Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2018., 08:08   #39091
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Govorimo o ovomc jeniku: https://fordcms.blob.core.windows.ne...dge_cjenik.pdf


?


Nekako sumnjam da je to ST model...jer i mene zanima koliko dođe taj model.
Za te novce u US kupiš 2 https://www.ford.com/suvs-crossovers/edge/
Majti je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 09:03   #39092
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,962
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Preporuka servisa i optike na području OS?

Počeo me zezati ovjes.
Bio sam na par mjesta unazad godina i svi sad imaju "moderne" laserske sustave tako da nemos bas nesto promasit. Konkrento sam bio prosle godine u Vulkalu (na kraj vukovaske ulice) i dobro su odradili posao. Par godina prije toga par sam bio u Vulkanu (u Hutlerovoj) isto moderan stroj nema problema.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2018., 10:16   #39093
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,416
@majti
Uspoređivati cijene kod nas/EU i USA nema smisla jer se zna da su USA debelo jeftiniji. Ovo što pišeš za Edge važi i za Mustange i brdo drugih. Problem je što kod uvoza imaš milijun dadžbina - prijevoz brodom USA-EU, privremeno osiguranje i tablica, homologacija,... Troškova k'o u priči. Jest da na kraju prođeš jeftinije, ali ti treba brdo živaca.

@jopis
U SUV-u imaš povišenu poziciju u odnosu na 'normalne' aute. Obožavam taj položaj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 10:26   #39094
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 971
SUV ima povišenu poziciju, ali je valjda i nestabilniji u vožnji zbog povišenosti?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 10:28   #39095
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Majti Pregled postova

I za Mustang V8 u HR kupiš 6-7 u USA, ne kužim tvoju izjavu


Da me bolilo ovo ljeto kada sam sa nekim kvazi amerikancem što već pričao u kafiću i gledao ST/RS parkiran ispred i govori mi kako je smijurija tamo imati auto...boli
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 10:42   #39096
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,962
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 10:43   #39097
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,136
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
U kom smislu ima prednosti jedan X5 naspram 5ice karavana s xdrive-om, jedan q5/7 naspram a6 avanta quattro/eventualno allroada? Prostorno? Ne bih rekao, razlike su minimalne, ako ih i ima uopće. Podignut je od zemlje? To služi čemu, odlasku u ribolov vikendom? Ima gume netipičnih dimenzija, redovno 30-50% skuplje nego ekvivalenti na karavanima. Prave terenske sposobnosti nula bodova, tj ništa više nego jednako pogonjen karavan istog proizvođača. Potrošnja također redovito ohoho veća naspram karavana zbog uredno preko 2t mase, ogromnih kotača i ogromne čeone projekcije.
Kažem, meni to nema smisla, al nikakvog. Al to sam ja
Uvijek bi mi izbor prije pao na karavana sa quattrom ili ekvivalentom ostalih proizvođača nego iti jednog teškaša iz suv kategorije.
Mogu samo reći dvije stvari.
Moj stari je jednom probao visok auto, više ne može sjesti u nizak auto, pa bi to rekao da je prednost SUV-a naspram jednog 530 BMW-a. Bila to navika ili bolje vozne karakteristike, pa čak i godine, nevažno.
A kao drugo, frend koji sada vozi SQ7 je prije toga vozio A6, star 6 mjeseci.
Njegov stari je u to vrijeme vozi Q7. Pošto vode uspješnu firmu su često na putu, jer imaju po Europi dosta dislociranih poslovnica i često putuju od jedne do druge. Često avionom, ali često i autom. I nedugo smo pričali, išli su iz Varaždina do nekog gradića u Njemačkoj (nekih 1200km) u jednom tjednu 2 puta. Jednom s njegovim A6, drugi puta s Q7 od staroga.
Kaže on, nebo i zemlja. Nakon par sati vožnje u A6 se osjećaš zgaženo, em se morao rastegnuti, em se morao dići malo i odmoriti, dok kod Q7 to nije bila situacija.
Koliko je to istina, ne znam, čovjek ima vozni park od par milja eura, pa mu vjerujem. Em ga znam već 20 godina, i znam da znao čemu priča.
I onda je odlučio kupiti SQ7

Ali ajde, tehnički gledano, SUV i sedan imaju razlika, i to dosta. SUV je čvršći auto, drugačije podvozje, viši. Prostorniji su, bolje vozne karakteristike po lošim cestama, po makadamu itd. Bolji pregled iz kokpita.
Ali sve ovisi o osobnim preferencijama. Osobno Q7 prije bilo kojeg BMW-a.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 11:11   #39098
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Btw, POČETNA cijena SQ7 je milijun kuna a ne 100.000€ kako je netko napisao.
Ako se referiraš na mene, napisah Q7 na SQ7
Inače glupe si mi spike "ako netko ima za xy onda može baciti još xy jel eto"- Upravo zbog toga imamo brutalne cijene auta, nakita, nekretnina itd. ( osim poreza i davanja naravno).
Znači netko ima 200k eura za auto i on će dati još 50k jer eto, ima. Možda albanac ili turčin, švabo i švicarac neće, barem tako kaže moj tetak koji je živi u Austriji i milijunaš je. Ima nešto ljudi na svijetu koji ne vole da ih se pravi budalama.
P.S. sad me Edge zaintrigirao, da ga je trebalo spomenuti, baš i nije XD

Zadnje izmijenjeno od: burmuz. 02.10.2018. u 11:16.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 11:29   #39099
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 971
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova

I šta ti se čini ?


Svjetla mi se sviđaju, izgled prednje rešetke ne, komandna tabla mi je ok, iako mi se viđe sviđa ovo rješenje sa F30 gdje je display izdignut na vrhu, nova automatska klima mi se ne sviđa jer mi se čini da moraš nabadati po onom kotačiću za povećati smanjiti temperaturu.
Guzica mi se ne sviđa.




Što se tiče pitanja SUV/Limuzina, ako je SUV toliko superiorniji i komodniji , zašto uprave svih tvrtki koje znam, kao i pojedinci koji voze 1000+ km tjedno voze isključivo limuzine?

Ista stvar i kod prijevoza štićenih osoba osoba, u 90 % slučajeva se radi o limuzinama, a ne o SUV.

Nije retoričko pitanje, nego stvarno pitam.
Tipa da jednom ili dva puta tjedno morate napraviti ST-ZG-ST, a jednom mjesečno ST- Munich -ST što bi kupili, SUV ili limuzinu. Znači govorimo o nekih 1500 km tjedno, 90 % AC.
Budget do nekih 600k.

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 02.10.2018. u 11:45.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 11:45   #39100
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova


...


Ali ajde, tehnički gledano, SUV i sedan imaju razlika, i to dosta. SUV je čvršći auto, drugačije podvozje, viši. Prostorniji su, bolje vozne karakteristike po lošim cestama, po makadamu itd. Bolji pregled iz kokpita.
Ali sve ovisi o osobnim preferencijama. Osobno Q7 prije bilo kojeg BMW-a.

Ovo boldano mi je upitno
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2018., 11:46   #39101
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sad moš znat koji je paket opreme ima po svjetlima samo
Lepa auta nema šta, ali gepek kao ubjek je blaah, čeka se karavan
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 12:18   #39102
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Stanu kolica i stvari u svašta, samo komotnije je kad imaš mjesta za još štogod osim kolica i torbe za dijete Ja sam prije quattra imao clia, gdje je gepek smiješnih 260L, pa su unutra taman stala kolica i na njih torba od malog. Ostatak stvari naprijed na suvozački sic Sad sa 440L i stvarno dubokim gepekom je milina. Plinska boca je u rupi rezervnog, a u gepek stane doslovno sve bez ikakvih problema, i biciklić ili kolica, ovisi o potrebi, i kofer i velika sportska torba i torba od malca. I još se naguraju i 2 vrećice špeceraja .

Imaju kosooki takve aute u ponudi, al su uglavnom japan market only, tipa levorg spec b. Baš jedan obiteljski auto
Imam skoro 600l i to mi je bilo jedva kad smo dolazili , jer sam dovukao sve sve sve, i komp, i ultrawide 34' monitor, ma 100 quraca

Subaru je pao u vodu zbog CVT-a .. nek odjebu s tim sranjem
vex je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 12:27   #39103
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 971
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Imam skoro 600l i to mi je bilo jedva kad smo dolazili , jer sam dovukao sve sve sve, i komp, i ultrawide 34' monitor, ma 100 quraca

Subaru je pao u vodu zbog CVT-a .. nek odjebu s tim sranjem



Ovo je pravi test za svaki prtljažnik.


https://www.youtube.com/watch?v=WMCdE62oLuw
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 12:50   #39104
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali ajde, tehnički gledano, SUV i sedan imaju razlika, i to dosta. SUV je čvršći auto, drugačije podvozje, viši. Prostorniji su, bolje vozne karakteristike po lošim cestama, po makadamu itd. Bolji pregled iz kokpita.
Ali sve ovisi o osobnim preferencijama. Osobno Q7 prije bilo kojeg BMW-a.
Tehnički gledano, SUV je govno, posebno ovi pomodarski koji su krenuli od Niissana qashqaija. Dakle obični kompakt podignut, ovi veliki ajde de jer starija ekipa lakše ulazi/izlazi , ove mrcine ogromne su fakat udobnije jer imaš koljena pod pravim kutem, masivne fotelje itd. ... Al ovi mali - lol. Karavan ga pojede u svim pogledima ...

Ali stari moj, moja ex firma se bavi skupljanjem krama sa autoputa kad se razbiju ... svi ti SUV-ovi kad se razbiju završe na krovu kotrljajući se okolo, tak da ne bih hvala ...
vex je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 12:54   #39105
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Trebat će mi malo vremena da se naviknem, čudnovat je po dosta pitanja i ima neke upitne dizajnerske dodatke - treba ga vidjet uživo... Do tad, tvoj mi je apsolutno top.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 13:22   #39106
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ne znam, F30/31 mi je ljepši... možda ću promijeniti mišljenje kad ga vidim uživo.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 13:26   #39107
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,962
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
I šta ti se čini ?

Svjetla mi se sviđaju, izgled prednje rešetke ne, komandna tabla mi je ok, iako mi se viđe sviđa ovo rješenje sa F30 gdje je display izdignut na vrhu, nova automatska klima mi se ne sviđa jer mi se čini da moraš nabadati po onom kotačiću za povećati smanjiti temperaturu.
Guzica mi se ne sviđa.
Meni su svjetla malo cudna dizajnom tj volio bi da su malo uza kao kod F30 ali bilo je iza ocekivati jer sad lice na G30 iz 5ce.
Interijer mi je odlican, svidja mi se sto je sad display/tablet malo vise integriran u samu tablu a ne bas kao zasebna jedinica, sjedala su mi odlicna kao i sam volan, vrata iznutra sve super pogotovo sa ovim ambient lightingom koji ide i u standard opremu sad.

Exterijer ce mi trebati navikavanja i da ga vidim uzivo, zadnja svjetla su mi dobra kao i gepek (bit c ejos bolji kad sjedne neki lip ), bocno mi je zas a djos malo cudan sa onom wanabe rupom na blatobrnau koja nije rupa nego smao linija urezana u donji dio i pragovi su mi malo "mlaki" ostlao sasvim dobro.

Ono sto mi se nesvidja je sto nema vise klasicne rucne (sad je samo (P) dugme , znaci F30 ostaje zandji sa klasicnom rucnom ) i cijeli auto mi izgelda dosta visoko od zemlje, nezma mozda sam naviko na moj MPerformance/groudn level pa mi sad ovo visoko izgelda .

Malo mi cudne neke linije urezi na blatobranu dok nisam vidio MPerformacne paket, ond aje postalo jasno cemu ti urezi .

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Trebat će mi malo vremena da se naviknem, čudnovat je po dosta pitanja i ima neke upitne dizajnerske dodatke - treba ga vidjet uživo... Do tad, tvoj mi je apsolutno top.
Meni fali malo "afresivnosti" u M paketu, cini mi se malo zatupljen prednji kraj u odnosu na F30, sjecam se kad sma dovezo F30 stara mi rekla da jos lici na "Stršljena" ovako zasilljen, i da se cini bas brz .
Uglavnom sa MPerformance paketom to je TO, tada izgleda agresivnije i kako treba sa ovim spojleirma, lip, difuzor i pragovima te crnim deteljima na vratima...

https://www.youtube.com/watch?v=nYznpYbIZvI
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 02.10.2018. u 13:42.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 15:46   #39108
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,416
Obzirom da u HR žive samo bogataši, auti bi mogli (opet) poskupjeti
http://hr.n1info.com/a336320/Auto/HG...jena%2bprometa
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 16:09   #39109
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Rejoice, kind of - Mazda is going to build a rotary engine again!

Kad bi barem napravili nešto od ovog RX Visiona...

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 16:33   #39110
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Mokar san svakog mehaničara - Wankel motor. Ajde s time, ako si faca, da ne odeš u ovlašteni


burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 16:37   #39111
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
tu mi koelga eno ima dva na stolu, napravio 2 runa s njim na 402m, i nakon toga generalka.



koji shit od motora.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 17:00   #39112
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Mogu samo reći dvije stvari.
Moj stari je jednom probao visok auto, više ne može sjesti u nizak auto, pa bi to rekao da je prednost SUV-a naspram jednog 530 BMW-a. Bila to navika ili bolje vozne karakteristike, pa čak i godine, nevažno.
A kao drugo, frend koji sada vozi SQ7 je prije toga vozio A6, star 6 mjeseci.
Njegov stari je u to vrijeme vozi Q7. Pošto vode uspješnu firmu su često na putu, jer imaju po Europi dosta dislociranih poslovnica i često putuju od jedne do druge. Često avionom, ali često i autom. I nedugo smo pričali, išli su iz Varaždina do nekog gradića u Njemačkoj (nekih 1200km) u jednom tjednu 2 puta. Jednom s njegovim A6, drugi puta s Q7 od staroga.
Kaže on, nebo i zemlja. Nakon par sati vožnje u A6 se osjećaš zgaženo, em se morao rastegnuti, em se morao dići malo i odmoriti, dok kod Q7 to nije bila situacija.
Koliko je to istina, ne znam, čovjek ima vozni park od par milja eura, pa mu vjerujem. Em ga znam već 20 godina, i znam da znao čemu priča.
I onda je odlučio kupiti SQ7

Ali ajde, tehnički gledano, SUV i sedan imaju razlika, i to dosta. SUV je čvršći auto, drugačije podvozje, viši. Prostorniji su, bolje vozne karakteristike po lošim cestama, po makadamu itd. Bolji pregled iz kokpita.
Ali sve ovisi o osobnim preferencijama. Osobno Q7 prije bilo kojeg BMW-a.
Ala šta ti ispriča
U kojem je to svemiru suv čvršći auto? Koji suv? Ili se ti samo referiraš na q7? Onda uzmimo a8 u istu rečenicu obzirom na cijenu, pa ti sve to sa q7 pada u vodu O voznim karakteristikama te izmišljene i usiljene klase auta također je bespredmetno rasrpavljati jer ne da nisu bolje nego su tragikomične. Pazi pričam ti o usporedbi sa limuzinom iste marke istog pogona.
Ovo za putovanje sa a6 vs q7 i ulaženju u auto to je stvar osobne navike, nema veze sa ničim drugim. Ja eto mrzim kad se moram pentrat u auto, sjedit na visokom ili nedajbože putovat i sjedit pod 90 u sicu. Rekoh, to su osobne preference. Što se tiče dugog putovanja, ne znam kakav je taj a6 bio, al ne jednom sam išao novska-dubrovnik-novska, sa a6 i nema tu priče o ikakvom umoru. To možda kad budem imao 60+ pa me bude kočila godina proizvodnje , pa nije to audi a1 da nemaš mjesta za sjesti kak spada, to je limuzina visoke klase namijenjena za duga putovanja

Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Ovo boldano mi je upitno
Ne da je upitno, nego je provala

Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Imam skoro 600l i to mi je bilo jedva kad smo dolazili , jer sam dovukao sve sve sve, i komp, i ultrawide 34' monitor, ma 100 quraca

Subaru je pao u vodu zbog CVT-a .. nek odjebu s tim sranjem
Ma oni su mi pali na pamet (subaru) jer mi je taj vražji boxer odavno sjeo u uho i ostao kao nešto vražje, napeto do bola. Samo još nisam dobio na lotu da ga mogu održavat, najmanji problem je nać pare za kupit . Al ima tih japanskih spec 'nešto' čuda i u karavanskim izvedbama, samo teško je to pribavit u eu....

Citiraj:
Autor vex Pregled postova
Tehnički gledano, SUV je govno, posebno ovi pomodarski koji su krenuli od Niissana qashqaija. Dakle obični kompakt podignut, ovi veliki ajde de jer starija ekipa lakše ulazi/izlazi , ove mrcine ogromne su fakat udobnije jer imaš koljena pod pravim kutem, masivne fotelje itd. ... Al ovi mali - lol. Karavan ga pojede u svim pogledima ...

Ali stari moj, moja ex firma se bavi skupljanjem krama sa autoputa kad se razbiju ... svi ti SUV-ovi kad se razbiju završe na krovu kotrljajući se okolo, tak da ne bih hvala ...
Rekoh, suv klasa je pomodarsko čudo napravljeno iz nekih čudnih razloga da ekipa za biti viđen na špici ima auto za pogled s visoka
Praktična upotreba, vozne osobine, nepostojeće naspram karavanskih pandana istih, a vozne osobine pogotovo. Nezgrapni i preteški da bi bili 'sportski' vozljivi na cesti, a opet nikakvih specijalnih terenskih sposobnosti nemaju u odnosu na karavana iste klase istog (4x4, u ovom slučaju pošto pričamo ugl. o audiju, quattro pogona). Nema tu po meni nikakvih prednosti, samo eto, netko se voli vozit ko u kombiju pa gledat ljude s metar visine a neko ne voli. Izbor je tu, pa ko voli nek izvoli, ja ne

A fuqashqai je priča za sebe. Dva frenda su kupili nove čim je izišao prvi qashqai, 1.5dci oba, jedan je uzeo sve od opreme šta se moglo doplatit, drugi neki srednji paket opreme i šta je išlo s tim to je to. Ovaj drugi, do danas nikakvih generalnih problema osim što je nezadovoljan autom jer je tvrdi neudobni sepet, a prvi je svog prodao nakon godinu i pol i 10 tona izgubljenih živaca. Nema šta se nije pokvarilo na autu u 30ak tkm, zadnji amortizeri, pa opruge, pa naprijed kočnice, pa se sjedalo vozača raspalo, pa se počela palit lampica od airbaga, pa problemi s mjenjačem, sto čuda. Koma za novi auto renomirane japanske marke.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 17:58   #39113
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,554
se to sam meni vidi .. ali bmw od iza vuče na alfu i audi . pogotovo sa svjetlima..

matere mo.. svi na isti kalup
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 17:58   #39114
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Tko nije vozio dobar SUV jedno vrijeme ne zna što priča.

Ove tačke male povišene ni nisu SUV, već nekakvi crossoveri.

SUV ima prednosti ispred limuzine, isto koliko limuzina/karavan pred SUV.

Ovo dolazi od osobe koja ima A6 quattro, i koji ima velikog SUV-a
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 18:07   #39115
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,686
Dobio na kratko novi Megane (5 vrata, Limited oprema), pa nakon dosta vožnje Clia i Golfa 7, evo par dojmova, ako netko razmišlja o njemu, možda će mu pomoći.
(ovo su 3 auta koja me jednako koštaju za dugoročni najam, i uskoro moram jedan odabrati, pa zato često boravim u svima)

Mjenjač...

Razočaran osjećajem kod prebacivanja. Ima predugačke hodove, i kao da ima lufta kod šaltanja i čudan metalni zvuk kod prebacivanja u svaku od brzina.
Clio to ima tiho, precizno i mekano, i dosta kraće hodove. Očekivao sam bolje od tog na Meganu, kad ono daleko lošije.
Kod Golfa se samo čuje klik, a jedini problem kod njega je prebacivanje iz lera u drugu, no to je kod VW grupe već problem od par desetljeća.

Prednost u odnosu na Golfa i Clia...6. brzina.

Unutrašnjost...

Screenshot_15
Nakon Clia koji ima 7" ekran po defaultu, malo mi je čudno bilo naviknuti se na tipke jer sam zaboravio koliko mi fale. Kod Clia mi ne fali to što se osvjetljenje ekrana ne može ugasiti, jer kod vožnje u mrklom mraku dosta smeta, pa se treba naviknuti.
Golf također ima ekran, koji je smješten prenisko, nema nikakvih kontrola na volanu, ni iza njega, i u nedostatku pametnijih opcija, ima masu relativno nebitnih (barem meni) sitnica kao "paljenje stražnjeg brisača kod vožnje unatrag" i sl.
Prebacivanje pjesme/stanice i pojačavanje/stišavanje muzike je akcija koja u Golfu zahtijeva ozbiljno skretanje pogleda s ceste i to mi se uopće ne sviđa.

Megane je ovdje dosta zakinut po veličini ekrana i sitnicama za podešavanje, ali je fino dopunjen s kontrolama na volanu i iza volana. Nije upadljiv, ni ne smeta.
Verzije bez tableta u sredini, imaju analogne instrumente, što mi je prvo upalo u oči jer je prošla generacija imala digitalne po defaultu, a i Clio ima digitalne.

Sjedala su dosta uža i bočno puno tvrđa od Golfovih, kao da su sportska, ali imaju dozu komfora. Ne znam sviđa li mi se to još ili ne.
Clio je full komfor, nema tolika bočna ojačanja, a sjedala su puno mekanija na bokovima.

Središnji naslon za ruku ima samo Megane, ali kao da je postavljen previše iza. Golf nema ništa, osim ako si ne stavite nekakav USB punjač u 12V utičnicu, koju je neki specijalac odlučio postaviti pod lakat... Ovo zvuči glupo, ali imam Ankerov punjač s 4 USB-a i ako je to uštekano u Golfu u 12V utičnici, nemam kamo s desnom rukom. Tražim već neko vrijeme sliku na kojoj se to vidi, ali nula bodova.

Sam ulazak i izlazak iz auta je kod Renaulta lakši i jednostavniji, nema visokog praga preko kojeg treba dići nogu, kao kod Golfa. U Cliu se sjedi povišenije, Megane i Golf su nešto niži.

Megane i Golf imaju sva 4 prozora na struju. Clio ima stražnje na žgance, što je nekad problem kad treba brzo ohladiti auto.

Jedino Golf ima automatsku klimu, s podešenjem temperature za vozača i suvozača odvojeno.

Golf (daleko) brže zagrije i brže ohladi od Clia, a Megane tek trebam tu testirati.

Clio ima karticu (ključ), Golf i Megane imaju skakavac. Nekako sam mislio da su francuzi odustali od tog koncepta i da je to već odavno dio prošlosti. Prevario sam se. Enivej, Meganeov skakavac je ljepši
Screenshot_16

Volan...

Obložen kožom u sva tri slučaja, samo u slučaju Golfa, ta koža kao da je ukradena iz Vilede. Djeluje smiješno pod rukom. Clio i Megane imaju robusnu kožu.
Clio na volanu ima kontrole tempomata, a iza volana dodatne kontrole za glasnoću, previous/next, mute, javljanje/završavanje poziva, pokretanje glasovnih naredbi (iOS)
Megane ima sve to, upravljanje putnim računalom je prebačeno s ručice brisača na volan + još neke stvari koje nisam uspio još pohvatati
Golf ima...trubu

Golf je jedini bez tempomata / ograničenja brzine

Ima detaljnijih slika unutrašnjosti kod slovenaca, centralni dio je identičan ovom mom sad
http://www.renault-klub.si/forum/vie...8041&start=300
Tipke na volanu su iste kao i kod GT modela

Ručna kočnica...

u oba Renaulta je klasična, upola manja u Meganeu, dok je u Golfu na tipku.
Zanimljivo kod Golfa je što ima aktivaciju parkirne kočnice nogom, kad se drugi put stisne na kočnicu (držite kočnicu dok se zaustavljate, i kad se zaustavite, otpustite i stisnete još jednom). Korisno kod semafora na nizbrdicama ili blagim uzbrdicama na kojima se hill assist ne aktivira. Sva 3 auta imaju hill assist.

Prtljažnik...

Clio je karavan, pa se ne može uspoređivati s ova dva. Golfov djeluje veće iako nije, vjerojatno je stvar u dizajnu auta. Megane ima ogromnu guzicu, sigurno 30-ak cm branika do utovarnog praga i onda ide dosta u dubinu. Ako se često stavljaju i vade teže stvari, ovo je idealno za razveseliti kiropraktičara.

Ne znam zašto nisu napravili duplo dno, da izravnaju površinu s utovarnim pragom, da je lakše nekad nešto teže ubaciti i izvaditi.

Golf je nešto plići, pa vjerojatno tu gubi na prostoru.

Motor...

Clio je tih i miran u radu, Megane je dosta tiši i mirniji, Golf se osjeti i čuje. Clio troši dosta manje od Golfa, a Meganea neću imati toliko dugo da mogu precizno reći, osim ako se ne odlučim za njega.

Vanjski izgled je nešto subjektivno, ali ja se prije okrenem za Meganeom, nego za Golfom. Pogotovo kad vidim ovakvog s LED dnevnim svjetlima u C obliku koja izgledaju fenomenalno. Alu felge su također default na Meganu, Clio i Golf imaju čelične s ratkapama.

Ako koga još što zanima, nek pita...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 02.10.2018. u 18:44.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 18:48   #39116
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 467
@1iv@n koji su motori u tim autima?
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 18:57   #39117
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,686
Clio (karavan) ima 1.5 dCi sa 75 ks
Golf ima 1.6 TDI s 90 ks
Megane je 1.5 dCi s 90 ks

EDIT: Još sam jedan "fičr" otkrio sad u mraku. Sve tipke na volanu su pozadinski osvjetljene. Osvjetljenje se može korigirati malim kotačićem, potenciometrom s lijeve strane volana, pored nivelacije svjetla i utječe na kompletno osvjetljenje u autu (brzinomjer, sve tipke na središnjem grebenu, volanu i ekran). Clio može samo brzinomjer, Golf ništa.
I da, Megane ima i prednje i zadnje (duple) maglenke, Golf i Clio nemaju naprijed.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 02.10.2018. u 21:39.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 19:03   #39118
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,416
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A fuqashqai je priča za sebe. Dva frenda su kupili nove čim je izišao prvi qashqai, 1.5dci oba, jedan je uzeo sve od opreme šta se moglo doplatit, drugi neki srednji paket opreme i šta je išlo s tim to je to. Ovaj drugi, do danas nikakvih generalnih problema osim što je nezadovoljan autom jer je tvrdi neudobni sepet, a prvi je svog prodao nakon godinu i pol i 10 tona izgubljenih živaca. Nema šta se nije pokvarilo na autu u 30ak tkm, zadnji amortizeri, pa opruge, pa naprijed kočnice, pa se sjedalo vozača raspalo, pa se počela palit lampica od airbaga, pa problemi s mjenjačem, sto čuda. Koma za novi auto renomirane japanske marke.
Imam Qašu sa 1.6 dCi motorom (Nissanov motor sa lancem, ovaj 1.5 je Renoov sa remenom) već 3 godine. Isto full oprema Tekna + dodatna koju je stavio bivši vlasnik (inače diša Nissan/Renault salona u SB-u). Motor zaista čupa i uvijek me iznenadi kako 1.6 motorčić kojeg je smiješno vidjeti ispod haube, može tako povući.

Osobno sam s njime potegao 208. Kako sat laže u odnosu na GPS cca. 8 km/h, smatram da sam ga vozio 200 km/h.
Auto uopće nije neudoban iako mi starci prigovaraju da zadnji sic nije baš udoban. Meni je ovjes idealan - ni njemački tvrd, ni francuski mekan. Vozio sam frendovu Octaviu karavan na relaciji RI-ZG i skidao mu sve sa spiska kada sam izašao iz auta jer sam osjetio svaku faking rupu i izbočinu na cesti vozeći se autoputom i Zagr. avenijom do hotela Antunović, a ne nekim seoskim cesticama.

Opremu neću spominjati jer ima zaista sve što je mogao imati kada sam ga kupio. Stakleni krov je posebna fora navečer na neosvjetljenim cestama - voziš, a putnici gledaju zvijezde.

Zamjerke koje imam su buka kod većih brzina (navodno je to ispravljeno kod ovogodišnjeg redizajna) i veličina bunkera koji bi mogao biti veći. Uzevši u obzir da je to najmanji SUV u toj klasi (CX-5, Sportage, Tucson,..), 'pregrizao' sam to. Zamjerka ide i zastarjeloj navigaciji (karte iz 2013.g.) i samo EN glas. Nema updatea karti u servisu, a nove karte koštaju 180€. Sav softver i karte su na 8Gb SD kartici. Našao sam novije na netu, ali je problem što treba mijenjati CID na kartici, a nemam vremena za**bavati se s time.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 02.10.2018. u 19:17.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 19:08   #39119
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 971
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
se to sam meni vidi .. ali bmw od iza vuče na alfu i audi . pogotovo sa svjetlima..

matere mo.. svi na isti kalup
Meni na Alfu Giulia ili kako im se već zove.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2018., 19:29   #39120
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,396
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zamjerka ide i zastarjeloj navigaciji (karte iz 2013.g.) i samo EN glas.
Imaš Connect 1? Možda ti mogu dosta povoljnije nabaviti karticu s mapama iz 2018.
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na