Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2019., 21:45   #43321
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,090
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Jebga, pa i japanci i talijani su bili sile osovine. A bome je i francuska vlada blisko surađivala s Hićom. Što preostaje? Ruski, korejski i američanski auti?
https://youtu.be/_a0ZM6Yg1e4?t=25
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 22:01   #43322
poweeer
Premium
Moj komp
 
poweeer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Otok
Postovi: 182
https://youtu.be/M96J_gNIJpo?t=105

Kako se zvala ona igra di s ovim batakom lovis neprijatelje? Ima joj sigurno 15+ godina
poweeer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2019., 22:16   #43323
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor DiRT Pregled postova
I odeš po noći na autocestu i zezaš ljude sa fejk rotirkama misle da ih skida presretač.


Ne napadam nikog samo kažem da je šteta imat takav auto, a 150ks. Mislim za 90% ljudi je 150ks u A4 B9 dovoljno, al eto kad želiš nešto više uzmeš 190ks i ne grizeš se poslije da to malo snage koja nekad zatreba, il jednostavno pojačaš taj od 150ks...Al da, fino se vozit u tom A4 kad po slavonskoj ideš 100 a nikakva drama u autu, nečujan, izolacija super, a dizlo.
To mi je najbolje, na autoputu se svi boje mene jer misle da sam presretac, pa mi valjda jebu mater kad skuze da nisam

A sto se snage tice, nikad mi je nije sfalilo, pa auto je na 200kmh u sedmoj brzini na 2200 okretaja, a to je za nase prilike i vise nego dosta. Klima, 4ljudi,kad god nagazim stronic ima snage. Mozda da je na saltung bi se osjetila razlika, ali ne pada mi na pamet takav auto kupovat sa rucnim mjenjacem
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 22:29   #43324
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,865
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Na ukupno 5 francuza smo stavili termistor u seriju sa žaruljom, i više nisu krepavale

https://www.ebay.com/itm/5pc-20mm-NT...F5sI:rk:1:pf:0
Jest da mi je trebalo nekoliko mjeseci al evo sklepao sam ga. Treba oko 20-30 sekundi da žarulja osvjetli, a fotkano je nakon par min zagrijavanja i s ugašenim autom:
https://imgur.com/a/6cW4swA

Koristio sam ovaj adapter:
https://www.aliexpress.com/item/Exce...58094c4dLqaGZl

Testirat ću par dana. Osim male razlike u boji na fotkama (gore su NBU žarulje), golim okom ne primjećujem razliku u dužini snopa ni neka odstupanja u boji. Fotkano je na fiksnim vrijednostima, ali kamera teško ulovi cijeli snop kako ga ja vidim. Nadam se da termistor neće spaliti plastike okolo iako sam se trudio da ostane prostora oko njega ežo:


Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
https://youtu.be/M96J_gNIJpo?t=105

Kako se zvala ona igra di s ovim batakom lovis neprijatelje? Ima joj sigurno 15+ godina
Prehistorik?
https://www.myabandonware.com/media/...istorik_10.gif
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 06.04.2019. u 22:35.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 22:32   #43325
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 748
Citiraj:
Autor poweeer Pregled postova
https://youtu.be/M96J_gNIJpo?t=105

Kako se zvala ona igra di s ovim batakom lovis neprijatelje? Ima joj sigurno 15+ godina
prehistorik
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 22:33   #43326
poweeer
Premium
Moj komp
 
poweeer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Otok
Postovi: 182
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova

Auto ima 220ks i 440nm momenta. I uz to vjerojatno i quattro.

Stvarno ce mu trebat 5 inuta do 100. Ako moj stari kramp odradi 100 za 8 sekundi sa atmosferskih 220ks i stari automatski mjenjac onda ne znam zasto bi novi A6 bio spor


Ovaj moj ima 228hp, ali da poanta je da nisam uzeo A6 da bi mu mjerio ubrzanje 0-100, kazem po auto putu sasvim solidan i bitno mi je da dobro izgleda (stavio sam mu distance ako primjetis - nista previse) a i running cost naravno.
Da mi se vec mjeri ubrzanje 0-100 sve preko 5kg/hp i s krovom, starije od 2 god me ne bi ni zanimalo mjerit
poweeer je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 01:59   #43327
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Nekaj mi nije jasno...

Kako su sad radovi na Slavonskoj, Mostu slobode, početku Jadranske avenije na zapadu, prije rotora sa strane Jadranske avenije...


Slavonska - znak 40km/h, nema znaka za prestanak ograničenja. Metnem tempomat na 60km/h što mislim da je i puno previše, stvorim gužvetinu i ljudi su nervozni.

Most slobode - znak 40 ili 30km/h, nema znaka za prestanak ograničenja. Metnem tempomat na 40 ili 50km/h, ovisno o ograničenju i stvorim gužvetinu, ljudi se nabijaju na dupe, blicaju, a u lijevoj traci me pretječu sa 70, 80, 90km/h. Desno po crti se radnici šeću i rade skoro 0/24. Vozači voze kao da je ograničenje dobrih 80km/h. Prošao sam onuda 30-40 puta otkad su radovi i nisam vidio policiju gdje inače redovito stoje (na kraju mosta s obje strane)... A kad je tamo regularno ograničenje od 60km/h, metnem tempomat na 68km/h i onda me baja uslika svojim laserom i optužuje da se vozim ni manje ni više nego 86km/h (sva sreća pa su mi "napravili uslugu" i pustili me, a mjerenje s pištolja mi nisu htjeli pokazati).

Početak Jadranske avenije - oštećen kolnik, znak 40km/h, 10 metara iza njega stari znak 80km/h. Tu očito ne treba znak za prestanak ograničenja. Kolnik je očito oštećen iza tog znaka od 80km/h.

Prije rotora sa strane Jadranske avenije - tri su trake koje se spajaju u jednu lijevu. Ali znakovi su postavljeni da se indicira da se samo krajnja desna traka spaja u srednju traku. Okej, prestrojiš se u srednju. I onda odjednom na brežuljku gdje je loša preglednost na cestu iz čista mira srednja traka prestaje i otvorena je samo lijeva straka, bez ikakvog upozorenja da se možeš prestrojit na vrijeme (prošao sam sad po noći i stvarno je slabo vidljivo da se srednja zatvara).

Na obilaznici isto tako ima znakova 80km/h zbog radova i nema znaka za prestanak ograničenja... Mislim da zakonski ne možeš zaključiti da zato što više nema crveno/bijelih stupića, da odjednom vrijedi ograničenje od 130km/h za autocestu?



Zašto se uopće ne pazi sa znakovima ograničenja gdje su radovi, i zašto je sve to jako ofrlje označeno?? Gdje su znakovi za prestanak niskog ograničenja? Zašto se ljudi voze kao manijaci kraj radnika koji metar od njih vare/kopaju/stoje?

Disclaimer: prošle godine su me uslikali na autocesti s 148km/h na mjestu gdje je bilo ograničenje 80km/h zbog "radova" koji mjesecima nisu postojali ni po planu ni po izvođenju, niti je bilo radnika, ali su znak ograničenja zaboravili maknuti. Svoju lekciju sam naučio i sad usporavam uvijek, neovisno ima li ili nema radova, i na dionicama gdje sam svakodnevno i neka ograničenja stvarno nemaju smisla.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 03:32   #43328
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Maknes se kraju, da te mogu zaobici, nemoj se paralelno voziti u traci sa autom pored sebe i prst u uho i pjevaj. Jebe ti se kako ce se tko voziti.

Bitno je samo da ne glumis policiju i ne kocis promet iza sebe.Pa makar ti jedini na cesti vozio po ogranicenju.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 08:23   #43329
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,117
Ista stvar s ogranicenjima u naselju - kad je 70/80 ekipa po defaultu do kraja naselja vozi kao da je to ogranicenje. S druge pak strane - kad je ogranicenje 30/40 onda naravno to rade do idućeg raskrižja.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 08:41   #43330
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor asibulj Pregled postova
Prinova. 😁
Auto više-manje, ali kvart mi je predivan.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2019., 12:36   #43331
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor asibulj Pregled postova
Prinova. 😁
Frend ima 105ks na gewindama i sa ps4 to je kao na tracnicama, mogu mislit kakvo je ovo cudo s duplo vise ks i poskupim vješanjem
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 13:40   #43332
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Nedavno preasfaltirali Zelinsku i osvanule su random crte...



Prije koji dan su "popravili" crte na način da su ofrlje prokopali cijelu novu cestu (skužite kak su rezali cik-cak po crtama na početku, a onda im je dosadilo pa su samo raskopali krampom valjda), preasfaltirali preko one stvari i sad imamo skoro jednako lošu cestu kakva je bila prije. Čak i nije bila toliko loša prije, ovo je možda gore.

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 15:33   #43333
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,169
Nezz, takvi su za otkaz i zatvor. Svaki, ali svaki put kad naprave novu cestu se sjete da rođo nije proveo struju il kanalizac'ju preko ceste za jedan nebitan rasvjetni stup koji ničem ne služi nego za skupljanje muha i noćnih leptira il nove zgrade da spoje na postojeću 70 godina staru kanalizacijsku mrežu da ju još malo opterete.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 16:46   #43334
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Bas danas prosao tuda i reko WTF su napravili??

I naravno da nitko nece odgovarat za to.
Plus kaj je naravno i uklanjanje toga kostalo nesto.

Neko je spominjao radove na mostu slobode i da nema murije. Taman ujutro procitao to i idem preko mosta laganini ~50km/h, a kod bundeka stoji murija i halta ekipu.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 17:04   #43335
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
Vidi. To je super, slažem se za tonu ipo i to sve. Meni na Octaviji 1.5 TSI je deklarirano ubrzanje cca 8.4sek ako se ne varam. Na svaki topliji dan ove i prosle godine kad su mi ljetne gume hvatale grip(sa 3500 rpm najbolje ide), sam s frendom uspijevao za oko 8 sekundi doći do stoje. I to onak, konstantno(naći 2 osobe u autu).
Meni osobno je M3 pojam ipo na cesti, samo kao prvi auto, MENI također ne dolazi u obzir HB(možda sedan) jer je pre kompromitiran za tu cijenu; ponuda motora je kriminalna(trenutno), ima premal gepek naspram konkurencije(još bih reko ajde de, da ima nešto inteligentno poput kukica za vrećice i sl...), mjesto odozada je osrednje i nivoi opreme s u posloženi 'onako', a ne možeš dodavat osim po trimovima. Tko može bez ove 4 nabrojane stvari, njemu je M3 čudo, izgleda next level, unutra je poprilično dobra, dobro je opremljena, jako tiha i dobar zvuk ima.
U Mazdi 3 HB sam se jako cudno osjecao. Ko u tenku. Sve mracno i slabo vidljivo, ne znam kakav je sedan.
Vozi jako lijepo, 122ks je sasvim dovoljno ako ne ocekujes kick kod dodavanja gasa, ali daleko najveci letdown je torsion beam. I mogu oni pricati koliko hoce da se ne osjeti, mozda se i me osjeti na glatkim austrijskim seoskim cestama, ali u Zagrebu sam ja itekako osjetio.

Toyota Corolla mi je opcenito puno bolje sjeo u voznji (1.6 132ks). Ali ima grozan infotainment i sedan (kojeg gledam) ima nesto dosadniji look od HB-a (koji pak nema 132ks masinu), dok na US trzistu ima isti look odnaprijed kao HB.
Karavan im izgleda WOW i dugo nisam vidio tako lijep karavan. Uzivo je bas cudo.

Vidjet cemo dal ce M3 Skyactive X dobiti multi link, ali bojim se cijene za taj model.

Na kraju ce ispast da je i dalje najnormalniji HB Kia Ceed 1.4T
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 20:33   #43336
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Bas danas prosao tuda i reko WTF su napravili??

I naravno da nitko nece odgovarat za to.
Plus kaj je naravno i uklanjanje toga kostalo nesto.

Neko je spominjao radove na mostu slobode i da nema murije. Taman ujutro procitao to i idem preko mosta laganini ~50km/h, a kod bundeka stoji murija i halta ekipu.
Evo i Telegram.hr je objavio:


Iskasapili su novu cestu. Sve to je sigurno plaćeno u milijunima, a nitko neće odgovarat što će brzo postati jednako loše kao prije.


Ajde konačno da su metnuli policiju tamo, jer je samo pitanje vremena kad bi netko pokupio radnika, nitko 30km/h ne doživljava ozbiljno i vozi se najmanje 60-70km/h, po starom.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 23:07   #43337
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
U Mazdi 3 HB sam se jako cudno osjecao. Ko u tenku. Sve mracno i slabo vidljivo, ne znam kakav je sedan.
Vozi jako lijepo, 122ks je sasvim dovoljno ako ne ocekujes kick kod dodavanja gasa, ali daleko najveci letdown je torsion beam. I mogu oni pricati koliko hoce da se ne osjeti, mozda se i me osjeti na glatkim austrijskim seoskim cestama, ali u Zagrebu sam ja itekako osjetio.

Toyota Corolla mi je opcenito puno bolje sjeo u voznji (1.6 132ks). Ali ima grozan infotainment i sedan (kojeg gledam) ima nesto dosadniji look od HB-a (koji pak nema 132ks masinu), dok na US trzistu ima isti look odnaprijed kao HB.
Karavan im izgleda WOW i dugo nisam vidio tako lijep karavan. Uzivo je bas cudo.

Meni je taj crni strop i potpuno novi interijer općenito odličan. Sjeo sam u jednu crvenu u Habulinu koju su imali vani. Nisam još vozio jer mi je 122KS s konja na magarca sada kad imam zadnju FL verziju trice, i to s jačim motorom.

Hvala na prvom konkretnom komentaru za torsion beam. Do sada samo slušam novinare i recenzije/bajke kako nema razlike. Iako, jesi vozio prošlu generaciju za usporedbu? Nije da Mazda baš ima mekan ovjes u startu... A i svi ti demo primjerci imaju 18" felge na kojima veću grabu osjetiš u bubrezima. Znam jer imam iste na svojoj.

Vjerujem da je taj G122 dovoljan. Morali su dodati onaj elektromotor jer očigledno bez njega Skyactive priča više ne prolazi. Najslabiji G100 je po meni izbačen radi povećanja mase. U prošloj generaciji je bio preslab, ovdje jednostavno ne bi bio dovoljan. Problem je što nema ništa jačega trenutno u ponudi.

Čisto za usporedbu, moja 2.2L diesel M3 ima 1320kg, nova M3 sa tim G122 ima 1439kg s punom opremom. IIRC mislim da je stara sa G120 motorom imala oko 1280kg. Dakle to je povećanje od preko 150kg (svi navedeni kg samo za ručne mjenjače).

Nova Corolla mi je dizajnom odlična, ali kao što kažeš infotainment je dosta loš i interijer mi se nimalo ne sviđa. A tu ćeš provesti najviše vremena kao vozač pa mi je to stavka broj 1.


Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Vidjet cemo dal ce M3 Skyactive X dobiti multi link, ali bojim se cijene za taj model.

Na kraju ce ispast da je i dalje najnormalniji HB Kia Ceed 1.4T
Čisto sumnjam da će radi SkyActivX mijenjati stražnji ovjes. Zasada je čini se, to jedini "pošteni" motor koji stiže u EU. Prema zadnjem testu od prošle godine koji sam čitao ponaša se kao njihov tipični atmosferac (trom na nižim okretajima). Tako da sam skeptičan i dok ne vidim / isprobam ne vjerujem. Ako uspije izvući 7s 0-100km/h kao ameri iz svojih M3 sa njihovim G186 motorima ima neke nade barem za taj dio performansi...

Btw. jedan od razloga što SkyActivX kasni je navodno da žele više performansi iz njega izvući. Pogotovo za US tržište jer oni već imaju spomenuti 2.5L G186 pa ne bi dobili ništa novoga. Po tom pitanju, uletio u komentare na jednoj zatvorenoj FB grupi za Mazde 3 i lik koji radi u ovlaštenom u Alabami mi veli da njima vjerojatno u M3 stiže turbo kojeg su dobili u M6 prošle godine, za top opremljene modele.

Vrijeme je da se opamete i za EU tržište jer očito su svjesni da im motorizacija zaostaje... EDIT: Plus, po recenzijama AWD model s istim motorom je dosta trom (sparen samo s AT mjenjačem). Kod nas AWD stiže tek sa SkyActivX. Pitam se zašto...
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 07.04.2019. u 23:18.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 23:35   #43338
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Neće biti multilinka, kad i AWD ima gredu... E, to se rijetko viđa. Ali svi ga hvale, svejedno.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 00:00   #43339
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Da, nisam našao još recenziju gdje nisu rekli da je kruti ovjes OK. Čekaju se komentari stvarnih korisnika.

Na temu tog G122 benzinca: https://youtu.be/Fen5rbhjjws?t=443
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 02:02   #43340
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Savagegeese ima okej review na YT.
MotoMan ce sigurno imat dobar, on zna dosta ljudi u Mazdi i dovest ce ih da komentiraju.

Savagegeese: https://youtu.be/taQDqwecojc
MotoMan CX3 i Dave Coleman: https://youtu.be/WEhkY2Sofmc - must watch!
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 07:54   #43341
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Ako se ne varam, Mazde za Americane se proizvode u Amerika. Moguce da su drugacije od nasih japanskih. I Corolla sedan se proizvodi u Alabami, i ljepse izgleda od nase turske verzije (svjetla ko HB).

Nisam vozio M3.3, samo prvu generaciju, i da nisu nikad bili poznati po komforu, plus 18" kotaci, sigurno ne pomazu na masim cestama. Focus kojeg sam vozio je isto imao torsio. Beam (125ks) i nije se osjetilo, moguce da su to samo gume razlika, a mozda je i Mazda stvarno tvrdja od Focusa.

Interijer mi se svidja, to nije problem, cak mi i lijep, ali sve nekako djeluje skuceno i mracno (mali prozori, pogotovo otraga).

@Thor razmisljam o jednoj CD150, ali prije facelifta (ima rucnu kocnicu). Svidja mi se dosta i sve vise naginjem prema toj opciji. Ima nesto na sto bi trebao pripazit?
Jesu rjesili problem hrdje?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 08:49   #43342
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Da, američke se IIRC proizvode u Mexicu. I ima dosta razlika. Tipa, naša za EU tržište ima taj 2.0L 122 KS s elektromotorom koji kao "pomaže", dok ameri imaju 2.5L iz prošle generacije sa 186 KS, bez elektromotora ako sam dobro shvatio. I to su jedini motori u ponudi, tu i preko bare.


S druge strane, Ameri imaju šiber dok ga nisam vidio u ponudi kod nas. Ali zato mi imamo 360° - 4 kamere oko auta, dok oni imaju samo stražnju kameru (zasad). IMHO mijenjam te kamere za njihov 186KS motor jučer.


Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
@Thor razmisljam o jednoj CD150, ali prije facelifta (ima rucnu kocnicu). Svidja mi se dosta i sve vise naginjem prema toj opciji. Ima nesto na sto bi trebao pripazit?
Jesu rjesili problem hrdje?
Prvi CD150 imali su neke mušice. Problem dizanja ulja o kojem se i ovdje pisalo nije bio problem već krivo kalibriran "dipstick" ili ti ona štanga s kojom mjeriš ulje. Veći problem su vakuum pumpa i bregasta (za bregastu sam pročitao na mazda.hr forumu). Vakuum pumpe su mijenjane po opozivu. Mene je u FL verziji zakačio samo opoziv ECU mape. Kada su ti opozivi krenuli, starijim modelima je mijenjana ta pumpa i ECU remap, ovisno o godini proizvodnje. Provjeri dal je to odrađeno.

Citirati ću preporuku drugih sa Mazda.hr foruma jer se tamo netko isto raspitivao za taj motor: ako uzimaš izvana pazi da nema nikako preko 150000km i da su svi servisi rađeni na vrijeme i u ovlaštenom. Naše mazde imaju 5 godina garancije, vani imaju 3. Isplati se u ovlaštenom doplatiti još 2 pa si miran. Ja nisam to radio (čekao sam da se upali lampica ključa) ali isto preporučaju mijenjati ulje češće nego na 20000 kao po priručniku/preporuci servisa radi DPF filtera jer ulje navodno odradi svoje nakon 10000km.

S hrđom nemam problema, jedino što sam do sada primjetio je auspuh ali to je brijem normalno. Veći problem im je stavično osjetljiv lak. Pa to isto valja pogledati u kakvom je stanju.

Ja sam najveću za*ebanciju imao s retrovizorima. Neki nemaju s tim nikakvih problema, dok sam ja promjenio oba el. motora za sklapanje - 2 puta, obje strane (sve u garanciji). Možda nije loše pitati i za to.


Vezano uz torsion beam - na koji si način osjetio točno razliku u odnosu na auto sa neovisnim ovjesom (Focus koji spominješ)?
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 08.04.2019. u 09:06.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 09:20   #43343
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Citirati ću preporuku drugih sa Mazda.hr foruma jer se tamo netko isto raspitivao za taj motor: ako uzimaš izvana pazi da nema nikako preko 150000km i da su svi servisi rađeni na vrijeme i u ovlaštenom. Naše mazde imaju 5 godina garancije, vani imaju 3. Isplati se u ovlaštenom doplatiti još 2 pa si miran. Ja nisam to radio (čekao sam da se upali lampica ključa) ali isto preporučaju mijenjati ulje češće nego na 20000 kao po priručniku/preporuci servisa radi DPF filtera jer ulje navodno odradi svoje nakon 10000km.

S hrđom nemam problema, jedino što sam do sada primjetio je auspuh ali to je brijem normalno. Veći problem im je stavično osjetljiv lak. Pa to isto valja pogledati u kakvom je stanju.
Thanks za iscrpni info. Ova je s domaćeg tržišta i manje od 100k km. Ali provjerit ću dal je sve to odradio.

Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Vezano uz torsion beam - na koji si način osjetio točno razliku u odnosu na auto sa neovisnim ovjesom (Focus koji spominješ)?
Focus kojeg sam testirao je isto torsion beam, zato sam ih usporedio. Ford sada, kao i NK Golf, Leon, Octavia, daje multi link tek na jačim motorima.

Osjetio sam ga na način da po rupama stražnji kraj poskakuje ko mala kozica (krivo gramatički, ali dobro zvuči, pjesnička sloboda :P).
Iznenađujuće je nemiran taj zadnji kraj. Za novi auto od 200k kuna. Jedan Ceed je puno kultiviraniji.
Prednji kraj pređe preko rupe, sve super, pređe zadnji "hop". Možda da staviš 50 kila olova u gepek bi bilo bolje.

Nije to jako izraženo, ali nisam to očekivao i iznenadilo me. Corolla, Ceed (dual wishbone i multilink), pa ni Focus (125ks torsion beam) nemaju taj "feature".

Na cestama sa kvalitetnim asfaltom to ne bi ni primjetio, jer ti se ne događa svakih par-sto metara "hop". Ali za naše ceste je primjetno. Vjerojatno bi manji kotači i deblje gume to pomogli. Jer ostale aute sam vozio u 16 i 17 cola varijantama, a koliko čitam baš 18" je granica gdje počinje patiti komfor. Ali to je isto ovisno o autu valjda.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 09:42   #43344
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Skužio sam i sviđa mi je pjesnička sloboda, thnx.

Ja čekam jače motore prije nego ću na probnu vožnju nove M3.4. Moja M3.3 2017 uredno hvata grabe i nema tog poskakivanja zahvaljujući multilinku straga (i većem gepeku lol). Zapamtiti ću tvoj komentar kada Gen4 dođe na red za probnu vožnju.

Btw. ono što sam isto skužio je da ovi u ovlaštenima znaju dosta prenapumpati gume. Malo sam se igrao sa tlakovima u gumama i skužio sam da sa sa prenapumpanim 18" jako promjeni komfor kod prelaska preko graba. Iz Jurkovića kada sam je preuzeo došla je s 2.8 naprijed & 2.7 straga. S toliko napumpanim gumama svaka graba je u bubregu. Na vratima stoji 2.4 naprijed / 2.3 straga. Trenutno svoje držim na 0.1 iznad, jer sve iznad pate bubrezi i auto mrvu lošije vozi.

Navodno to rade jer im auti dugo stoje na parkingu.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 08.04.2019. u 09:48.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 10:01   #43345
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Dragi forumaši, imam jedno pitanje u vezi njemačkih oglasnika i uvoza automobila, svi poznanici, pa i ovdje ljudi na forumu uvoze iz Njemačke, Belgije i sl. automobile, no moje pitanje je gdje vi nalazite te automobile?

Ja gledam na mobile.de i autoscout i primjerice eto baš sam gledao Mazdu 3 CD150 i Audi A3 od 2013. godišta, 1.6 TDI (sportback) i stvarno nisam našao nit jedan auto da bi se isplatio uvoziti, nakon što se plati uvoz u Hrvatsku cijena dođe na istu kakve mogu pronaći i na njuškalu i ostalim našim oglasnicima.. Da li ja nešto krivo tražim ili?
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 10:09   #43346
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Krivo tražiš.

Autoscout, ima milju auta, većina se isplati uvoziti ako znaš da je dobar auto.

Da nemaš krive informacije o uvozu?

Eto, moj stari dofurao Toyotu Verso 2016. godište, ispala mu skoro 3000EUR jeftinija nego kod nas. Ne pričam prije papira, već na cestu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 10:14   #43347
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Slazem se s Mommistake.
Lose tražiš. A i u najgorem slucaju, za istu lovu (nakon placanja uvoza) u .de ces dobit auto s manje km nego kod nas.
No u vecini slucajeva, nade se jeftinije i nakon uvoza
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 10:21   #43348
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Ja sam intenzivno tražio Peugeot 3008, 2018. godište.

Bio čak i na testnoj vožnji, zatraži par ponuda (novi auto), i vidio da mi je to previše. Pa krenuo u potragu za rabljenim.

Po svemu što sam saznao/našao/dobio, vani bi me ispao nekih 25 000kn jeftinije, na cestu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 10:45   #43349
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Slazem se s Mommistake.
Lose tražiš. A i u najgorem slucaju, za istu lovu (nakon placanja uvoza) u .de ces dobit auto s manje km nego kod nas.
No u vecini slucajeva, nade se jeftinije i nakon uvoza

Ili traži sa previše specifičnosti, točno xy boja, točno određena dodatna oprema, itd, itd.
Kad kupuješ rabljeni moraš biti spreman na određene kompromise.
Ako sad i nema auto kakvog želiš, ne znači da se neće pojaviti kroz par tjedana.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 11:04   #43350
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova
Dragi forumaši, imam jedno pitanje u vezi njemačkih oglasnika i uvoza automobila, svi poznanici, pa i ovdje ljudi na forumu uvoze iz Njemačke, Belgije i sl. automobile, no moje pitanje je gdje vi nalazite te automobile?

Ja gledam na mobile.de i autoscout i primjerice eto baš sam gledao Mazdu 3 CD150 i Audi A3 od 2013. godišta, 1.6 TDI (sportback) i stvarno nisam našao nit jedan auto da bi se isplatio uvoziti, nakon što se plati uvoz u Hrvatsku cijena dođe na istu kakve mogu pronaći i na njuškalu i ostalim našim oglasnicima.. Da li ja nešto krivo tražim ili?
Mora biti, sad ne nuzno da ih ima miljardu, ali da se nac, u pravilu sto su auti luksuzniji, veca je usteda.

Moj savjet ti je sve sto je iznad 120g co2 se ne isplati uvozit.

Od davanja imas ppmv i ekolosku taksu, kao i trosak homologacije. PPMV se racuna po eurotaxu, osim ako je vozilo znatno starije, onda se isplati ici na procjenu. Eko taksa ti je 0,50kn po kg vozila, i homologacija je oko 400kn.

Na to si racunaj jos dovoz vozila, da li neki frend poznanik koji sanerija, ili sam, ako ides sam, put+zoll tablice+gorivo+vinjete ti je dodatni trosak. Pazi samo jer zollke ne mozes svugdje dobiti ako nisi njemacki rezident, pa je najbolje da ti ih prodavac uzme na svoje ime a ti mu refundiras 20ak eura poreza nekakvog koji dode.


Osobno, kupio sam sebi A4 gore u Audi centru, godinu dana star, naspram naseg DasWelta sam ustedio cca 4tis eura prije rege, s time da sam dobio znatno jacu opremu.

Tu sa takvom opremom su bili oko 35tis eura.

Ali trazi, ja sam ga trazio cca6mj, i vec sam poznavao svaki oglas na oglasnicima nasim i njihovim, dok nije uletila prilika.

Gledaj svakako da kupis od pravne osobe, da platis njihov pdv, kao i da dobijes racun za to.

Strpljivo
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na