Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 07.08.2014., 09:14   #361
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Pojavio se ultrajeftini THL T6S, quad core sa Kitkat-om za $80. Stiže ovih dana na stock, tako kažu na 1949deal.
Izgleda solidna kupnja, nije neka rezolucija (854 x 480) i baterija je skromna (1900mAh), ali cijena je sasvim ok za "nezahtjevne".
GoodLooker je offline  
Staro 07.08.2014., 09:24   #362
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Postoji veoma solidni t5s, i onda oni izbace t6s koji je losiji po pitanju ekrana, baterije i ko zna čega još.... Koja logika majko mila
pokra89 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2014., 09:26   #363
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Da, ali ima 8GB roma, 5" ekran, Kitkat i jeftiniji je cca $30.
GoodLooker je offline  
Staro 07.08.2014., 09:31   #364
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako bude 80 baksa, to će bit ok mob za babe i dede. Čak i moje bitno da slike mogu gledat na njimi.
Brko je offline  
Staro 07.08.2014., 10:28   #365
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,013
Kupiš starcima tablet pa nek gledaju slike
Ovo je 180 x 109 x 60mm i 150 g što mi se čini dosta teško za 1.9 Ah bateriju. Kamera je sigurno koma, ne spominje se nigdje autofocus. S druge strane, cijena je zanimljiva
c-shadow je offline  
Staro 07.08.2014., 10:31   #366
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Postoji veoma solidni t5s, i onda oni izbace t6s koji je losiji po pitanju ekrana, baterije i ko zna čega još.... Koja logika majko mila
A kaj bi trebali napravit s tonom 0,3 i 5 Mpix kamera, pločama s 6582 chipsetom, baterijama i zastarjelim ekranima koje su im ostali? Bacit?

Bolje složit neki telefončić da i sirotinja ima kaj za izvadit na stol u kafiću

Samo nek on radi, publike nikad nije falilo ni neće...
__________________
kasandro je offline  
Staro 07.08.2014., 11:19   #367
rom-obil
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: ri
Postovi: 33
Moram pitat ovaj puta mišljenje vas učenijih po pitanju odrona jer zadnji puta sam
kupil Amoi 928 više onako na prvu i bez veze, mada mu je poklopac baterije
koma, nema nekih velikih zamjerki od korisnika koji ga danas koristi. Ovaj puta kupujem za sebe pa je red pitati da li Coolpad F1 vredi te novce (koliko je i otprilike i moj buđet)
ili ima i boljih odrona po vašem mišljenju. Nisam zahtjevan u ničemu posebno jedino
bih volio da je hardverski ispravan, što znam nitko ne može garantirati.
rom-obil je offline  
Staro 07.08.2014., 11:33   #368
constantine1
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
koliko znam dosta ljudi sa foruma ga je naručilo, tako i ja.
znam da se već neko vrijeme vrti kao best buy uz huawei honor 3c i small dakelle cola u tom cijenovnom razredu.
manje više je sve isto.
kod mene je prevagnuo hr jezik usporedno sa huawei-em i lijepši dizajn od cole, te naravno cijena koja je do 20$ manja.
constantine1 je offline  
Staro 07.08.2014., 12:10   #369
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Da, ali ima 8GB roma, 5" ekran, Kitkat i jeftiniji je cca $30.
Rom nije nikakav big deal pored memorijskih kartica, ekran 4,7 ili 5,0 di 4,7 ima puno bolji ppi, a mogu se kladit da nece bit 80 dolara, al eto, ko zna, možda i posluži za cace matere babe i didove
Citiraj:
Autor kasandro Pregled postova
A kaj bi trebali napravit s tonom 0,3 i 5 Mpix kamera, pločama s 6582 chipsetom, baterijama i zastarjelim ekranima koje su im ostali? Bacit?

Bolje složit neki telefončić da i sirotinja ima kaj za izvadit na stol u kafiću

Samo nek on radi, publike nikad nije falilo ni neće...
Ma sve pet, al neka ga drugacije nazovu, a ne po broju modela očekuješ da je to nasljednik t5s, pa samim time očekuješ da je u svemu ili bolji ili u najmanju ruku isti kao i prethodnik.
To je kao da Samsung izbaci s6 koji ima lošiju rezu, kameru, bateriju...od petice. Niđe veze
pokra89 je offline  
Staro 07.08.2014., 12:40   #370
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Ili kao što svi poznatiji imaju "mini" modele koji insinuiraju da se samo radi o smanjenoj verziji ... Nećeš kupovat na osnovu insinuacije ili sponzoriranog bloga.
Ne vrijedi se uzrujavat.
__________________
kasandro je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2014., 12:46   #371
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor pokra892
Rom nije nikakav big deal pored memorijskih kartica, ekran 4,7
Morat ću te demantirati. Recimo, ja imam mob s 4GB a za aplikacije mi je dostupno nekih 300-400MB kada se napravi factory reset, nakon svih updatea aplikacija padneš na nekih 200MB. Instaliraš 10ak app koje trebaš i kada dođe slijedeći veliki update Google Chromea on nema mjesta za skinut se i raspakirati, a kamoli instalirati. To sam riješio stavljanjem lakšeg ROM-a, ali i dalje to nije nešto bajno, ali je ipak dosta bolje. Da imam mobitel sa više RAMa i jačim procesorom i ovaj ROM ne bi mogao osloboditi dovoljno prostora.
partwish je offline  
Staro 07.08.2014., 12:51   #372
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kakav ti to onda mobitel imaš? Moj isto ima 4GB ali je sve podređeno OS-u i aplikacijama jer u ROM nema pohrane podataka. Download, fotke, muzika, sve ide na SD karticu. I ako nema kartice, nema ni fotkanja.

I nikakve brige. Ali ima 2+ GB za aplikacije, tako da je tu tih 4GB ROM-a uvrh glave.
Brko je offline  
Staro 07.08.2014., 12:51   #373
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Za pocetak se makni od Google Chromea.
pokra89 je offline  
Staro 07.08.2014., 13:05   #374
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
...a mogu se kladit da nece bit 80 dolara, al eto, ko zna, možda i posluži za cace matere babe i didove
Cijena na 1949deal je $80, (sa kuponom $77,99), a s obzirom da i na službenoj stranici nije puno veća mislim da će to biti cijena.
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Ma sve pet, al neka ga drugacije nazovu, a ne po broju modela očekuješ da je to nasljednik t5s, pa samim time očekuješ da je u svemu ili bolji ili u najmanju ruku isti kao i prethodnik.
Slažem se, potpuno nelogično.
GoodLooker je offline  
Staro 07.08.2014., 13:06   #375
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Za pocetak se makni od Google Chromea.
Totalno nepotrebno jer većina uređaja spominjanih u ovoj temi može bez problema raditi s Chromeom koji nakon ekstenzivnog testiranja svih drugih browsera i sam i dalje koristim. Što se tiče stabilnosti, izvrsno napravljenog synca sa desktopom i činjenice da praktički jedino chrome sve stranice ispravno renderira(čak i one Javascript heavy siteove na kojima svi ostali browseri failaju) i dalje je najbolji. Recimo Dolphin ima hrpu đinđi a provjereno sporije loada stranice, češće se crasha. Opera mini je možda pinkicu brža ali često netočno renderira plus fali joj hrpa opcija. Firefox je spor kao i ostali derivati koji se nude(Pale Moon). Ima onih okljaštrenih browsera mali milijun ali osim brzine i lightweight aplikacije ne nude nikakve mogućnosti, često čak ni one bazične poput bookmarka koje uvijek rade potegnem s desktopa.

Za kolegu partwisha bih preporučio da nađe kako reparticionirati unutrašnju memoriju kako bi povećao particiju za aplikacije a smanjio onu namjenjenu multimedijskim datotekama. Za sve MTK uređaje je više manje postupak isti pa čak najčešće i ne treba tražiti za određeni model. Ja sam isti problem tako riješio na više MTK uređaja, među ostalima i famoznim GT99.
bg_4_l je offline  
Staro 07.08.2014., 13:14   #376
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Kad smo kod browsera, kakav vam je CM browser?
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 07.08.2014., 13:22   #377
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Cijena na 1949deal je $80, (sa kuponom $77,99), a s obzirom da i na službenoj stranici nije puno veća mislim da će to biti cijena.

Slažem se, potpuno nelogično.
Koji mobitel?
Ja imam jeftinog Elephonea p6i (99$) i nije me baš oduševio. A GPS mu uopće ne radi
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 07.08.2014., 13:59   #378
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Firefox je spor kao i ostali derivati koji se nude(Pale Moon).
Meni Firefox radi izvrsno, nemam pritužbi na brzinu i stabilnost. Uz Roboform addon i firefox sync idealan mobilni browser, za mene.
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Koji mobitel?
THL T6S
GoodLooker je offline  
Staro 07.08.2014., 14:00   #379
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Opet ode tema u krivom smjeru. Imate temu i za android aplikacije.
Brko je offline  
Staro 07.08.2014., 15:03   #380
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Idem malo u OT, ali moram to napisati. Meni se na G4S chrome nakon zadnja 2 updatea stalno rusi, mozilla je prespora, ali zato maxthon radi kak treba.
Slav3n je offline  
Staro 07.08.2014., 15:47   #381
alex92
Registered User
 
alex92's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Malo tamo,malo 'vamo :D
Postovi: 15
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kamera je sigurno koma, ne spominje se nigdje autofocus.
5.0MP back camera with flashlight and auto focus
sa thlmobilestore sajta...
alex92 je offline  
Staro 07.08.2014., 16:08   #382
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,013
Ja bi se još malo osvrnuo na kineze s malo interne memorije. Ako sam OT nek Brko briše post
Imao sam dosad dvaput slučaj na takvima da se mob razje... da je trebalo factory reset napraviti.
Problem je mala /data particija, sistemske aplikacije i čudnovati ROMovi od kojih neki ne dozvoljavaju instalaciju na sdcard. Korisnik nakrca mob, jednog dana upali wifi i sad uleti automatski update sistemskih aplikacija, a naročito google sranja. Tu u prvom redu mislim na google play services koji se updatea ma štogod postavio u postavkama. Obzirom da je original app u /system particiji koja je read only, svi updateovi idu na /data koja zna biti dosta knap nakon nekog vremena. E, kad se krene skidati, zna crknuti sa samo par MB ili čak ništa slobodno u /data, mob se smrzne i gotovo. Reboot ne pali, ako se launcher može ubiti i dignuti neki file manager pa izbrisati smeće koje se downloadalo može se spasiti situacija, ali dvaput sam frendovima morao raditi factory reset iz recoverya jer su rebootali mob i zaglavio se na pola boota
c-shadow je offline  
Staro 07.08.2014., 16:14   #383
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Coolpad F1 za $162 na aliju
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 07.08.2014. u 17:57.
Dakok je offline  
Staro 07.08.2014., 18:36   #384
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kakav ti to onda mobitel imaš? Moj isto ima 4GB ali je sve podređeno OS-u i aplikacijama jer u ROM nema pohrane podataka. Download, fotke, muzika, sve ide na SD karticu. I ako nema kartice, nema ni fotkanja.

I nikakve brige. Ali ima 2+ GB za aplikacije, tako da je tu tih 4GB ROM-a uvrh glave.
Huawei G300, 2,05GB otpada na pohranu, ostatak je kao za ROM i ostale stvari, a evo nakon stavljanja Cyanogena imam slobodno cca 250-280MB, a uopće nemam puno aplikacija. Kada je stock ROM, još gora je situacija.
partwish je offline  
Staro 07.08.2014., 20:14   #385
bodija
Registered User
 
bodija's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zadar
Postovi: 101
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kupiš starcima tablet pa nek gledaju slike
Ovo je 180 x 109 x 60mm i 150 g što mi se čini dosta teško za 1.9 Ah bateriju. Kamera je sigurno koma, ne spominje se nigdje autofocus. S druge strane, cijena je zanimljiva
ThL T6S Smartphone size: 143 x 71 x 9 mm.
Camera/Picture Resolution: Dual Cameras, 0.3MP front camera, 5.0MP back camera with flashlight and auto focus.
bodija je offline  
Staro 07.08.2014., 21:29   #386
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Coolpad F1 za $162 na aliju
Doduše ne na tom linku koji si postao, već ovdje, za $160.
GoodLooker je offline  
Staro 07.08.2014., 21:35   #387
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Pogledaj onaj link i na dnu zaključene transakcije.
Bilo je 162 USD do prije par sati a onda je digao cijenu

Ovaj od 160 USD ima nešto lošiji rejting, ali u zadnjih mjesec dana je ipak bio bez minusa ...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 07.08.2014., 22:05   #388
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Kinesko đubre, odn. zver...Vivo...500 baksi

http://chinamobilemag.com/review-blue-vivo-xshot/
Tvrdi je offline  
Staro 07.08.2014., 22:06   #389
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Iako Elephone p6i (99$) ima neke mane (GPS ne radi) po meni je kamera dosta dobra. Evo par slika u punoj rezoluciji:
-uzeti u obrzir da su slikane po oblačnome vremenu
http://anton008.com/wp-content/uploa...803_190149.jpg
http://anton008.com/wp-content/uploa...731_184832.jpg
http://anton008.com/wp-content/uploa...804_192458.jpg
http://anton008.com/wp-content/uploa...803_191427.jpg
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 07.08.2014., 22:16   #390
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Još jedan zanimljiv mobitel - TCL S720 sa 8 jezgri na 1.4GHz, 5.5" i dobra baterija
za 142 USD


EDIT:

Današnja recenzija za Coolpad F1 na tajvanskom sajtu, uoči izlaska na tajvansko tržište.
Zanimljivo radi opisa OS-a
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 07.08.2014. u 22:28.
Dakok je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na