Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2019., 10:03   #42511
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Problem su i punionice kod nas. Stanujem u zgradi, a parkiram se na javnoj cesti. Jedini način da ga napunim je da bacim kabel spojen negdje u stanu kroz prozor i molim Boga da ću ga naći i ujutro. Po zimi ne mogu ni to jer ne mogu otvoriti prozor. Srećom, stanujem na 1. katu inače... Najbliža punionica mi je udaljena 10min pješke.


Ono što ne znam, pa molim da me netko ispravi, je što ne znam postoji li kakav standard za punjače tj. da li svaka marka koristi prioprietary kabel/utikač ili ima neki standard. Trebalo bi malo i na tome poraditi. Kao što na kompovima postoji usb tako bi i za punjače trebao postojati nekakav standard.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 10:05   #42512
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,705
@stanky

a hebemu

opet se vraćam na Apple, najvrjednija firma na svijetu (možda više nije, nebitno)

gledam svaku njihovu prezentaciju, bilo ajfona bilo iOS-a, predstavljaju neke stvari koje android nudi već 5 godina, i zamislite kako to predstave..kao da je NJIHOV IZUM

tak da stanky, ne kažem sad da je rimac = apple, ali to ljudi rade, čak je puno smješnije to od rimca, kad apple predstavi nešto što već postoji godinama, kao svoje
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2019., 10:07   #42513
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,931
Sa tim dometom jedva da odem iz Šibenika do Zadra ili Splita i onda se moraš brinuti hoćeš li moći. I to je domet na ravnom, a ako ima uzbrdica onda baš i nije toliki domet...
Šta bi kraj auta od 40k eura još triba imati jedan za dulje dionice?

Baterije su ogromni problem i dok to ne riješe električni auti će još biti na margini jer nitko neće platiti 2x više za taj auto ako se gleda ekonomska isplativost uštede goriva. Čak i da ti je punjenje besplatno, EV ti se "isplati" tek nakon cca 200.000km, a onda već ljudi prodaju aute jer hoće novo. Što misliš kome ćeš prodati EV sa 200.000km?

Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Imam neko iskustvo s električnim autima. Dakle preteški nisu jer pogon je dovoljan da razviju solidna ubrzanja i brzine. Domet za grad pa i za neke međugradske vožnje (bliži gradovi) u HR je dovoljan. Npr. el. golf ima realni domet nešto manje od 200km (150km ak se išlo na brzo punjenje) i tonu i pol težine. To i dalje nije dovoljno za long range poslovnjake ali za dosta ljudi je dovoljno. Baterija iz auta se ne može uspoređivati sa onom na mobu iako je tehnološki slična jer je kudikamo kvalitetnija.
Slažem se da je glavni problem sporo punjenje (ako se želi dobiti puni domet traje satima, za manje domete 30ak min), trenutna cijena baterija ali veliki je problem cijena tih auta. Taj golf košta 40 t eura, duplo više nego benzinac iste generacije. Kad bude više punionica problem dometa će se donekle ublažiti iako ostaje činjenica da se mora čekati punjenje.
Mislim da će se ti problemi riještiti puno prije nego što ti misliš je tehnološki napredujemo neproporcionalno odn. svake godine sve brže i brže.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 10:15   #42514
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 125
Ma jasno je meni to...to svi rade...i uvijek će biti toga,ali tvrditi da poslujes ultra uspjesno,a zavrsavas poslovnu godinu sa minusom...to mi ne ide u glavu,kao da nitko ne može vidjeti kako si zavrsio poslovnu godinu. Ne kužim sto mu to treba,jbt,sta imas muljati,bolje suti i ne pricaj o tome.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 10:18   #42515
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Susjeda je kupila VW e-Up! Platila ga je duplo više nego što košta normalni VW Up. Da nije dobila subvenciju, kupnja joj se ne bi isplatila. Ima vikendicu na Lošinju i rekla mi je da uspije doći do tamo s jednim punjenjem i to samo zato jer se puni kad koči, a ima dosta nizbrdice. I ne ganja ga. Uglavnom ga koristi za lokalnu vožnju i za to joj se isplati.

Kolega iz Umaga mi kaže da ga lokalna pizzeria koristi za dostavu pizza. Za takve se stvari isplati. Za duža putovanja još uvijek ne postoji prihvatljivo rješenje. Nešto se pričalo o indukcijskom punjenje prilikom vožnje, ali sve to je još uvijek 'na dugom štapu'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 10:23   #42516
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,705
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Ma jasno je meni to...to svi rade...i uvijek će biti toga,ali tvrditi da poslujes ultra uspjesno,a zavrsavas poslovnu godinu sa minusom...to mi ne ide u glavu,kao da nitko ne može vidjeti kako si zavrsio poslovnu godinu. Ne kužim sto mu to treba,jbt,sta imas muljati,bolje suti i ne pricaj o tome.
a gle, nitko tko ima ove početne investicije i ''investira'' nije u plusu, to je firma koja je u razvoju, tek tamo za 10ak godina možemo vidjet na čemu su
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 10:54   #42517
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1,031
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Potpis na plugin hybride, a ne obične koji su čisti marketing (ta baterija ne drži ni km na parkingu). Jedini problem plugin hibrida je što su još uvijek preskupi ...
Mene je iznenadio BMW 5, plugin hybrid, 40 000 km, prodavao se za 34 000 eura.


Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 10:55   #42518
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 739
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
a gle, nitko tko ima ove početne investicije i ''investira'' nije u plusu, to je firma koja je u razvoju, tek tamo za 10ak godina možemo vidjet na čemu su

RA se razvija već deset godina i još nisu sigurni da li razvijaju tehnologiju ili prodaju automobile. Izlaganje u Ženevi (ili New York ili Peeble beach) je lijepa stvar i bez sumnje odlična reklama ali troškovi izlaganja nisu mali i dosadašnji financijski rezultati bilo prodaje vozila ili usluga to ne opravdavaju.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 10:59   #42519
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,705
ali opet, bili su tamo, potrošili brdo para, i još će brdo takvih evenata proć, očito mogu

e sad možda završe kao agrokor, daj samo što više, svakih 5m konzum, i sad mi plaćamo ta sranja, tako rimac može napumpat tisuće ljudi, država proglasit da su od velike važnosti (na temelju ničeg?), i eto ti sranja
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 11:12   #42520
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 7,071
Tak bi i moglo ispasti, jer se Rimac već sad financira na jako sličan način, a uredno ima milijunske gubitke. U javnosti sve super pozitivno - proizvodi električne automobile, zapošljava hrpu ljudi, dok istovremeno promovira Hrvatsku diljem svijeta i svi (smo) ponosni na njegov uspjeh. U slučaju da stvarno dođe do toga da ga neka od većih riba proguta i usput promptno najuri trenutnu radnu snagu ili da Rimac bankrotira i ode u nepoznatom smjeru - kakva je onda prognoza? Jebiga, znali smo, ko nam je kriv i sl. pizdarije koje se svaki put ponavljaju?
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2019., 11:39   #42521
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,103
A misliš da i npr. Tesla posluje uspješno? Cifre su izražene u tisućama.
https://www.nasdaq.com/symbol/tsla/f...come-statement

Takvi periodi dok se firme u toj branši ne postave na noge su uobičajeni. I dalje ljudi rade tamo, dobivaju plaću i ide se naprijed. Možda ode sve uqurac, možda bude nešto od toga.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 13:09   #42522
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Problem su i punionice kod nas. Stanujem u zgradi, a parkiram se na javnoj cesti. Jedini način da ga napunim je da bacim kabel spojen negdje u stanu kroz prozor i molim Boga da ću ga naći i ujutro. Po zimi ne mogu ni to jer ne mogu otvoriti prozor. Srećom, stanujem na 1. katu inače... Najbliža punionica mi je udaljena 10min pješke.


Ono što ne znam, pa molim da me netko ispravi, je što ne znam postoji li kakav standard za punjače tj. da li svaka marka koristi prioprietary kabel/utikač ili ima neki standard. Trebalo bi malo i na tome poraditi. Kao što na kompovima postoji usb tako bi i za punjače trebao postojati nekakav standard.
Nedavno su postavili par punionica baš po parkinzima u kvartovima. Ti imaš Up!?
renc je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 13:31   #42523
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Susjeda ga ima i puni ga na običnu utičnicu u svom dvorištu. Govorim hipotetski kad bi ga imao.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 14:42   #42524
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,520
Kod novih hibrida se po gradu vozi do 50% na baterije, a na otvorenoj do 10%, tako da prosječna potrošnja za neki 2.0 benzinac ispada 4-5 litara što je odlično za aute od 1,5 do 2 tone. Kod starih hibrida je taj postotak naravno manji.

Dok EV ne pređu na neki univerzalni standard baterija i punjača, da se baterije na punionici/benzinskoj mogu zamijeniti ili max napuniti u roku 15-30 min, nema od toga kruha. OK za ljude koji imaju kuće i garaže, ali takvih je malo, pogotovo po gradovima gdje je takvih auta najviše.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 16:02   #42525
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,295
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Tak bi i moglo ispasti, jer se Rimac već sad financira na jako sličan način, a uredno ima milijunske gubitke. U javnosti sve super pozitivno - proizvodi električne automobile, zapošljava hrpu ljudi, dok istovremeno promovira Hrvatsku diljem svijeta i svi (smo) ponosni na njegov uspjeh. U slučaju da stvarno dođe do toga da ga neka od većih riba proguta i usput promptno najuri trenutnu radnu snagu ili da Rimac bankrotira i ode u nepoznatom smjeru - kakva je onda prognoza? Jebiga, znali smo, ko nam je kriv i sl. pizdarije koje se svaki put ponavljaju?
Sve je moguće.
Ali lik nije dobio kredit o Sberbanka nego od Europske Investicijske banke. Kamate, koliko sam googlao bi trebale biti 2-4%. Tko zna, možda i povoljnije.

Bježe uglavnom oni koji uzmu pare o lihvara ... jer su im trebale prekjučer, da prikriju dubioze i još malo pretaču iz šupljeg u prazno .

BTW, za 225 čuna (ili 75 ako ste student) se može otići u Sv. Nedjelju i pogledat iz prve ruke jel se tamo proizvodi nešto ili ništa.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 16:42   #42526
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Tak bi i moglo ispasti, jer se Rimac već sad financira na jako sličan način, a uredno ima milijunske gubitke. U javnosti sve super pozitivno - proizvodi električne automobile, zapošljava hrpu ljudi, dok istovremeno promovira Hrvatsku diljem svijeta i svi (smo) ponosni na njegov uspjeh. U slučaju da stvarno dođe do toga da ga neka od većih riba proguta i usput promptno najuri trenutnu radnu snagu ili da Rimac bankrotira i ode u nepoznatom smjeru - kakva je onda prognoza? Jebiga, znali smo, ko nam je kriv i sl. pizdarije koje se svaki put ponavljaju?

aj se informiraj prije pisanja.



hipotetski da Rimac sutra zatvori vrata, svi ti ljudi koji su kod njega radili mogu IDUCI DAN naci posao, bilo u Hr, bilo u EU.



Razmisli zasto.



Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Sve je moguće.
Ali lik nije dobio kredit o Sberbanka nego od Europske Investicijske banke. Kamate, koliko sam googlao bi trebale biti 2-4%. Tko zna, možda i povoljnije.

Bježe uglavnom oni koji uzmu pare o lihvara ... jer su im trebale prekjučer, da prikriju dubioze i još malo pretaču iz šupljeg u prazno .

BTW, za 225 čuna (ili 75 ako ste student) se može otići u Sv. Nedjelju i pogledat iz prve ruke jel se tamo proizvodi nešto ili ništa.

odustani, lakse je trolati bez pokrica



Citiraj:
Autor nub Pregled postova
A misliš da i npr. Tesla posluje uspješno? Cifre su izražene u tisućama.
https://www.nasdaq.com/symbol/tsla/f...come-statement

Takvi periodi dok se firme u toj branši ne postave na noge su uobičajeni. I dalje ljudi rade tamo, dobivaju plaću i ide se naprijed. Možda ode sve uqurac, možda bude nešto od toga.

tako je, za sada je to uglavnom pozitivna prica, ljudi se educiraju, razvijaju, placaju, a ne vidim nekog problema da i sklepaju tih 100ak auta kroz narednih par godina, jednom kad se razvije potrebna tehnologija za proizvodnju dijelova, sto interno sto od vanjskih dobavljaca, pa uskladiti isporuke za ova vanjske suradnje sa Porsom, Koenigseggom, i s kim god jos...

pa napravili su onog Jaguara za kraljevsko vjencanje, zar mislite da je tako lako prodavanjem magle doci do takvog posla. Kao da je Rimac jedini koji zna nesto od struje i baterija.



jel tako tesko prihvatiti da se nesto dogadja, i da ne bi oni toliko ljudi godisnje zaposljavali da za njih nema potrebe i da ih ne mogu financirati.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 16:55   #42527
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,931
Mene zanima da li tko od naših lumena PC Expertovaca radi u Rimcu pa da kaže iz prve ruke. U slučaju da ne radi nitko - kako to
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 16:59   #42528
tomatcro
Premium
 
tomatcro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 385
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Di si folije stavljao, isto kod ovog gore, link je okacen?
Preporuka za onako, stavio na 2 auta, 4 frenda isto, svi su zadovoljni. Hoce dati i popust...
tomatcro je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 17:27   #42529
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 739
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
...ne vidim nekog problema da i sklepaju tih 100ak auta kroz narednih par godina..
Ne vidim ni ja problema da sklepaju i 1000 C_two ali vidim jedan drugi problem - nema kupaca.
Citiraj:
pa napravili su onog Jaguara za kraljevsko vjencanje
Nisu napravili Jaguara nego su napravili custom bateriju za njega.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 17:52   #42530
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Ne vidim ni ja problema da sklepaju i 1000 C_two ali vidim jedan drugi problem - nema kupaca.

Nisu napravili Jaguara nego su napravili custom bateriju za njega.
Da, napravili su pogon ili baterije, ili nesto trece. To je bio retrofit. Valjda ne moram elaborate pisati o tome tu. Shvacas poantu.



a ovo da nema kupaca. Mos mislit. Svijet je prepun milijardera koji gledaju gdje bi utopili novce u neki luksuzni rijetki proizvod. Problem je isporuke.



Pa pola onih car youtubeovca ce ga kupiti kada bude dostupan.



Ne radi Rimac auto za mase, za to je tu Tesla.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 18:15   #42531
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 7,071
Gabre, lijepo si napisal prije par stranica da pratiš Rimca od 2010. Naglasak na pratiš, jer da ga jebeš, možeš ga pratiti samo kroz medije i njegove PR društvene mreže. Isto tak sam, na toj stranici napomenul da sam radil u firmi koja je za Rimca proizvodila dijelove za prvotne C1 modele i Greyp bicikle. I opet ti velim da kad vidiš te BOM-ove i projektnu dokumentaciju - tu priča o 'rvaCkom Elonu Musku prestaje. Mislim, meni je žal, ali nisi u pravu i Rimac nije hrvatski Elon Musk. Frajer sam ne zna kaj je i čime se točno bavi. Izgleda da svim pomalo, pa kaj se od toga ulovi, a usput ima dodirne točke s autoindustrijom.
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
BTW, za 225 čuna (ili 75 ako ste student) se može otići u Sv. Nedjelju i pogledat iz prve ruke jel se tamo proizvodi nešto ili ništa.
Znam, ali te jako lijepo odjebu, ako nisi iz probrane ekipe ili se uopće više ne jave.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 11.03.2019. u 18:22.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 18:29   #42532
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,295
Bas se budem javio.
Postoji nova hala Greyp. Jel se tam proizvodi išta? Kaj piše na tim BOM-ovima koje si vidio?
stef je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 18:31   #42533
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ne radi Rimac auto za mase...
Biti će ipak da on ne radi uopće aute...
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 18:37   #42534
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,295
Pa to znamo.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 18:37   #42535
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 7,071
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Postoji nova hala Greyp. Jel se tam proizvodi išta? Kaj piše na tim BOM-ovima koje si vidio?
Za novu halu stvarno nemam pojma, a kaj se tiče BOM-ova i projektne dokumentacije, bojim se da tu nema (ili barem nije bilo) riječi o high-tech materijalima i popratnim rješenjima kakva se prezentiraju po sajmovima.

Da ne pričam da je bilo slučajeva da ljudi koji su kao stručnjaci u tom području električnih vozila, ne znaju razliku između stopice i konektora. Kakti rasturaju u CATIA-i, Mentor Graphicsu i sl., a gube se u Paintu.

Samo jebiga, ja sam trol, a Gabre iz Kanade prati Rimca od 2010. Čitajući njegove postove, čovjek ima dojam ko da čita Rimčeve PR brošure.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 19:10   #42536
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Gabre, lijepo si napisal prije par stranica da pratiš Rimca od 2010. Naglasak na pratiš, jer da ga jebeš, možeš ga pratiti samo kroz medije i njegove PR društvene mreže. Isto tak sam, na toj stranici napomenul da sam radil u firmi koja je za Rimca proizvodila dijelove za prvotne C1 modele i Greyp bicikle. I opet ti velim da kad vidiš te BOM-ove i projektnu dokumentaciju - tu priča o 'rvaCkom Elonu Musku prestaje. Mislim, meni je žal, ali nisi u pravu i Rimac nije hrvatski Elon Musk. Frajer sam ne zna kaj je i čime se točno bavi. Izgleda da svim pomalo, pa kaj se od toga ulovi, a usput ima dodirne točke s autoindustrijom.

Znam, ali te jako lijepo odjebu, ako nisi iz probrane ekipe ili se uopće više ne jave.

ajme al generaliziras. Ja sam radio na projektu za SNC Lavalin pa jel to znaci da ja znam kako posluje SNC Lavalin, koji im je poslovni plan, itd...? Ili bilo koja firma po tom pitanju?

nisam ja nigdje pisao da je on Musk, Musk ima daleko bolje uvjete i trziste prvenstveno i pomoci drzave nego Rimac (s ovim ne kazem da Rimac nije nista dobio od drzave, vec je to kikiriki koliko Musk dobiva od drzave). Istrazi malo Teslino poslovane pa ces vidjeti kupusa tamo.



Ja samo ne razumijem sto ljudi ocekuju od Rimca, da za nekolike godine izbaci van auto (a koji im NIJE prioritet) i da bude homologiran, siguran, testiran, i uz to dizajniran od Nule, a ne kao sto je recimo Koenigsegg prvge modele izbacio na drugim platformama i koristio tudje motore komplet... itd itd (opet ne govorim da Rimac radi sve svoje od nule, to je naivno uopce pomisliti, nitko u svijetu tako ne radi)




Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Biti će ipak da on ne radi uopće aute...

da, rade elektricne rikse
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 19:25   #42537
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 7,071
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ajme al generaliziras
Ne, samo ti velim kak to izgleda u stvarnosti. Bez kamera i novinara.
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ja samo ne razumijem sto ljudi ocekuju od Rimca, da za nekolike godine izbaci van auto (a koji im NIJE prioritet) i da bude homologiran, siguran, testiran, i uz to dizajniran od Nule, a ne kao sto je recimo Koenigsegg prvge modele izbacio na drugim platformama i koristio tudje motore komplet... itd itd (opet ne govorim da Rimac radi sve svoje od nule, to je naivno uopce pomisliti, nitko u svijetu tako ne radi)
Sve pet Gabre, ni ja ništa ne očekujem od Rimca, samo skupa s ostalima u ovoj temi sudjelujem u raspravi da frajer priča bajke, a kak godine prolaze verzija se polako, ali sigurno mijenja od proizvođača električnih automobila koji sve proizvodi sam, bez ičije pomoći, pa do mi smo firma koja se bavi tehnologijama, a auti su tu samo za demo tih istih tehnologija. Kaj se tiče Tesle i Koenigsegga - možemo se do sutra nadmudrivati oko toga, ali na kraju dana njihove se automobile ipak može kupiti, voziti i registrirati.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2019., 19:34   #42538
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 581
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2019., 07:20   #42539
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Tlo se preveć zagrijalo, nema ni z od zimskih uvjeta u kontinentalnoj hr.
Ljetne gume su dovoljno dobre za ovo vrijeme.

Naravno, za sve one koji ne voze kroz naselje 200 pa im je bitan svaki metar kočenja.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2019., 08:24   #42540
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,459
ne znam kako je kod tebe, ali ja sam strugao debeli led jutros sa svojih stakala
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na