Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2012., 17:58   #4261
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Je li T-com dužan preuzeti hard disk koji je dobiven kod produženja ugovora. Prema zakonu o obveznim odnosima jest. Radi se o Verbatimu, intereuropa je zastupnik. Ja sam danas bio u t-centru i donesao im hard no nisu ga htjeli preuzeti. Tražio sam da se očituju pismeno da ne žele pa su mi rekli da prvo ispunim njihov prigovor, što jesam, pa će se očitovati na kućnu adresu u roku 15 dana. Hard je dobiven doma poštom ali pošiljatelj je HT-Hrvatske telekomunikacije d.d., a ne Intereuropa, samim time je t-com prodavatelj. Napisat ću im mail u kojem se pozivam na zakon gdje tražim da oni preuzmu hard. Jesam li ja to dobro protumačio?

Citiraj:
3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)
Odgovornost prodavatelja i proizvođača
Članak 423.
(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.
(2) Ova pravila ne isključuju primjenu pravila o odgovornosti prodavatelja za nedostatke stvari.
(3) U jamstvu moraju biti navedena prava iz jamstva koja pripadaju kupcu, te jasno navedeno da jamstvo ne utječe na ostala prava koja pripadaju kupcu po drugim pravnim osnovama.
(4) Jamstvo mora sadržavati pojedinosti koje su potrebne kupcu za ostvarivanje njegovih prava, a posebno trajanje jamstva i teritorijalno područje važenja, te ime, odnosno naziv i adresu osobe koja je izdala jamstvo.
(5) Neispunjenje obveza iz stavka 3. i 4. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.
Edit: evo poslao mail, vidjet ću što će odgovorit.

Zadnje izmijenjeno od: Šole. 05.06.2012. u 21:04.
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2012., 22:17   #4262
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Je li T-com dužan preuzeti hard disk koji je dobiven kod produženja ugovora. Prema zakonu o obveznim odnosima jest. Radi se o Verbatimu, intereuropa je zastupnik. Ja sam danas bio u t-centru i donesao im hard no nisu ga htjeli preuzeti. Tražio sam da se očituju pismeno da ne žele pa su mi rekli da prvo ispunim njihov prigovor, što jesam, pa će se očitovati na kućnu adresu u roku 15 dana. Hard je dobiven doma poštom ali pošiljatelj je HT-Hrvatske telekomunikacije d.d., a ne Intereuropa, samim time je t-com prodavatelj. Napisat ću im mail u kojem se pozivam na zakon gdje tražim da oni preuzmu hard. Jesam li ja to dobro protumačio?



Edit: evo poslao mail, vidjet ću što će odgovorit.
Jesi. No, pošalji dopis preporučeno s povratnicom, ne mail.
Kakav si ti dokaz dobio da si im pismeno predao prigovor?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2012., 23:36   #4263
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Dopis? To napišem normalno pismo i kažem na pošti da hoću preporučeno povratnicom ili?

Ovo dokaz, ne razumijem što me pitaš? Oni su meni dali papir gdje se piše prigovor, imaju već svoju formu tamo pa sam to ispunio i rekli su da će odgovorit u roku 15 dana. Odma mi je taj prigovor i kopirao i dao. Budem poslao onda taj dopis, ali već vidim da ću morat hard odnjet u Intereuropu pošto mi gara traje do 16.6.

Zadnje izmijenjeno od: Šole. 05.06.2012. u 23:55.
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2012., 06:33   #4264
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,409
Citiraj:
Autor AbAdd0n Pregled postova
da o tome sam i razmisljao upravo.
Konfa koju imam i nije neki potrosac a ljudi koje znam hvale ovo napajanje:
http://www.links.hr/?naziv=napajanje...kl=052.740.033

jos ktome cpu i grafa su mi downclockani.

a misa sam si zamislio ovog :
http://www.links.hr/?naziv=mis-steel...kl=101.503.309

ne igram wow ali mi se svidjaju tipke. dobro bi doslo za LOL
ne znam oce li mi proci takav zahtjev.
Napajanje koje si odabrao ne valja. LC Office serija nije baš dobra. Uostalom, to se vidi i po njegovoj cijeni (239kn za 600W ne može biti dobro pa da se postaviš na trepavice). Radije uzmi modele iz Silent Giant GP3 serije. Koštaju više, ali i vrijede toliko.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2012., 12:01   #4265
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor AbAdd0n Pregled postova
Pozdrav, kupio sam ssd mushkin 60gb u Portiu. Danas je eto prdnuo.
Komp je zabrejkao i kod reseta javlja system disk boot failure.
Koliko se razumijem garanciju mogu rješit u linksu, no radije bih htio povrat novca. Kakva prava imam? Pogledao bi jos detaljnije na topicu ali nisam na svom racunalu pa nemogu bas dugo.
U principu nemaš prava na povrat novca osim ako oni ne mogu napraviti zamjenu novim uređajem ili ako se ne dogovorite. To baš prodavaču i nije isplativo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2012., 12:09   #4266
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
Dopis? To napišem normalno pismo i kažem na pošti da hoću preporučeno povratnicom ili?

Ovo dokaz, ne razumijem što me pitaš? Oni su meni dali papir gdje se piše prigovor, imaju već svoju formu tamo pa sam to ispunio i rekli su da će odgovorit u roku 15 dana. Odma mi je taj prigovor i kopirao i dao. Budem poslao onda taj dopis, ali već vidim da ću morat hard odnjet u Intereuropu pošto mi gara traje do 16.6.
Imaš u mom potpisu prvi link kako bi trebao Dopis izgledati.
Šalješ preporučeno s povratnicom - oko 10-12 kn)...

Pozoveš se na na onaj tvoj 423 iz Obveznih odnosa, a možeš i na članak 5. Zakona o zaštiti potrošača.


Citiraj:
Obveza trgovca

Članak 5.

(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.
Pravna narav zakonskih odredbi kojima se uređuju potrošački ugovori
Napomeneš im i se nadaš odgovoru unutar zakonskog roka za odgovor temeljem članka 8. ZOZP
Citiraj:
Članak 8.

(1) Svaki trgovac je dužan potrošačima omogućiti podnošenje pisanih prigovora, bilo u prodajnom prostoru ili putem pošte, telefaks uređaja ili elektroničke pošte, te je na njih dužan odgovoriti u roku od 15 dana od dana zaprimljenog prigovora.
(2) Svaki trgovac, dužan je voditi i čuvati pisanu evidenciju prigovora potrošača iz stavka 1. ovoga članka najmanje godinu dana od dana primitka prigovora potrošača.

i ne napomeneš im, ali ih prijaviš ako ne odgovore u roku od 15 dana (daj fore i da ti odgovor dođe jer se računa od dana kad su primili (na povratnici) do dana kad su poslali (ne kad je stiglo) tebi.

Evo na što se pozoveš:

Citiraj:
VII. PREKRŠAJNE ODREDBE

Članak 144.

(1) Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:

– na zahtjev potrošača proizvod za koji mu je predao jamstveni (garancijski) list i u tijeku jamstvenog roka ne popravi u razumnom roku ili umjesto toga nije predao proizvod koji je ispravan (članak 5. stavak 6.),
– bez opravdanog razloga odbije s potrošačem zaključiti ugovor o prodaji proizvoda koji izlaže na prodajnome mjestu ili usluge koja je predmet njegova poslovanja (članak 7. stavak 1.),

......
– postupi suprotno odredbama članka 8.,

......

Znači odgovore negativno - prijava zbog neispunjenja jamstvenih obveza, ako ne odgovore uopće prijava zbog neispunjenja jamstvenih i kršenja članka 8.

Sretno i obezno javi ishod.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2012., 17:42   #4267
AbAdd0n
Premium
Moj komp
 
AbAdd0n's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 246
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Napajanje koje si odabrao ne valja. LC Office serija nije baš dobra. Uostalom, to se vidi i po njegovoj cijeni (239kn za 600W ne može biti dobro pa da se postaviš na trepavice). Radije uzmi modele iz Silent Giant GP3 serije. Koštaju više, ali i vrijede toliko.
Razumijem sve tih 600w uzimam ovako i onako sa dosta razerve posto mi racunalo guta odprilike 200 watta. A mis mi je turbo vazan.
jos samo da nadjem vremena skoknut do linksa
__________________


test konfa
AbAdd0n je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2012., 18:12   #4268
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 473
Tko to pobogu hvali LC napajanje!? I to još 600W za 230kn
Rađe uzmi Corsaira od 400W i miran si...
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2012., 18:35   #4269
AbAdd0n
Premium
Moj komp
 
AbAdd0n's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 246
par ljudi koji imaju taj model dosta dugo na dosta jacim racunalima od mojeg.
__________________


test konfa
AbAdd0n je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2012., 19:06   #4270
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,409
Ne razlikuješ Office od Silent Giant serije. Office je krama dok GP ipak nešto vrijedi. Od tih 600W ne može dati ni 300W.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2012., 20:04   #4271
alien_2
Premium
Moj komp
 
alien_2's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Ogulin
Postovi: 158
Po meni taj LC je ko onaj RaptoxX PRO serija, deklariraju 600W, a jedva daje 300, i jos je kostal... Poslusaj kokosa
__________________


Pošteni trgovci :1, 2
alien_2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2012., 16:40   #4272
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
pozz. što zakon kaže ako je uređaj(mob u ovom slučaju) neispravan praktički odmah nakon vađenja iz kutije? recimo da je radio 1 dan. imali kupac pravo odmah na novi uređaj ili je to stvar dobre volje prodavatelja???
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2012., 16:41   #4273
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
pozz. što zakon kaže ako je uređaj(mob u ovom slučaju) neispravan praktički odmah nakon vađenja iz kutije? recimo da je radio 1 dan. imali kupac pravo odmah na novi uređaj ili je to stvar dobre volje prodavatelja???
Ovo drugo. Osim ako nije naručeno preko weba.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2012., 16:46   #4274
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,735
Pozdrav,

imam i ja jedno mobitel-pitanje. Prosle godine u 3.mj. su mi mjenjali maticnu i bateriju na mobitelu. Na papiru koji sam dobio pise:
"Zamjenjena maticna i baterija. Novo jamstvo #brojjamstvavaljda"

Pitanje je - kod promjene matične dobiva li se novo jamstvo na cijeli mobitel (pošto se valjda radi o "većem popravku") ili samo na matičnu?

Uskoro ću ponovno nositi mobitel reklamirati (i vjerojatno je opet problem u matičnoj), ali čisto da znam
rendula je online   Reply With Quote
Staro 26.06.2012., 17:00   #4275
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Pitanje je - kod promjene matične dobiva li se novo jamstvo na cijeli mobitel (pošto se valjda radi o "većem popravku") ili samo na matičnu?
Trebao bi dobiti na cijeli mobitel.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2012., 17:07   #4276
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ovo drugo. Osim ako nije naručeno preko weba.
znači onda je bolje uzimat stvari preko weba jer kad kupiš u trgovini si kao "vidio" uređaj. bzvz. znači mogu ti prodat neispravan uređaj i nikome ništa?
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2012., 18:49   #4277
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
znači onda je bolje uzimat stvari preko weba jer kad kupiš u trgovini si kao "vidio" uređaj. bzvz. znači mogu ti prodat neispravan uređaj i nikome ništa?
Točno. No uvijek imaš mogućnost razumnog pregleda robe prilikom kupnje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 10:13   #4278
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 892
Može pojašnjenje šta ovo rješenje Državnog inspektorata znači praktično?

Vezano za Vaš upit xxx, očitujemo se kako slijedi.

ZZP () propisuje sljedeće:
ZZP I. članak 5. stavak 1. „Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.“
Uz to vezana prekršajna mjera prema ZZP () propisuje:
ZZP VII. članak 144. stavak 1. podstavak 1. „Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:
-bez opravdanog razloga ne ispuni ugovor sklopljen s potrošačem ili ga ne ispuni na vrijeme (članak 5. stavak 1.)“


Radi se o ploči koju mi je trgovac odbio isporučit nakon što sam već platio preko weba i dobio potvrdu da je sve ok, uz naknadno objašnjenje da je došlo do greške u cijeni
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 10:56   #4279
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Praktično znači da ispuniš online prijavnicu, skeniraš svu dokumentaciju, mailove, screenshotecve ili sve dokaze koje imaš. Ili im osobno to odneseš, šta ti je lakše.

https://prijava.mingorp.hr/CD/prijava.jsp

Također im možeš dati još jednu šansu da ih kontaktiraš prije i citiraš to.




To obično prolazi- jednom kolegi forumašu sam bio pomogao oko slične stvari i nakon razgovora s njima je dobio robu po izuzetno povoljnoj cijeni.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 10:58   #4280
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,939
@Interpol, javi sta je bilo
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 11:22   #4281
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Praktično znači da ispuniš online prijavnicu, skeniraš svu dokumentaciju, mailove, screenshotecve ili sve dokaze koje imaš. Ili im osobno to odneseš, šta ti je lakše.

https://prijava.mingorp.hr/CD/prijava.jsp

Također im možeš dati još jednu šansu da ih kontaktiraš prije i citiraš to.




To obično prolazi- jednom kolegi forumašu sam bio pomogao oko slične stvari i nakon razgovora s njima je dobio robu po izuzetno povoljnoj cijeni.
Ovo i je odgovor na prijavu. Zato i pitam.

Tip upita: Inspection

Po nekoj logici trebao bih s ovim otić u trgovinu i onda pisat novu prijavu ako opet odbiju. Od tad prošlo 4 ipo mjeseca i ploča mi više ni ne treba, ali iz principa bi izgurao to do kraja pa makar da učinim nekome uslugu i dam ploču za dobru cijenu

Idealno bi bilo da mi daju neki SSD adekvatne cijene, ali s obzirom kako su se ponašali kod prve pritužbe, još prije prijave DI-u, nekako sumnjam u takav ishod
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 11:24   #4282
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,939
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Ovo i je odgovor na prijavu. Zato i pitam.

Tip upita: Inspection

Po nekoj logici trebao bih s ovim otić u trgovinu i onda pisat novu prijavu ako opet odbiju. Od tad prošlo 4 ipo mjeseca i ploča mi više ni ne treba, ali iz principa bi izgurao to do kraja pa makar da učinim nekome uslugu i dam ploču za dobru cijenu

Idealno bi bilo da mi daju neki SSD adekvatne cijene, ali s obzirom kako su se ponašali kod prve pritužbe, još prije prijave DI-u, nekako sumnjam u takav ishod
i navedi o kojem se ducanu radi da pisemo "-".
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 11:30   #4283
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 892
Diskont24 i priča o Asus Maximus Gen 3, kad je MSAN izdao krivu cijenu pa se u hrpi dućana par dana mogla kupit za 700-800 kuna. Neki su uredno isporučili robu, a neki su se išli pravit mutavi
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 11:32   #4284
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,939
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Diskont24 i priča o Asus Maximus Gen 3, kad je MSAN izdao krivu cijenu pa se u hrpi dućana par dana mogla kupit za 700-800 kuna. Neki su uredno isporučili robu, a neki su se išli pravit mutavi
ha, zanimljivo. cuo sam za neke slicne price, ne sjecam se dali je ova medu njima bila. sa diskontom sam do sad suradivao samo 2 il 3 puta i to je bilo proslo ok.
a nis, sretno ti bilo i javi kak je proslo.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 11:36   #4285
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 892
Surađivao sam i ja ranije bez ikakvih problema. Zato sam se i odlučio za njih, iako je cijena bila čak i nešto niža u nekim drugim dućanima. Reklo bi se, prstom u govno
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 13:32   #4286
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,026
Dobili su oni koji su prvi naručivali, odnosno dok je te robe bilo na lageru. Kada je to ošlo, više se nije moglo dobit ni u trgovinama koje su uredno isporučile ploče po toj super cijeni.


Kako god, sretno i javi rezultate jer ako prođe povoljno po tebe, to će puno olakšat ostalima u budućim, takvim sličnim situacijama.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 14:21   #4287
Slash555
Premium
Moj komp
 
Slash555's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Usa
Postovi: 357
pozz
čisto da provjerim jel ima kakve pomoći
baka danas kupila zamrzivač po vrlo nepovoljnoj cijeni. vidjela ga u trgovini jutros i dovezli joj kroz 2h kući te je tad platila u gotovini i dobila nekakav račun (onaj iz blokića) al kao nek se dođe po pravi račun i garanciju kasnije u trgovinu.

pošto je napravila sranje kupivši po prilično većoj cijeni nego u drugim trgovinama jel ima kakva šansa o povratu novca? kakva su tu prava kupca?

sory ak se ponavljam al gledam po temi i nevidim dotični slučaj, a tema je kobasa.
vraćao sam stvari kupljene preko webshopa i to znam kak ide al ovo nisam nikada
Slash555 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 14:29   #4288
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,939
Citiraj:
Autor Slash555 Pregled postova
pozz
čisto da provjerim jel ima kakve pomoći
baka danas kupila zamrzivač po vrlo nepovoljnoj cijeni. vidjela ga u trgovini jutros i dovezli joj kroz 2h kući te je tad platila u gotovini i dobila nekakav račun (onaj iz blokića) al kao nek se dođe po pravi račun i garanciju kasnije u trgovinu.

pošto je napravila sranje kupivši po prilično većoj cijeni nego u drugim trgovinama jel ima kakva šansa o povratu novca? kakva su tu prava kupca?

sory ak se ponavljam al gledam po temi i nevidim dotični slučaj, a tema je kobasa.
vraćao sam stvari kupljene preko webshopa i to znam kak ide al ovo nisam nikada
pa ja bi rekel obzirom da nije proslo vise od 7 dana da je zakon na vasoj strani, al nek iskusniji kolege to potvrde. jedino je pitanje dostave i volje prodavaca. vjerovatno cete morat organizirat prevoz nazad i tu jako pripazit da se nesto ne osteti, a ako nemas nekog rodjota sa kombijem bi vas moglo dost doci tako da si izracunate dal se isplati.
javi sta je bilo.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 14:29   #4289
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Slash555 Pregled postova
pozz
čisto da provjerim jel ima kakve pomoći
baka danas kupila zamrzivač po vrlo nepovoljnoj cijeni. vidjela ga u trgovini jutros i dovezli joj kroz 2h kući te je tad platila u gotovini i dobila nekakav račun (onaj iz blokića) al kao nek se dođe po pravi račun i garanciju kasnije u trgovinu.

pošto je napravila sranje kupivši po prilično većoj cijeni nego u drugim trgovinama jel ima kakva šansa o povratu novca? kakva su tu prava kupca?
Nema nekih posebnih prava. Neka vidi s trgovinom da li je nešto moguće, ali sumnjam.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2012., 14:30   #4290
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 892
@Pupo:

Pisao sam već o tome kad je bilo aktualno. Ja sam dobio potvrdu narudžbe, a nakon što sam uplatio, stigla je i obavijest da slijedi isporuka. I tek nakon toga kreće muljanje, prvo s odgodom isporuke, a onda i konačnom košaricom. Pazi, tjedan dana nakon plaćanja zovem i kažu mi da ploča stiže taj dan i da je mogu pokupit popodne. I tek onda je nekome došlo iz dupeta u glavu i zovu me nakon par sati da bi mi rekli da se mogu xxxxx.

Normalno bi bilo da se između izrade ponude i potvrde iste provjeri stanje artikla i sve ostalo, šta ne? Plaćanjem je stvar gotova. Po meni, a očito i po DI-u.

Svejedno, očekujem da će zavlačit i igrat na (ne)ekspeditivnost inspekcije, kao i dosad
Interpol je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na