Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2011., 23:06   #391
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Da al kolko sam shvatio SLI ne znaci duplo vise rama...opet si na 3gb
Točno:

http://www.youtube.com/watch?v=4x8TJUXO930

Citiraj:
Autor prt scr Pregled postova
ali ako već dajete 4k kn za grafičku onda vam nije problem dat još malo za drugu reviziju gtx 590 koja pojede bilo koju gtx 580
pogledajte samo metro 2033,gtx 580 se muči i ima drop-ova
Hvala, ali ne hvala. I ovo mi je previše ali ni u ludilu ne bi uzimao dvoglavu karticu, niti od AMD-a niti od Nvidije. Od problema s driverima, mikro-stutteringa do grijanja i buke.

Spomenuti metro 2033, nisam igrao, ali i prema jednom od linkova gore navodi se da igra koristi ogromne texture - pretpostavljam da je to glavna boljka ili razlog "dropanja" koje spominješ. Da ne velim kako s bi 590 opet imao efektivnih 1.5 GB VRAM-a.

Ovako uzimam grafu koja je mrtva hladna, ima brutalni tvornički OC, i zbog custom naponske regulacije troši manje struje od stock verzije. Jedino bolje od ovog je Xtreme 3GB verzija.

Da nisam čekao da mi plaća sjedne mogao sam otić u mali minus i ubost grafu za 3600 kn, ovak ću zbog rasta dolara iskeširat 250 kn više.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 23:17   #392
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Da al kolko sam shvatio SLI ne znaci duplo vise rama...opet si na 3gb
zanimljivo, nisam to znao....znači to vrijedi isključivo za SLI link, a kod Crossfirea se RAM na karticama zbraja ?
sodom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2011., 23:56   #393
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Nemam nikakvog dropanja sa 580 u Metrou. Ne znam od kud ste to izvukli. Igra ide dosta glatko, ovisno o nivou sa manjim ili vecim fps. Klasicnih dropova koji bi se osjetili nema. Neki leveli diu sa 50,60 fps a najzahtjevniji sa 30 do 40 ali su svi imaju konstatni fps.
Potrosnja vrama u igri nije mala ali nije ni velika (od 1 do 1.4gb sa 4xaa) i 1.5gb je dovoljno sa aa na 1920. Ima puno gorih igri po tom pitanju.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 19.05.2011. u 00:09.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 09:00   #394
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
zanimljivo, nisam to znao....znači to vrijedi isključivo za SLI link, a kod Crossfirea se RAM na karticama zbraja ?
Pa nisam 100% al mislim da je logicno da je situacija ista i kod cf-a
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 10:15   #395
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
@Thor: Iskreno, to mi je više kao neka sigurnost jer namjeravam prijeći na 27" ili čak 30" monitor krajem godine. Znam da je 1,5 Gb dovoljno i za tu rezu, ali mi je malo granično, pa radije uzmem 3Gb da sam miran.

@prt scr: 590 nije opcija, baš kao ni 6990. Prebučne su za moj ukus, previše se griju, dizajnirane su na granici izdržljivosti (pritom više mislim na 590), nude slabije performanse u odnosu na dvije single GPU grafe, SLI i CF su ok, ali ako nisu nužni, radije imam jedan jak GPU...nemam ama baš niti jedan razloga da ih kupim. Više nije nužno i bolje.
S druge strane, 580 Lightning nudi adekvatne performanse za trenutni i budući monitor, zrela je kao proizvod, napravljena je kao tenk, relativno je tiha, ima tri godine garancije, ako mi bude trebalo još konjskih snaga pod haubom (što sumnjam) uvijek mogu dodati još jednu...još da izbacuje topli zrak van kućišta, bila bi apsloutno savršena.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 12:15   #396
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ja ne mislim ić na više od 1920x1200 (ako uopće i nađem 16:10 monitor), tako da je meni 1.5 GB taman.

Najveće zauzeće VRAM-a u CloD-u je oko 1.7 GB, ali igra je još jako neoptimizirana i koristi texture brutalnih rezolucija - koje se, kao što sam rekao mogu smanjit u opcijama bez oku vidljivih nedostataka u grafici - a samim time opada i potreba za VRAM-om. Tako da će 1.5 GB Munja bit sasvim solidan izbor.

Ukoliko bih išao na 27" plus monitor - onda bi pričekao da se kod nas pojavi 3GB Xtreme verzija.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 15:16   #397
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
ASUS Designs MARS II Dual-GTX 580 Graphics Card for GeForce Enthusiasts

Op op

Citiraj:
When ASUS first set out to build the MARS, a dual-GeForce GTX 285 graphics card, people thought the designers were crazy. NVIDIA could barely get the two 55 nm G200b GPUs on GeForce GTX 295 to run at GTX 285 specifications of 240 shaders and 512-bit GDDR3 each, and instead ran them with 448-bit wide GDDR3 memory interface, and lower clocks. ASUS managed to back two GPUs with insanely strong VRM and cooling, to achieve a dual-GPU graphics card that was more than just a GTX 295 overclocked. ASUS is back on the drawing boards with MARS II, a new dual-GPU graphics card that runs two GF110 GPUs in the same exact config as on GeForce GTX 580, perhaps with clock speeds higher than those of GTX 580.

The GeForce GTX 590 runs two GF110 GPUs with all CUDA cores and the complete width of the memory bus enabled, but the GPUs and memory are clocked significantly lower at 607 MHz core, 1214 MHz CUDA cores, and 3.42 GHz memory; while the single-GPU GTX 580 runs at 772 MHz core, 1544 MHz CUDA cores, and 4.00 GHz memory. MARS II also aims to get over the various design pitfalls of GTX 590 that made voltage-assisted overclocking practically impossible on air-cooling. To do this, MARS II will make use of a massive 19-phase VRM with Super Alloy chokes. To cool the beast, ASUS will put to use the expertise it gathered over time with its DirectCu series video card coolers. The new cooler will provide uniform cooling to both GPUs. More details, particularly about the when the card will be released, are awaited.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 15:29   #398
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
ovo mi ispada (opet,kao i sa gtx285 ) kao da nvidia sama ne može/ne zna napraviti karticu kakvu je zacrtala al zato Asus može...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.

Zadnje izmijenjeno od: BSA<AK-47>. 25.05.2011. u 18:21. Razlog: pravopisne greške :)
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 17:22   #399
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Očito Nvidia ne može/ne zna - ali su zato sa jednoglavom GTX 580 postigli cilj.

----

Gigabyte GTX 580 SoC review.

Prethodno je na testu bila GTX 580 Lightning, par usporedbi:









U svemu ostalom - mrtva trka.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 18:00   #400
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Gdje si nasao taj podatak o 1.7gb vrama.
Za tu rezoluciju je dobro imat 1.5gb jer nove igre trose puno memorije i na 580tki skoro sve uzimaju preko 1200mb , neke i vise i to sa normalnim kolicinama aa. Pitanje je samo koliko to utjece na perf. jer mi se cini da igre trose vram ovisno o raspolozivoj kolicini, npr Witcher2 ce trosit i preko 1400mb na drugom chapteru a mislim da bi joj i manje meorije bilo dovoljno i da se jednostavno tako "razvuce" jer joj je vram dostpan. Ko zna, mozda bi na 3gb grafi trosila i 2gb..

Krivo stavljen post ali nema veze.

Opet je Gigabyte tisi od MSIja.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2011., 18:11   #401
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Čisto da nema zabune, radi se o IL2: Cliffs of Dover.

Jedan kolega sa drugog foruma je mjerio zauzeće VRAM-a na svojoj Phantomki 3GB. Razlog tome su, kao što sam već spomenuo, jednostavno prevelike rezolucije textura u igri. Plus ogroman i detaljan teren. Novijim patchevima je to optimizirano.

Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Opet je Gigabyte tisi od MSIja.
Taj dB je potpuno zanemariv IMO. Temperaturna razlika je ipak veća, a tu MSI vodi.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 18:16   #402
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
To da. Na obicnoj ta igra trosi 1.5gb ali nije to glavni razlog zasto lose ide. Probal sam je i na radeonki sa 2gb pa ide jos gore. Bilo mi je cudno kak COD moze tak puno trosit sa onakvim teksturama.

Problem je sto oni mjere temperature na open benchu na 22c sobne temp. Treba ih zatvorit u kuciste pa izmejit buku i temp. Kod mene bez klime u sobi je terenutno 27.5c to napravi poprilicnu razliku u loadu, pogotovo u idleu.
Svejedno ja jos uvijek mislim da je najobicnija i najjeftinija 580 jos uvijek najbolja kupnja. Referentni hladnjak je jedan od najboljih ref. hladnjak na bilo kojoj grafi i temperature a pogotovo buka nisu nikakav problem. Ni 0C potencijal nije nista slabiji. Jedino sa cim se ta dva model isticu je nereferentni PCB koji u stvarnom zivotu ne znaci nista a u ekstremnim situacijama su opet potrebni modovi da grafa ide do max. Regulacija na ref grafi nema nikavih problema sa zagrijavanjem ni voltazama do 1.21v. Vise puta sam svoju grafu poganjao iznad 1000mhz sa 1.21 i nije se nista bunila niti zbog toga ima nekakvih problema.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 25.05.2011. u 18:28.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 18:23   #403
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Gdje si nasao taj podatak o 1.7gb vrama.
Za tu rezoluciju je dobro imat 1.5gb jer nove igre trose puno memorije i na 580tki skoro sve uzimaju preko 1200mb , neke i vise i to sa normalnim kolicinama aa. Pitanje je samo koliko to utjece na perf. jer mi se cini da igre trose vram ovisno o raspolozivoj kolicini, npr Witcher2 ce trosit i preko 1400mb na drugom chapteru a mislim da bi joj i manje meorije bilo dovoljno i da se jednostavno tako "razvuce" jer joj je vram dostpan. Ko zna, mozda bi na 3gb grafi trosila i 2gb..
bas to, istu stvar sam primjetio...
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 18:33   #404
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Problem je sto oni mjere temperature na open benchu na 22c sobne temp. Treba ih zatvorit u kuciste pa izmejit buku i temp. Kod mene bez klime u sobi je terenutno 27.5c to napravi poprilicnu razliku u loadu, pogotovo u idleu.
U potpunosti se slažem. U konačnici kućište igra jako bitnu ulogu. Ali nekakva usporedba mora postojat.


Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Svejedno ja jos uvijek mislim da je najobicnija i najjeftinija 580 jos uvijek najbolja kupnja. Referentni hladnjak je jedan od najboljih ref. hladnjak na bilo kojoj grafi i temperature a pogotovo buka nisu nikakav problem. Ni 0C potencijal nije nista slabiji. Jedino sa cim se ta dva model isticu je nereferentni PCB koji u stvarnom zivotu ne znaci nista a u ekstremnim situacijama su opet potrebni modovi da grafa ide do max. Regulacija na ref grafi nema nikavih problema sa zagrijavanjem ni voltazama do 1.21v.
Manja potrošnja od referentne s istovremenim OC-om, do 20° hladnija grafa (koja u konačnici produljuje životni vijek u neku ruku), a niti veća tišina nije na odmet. Iz tog razloga meni nije bilo šteta dat 100-150 kn više za Munju, dapače.

Možemo nastavit od CloD-u u odgovarajućem threadu da neidemo više u OT.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 18:49   #405
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Mozda je trenutno takva razlika a mozda za tjedan dana dodu Zotacove grafe po 3100kn. Tesko je sad rec koliko je razlika je je jako malo toga raspolozivo i $ je u nebu. Ja nebi sad kupoval tak skupi HW jer mu je cijena malo prenapucana.

U I.Q. Lightning kosta 3850kn a Zotac 3110kn. Ni jedna ni druga nisu raspolozive. Nema ni Giga 580 za 3720kn samo ref. koja je preskupa.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 19:09   #406
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,666
Ekipa konfa iz siga, kak bi se Cors TX 650 nosil s tom grafom?A uskoro i mislim klokat proc, pa nebi htio da mi je na knap s napajanjem..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 19:10   #407
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Dobro.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 19:14   #408
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Malo toga je raspoloživo jer malo toga i dolazi / naručuje se. Sreća da sam svoju rezervirao jer su samo 2 primjerka dobili. Navodno je lik par sati prije mene htio obje ubost u SLI.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 19:17   #409
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,666
Bome dobro drže cijenu još, a niš nadam se padu cijena kroz kojih mjesec-dva, pa uzet tu grafu na duže staze..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 19:32   #410
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Najbolje ti je nac neku polovnjacu sa garancijom i bok. Tak sam ja uzel svoju jos prije pol godine i nemam zamjerki na nista.
U Microlineu se grafe narucuju ali iz tvornica ih ne salju jer je u svijetu velika potraznja za tim fensi modelima a HR je malo treziste. Vec sam ganjal slicne grafe i znam da ni oni ne znaju koliko ce ih dobit i dal ce ih uopce dobit. Rezervacije isto nisu garancija osim ak si bas prvi na lista pa dobis ak uopce dodu. Ne zele ni novce uzet prije nego sto ne dodu.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 20:18   #411
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,666
A bum pričekal još malo pa da vidim s cijenama, ak niš drugo onda čopim gtx 570..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 20:26   #412
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Najbolje ti je nac neku polovnjacu sa garancijom i bok. Tak sam ja uzel svoju jos prije pol godine i nemam zamjerki na nista.
U Microlineu se grafe narucuju ali iz tvornica ih ne salju jer je u svijetu velika potraznja za tim fensi modelima a HR je malo treziste. Vec sam ganjal slicne grafe i znam da ni oni ne znaju koliko ce ih dobit i dal ce ih uopce dobit. Rezervacije isto nisu garancija osim ak si bas prvi na lista pa dobis ak uopce dodu. Ne zele ni novce uzet prije nego sto ne dodu.
Samo malo, kaj nije prije 6 mjeseci 580 izašla? Kome je to onda a i sad bila preslaba kartica?

Za ovo o rezervaciji ovisi o dućana do dućana.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 20:31   #413
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 767
još jedan grafički monstrum nam dolazi od asusa



Code:
http://www.techpowerup.com/146352/ASUS-ROG-MATRIX-GTX-580-Graphics-Card-Pictured.html
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 20:44   #414
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Samo malo, kaj nije prije 6 mjeseci 580 izašla? Kome je to onda a i sad bila preslaba kartica?

Za ovo o rezervaciji ovisi o dućana do dućana.
Ima ih i takvih.
Ako kupujes MSI onda ti je tako kao sam napsiao jer svi ducani dobivaju od Microlinea. Najvise sansi za dobit ju imas u I.Q. centru.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 23:06   #415
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,758
9slot 3way sli, lol

mislim da je jedna dcuII sasvim dovoljna, ali ajde, matrix linija se miora nastaviti... inace hlađenje me totalno podsjeca na colorful kartice

Citiraj:
The ROG MATRIX GTX 580 comes with out of the box clock speeds of 816/1632/4008 MHz (core/CUDA cores/memory effective), and packs 1536 MB of GDDR5 memory over a 384-bit wide memory interface. The card features a number of ROG-exclusive features such as iROG and fancy illuminated MATRIX logo. The card is powered by a large 19-phase VRM that draws power from two 8-pin PCI-Express power connectors.
Dakle, nista posebno osim regulacije napona. Mogli su barem vise vrama grunit
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 10:45   #416
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Dakle, nista posebno osim regulacije napona. Mogli su barem vise vrama grunit
Baš. Ušminkana DCII verzija.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2011., 08:59   #417
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Još malo pa počinje Computex...jel ima kakvih vijesti o onom Asetekovom hladnjaku za 580 GTX?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 17:06   #418
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
I jos veci monstrum od ASUS-a : ASUS Republic of Gamers MARS II,


http://www.techpowerup.com/img/11-05-30/160b.jpg
http://www.techpowerup.com/img/11-05-30/160c.jpg
http://www.techpowerup.com/img/11-05-30/160d.jpg
http://www.techpowerup.com/img/11-05-30/160e.jpg

"The card draws power from three 8-pin PCI-Express power connectors. The card uses two NVIDIA GF110 GPUs with the same core configuration and clock profile as GeForce GTX 580, effectively making MARS II a dual-GTX 580, which also provides the overclocking headroom of a GTX 580, something impossible on a NVIDIA GeForce GTX 590."

Ovo je ono sto je GTX 590 trebala u startu biti
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 20:58   #419
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Review-i MSI GTX 580 Lightning Xtreme Edition (XE) 3GB:

HardwareCanucks & TECHPOWERUP

Ventovi navodno mijenjaju boju ovisno o temp. grafe:



Ovo “dust removal technology” nije nikaj drugo nego vrtnja ventova u suprotnom smjeru prvih 30 sekundi kako se upali komp:



Koliko je to u biti efikasno a koliko marketing s obzirom da prašina neće sama izać iz kućišta - vidjet ćemo.

Testovi su dosta zanimljivi, u više nego par navrata je XE verzija sporija od obične Munje. Zbog više VRAM-a se i više grije i glasnija je jer ventovi rade na višim okretajima. Potrošnja kao i referentna 1,5 GB verzija.

No, najzanimljivija je usporedba i test da li tih 3 GB VRAM-a u biti igra odlučujuću ulogu:



Citiraj:
First up we have Shogun 2, an impressive looking game when DX11 is enabled but it is also extremely tough on hardware. As a purely anecdotal point, we read a whopping 2.1GB of texture memory being used at 2560 x 1600 with 8x MSAA enabled.


Citiraj:
Metro 2033 shows much of the same thing as Shogun: the 3GB framebuffer does make a difference but once again the GPU itself becomes the limiting factor when asked to push around massive rendering workloads. On the positive side of things, the 3GB card was actually able to play Metro 2033 with everything maxed out….albeit at a paltry 17 frames per second. Minimum framerates on the other hand were absolutely dominated by the Xtreme Edition.
Cijena: preko + $600 naprema $525 za 'običnu' Lightning.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 21:24   #420
prt scr
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: wild west
Postovi: 321
jel bi bio i5 750/phenom x6 na 4GHz botleneck za mars II ili ovu msi xe?

očekivao sam da će sa 3gb bit dosta bolje ali to tek profitira na velikim rezolucijama 24"+ monitorima

Zadnje izmijenjeno od: prt scr. 30.05.2011. u 21:35.
prt scr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na