klinki neki program sa crtićima, boje prekrasne, pitam ga jel ima kakvih problema sa ostalim programima kaze da nema da je slika na svim programima dobra.
Da, od kad su spojili do prije točno prije mjesec dana ... točno im je godina trebala. Ma od početka sam zvao, stalno je bio odgovor bit će za mjesec dana, novi firmware pa tako prošlo pola godine ... međuvremenu su promijenili uređaj al opet ništa sve dok nisam pisao prigovor i zatražio raskid ugovora, tad su mi ponudili da mi smanje cijenu sa 3u1 na 2u1 i taman kad su mi umanjili račun sljedeći mjesec su ispravili bug i ponovo počeli normalno naplaćivat.
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ne bi išo kod njih više da mi plate da odem kod njih.
kod koga?
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2014., 10:36   #4462
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,402
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Hvala. Znam sve, upoznat sam sa time ... ni meni se baš ne sviđa a susjed mi radi u bnet-u. Mislim da imaju najbolju telku kaj je je
Da, od kad su spojili do prije točno prije mjesec dana ... točno im je godina trebala. Ma od početka sam zvao, stalno je bio odgovor bit će za mjesec dana, novi firmware pa tako prošlo pola godine ... međuvremenu su promijenili uređaj al opet ništa sve dok nisam pisao prigovor i zatražio raskid ugovora, tad su mi ponudili da mi smanje cijenu sa 3u1 na 2u1 i taman kad su mi umanjili račun sljedeći mjesec su ispravili bug i ponovo počeli normalno naplaćivat.

kod koga?
Mislio si najbolju kvalitetu slike ne telku jer programi su skoro identični kod svih iptv-a. No kad ja gledam tu b.netovu najbolju kvalitetu slike i kad meni recimo SK2, History, 24kitchen, food channel trzaju povremeno za vrijeme gledanja nekih 4-5 godina, a oni to neznaju popravit, a bome je prijavljivano jedno najmanje 60x i sve i svašta su isprobavali mijenjali radili i ništa od tog nije uspilo, ali za svo to vrijeme su tvrdili problem je kod mene dok nakon 5 i pol godina su priznali da je ipak kod njih. Tako da fućkaš ti dobru sliku kad se iživciram dok ju gledam i pokvari mi doživljaj gledanja te slike, tako da rađe nek mi je onda malo nekvalitetnija slika koja ne trza nikad za razliku od b.netove i koja će se nadam se ubrzo popravit što se kvalitete tiče inače ću si prebacit na 2u1.

Pa kako god koga kod b.netovaca.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2014., 14:44   #4463
+Tenja
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Travn0Shik Pregled postova
pozdrav, zanima me koji su sve kanali dostupni za MobiaTV posto se na njihovoj stranici treba ulogirat sa amisovim podacima, a ja sam na Bnetu
Pozdrav,

Vidjeh danas post pa uz malo kašnjenja evo popisa.

Code:
HRT1
HRT2
HRT3
RTL Hrvatska
RTL 2 Hrvatska
RTL Plus
24 sata
Universal Channel
Fox Life Croatia
Fox Crime
National Geographics Channel
National Geographics Channel Wild
Bloomberg
24 Kitchen
Travel Channel
Viasat History
Viasat Explorer
History Channel
DaVinci
Boomerang
Cartoon Network / TCM
Disney Channel 
Disney XD
Baby TV
Extreme Sports
Eurosport
Fashion TV
Sportska Televizija
Sport 1
Pro 7
CBS Reality
CMC
VH1
Ginx
CNN
ORF 1
RAI 1
RT Srbije
Hayat
iConcerts
Mezzo
+Tenja je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2014., 19:07   #4464
Travn0Shik
Registered User
Moj komp
 
Travn0Shik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor +Tenja Pregled postova
Pozdrav,

Vidjeh danas post pa uz malo kašnjenja evo popisa.
Hvala
Travn0Shik je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2014., 23:38   #4465
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Mislio si najbolju kvalitetu slike ne telku jer programi su skoro identični kod svih iptv-a. No kad ja gledam tu b.netovu najbolju kvalitetu slike i kad meni recimo SK2, History, 24kitchen, food channel trzaju povremeno za vrijeme gledanja nekih 4-5 godina, a oni to neznaju popravit, a bome je prijavljivano jedno najmanje 60x i sve i svašta su isprobavali mijenjali radili i ništa od tog nije uspilo, ali za svo to vrijeme su tvrdili problem je kod mene dok nakon 5 i pol godina su priznali da je ipak kod njih. Tako da fućkaš ti dobru sliku kad se iživciram dok ju gledam i pokvari mi doživljaj gledanja te slike, tako da rađe nek mi je onda malo nekvalitetnija slika koja ne trza nikad za razliku od b.netove i koja će se nadam se ubrzo popravit što se kvalitete tiče inače ću si prebacit na 2u1.

Pa kako god koga kod b.netovaca.
ja sam prije amisa imao bnet 3d i radilo je bez greške godinama ... stvarno ne mogu se na ništa požalit ... al onda je amis ušao sa optikom pa ajde reko uzet ću odmah sve kod njih da nemam 15 operatera, ponuda je bila dobra i sve je više manje ok osim IPTV-a a u zadnje vrijeme mi je počeo net nešto štekat.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2014., 23:56   #4466
Infomathiker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zg
Postovi: 105
Citiraj:
Autor +Tenja Pregled postova
Pozdrav,

Vidjeh danas post pa uz malo kašnjenja evo popisa.

Code:
HRT1
HRT2
HRT3
RTL Hrvatska
RTL 2 Hrvatska
RTL Plus
24 sata
Universal Channel
Fox Life Croatia
Fox Crime
National Geographics Channel
National Geographics Channel Wild
Bloomberg
24 Kitchen
Travel Channel
Viasat History
Viasat Explorer
History Channel
DaVinci
Boomerang
Cartoon Network / TCM
Disney Channel 
Disney XD
Baby TV
Extreme Sports
Eurosport
Fashion TV
Sportska Televizija
Sport 1
Pro 7
CBS Reality
CMC
VH1
Ginx
CNN
ORF 1
RAI 1
RT Srbije
Hayat
iConcerts
Mezzo
Zaista solidan popis kanala kao i kod BNET-a, ne kužim HT kako ih nije sramota s onim jadnim kanalima na MAXtv To Go-u
Infomathiker je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 02:42   #4467
DiafraMamadou
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Meni nije jasno zašto oni zajamčeno nude 100/100 a realno nitko od nas tu koji smo na optici nemamo 100/100 nego 96 il 95 i nešto up i down.
zato što ti nitko ne nudi zajamčenu brzinu na računalu, nego na modemu. koliko ćeš ti imati na računalu ovisi o previše čimbenika da bi ti itko to garantirao. također, ako imaš ADSL, VDSL ili bilo koju drugu tehnologiju, pogledaj si na modemu na koliko ti se modem spaja, pa izmjeri brzinu na računalu. vidjet ćeš uvijek razliku od 10-ak %, zato što se brzina na modemu mjeri na ulazu u modem, znači isključivo na WAN-u, a ti na računalu mjeriš brzinu na WAN-u ograničenu brzinom na LAN-u. tu ne mislim samo na to kakve su ti mrežne kartice i portovi, nego ti imaš tu i jedan mrežni kabel koji je od bakra, a na bakru postoje gubici, bez obzira koje klase taj kabel bio i koliko karatno zlato je na konektorima. da bi mjerio 100 Mbps na računalu, morali bi ti pustiti 105 Mbps na modem. probaj transferirat unutar lokalne nešto, vidjet ćeš da neće ići na 100 Mbps, a imaš 2 100Mbps porta. ako misliš da je to do modema, kupi svoj modem ili switch pa preko njega to napravi. dakle, garantiranih 100 Mbps je NA MODEMU. nevjerojatno da netko besplatno dobije 100 Mbps i onda se žali što mjeri 97 (a tehnički je nemoguće mjeriti na računalu 100/100 ako je na modem pušteno 100), dok mi koji nemamo mogučnost optike smo sretni ako možemo 12 Mbps provuć za 300-tinjak kn mjesečno.
DiafraMamadou je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 08:11   #4468
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,402
Citiraj:
Autor DiafraMamadou Pregled postova
zato što ti nitko ne nudi zajamčenu brzinu na računalu, nego na modemu. koliko ćeš ti imati na računalu ovisi o previše čimbenika da bi ti itko to garantirao. također, ako imaš ADSL, VDSL ili bilo koju drugu tehnologiju, pogledaj si na modemu na koliko ti se modem spaja, pa izmjeri brzinu na računalu. vidjet ćeš uvijek razliku od 10-ak %, zato što se brzina na modemu mjeri na ulazu u modem, znači isključivo na WAN-u, a ti na računalu mjeriš brzinu na WAN-u ograničenu brzinom na LAN-u. tu ne mislim samo na to kakve su ti mrežne kartice i portovi, nego ti imaš tu i jedan mrežni kabel koji je od bakra, a na bakru postoje gubici, bez obzira koje klase taj kabel bio i koliko karatno zlato je na konektorima. da bi mjerio 100 Mbps na računalu, morali bi ti pustiti 105 Mbps na modem. probaj transferirat unutar lokalne nešto, vidjet ćeš da neće ići na 100 Mbps, a imaš 2 100Mbps porta. ako misliš da je to do modema, kupi svoj modem ili switch pa preko njega to napravi. dakle, garantiranih 100 Mbps je NA MODEMU. nevjerojatno da netko besplatno dobije 100 Mbps i onda se žali što mjeri 97 (a tehnički je nemoguće mjeriti na računalu 100/100 ako je na modem pušteno 100), dok mi koji nemamo mogučnost optike smo sretni ako možemo 12 Mbps provuć za 300-tinjak kn mjesečno.
Kod svih ostalih provajdera koje sam imao, a imao sam ih sve skoro ovdje u hrv. i koji su imali "od do" brzine znači nisu jamčili imat ćete 20,30... sam imao uvijek max brzinu kolko je išlo, a nisu mi to jamčili i nikakvih padova od 10% nije bilo. I ovdje se ne radi o 97 već o 94, ne znam od kud ti to da je besplano...sve se to fino naplati na kraju, a ja hoću ono šta plaćam da je onako kao šta piše da će bit.

Nek onda puste 105 pa ćemo dobivat ono šta je zajamčeno i šta piše na papiru na osnovu ovog korisnici imaju pravo raskinut ugovor bez penala jer oni i dalje jamče na reklami 100Mbps, a to ne isporučuju.

To šta ti nemaš optiku ti nisam ja kriv, žali se amisu.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 22.12.2014. u 10:17.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 08:30   #4469
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 664
treba ti modem sa Gigabitnim LAN/WAN. pa ces imati i vise od 100:-)
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2014., 08:51   #4470
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,402
Citiraj:
Autor Shuky Pregled postova
treba ti modem sa Gigabitnim LAN/WAN. pa ces imati i vise od 100:-)
Znam, čekam nove routere da im dođu pa ću tražit zamjenu. Ma da ovaj eltek ima gigabitni lan i mrežna je gigabitna, ali sfp je megabitni i vrlo vjerovatno nije dobro iskonfigurirano na serverima tj. stavljen je neki limit da nemože do kraja ić.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na