Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 26.12.2014., 12:44   #391
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Ja sam sa neptonom 280l prezadovoljan.
Hawker je offline  
Staro 26.12.2014., 12:51   #392
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,335
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Potrošnja i "hladnoća" story se anulira cijenom cijelog paketa platforme u kontekstu konkretnog buđeta... To je već postala floskula kad se zna da ivy, haswell i refresh nisu baš hladni procesori zbog crappy TIM-a, pogotovo kad se OC-aju...
Ajde lijepo reci po čemu si zaključio osim silnih reviewa, a nisi ga imao osobno?
Mislim da laprdaš bezveze po zaključki reviewa i punog mozganja pomješao svega svačega.
Zaboravljaš koliko FX-jevi griju kad se OC-a? Nisu baš hladni, a? Još koliko siše struje kad OC-a?
U ovoj cijeloj temi svi vlasnici FX-a imaju jače napajanje Bome izgleda jako povoljno u odnosu Intel konfiguracije

Ponašaš kao stara iskusnjara u preporuci konfiguraciji u svakoj temi, a nigdje ne vidim konfiguraciju u "Moj komp"?

Za tvoj info, nećaku sam zamjenio i7 2600k za i5 3570k. Nisam osjetio nedostatak u preformansama u gamingu. Osim 3570k u integrušu zbilja je napredovao u WOT na 1080p rezoluciji na automaČki (namjerno Č) minimum postavkama vrti veselo 40-72 fps. Još k tome hladim VenomousX na 5V. Daleko još do kritične temperature kao i svi FX- serije.

Ako AMD bude napredovao i kupit ću ga. Ali ne želim promašaj i grijača kao Pentium 4.

Sretan Božić.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2014., 13:02   #393
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ako se ne clocka, ploča od 309kn podržava te procesore, što znači da je to sa skupljim pločama mit
Ajde stavi jedan FX8... na 760G ploču i drži prst na nap. regulacji dulje od 5 sekundi ako možeš, a da ne pričam kako je offset napona kritičan i za ploču i za procesor u svakom trenutku osim u potpunom mirovanju. Radi to, ali svaki taj setup postane nestabilan kroz neko vrijeme ili crkne.
doky je offline  
Staro 26.12.2014., 13:05   #394
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Sto se napajanja tiče nisi u pravu,FX8370 mi stoji na CX600,a FX8320e je na 300 kn skupom 500w enermax.
Temperature 8320E su niske,8370 nešto više,ništa problem specijalno.
Potrošnja struje i razlika na godišnjoj razini između Intel i Amd je zanemariva.
Nazivati Fx promašajem može samo neko ko ga nije nikad isprobao.
Hawker je offline  
Staro 26.12.2014., 13:18   #395
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,335
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Nazivati Fx promašajem može samo neko ko ga nije nikad isprobao.
Ne stoji ti dobro.
Misliš li zaista da nisam složio fizički konfiguraciju kolegi koji je zaista htio? Zaista nemam pravo reći promašaj? Koji smijeh.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 26.12.2014., 13:22   #396
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Ne stoji ti dobro.
Misliš li zaista da nisam složio fizički konfiguraciju kolegi koji je zaista htio? Zaista nemam pravo reći promašaj? Koji smijeh.
Imas pravo naravno.

Imas pravo reci i da je sad noc iako je dan. Ovdje vlada sloboda govora.

Da vidimo:

Napajanje: Ne treba jace (imam ne bas kvalitetna 600 i 500w napajanja)
Grijanje: Manje od sto kuna aftermarket cooler to rjesava
Struja: LOL Zanemarivo na godisnjoj razini

EDIT: Neko vrijeme FX 8150 je radio na prastarom no name napajanju od 420W i sa 4 pinskim EPS.
Toliko o zabludi sa napajanjima.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 26.12.2014. u 13:40.
Hawker je offline  
Staro 26.12.2014., 13:34   #397
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Ajde stavi jedan FX8... na 760G ploču i drži prst na nap. regulacji dulje od 5 sekundi ako možeš, a da ne pričam kako je offset napona kritičan i za ploču i za procesor u svakom trenutku osim u potpunom mirovanju. Radi to, ali svaki taj setup postane nestabilan kroz neko vrijeme ili crkne.
Znači proizvođači namjerno sebi rade gubitak kroz reklamacije?
segregator je offline  
Staro 26.12.2014., 13:54   #398
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Što se tiče jeftinijih ploča i naponskih regulatora to nije problem dok je ploča napajana kvalitetnim napajanjem koje ima kvalitetnu naponsku stabilizaciju i drži napone stabilnim nevisno o opterećenju, dok su naponski regulatori ploče unutar granica strujnog opterećenja sve će biti stabilno. Druga stvar je kad je napajanje loše pa stabilizacija napona pada isključivo na naponske regulatore ploče i ako ih je manje moraju podnijeti veće struje a s većim strujama dolazi do problema pada napona. 4+1 u odnosu na 8+2 trpe duplo veću struju no ni to nije problem ako su dizajnirani za tu potrošnju.
gil je offline  
Staro 26.12.2014., 14:22   #399
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Zaboravljaš koliko FX-jevi griju kad se OC-a? Nisu baš hladni, a? Još koliko siše struje kad OC-a?
Sretan Božić.
Jako su topli ti FX imas pravo, evo jedna slikica Hyper 212 na 4.4 ghz 1.36V ( bocna stranica otvorena ofc, cisto sam gledo kak mali hyper moze povuc ), sada ti meni oces rec da je to vruce? Neki dan zavrtio OCCT na 4770k stock i vidio interesantne brojke tamo, mora da mi je program pokazo krivo. Makar sam siguran da mi za 4790k nije pokazo krive brojke jer sam test ponavljo vise puta.
Istina je da imam sada h100i, jer sam ga htio imat. Ali ja nakon cijelog dana rada sa svime na besumno ne prelazim 42-43 stupnjeva. To sto mi proc vuce tako jako puno struje ( ne znam intel je 1.21 ovaj je 1.36 znaci 0.15 mi vuce vise, to je ipak kolko 20kuna na godini dana? ) Mislim pricate kao da ako neko uzme AMD cupa tolko struje da je za poludit ili kao da se grije da ce se cijela kuca zapalit, a onda kada intelu je max temp 105 to je super jer ima veci prostor za clock??? A clocka se nista ako imas los chip.
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 26.12.2014. u 14:29.
ravkan je offline  
Staro 26.12.2014., 14:59   #400
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,335
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Imas pravo naravno.

Imas pravo reci i da je sad noc iako je dan. Ovdje vlada sloboda govora.

Da vidimo:

Napajanje: Ne treba jace (imam ne bas kvalitetna 600 i 500w napajanja)
Grijanje: Manje od sto kuna aftermarket cooler to rjesava
Struja: LOL Zanemarivo na godisnjoj razini

EDIT: Neko vrijeme FX 8150 je radio na prastarom no name napajanju od 420W i sa 4 pinskim EPS.
Toliko o zabludi sa napajanjima.
Previše gledaš "Teoriju velikog praska". Pročitaj ponovno post i razmisli dobro. Guglaj riječ TDP.
Pogledaj moje napajanje koju je kupljen 2005 godine. Radi od s. A, s. 939, s. 775, s. 1156, s. 1155


Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Jako su topli ti FX imas pravo, evo jedna slikica Hyper 212 na 4.4 ghz 1.36V ( bocna stranica otvorena ofc, cisto sam gledo kak mali hyper moze povuc ), sada ti meni oces rec da je to vruce? Neki dan zavrtio OCCT na 4770k stock i vidio interesantne brojke tamo, mora da mi je program pokazo krivo. Makar sam siguran da mi za 4790k nije pokazo krive brojke jer sam test ponavljo vise puta.
Istina je da imam sada h100i, jer sam ga htio imat. Ali ja nakon cijelog dana rada sa svime na besumno ne prelazim 42-43 stupnjeva. To sto mi proc vuce tako jako puno struje ( ne znam intel je 1.21 ovaj je 1.36 znaci 0.15 mi vuce vise, to je ipak kolko 20kuna na godini dana? ) Mislim pricate kao da ako neko uzme AMD cupa tolko struje da je za poludit ili kao da se grije da ce se cijela kuca zapalit, a onda kada intelu je max temp 105 to je super jer ima veci prostor za clock??? A clocka se nista ako imas los chip.
Otvorena bočna se ne računa. Tvoj komentar je suvišan i nepotreban. Odmah si uvrijeđen pa si počeo piskarati hrpu gluposti koji nema veze s time.
Ne znaš što je TDP? Blago tebi.
Što se tiće tvoje temperature i to je previše.

Doviđenja i ne pratim više temu.

Ja mislim da će ova rasprava dalje voditi do besvjesti. Siguran sam da će tema biti zaključana.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2014., 15:12   #401
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,988
Meni je FX 8320 sa 650Ti boost radio bez ikakvih problema na 4.0 i na napajanju Corsair CX400 w.
Mladenxy je offline  
Staro 26.12.2014., 15:19   #402
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Previše gledaš "Teoriju velikog praska". Pročitaj ponovno post i razmisli dobro. Guglaj riječ TDP.
Pogledaj moje napajanje koju je kupljen 2005 godine. Radi od s. A, s. 939, s. 775, s. 1156, s. 1155
Kaoje izvlacenje.
Pa sto da je 125 ili 95 TDP.
Ti si rekao da treba jace napajanje,a ne treba.
Ili ti mislis da treba 1000W za FX. LOL
Jeftinoza od napajanja tipa Corsair CX600 ce drzat bilo kojeg FXa u bilo kojem slucaju.
Enermax naxn 500W ce drzat FXa itd....


Citiraj:
Doviđenja i ne pratim više temu.
Nisi ni dosad.

Citiraj:
Ja mislim da će ova rasprava dalje voditi do besvjesti. Siguran sam da će tema biti zaključana.
Rasprava je sasvim u redu dok ne ulete padobranci i navode potrosnju struje i grijanje FXa kao razlog kontra kupnje.


Cinjenicu da je npr. 8320 najbolja kupnja danas za prosjecnog kupca nisi ni priblizno osporio.
Da ne kazem da je FX6300 dovoljan za potrebe prosjecnog korisnika,a kosta niti 100 eura.
Hawker je offline  
Staro 26.12.2014., 15:30   #403
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Ne znaš što je TDP? Blago tebi.
Što se tiće tvoje temperature i to je previše.

Doviđenja i ne pratim više temu.
Padobranac i jos si smjesan.
Da si cesce kliko na moj komp vidio bi da sam imo fx 8350 ovu plocu i 7850 grafu, a za sve to sam korstio Corsair CX 400W koji sada prodajem. Radilo sve bez problema ali kada sam uzeo GTXD 770 sam odlucio promjenit i napajanje i uzet nesto sto je opet omjer cijene i kvalitete bio best buy. To je evga koju sada imam za 780kn. Ne kuzim ljude poput tebe, jer ponavaljam da niko ne osporava da i jedna i druga strana radi dobre stvari. Ali toliko jako isticat ne istinu je nesto po meni jako smijesno. Dode neko ko se ne kuzi previse u te stvari i onda ima dojam da ce mu komp izgorit ili nesto ako uzme FX-a, a to je laz. Pogotovo sada se prica o novijim verzijama FXa koje se griju jos manje, ali kao sto sam reko, kada se amd grijo ko blesav i gorio stvarno, onda se pljuvalo po njemu, sada kada je hladniji od vecine intela, opet ne valja. Meni je samo zao sto padobranci poput tebe uletavaju i spamaju ovu temu i onda neki ljudi dolaze do krivih zakljucaka. Ako ti se nesto ne svida, ne trebas to kupiti, dapace i niko ti nece reci niti rijec, ali upadat ovdje sa nekim stvarima, mozda bi ti trebo malo cesce koristit google, vec ako nemas obje stvari kod kuce.

P.S. Slobodno mozes clocknut tog svog intela na 4.4, skinut bocnu stranicu i stavit ovdje OCCT 7 minuta test da vidimo koliko je tocno to tvoj intel hladniji. S time da ima 4 jezgre manje. Pa mozemo pricat o temperaturama.
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 26.12.2014. u 15:55.
ravkan je offline  
Staro 26.12.2014., 16:13   #404
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
Citiraj:
Autor CheCola Pregled postova
fascinantno je koliko neki ljudi brane crvene ili plave u najmanju ruku bi netko sa strane pomislio da su plaćeni od istih....

i dalje sam fasciniran
__________________
CheCola je offline  
Staro 26.12.2014., 17:07   #405
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,329
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Ajde stavi jedan FX8... na 760G ploču i drži prst na nap. regulacji dulje od 5 sekundi ako možeš, a da ne pričam kako je offset napona kritičan i za ploču i za procesor u svakom trenutku osim u potpunom mirovanju. Radi to, ali svaki taj setup postane nestabilan kroz neko vrijeme ili crkne.
WTF, na mojoj ploči (vidi moj komp) na underklokanom i undervoltanom Athlonu si ja isto tako spržim prste nakon 10 sekundi, pa svejedno ploča nije riknula niti se ikad iz razloga overheata restartala. Čak ni sa 1,425 V i 3,9 G, što definitivno prelazi 95 W TDP-a, a nema direktno puhanje na VRM, nema čak ni vent otraga na kućištu da vuče topli zrak van.
Već je u tredu skrenuta pažnja na to da broj faza nije isključivo meritoran za stabilnost napajanja i zagrijavanje, već općenita izvedba (kvaliteta komponenti napajanja)...
Spomenuo sam Thuban x6 klokan na 4,3 G (koji debelo prelazi 125 W TDP-a) na 890 GX ploči (4+1 faze) koji radi bez beda već godinama...
lobo64 je offline  
Staro 26.12.2014., 18:56   #406
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Ajde lijepo reci po čemu si zaključio osim silnih reviewa, a nisi ga imao osobno?
Mislim da laprdaš bezveze po zaključki reviewa i punog mozganja pomješao svega svačega.
Dottore sorry al si zatrolao - i vidi se da nisi čitao temu. Sve je već bar 5 puta prožvakano. Iako istina trenutno ne posjedujem ni jednog intela novijeg od sandy-a - dosta toga mi je prošlo kroz ruke kad sam sastavljao drugima... Uostalom - to uopće nije relevantno u ovoj priči - činjenice su činjenice.

Uostalom hoćeš reći da SVE relevantne recenzije lažu za temperature? Ako TIM valja (a intel je i sam za haswell priznao da ne valja) zašto neki klokeri od ivy-a pa nadalje masivno provode tzv. delid? Radi zajebancije?

Intel je značajno nazadovao s temperaturama (odnosno zasrao s TIM-om) nakon sandy-ja - to je činjenica.

Znači kao što sam već napisao - nisam komentirao to što je za intela preko 60 cpu normalna temp, nego sam zbog priča o "hladnom intelu" pisao o samoj vrijednosti temperature (pogotovo kad se oc-aju)

http://www.pohrani.com/t/M/g0/2ED535hm/45ghz-ekwb.jpg

Evo haswell refresh (devils canyon) i7 od kolega "lažova" sa pc eksperta sa navodno BOLJIM TIM-om, ocan i hlađen sa jednim monstruoznim zračnim nh-d15:

Citiraj:
Za početak je naš primjerak sasvim lako postigao 4.5 GHz pri 1.3V što se od njega i očekivalo. Bio je savršeno stabilan pod dugotrajnim opterećenjem OCCT-om a potrošnja se tada povećala na oko 180W za cijeli sistem. Krenuvši dalje, podigli smo napon na 1.35V i množitelj na 47. To je rezultiralo taktom od 4.7GHz i procesor se i ovdje pokazao stabilnim premda su se temperature penjale i do 88°C. Pri tome smo VRIN napon držali na 1.9V, RING napon na 1.175V, te System Agent, I/O Analog i I/O Digital napone na +0.1V od nominalne vrijednosti. Procesor se bez problema probudio i na 4.8 GHz i premda je prošao sve testove (benchmarke), pao je na testu stabilnosti nakon 25 min (OCCT). Zbog toga je apsolutno stabilni OC takt 4.7GHz i on je u tome svakako lošiji od našeg starog 4770K koji je to postigao na čak 4.9GHz.
Evo stock cooler + stress klik Iako naravno na takav cpu ide aftermaket cooler, ali dosta ljudi uzima intel da ostane na stocku

Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Nemam FX_a ali rado bi ga probao, kad sam kupovao CPU išao sam "kao" na sigurno i uzeo dvije i7_ice 4790k i došao do zaključka da je urbani mit o hladnom Intelu. Bogami se dobrano griju, u stres testovima blizu 100, a u real life aplikacijama oko 70 stupnjeva C.
Il su po tebi sve recenzije i iskustva drugih ljudi "zavera nemačke, vatikana i amd-a"?

Citiraj:
Zaboravljaš koliko FX-jevi griju kad se OC-a? Nisu baš hladni, a? Još koliko siše struje kad OC-a?
Ovo je isto prožvakano. Potrošnja struje je fino linkana i razlika u novčaniku na godišnjoj razini uz nekoliko sati loada svaki dan 365 dana u godini (vs i5 i i7 vs fx83xx, stock i oc postavke).

Što se tiče oc-a - znaš li ti kolika je stock voltaža amd-a (bilo phenoma ili fx-a) i kolika voltaža treba za OC? Da sad obrnem optužbu i pitam tebe jesi kad oc-a fx-a?
AMD je veoma konzervativan s naponom i drastično overkilla voltažu - da ti dočaram = cpu se može dosta oc-at, i istovremeno mu se smanjiti stock voltaža - manja voltaža = manje grijanje i potrošnja struje. Nemoj da te sad hawker izbombardira podacima

Priče o superirorno hladnom intelu (konkretno ivy, haswell, devils canyon i5-icama i i7-icama) su FLOSKULETINA.

Citiraj:
Za tvoj info, nećaku sam zamjenio i7 2600k za i5 3570k. Nisam osjetio nedostatak u preformansama u gamingu.
Za moj info? Ili uopće nisi čitao ono što sam pisao o procesorima u gamingu ili nisi shvatio... Pa to sam ti mogao i sam reći... Razlike NE može biti ili je marginalna (i to sa high end grafičkama).
BTW O integrušama tu ne pričamo - nego o samim procesorima u gamingu vs dedicated gpu.

Eto. Sad mi je stvarno dopizdilo
Već sam dosadan sam sebi. Sve sam do sad konkretno argumentirao i potkrijepio dokazima, iskustvima... Sve je već 10 puta prožvakano, ljudi čitajte nešto.

Što je najgore sad ću tu ispasti neki amd fanboy, a tom istom intelu sam sigurno zaradio na desetke tisuća kn svojim preporukama (možda i stotine tisuća preko neta s godinama)
Uvijek moram biti odvjetnik fx 8320 - takav hejt ide na taj procesor da to nije normalno, a realno to je pljačka za te novce. Ultimativni best-buy, cpu je vani već 2 god. a njegovi najbolji dani tek dolaze sa njihove usere - veoma future proof. Ide u anale povijesti kao phenom II 955/965 - bit će relevantan cpu godinama

BTW - što se tiče ovoga sa fx 83xx na pločama od 300 i nešt kn - no way jose. Mislim cpu može ići ako ga ima na support listi - al to nije to, nije pametno dugoročno. Drugo je ako se određena ploča već posjeduje i ide se na upgrade. Vrm heatsink solidna ploča barem - ds3p - može se čak i veoma visok oc napravit (ovisno o primjerku i koliko se uloži u cooler)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 26.12.2014. u 19:24.
Manuel Calavera je offline  
Staro 26.12.2014., 18:58   #407
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
dupli
Manuel Calavera je offline  
Staro 26.12.2014., 21:11   #408
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,988
Mislim da treba biti iskren na kraju krajeva. Potvrdili smo kroz raspravu da I5/FX kombinacija koštaju podjednako. Ostaje činjenica da je I5 bolji u aplikacijama koje koriste jednu ili dvije jezgre pa gameri koji igraju MMO naslove svakako više profitiraju sa I5 kombinacijom. I5 troši manje struje...koliko je to na kraju godine ovisi koliko je sati dnevno takav ili konkurentski CPU na 100% ali definitivno je I5 efikasniji. To su ipak dvije prednosti.
FX ima prednost u enkodiranju ali opet ustvrdili smo da GPU to radi duplo brže nego CPU
pa bi i dalje I5 + GPU bio bolji izbor i za takve korisnike, IMO.

Ostaje nada da će se buduće aplikacije, čitaj igre, bolje optimizirati za osam FX jezgri te da će to dovesti stvarnu prednost nad I5.

Znači svi ovi grafovi koji pokazuju SP naslove koji se oslanjaju na GPU pa na full HD rezi nema razlike između ova dva CPU-a, ne vrijede za MMO naslove gdje jednostavno i5 odnosi pobjedu. Nazobvimo takve naslove kao poluproizvode ili nešto drugo ali definitivno su igriviji na Intelu.

Npr.

http://gamegpu.ru/mmorpg-/-onlayn-ig...-test-gpu.html

Znači ovo nije primjer poput Total wara gdje praktički ni jedan CPU ne pože držati jaki GPU iznad 30 FPS-a.Vidimo da I5 na 3.4 to radi bez problema, jedno cc 70% bolje od FX-a .Ne pomaže puno FX-u ni ćuveno klokanje 5.0.
Imam FX-a i zadovoljan sam, čak oduševljen s obzirom što može CPU za soma kuna ali nikako ga pored I5 sa istom cijenom ne mogu preporučiti kao no brainer. Prije bih rekao da je I5 4460 no brainer barem po trenutnim rezultatima za jednog kućnog korisnika koji ponekad baci WOT ali voli zaigrati i neki zahtjevniji naslov.
Mladenxy je offline  
Staro 26.12.2014., 21:15   #409
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Najjeftiniji i5 4460 je oko 1300Kn sto nije ista cijena.

A nema teorije da bi uzeo taj CPU nasuprot nekom FXu 8320.

EDIT: Cemu usporedjivanje krusaka i jabuka?
Integrusu se nema sto usporedjivati sa FXom.

Usporedi A10 7850K s tim intelom i dobijes nekoliko puta bolje graficke performanse za iste pare.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 26.12.2014. u 21:22.
Hawker je offline  
Staro 26.12.2014., 21:21   #410
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,988
Pa valjda je jasno da sam mislio na kombinaciju CPU+MBO i podjednaku cijenu. Potraži postove od CheChole.

EDIT: uspoređujem sasvim realne i svakodnevne kombinacije, ništa iracionalno. E sad ako ti baš ne želiš vidjeti neke stvari pored zdravih očiju ja tu ne mogu baš ništa . Problem sa "integušama" je što u ni jednoj kombinaciji ne mogu zadovoljiti zahtjevnijeg korisnika. Znači ako netko voli MMO naslove, konzolaške portove, PC ekskluzive i sl. na I5 će mu za iste novce sve skupa raditi bolje, barem u trenutnim naslovima. Točka.

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 26.12.2014. u 21:29.
Mladenxy je offline  
Staro 26.12.2014., 21:33   #411
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
AMD kombinacija:

Gigabyte GA-970A-DS3P-499Kn
Fx8320 - 1019kn

ukupno:1518Kn

i5 4460 -1268 Kn
Asrock matična ploča H61M-254 kn

Ukupno: 1522kn

U AMD slucaju dobijes otkljucani procesor s kojim mozes radit sto hoces.

Kod intela to zadovoljstvo placas daleko vise i treba ti Z ploca.

Razlika je tada duplo u korist AMD-a

Sad mi objasni prednosti kupovine i future proof ove gore navedene Intel kombinacije.
Sto je bolje za lovu i zasto?

I jos je ta ploca micro atx.
Hawker je offline  
Staro 26.12.2014., 21:39   #412
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,988
Nemam volje više ništa objašnjavati, pametnije mi je buljiti u sunce
Mladenxy je offline  
Staro 26.12.2014., 21:40   #413
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,024
Ja nigdje nevidim da ta ploča podržava 8320



Masa tih odron ploča s mizernom regulacijom je dobilo podršku za E procesore. Baš me zanima kako će se ponašat pod laganim OC-om i koliko dugo će raditi.

EDIT:

Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Jasno da podrzava.

Google je tvoj prijatelj: http://www.gigabyte.com.hr/products/...px?pid=4591#ov

Odnosilo se na post di je netko stavio nekakvu AM3 ploču za 300kn. Nemogu sad naći taj post, tj neda mi se trazit.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 26.12.2014. u 22:41.
Pupo je offline  
Staro 26.12.2014., 21:44   #414
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja nigdje nevidim da ta ploča podržava 8320



Masa tih odron ploča s mizernom regulacijom je dobilo podršku za E procesore. Baš me zanima kako će se ponašat pod laganim OC-om i koliko dugo će raditi.
Jasno da podrzava.

Google je tvoj prijatelj: http://www.gigabyte.com.hr/products/...px?pid=4591#ov
Hawker je offline  
Staro 26.12.2014., 21:57   #415
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
AMD kombinacija:

Gigabyte GA-970A-DS3P-499Kn
Fx8320 - 1019kn

ukupno:1518Kn

i5 4460 -1268 Kn
Asrock matična ploča H61M-254 kn

Ukupno: 1522kn

U AMD slucaju dobijes otkljucani procesor s kojim mozes radit sto hoces.

Kod intela to zadovoljstvo placas daleko vise i treba ti Z ploca.

Razlika je tada duplo u korist AMD-a

Sad mi objasni prednosti kupovine i future proof ove gore navedene Intel kombinacije.
Sto je bolje za lovu i zasto?

I jos je ta ploca micro atx.
kupovina 4460 i z ploče nema veze sa mozgom, a eto za istu lovu dobiš još i gpu , btw. ne znam zašto se stalno hvataš gpu-ua kod i5ice, pa trenutno nema u ponudi verzije bez njega, a uspoređivanje apu-a je po procesorskoj snazi sa i5 je u krajnju ruku smiješno.....

p.s. sva sreća da je otključan, na stock taktovima nebi ni mogao prismrdit i3ojci a kamo li i5ici
__________________
CheCola je offline  
Staro 26.12.2014., 22:03   #416
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor CheCola Pregled postova
kupovina 4460 i z ploče nema veze sa mozgom, a eto za istu lovu dobiš još i gpu , btw. ne znam zašto se stalno hvataš gpu-ua kod i5ice, pa trenutno nema u ponudi verzije bez njega, a uspoređivanje apu-a je po procesorskoj snazi sa i5 je u krajnju ruku smiješno.....
Ne toliko kao usporedba GPU.

Nisam ni stavio z plocu nego nejeftiniju jeftinozu i to micro ATX.

Za otkljucanog Intela ces iskrcati dosta vise love i treba nabaviti z plocu.
Hawker je offline  
Staro 26.12.2014., 22:03   #417
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,329
Za sve pobornike kako INTEL tako i AMD procesora:

Je Gospodo, tri frtalja vaših tvrdnji, postova, argumenata u vidu grafova, benčeva i svega ostalog su na mjestu.

Osobno sam stvarno zadivljen količinom znanja i strašću kojom argumentirate prednosti Vaših pulena te manjkavosti onih iz kontra tabora.

Ali, toliko ste izbiasirali diskusiju, da je prvotni cilj pomaganja izbora procesora prosječnom korisniku totalno onemogućen te je pretvoren u međusobno nadjeb...... korisnika koji su sve samo ne prosječni (vodenjače, vrtoglavi overklok, skupe grafulje, kućišta, napajanja, hrpa ventova, itd.).

Stoga bih, za opće dobro, predložio da se ova verbalna katastrofa lagano privede kraju...

Zadnje izmijenjeno od: lobo64. 26.12.2014. u 22:08.
lobo64 je offline  
Staro 26.12.2014., 22:05   #418
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Ne toliko kao usporedba GPU.

Nisam ni stavio z plocu nego nejeftiniju jeftinozu i to micro ATX.

Za otkljucanog Intela ces iskrcati dosta vise love i treba nabaviti z plocu.
šta fali matx pločama, evo meni je gore spojeno sve što mi treba....

a opet ti sa suporedbama gpu-a, ni sa intelovim ni samd-ovim riješenjem se nećeš baš naigrati ni jedne imalo ozbiljnije igre sa normalnim detaljima i većom rezolucijom od preosječne na mobitelu....

za end of story za iste pare imaš amd/intel rješenje - koje u krajnu ruku odskače u gaming do 10-ak% u pojedinim naslovima, što na nekih recimo idealnih 60 fps-a donosi nezamjetnu razliku od 6 fps-a, i na kraju ko god da odabere i jedno ili drugo rješenje trebao bi biti zadovoljam osim ako ne igra neke neoptimizirane sc odrone i ne ganja OSX
__________________
CheCola je offline  
Staro 26.12.2014., 22:09   #419
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Za sve pobornike kako INTEL tako i AMD procesora:

Je Gospodo, tri frtalja vaših tvrdnji, postova, argumenata u vidu grafova, benčeva i svega ostalog su na mjestu.

Osobno sam stvarno zadivljen količinom znanja i strašću kojom argumentirate prednosti Vaših pulena te manjkavosti onih iz kontra tabora.

Ali, toliko ste izbiasirali diskusiju, da je prvotni cilj pomaganja izbora procesora prosječnom kućnom korisniku totalno onemogućen te je pretvoren u međusobno nadjeb...... korisnika koji su sve samo ne prosječni kućni (vodenjače, vrtoglavi overklok, skupe grafulje, kućišta, napajanja, hrpa ventova, itd.).

Stoga bih, za opće dobro, predložio da se ova verbalna katastrofa lagano privede kraju...
Ma nema panike Lobo,prosjecni kucni korisnik cesto ni ne zna pogoni li mu komp AMD ili Intel.
Hawker je offline  
Staro 26.12.2014., 22:11   #420
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor CheCola Pregled postova
šta fali matx pločama, evo meni je gore spojeno sve što mi treba....

a opet ti sa suporedbama gpu-a, ni sa intelovim ni samd-ovim riješenjem se nećeš baš naigrati ni jedne imalo ozbiljnije igre sa normalnim detaljima i većom rezolucijom od preosječne na mobitelu....
Ne slazem se.

A10 7850K sparenim sa diskretnom jeftinom R7 250 mozes sasvim lijepo igrat moderne naslove.

Btw,vrijeme diskretnih GPU je polako na izmaku i nece proc puno vremena dok ne postanu stvar proslosti.
Negdje oko 2020 godine.
Hawker je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na