Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.12.2012., 18:45   #361
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Kad su oba slabo ispunjena ne isplati se ali kad se oba ispune sa npr 80% i vise V4 osjetno uspori do Vector ostaje isti i tu je najveca razlika.

v4 60 i 95% pun..

Ma velim, stvarno ih ne planiram puniti više od 50% baš jer hoću najbolje performanse, inače bi kupio 64GB verziju.
lllnuclearlll je offline  
Staro 25.12.2012., 19:11   #362
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor lllnuclearlll Pregled postova
Ma velim, stvarno ih ne planiram puniti više od 50% baš jer hoću najbolje performanse, inače bi kupio 64GB verziju.
uzmi onda v4, nemoj bacat pare za nesto sto ti ne treba. da sam na tvom mjestu uzeo bi 64gb verziju, jer tesko da ces to "usporavanje" osjetit
 
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.12.2012., 19:41   #363
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Za 64gb treba uhvatit jednog od zadnjih 830. Vjerujem da je to daleko najbolji 64gb sdd kaj ima kod nas za kupit.
MAGARAC je offline  
Staro 25.12.2012., 19:52   #364
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Ma neću na 64GB. Odmah u startu dobim sporiji nego 128GB i sigurno ću ga napunit do 50-55GB, i to će ga još usporit, a to bi pretpostavljam već mogao osjetit u odnosu na 40% popunjeni 128GB model. Također više memorije duže će i trajati, a i prostor je tu ako mi zatreba više. Uzimam V4. Hvala na pomoći.
lllnuclearlll je offline  
Staro 25.12.2012., 20:19   #365
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor lllnuclearlll Pregled postova
Ma neću na 64GB. Odmah u startu dobim sporiji nego 128GB i sigurno ću ga napunit do 50-55GB, i to će ga još usporit, a to bi pretpostavljam već mogao osjetit u odnosu na 40% popunjeni 128GB model. Također više memorije duže će i trajati, a i prostor je tu ako mi zatreba više. Uzimam V4. Hvala na pomoći.
ak ces doc do 55, onda svakako 128gb jer na 56gb se osjeti razlika u benchmarkovima
 
Staro 25.12.2012., 20:51   #366
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
ak ces doc do 55, onda svakako 128gb jer na 56gb se osjeti razlika u benchmarkovima
Pa razlika se osjeti što je više napunjen, što ne? 55GB je već 90%, i slobodno mora i zbog TRIM-a ostat nešto mjesta, a vjerojatno ću tu i tamo htjeti nešto dodatno na SSD bacit, a i razlika u cijeni mi nije prevelika, stoga ću radije na 128GB. Sad mi je 50GB popunjena sistemska particija, a nemam nešto puno instalirano.
lllnuclearlll je offline  
Staro 26.12.2012., 09:47   #367
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,474
/rant mode on

Moram priznati da mi niste jasni... 'osjetit cu usporenje SSD-a kad je napunjen vise od XY%', 'Da li je XYZ SSD brzi od YXZ modela, i da li se isplati platiti 20% vise za to', itd., itd...

Razlike o kojima vi govorite se mjere u milisekundama kod ucitavanja aplikacija i sl.
To su razlike koje se ne mogu primjetiti u normalnom radu.
Jedine 'razlike' koje se primjete su u benchmarcima, ali ocito je da je to ono sto se danas 'koristi za rad' - benchmarci, pa je onda to stvarno bitno.

Izgleda da neki ne shvacaju da SSD-ovi mogu citati/pisati sa desecima tisuca IOPS-a u sekundi, za razliku od klasicnog HDD-a koji su mogli do kojih 150IOPS-a.

Razliku od 30.000IOPS-a na prema 80.000IOPS-a u normalnom radu nije moguce primjetiti, ali... ocito neki mogu.

No, sto rec'.. svakom svoje.. zato i postoji 'porez na glupost'....

/rant mode off

Postoje razliciti kontroleri, razliciti tipovi memorija itd... i ima smisla gledati sto je pouzdanije, sto daje stabilnije rezultate kod mjesanog I/O, sto ima duzu garanciju i sl.
Ali bazirati kupovinu na benchmarcima (yay! model X je brzi 2% od modela Y!) i pretpostavkama da SSD zapunjen vise od 50% ce biti 'spor', to nema smisla...
Nick7 je offline  
Staro 26.12.2012., 10:55   #368
lllnuclearlll
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
Iskreno, nikada nisam uživo vidio SSD u akciji tako da nemam pojima o čem pričam. Do sada mi je to bila preskupa igračka. Pretpostavljam da si u pravu... Benchmarke gledamo kad god kupujemo neku igračku za računalo bio to novi proc, grafička, memorija, pa evo i SSD sada. Vjerujem da si u pravu i da realno između Intel 330, Samsunga 840Pro ili OCZ Vertexa 4 razlike u normalnom radu nema. Što se tiče te popunjenosti, jednostavno ne znam. Neki pišu da se osjeti, neki da ne, tak da više ne znaš kak je dok i sam ne probaš. Uzeti ću 128GB verziju samo zbog dodatnih GB jer ne znam da će mi 64 bit dovoljno.
lllnuclearlll je offline  
Staro 26.12.2012., 13:40   #369
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
/rant mode on

Moram priznati da mi niste jasni... 'osjetit cu usporenje SSD-a kad je napunjen vise od XY%', 'Da li je XYZ SSD brzi od YXZ modela, i da li se isplati platiti 20% vise za to', itd., itd...

Razlike o kojima vi govorite se mjere u milisekundama kod ucitavanja aplikacija i sl.
To su razlike koje se ne mogu primjetiti u normalnom radu.
Jedine 'razlike' koje se primjete su u benchmarcima, ali ocito je da je to ono sto se danas 'koristi za rad' - benchmarci, pa je onda to stvarno bitno.

Izgleda da neki ne shvacaju da SSD-ovi mogu citati/pisati sa desecima tisuca IOPS-a u sekundi, za razliku od klasicnog HDD-a koji su mogli do kojih 150IOPS-a.

Razliku od 30.000IOPS-a na prema 80.000IOPS-a u normalnom radu nije moguce primjetiti, ali... ocito neki mogu.

No, sto rec'.. svakom svoje.. zato i postoji 'porez na glupost'....

/rant mode off

Postoje razliciti kontroleri, razliciti tipovi memorija itd... i ima smisla gledati sto je pouzdanije, sto daje stabilnije rezultate kod mjesanog I/O, sto ima duzu garanciju i sl.
Ali bazirati kupovinu na benchmarcima (yay! model X je brzi 2% od modela Y!) i pretpostavkama da SSD zapunjen vise od 50% ce biti 'spor', to nema smisla...

To smo prozvakali vec xx puta...
MAGARAC je offline  
Staro 26.12.2012., 19:07   #370
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,474
Ma znam.. ali svako malo iskace jedno te isto.
Nick7 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2013., 18:54   #371
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 285
Evo kupio i ja Vertex 4,bilo je problema s matičnom dok nisam bios nadogradio, sad izgleda da je sve ok.

Ali nije mi jasno zašto zna potrajat skeniranje(kada se boota pa AHCI skenira) tj nekad odskenira u nekih 7 sekundi a nekad potraje do preko 15? Ima li nekakvo rješenje za to?

Edit: Izgleda da je problem kod AHCI moda to što imam jedan PATA hard disk pa je tu dolazilo do problema, kada sam prebacio na IDE--->AHCI bootanje radi normalno i AHCI je uključen za sata diskove.

Instaliran Windows 7, driveri za grafu,firefox i opera.

Zadnje izmijenjeno od: Dino57. 12.01.2013. u 02:10.
Dino57 je offline  
Staro 14.01.2013., 17:23   #372
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Evo da i ja nabacim svoj screen na malo updejtanom stroju.



Instaliran Win 7 Ultimate x64, driveri i hrpa programa (razni od MSI Z77 ploče + ostali koje koristim)

Gledajući unazad nekoliko stranica i screenove ostalih forumaša, mislim da su performanse super, jedino me malo zbunjuje što kod mene piše SCSI disk device uz naziv diska dok ostalim piše ATA, nekima ništa, itd.
TheBEaST je offline  
Staro 14.01.2013., 19:10   #373
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Evo kako to izgleda kod mene. Write mi se čini nekako spor ili je to ok?








Zadnje izmijenjeno od: Volume. 14.01.2013. u 19:15.
Volume je offline  
Staro 22.01.2013., 12:12   #374
BUG
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: CROATIA
Postovi: 66
Imam Vertex3 90GB. Do sada sam imao Intelovu matičnu ploču sa sata2, sada imam novi komp sa sata3 pločom (Asus M5A97 R2.0). Svi driveri uredno instalirani.

Test sam prvo napravio sa AS SSD. Iz slike se vidi da sve brzine osim Seq čitanja su loše, u rangu sata2 ako ne i lošije. Mislio sam da je nešto do drivera ili sl., ali sam onda probao ATTO bench iz koje se vidi da su brzine ok, tj. onakve kakve bi trebale biti prema specifikacijama diska.

Pitanje je sljedeće. Je li postoji mogućnost da AS SSD program krivo daje informacije ili stvarno nešto nije u redu? Jer u ATTOu je ok...

Znam da drugačije funkcioniraju programi, ali AS SSD na takvom modelu na drugim računalima daje ok rezultate.



BUG je offline  
Staro 22.01.2013., 14:11   #375
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,448
Ne zamaraj se benchevima, ako sve radi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 14.02.2013., 18:45   #376
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 892
Nije da me brine benchmark, samo me zanima mogući razlog Ostali podaci su relativno u skladu s onim što viđam na forumu, ali je 4K write duplo lošiji

Interpol je offline  
Staro 09.03.2013., 23:23   #377
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Imam nekih problema sa BF3 i nikako da nađem što je uzrok,sad provjeravam disk i nisam baš oduševljen.





Disk je OCZ Vertex 3,sistem pod "Moj komp",instaliran najnoviji intel rapid storage technology driver,Windowsi stari 2-3 dana.
Što vi kažete?
Veki-os je offline  
Staro 09.03.2013., 23:58   #378
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317


iskreno, moj nije savrsen, ali mislim da nikako ne moze biti ovolika razlika izmedu vertexa 3 i 4. tako da je moje misljenje da nesto kod tebe ne stima.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 10.03.2013., 00:46   #379
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
I ja mislim da nešto ne štima,pogotovo kad obični disk ima veči read od SSD-a.


Postat ču na OCZ forumu da vidimo što oni kažu.
Veki-os je offline  
Staro 10.03.2013., 14:59   #380
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Ipak je sve u redu s diskom,napravio sam Secure Erase,što sam trebao prije instalacije novih windowsa i rezultati su bolji,normalni za taj disk,potvrđeno i na OCZ forumu.



Win. Exp. je ponovo 7.9(prije Secure erase-a 7.6).
U vezi ovoga pre-fail i old age ima dosta na OCZ forumu,to ne znači ništa nego se gledaju brojke iz zadnjeg stupca,više o tome ovdje http://www.ocztechnologyforum.com/fo...il-and-Old-Age

The SMART data looks normal. When you see "old age" or "pre-fail" that is a description of the type of attribute not an evaluation or label placed on the data that is output. For example, your ID 196 Reallocation_Event_Count shows 0. If this said 550 and was increasing that would be an indication of "Pre-fail".
Veki-os je offline  
Staro 11.03.2013., 21:42   #381
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Da podijelim rezultate, dva Vertex 4 diska u raid 0 konfiguraciji. Diskovi su prikopčani na intelov SATA 3 kontroler i instaliran je intel rapid storage driver, popunjenost diskova je 29%.

theobromine je offline  
Staro 12.03.2013., 13:22   #382
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@veki-os... ovo sto sad imas su potpuno normalne sekvencijalne brzine za 60gb sf2 disk. 4k je malen doduse, ali tu je moguce problem power managementa.

@burko... tvoj disk je kao i svi drugi, primjerak od primjerka ssda istog modela ne odstupa performansama, tvoj krivac za male random brzine su msahci driveri i isto windows power management. Generalno ne nesto cime se uopce trebas zabrinjavat, obzirom da je ovo vise nego dovoljno.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 12.03.2013., 22:15   #383
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Pošto sam i ja uzeo Vertexa 4,naravno da sam ga malo istestirao..E sad tu su rezultati

različiti pa sam u nekoj maloj dvojbi...Dakle svejža instalacija Win7 ništa nisam dirao..ni

tvikao windoze samo stavljeni drajveri od ploče i grafe,zvuka...dakle sve po defaultu..ali

kad sam napravio testove dobio sam različite rezultate...e sad se samo dvojim koje

drajvere ostaviti na kompu intel ahci ili amd ahci .. postaću slike da vidite o čemu se radi

Dale test sa intel ahci drajverima as i crystal ..

I test sa amd ahci as i crystal..

Dakle to su rezultati.. sad što ostavit od drajvera za rad.. intelove ahci ili

pak amd ahci.. u jednom testu je bolji intel u drugom malo amd..što

preporučujete? Svaka sugestija dobro došla...
Wizzard je offline  
Staro 12.03.2013., 23:17   #384
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,335
Nisam točno razumio na što ciljaš, intelove driveri na amd platformu?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 12.03.2013., 23:35   #385
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Intelove baci Sedmica po defaultu nakon instalacije (ahci) ali imam naravno mogućnost i staviti od amd-ea njihove amd sata(ahci) pa i na slikama se vidi ahci intel i amd sata..na to sam mislio ...
Wizzard je offline  
Staro 12.03.2013., 23:53   #386
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
@burko... tvoj disk je kao i svi drugi, primjerak od primjerka ssda istog modela ne odstupa performansama, tvoj krivac za male random brzine su msahci driveri i isto windows power management. Generalno ne nesto cime se uopce trebas zabrinjavat, obzirom da je ovo vise nego dovoljno.
ma, ne zamaram se ja, sve radi 5/5 . no, imao sam ja intelove drivere, i pocesto BSOD i smrzavanja itd bend........

bolje sa MS-ovim driverima radi, dosada bez problema.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 14.03.2013., 19:31   #387
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Nitko ništa za komentar ?
Wizzard je offline  
Staro 14.03.2013., 19:41   #388
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@wizzard... pise msahci i amd_sata, msahci su standardni microsoft driveri i zbog toga su losije performanse s njima nego sa amd driverima.

Btw, iznenadujuce su poslozili te drivere u amd, bili su vrlo daleko od ovolikih performansi, nelose. Malo je cudan rezultat za 64thrd4k na ms driverima, naime nije normalno da moze citat nasumicno gomilu datoteka brze nego jedan veliki u komadu. Moguce da su disku ostali podaci u cache-u pa da je do toga. U krajnjoj liniji, sve i da je citanje bilo drito iz flash-a, scenarij istovremenog uzastopnog rostanja po disku sa 64 threada na kucnom racunalu nikad neces vidjeti.

botom line, ostavi amd drivere.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 14.03.2013., 20:05   #389
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
i mislio sam da stavim amd drajvere.. i meni se činilo malo čudno oko tog čitanja zato sam

i postao skorove...disk je došao zapakovan iz linksa sa firmware-om 1.5 znači zadnji ..nisam

ništa dirao samo clear cmos i spucao windoze i bacio testove...sad dali je bio testiran prije

prodaje kod linksa to neznam ...kako god antrax hvala na odgvoru i savjetu disk leti i sa

jednim i drugim drajverima...

Evo ga sa 23% popunjenosti sa msahci...


Zadnje izmijenjeno od: Wizzard. 14.03.2013. u 20:17. Razlog: dodana slika
Wizzard je offline  
Staro 14.03.2013., 20:11   #390
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
vrlo malo vjerojatno da ga je bas netko dirao. Do sad bi vec svi morali dolazit sa 1.5fw.

Sto se diranja nekog dodatnog tice... u principu ne moras nista, svi oni savjeti kako jos malo ubrzat bla bla, na danasnjim diskovima je to zapravo glupost, kadgod je vec proslo vrijeme kad su ssdi zastajkivali ili bili u prednosti pred mehanickim diskovima samo po pristupu podacima, pa je svako zrno extra dobro doslo.

Uzivaj u disku, odlicna kupovina
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na