Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 07.01.2015., 18:45   #3661
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Malo mu je grafika slaba.
Ako ti to što znači
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 07.01.2015., 18:51   #3662
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Vezano za Asus/Intel - neke apk(većinom igre) nisu radile, sa novim ažuriranjima većinom su OK. Stvar prilagodbe, riješava se to.....
brisani je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2015., 18:56   #3663
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
SS ne hvata bleeding ali fotoaparat hvata, pa fotkaj ekran
Trebalo bi to fotkat u mraku jer se onda najbolje vidi..
MAGARAC je offline  
Staro 07.01.2015., 19:33   #3664
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
SS bleedinga
Janer Nevis je offline  
Staro 07.01.2015., 19:37   #3665
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Vezano za Asus/Intel - neke apk(većinom igre) nisu radile, sa novim ažuriranjima većinom su OK. Stvar prilagodbe, riješava se to.....
Problem je što Asusi imaju Intel čipset koji nije baš u skladu sa ARM specifikacijama aplikacija obzirom da većina uređaja koristi ARM procesore pa su aplikacija prilagođenije njima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 07.01.2015., 19:48   #3666
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 418
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Malo mu je grafika slaba.
Ako ti to što znači
Jel ovo odg na moje pitanje''
I STA bi to uopce znacilo da mu grafika slaba'
R3nchi je offline  
Staro 07.01.2015., 19:50   #3667
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 719
O.k., evo bleedinga:




Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova


Dimenzije su 142 x 72 x 7.2mm valjda?
Otprilike kao većina 5" mobitela, ako se ne varam?
Hebate pa kakva im je onda velika kola? Sirina uredjaja je prevelika, ostale dimenzije su ok. Širi je dosta i od lg g2 a pogotovo od find5 koje imam pri ruci:


Nego lako za to, koliko para toliko muzike (mada bi za skoro 700kn moglo malo bolje svirat), moze link za cwm, miui rom (da je barem nesto zivljih boja, da se bleeding manje vidi). One klik root metoda? Framaroot bi valjda trebao radit.
Kad stignes naravno, molba je ovo ne zapovjed

Zadnje izmijenjeno od: goran1985. 07.01.2015. u 20:54.
goran1985 je offline  
Staro 07.01.2015., 19:55   #3668
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Pa mene coolpad plaća da im podignem prodaju tako da mi nije problem napisati dulji tekst.
User, forumaš i objektivni Tuoni je napisao s kojim se problemima susreo a problemi su nastali jer
1. Nije dobro instalirao driver (Nije mi se htio spojiti kao USB ili Media device)
2. Nije znao staviti root i obrisati kinesko smeće (Problem je bio što nije nimalo bio očišćen od kineskih aplikacija)
3. Custom AOSP rom, ni prvi ni zadnji s mušicama, a problem se rješava, kao u sličnim situacijama na drugim mobitelima, gravityboxom (full screen caller) (Meni se ekran zacrni tijekom poziva i to je to)

itd...

Sam Tuoni na kraju daje najbolji zaključak:
Nije mi loš taj CoolUI, još sa svojom kombinacijom na Nova launcheru to sve izgleda super, a ne šteka. Pa tek onda nakon par dana korištenja, ako ti se ne sviđa razmišljaj malo o romovima. Sve ovisi odakle si naručio mobitel i kako će ti prodavač srediti rom.

Nastojim biti objektivan pa u recenziji i nisam naveo tonijeve peripetije koje je opisao mjesec dana nakon recenzije.
Da nije jednostavno za početnika - nije. Da je komplicirano - nije, samo zahtijeva malo više vremena i truda.

Zato sam ti i stavio linkove na desetak foruma i pogledaš kakvi su dojmovi vlasnika a ne da donosiš brzinski zaključak na osnovu dojmova JEDNOG vlasnika mobitela.
I savjetuješ ljude da ne kupuju mobitel.
Hej hej, u pravu si s većinom što kažeš i slažem se da je Coolpad super mobitel, ali moji problemi nisu nikako nastali zbog moga neznanja. Nisam baš tudum za informatiku i sve vezano uz istu, štoviše to mi je struka i bez problema se svrstavam u naprednije korisnike.

1. Driver je bio dobro instaliran sigurno. Instaliro sam bar 3,4 verzije drivera (sve su prethodno bile obrisane sa driver sweeperom), instalirao sam i preko PDA neta, ali jednostavno mobitel nije prepoznat kao media device. Da nebi bilo da sam tudum, provjerio sam po internetu i nisam bio jedini s tim problemom. Isti problem je spominjan i na modacu nekoliko puta i odgovor je bio da se stavi novi rom (pročitao sam cijelu temu od 160+ stranica tako da sam bio u toku s time)..

2. Svaki put kad sam rootao mobitel mi je uspjelo, osim jednom kada jednostavno nijedan root nije radio s tom verzijom roma. Također sam i to uspio nakon nekoliko pokušaja koji nisu klasični i opisani na modacu ili bilo gdje dalje. Tek onda sam se javio na forum i pitao jel se ko susreo sa tim problemom, a kad sam to uspio rješiti napisao sam kako sam ga rootao (tj preko kojeg programa) tako da i drugi znaju ako budu u sličnim problemima.

3. Za crni ekran sam pokušao sve što mi je palo napamet, uključujući i sve što sam našao na internetu i nakraju nisam uspio rješiti problem. Kako sam htio što prije funkcionalan mobitel i nisam imao vremena natezat se s time stavio sam drugi rom i problem je bio rješen. Nisam htio gasiti proximity senzor, a i to je bila jedna od solucija, ali jednostavno želim mobitel na kojemu radi sve što ima u sebi.

Napominjem da mi ovo nije prvi kinez, da sam sa prijašnjim mobitelia, a i s ovim zadovljan, ali isto tako još uvijek stojim kod toga da nijedan rom nije potpun i nema sve. Koga zanima ima u coolpadovoj temi šta nevalja s pojedinim romom (koji sam ja probao) da se ne ponavljam. Također nisam sam u svojim mišljenjima, na needromu u komentarima se mogu pričitati take primjedbe, a mogu se pročitati i na modacu, tako da za svaki rom se može naći neka greška.

Treba shvatiti da nemogu svi prčkat po mobitelu danima dok ne nađu savršeni setup i jednostavno žele početi koristiti mobitel što prije, a da na njemu radi sve što bi trebalo raditi i da to radi na najbolji mogući način, a realno treba rom koristiti nekoliko dana kako bi se vidjelo njegovo ponašanje. Nisu svi napredni korisnici, ali to ne znači da zbog toga zaslužuju lošiju kameru ili nešto drugo samo zato ako neznaju staviti rom koji u sebi sadrži nešto bolje. Nisam ni jedini od ekipe koju znam koji je imao Coolpada, a i oni kažu da je dobar mobitel, ali se treba dotjerati naknadno.
Touni je offline  
Staro 07.01.2015., 20:04   #3669
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,392
Da, po meni je ogromna mana ako moraš mijenjati romove i tražiti onaj koji ti paše.
Mobitel mora doći iz tvornice kako treba, a ne da petljaš i izgubiš sate po njemu
__________________
Potpis
Ag008 je offline  
Staro 07.01.2015., 20:22   #3670
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 425
Sigurno bi bilo tako najbolje, no koliko ljudi ovdje nije stavilo neki drugi ROM iz ciste znatizelje ili pak istrazujuci najbolje opcije.
tutom je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2015., 21:06   #3671
puding22
Registered User
 
puding22's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ...
Postovi: 364
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
Zapeo mi je za oko taj zte v red bull jer sam ga nasao za 110$.kakve su fotke slikane po noci blic i to??
Ti mislis na 1gb verziju. Ja se vise ne vracam na 1gb. Kod mene je 2GB. Predlazem 2gb verziju i oprezno biraj shop jer ne očekujte puno od kineske garancije.(govorim iz iskustva)
puding22 je offline  
Staro 07.01.2015., 22:08   #3672
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
...
Širina uredjaja je prevelika, ostale dimenzije su ok. Širi je dosta i od lg g2 a pogotovo od find5 koje imam pri ruci...
Je, širi je dosta od G2 - 1.1mm

Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
...
Nego lako za to, koliko para toliko muzike (mada bi za skoro 700kn moglo malo bolje svirat), moze link za cwm, miui rom (da je barem nesto zivljih boja, da se bleeding manje vidi). One klik root metoda? Framaroot bi valjda trebao radit.
Kad stignes naravno, molba je ovo ne zapovjed
Može

@Tuoni
Onaj komentar koji počinje nešto kao user, forumaš, objektivni... nije bio namijenjen tebi nego onome tko je tvoj opis problema svojedobno stavio u vlastiti sig kao zaštitni znak

Slažem se da je za početnika nabavka mobitela čiji softver nije ispeglan malo previše ali da je ispeglan ne bi ga prodavao Chang iz Sečuana nego
Štef iz Malla i to po dvostruko većoj cijeni.
Ili bi mi ovdje, kao Chang, Lee i Wan, kupili mobitel u Taobao dućanu, s
originalnim CoolUI softverom i bili potpuno zadovoljni viđenim.

Za neprepoznavanje mobitela na računalu su ugl. krivci:
driveri, kabel, USB port, OS, stari driveri, antivirus, programi poput Kiesa...
Modako si prostudirao pa si vidio da ljudi većinom nemaju problema ili ih riješe ako se pojave.
Imao si tamo i riješenje za soft brick koji si napravio unatoč upozorenju
autora da se ne briše SD kartica i mojoj preporuci da se rom ne koristi

Citiraj:
Autor Touni Pregled postova
Napominjem da mi ovo nije prvi kinez, da sam sa prijašnjim mobitelima, a i s ovim zadovoljan, ali isto tako još uvijek stojim kod toga da nijedan rom nije potpun i nema sve.
Koji to od bar sedam različitih AOSP romova ima nedostatak koji te muči?
Koji je to softver za xy mobitel kojem se ne može naći bar jedan nedostatak? Takvoga ne vidjeh
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 07.01.2015., 22:23   #3673
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
Jel ovo odg na moje pitanje''
I STA bi to uopce znacilo da mu grafika slaba'
Pa znači da je GPU (adreno 305 @ 400 MHz 21.6 GFlops) na ZTE Red Bull v5 znatno slabija u odnosu na druge uređaje koji koštaju stotinjak
kuna više i da to uzmeš u obzir "ako ti to nešto znači" kako sam napisao.
Ako ti ne znači, zanemari komentar

__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 07.01.2015., 22:32   #3674
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
Ma oke, ja i ti se kontamo i tu nema problema.. Ali mislim da puno ljudi čita ovaj forum i nisu uopće registrirani (kao što sam i ja nekoliko godina čitao prije nego sam se odlučio registrirati), pa im treba malo spomeniti i drugu stranu kako nebi mislili da je sve lijepo i savršeno, a onda da se razočaraju nekim sitnicama, koje su stvarno sitnice, ali nekome mogu bit ključne.

Ja sam obrisao internal memory koji je bio odvojen od SD card u izborniku, a to sam napravio zato sto mi je mobitel prije toga prigovarao s lokacijom za spremanje slika i stalno je izbacivao error da nemoze spremiti slike na memoriju mobitela. Al ajd to je sve nebitno..

Probao sam 4 različita AOSP roma na kraju i zadrzao se na ASOP V4. laek 17. Radi bez problema eto već skoro 2 mjeseca tako da na njemu i ostajem.

Problem je što su skoro svi, ako ne i svi AOSP romovi povučeni s drugih mobitela, nisu u originalu Coolpadovi romovi, pošto Coolpad ni nema AOSP na sebi. Tako da mi nijedan rom od jedno 5,6 isprobanih nije dao kvalitetu kamere kao originalni, zato što nisu povukli drivere za kameru sa CoolUI (ako se sječam da je takav neki razlog bio). Za onaj od Jonzalva postoji patch s kojim se kamera stvarno poboljša, ali za druge nema, a meni Jonzalvov pravi probleme. Laekova verzija V3 jede bateriju, dok je V4 savršen što se tiče baterije, ali pošto je kit kat rom kao i ostali kit kat romovi nema dobre 3D performanse ( meni iskreno nije bitno, zato sam si ostavio ovaj rom, sve ostalo radi kako treba).

Zadnjih mjesec dana (i malo više) nisam u mogućnosti toliko pratiti sve šta se događa pošto sam stalno po bolnicama, a vidim da je pokoji novi rom izašao, pa se možda nešto i promjenilo, ali eto. Problem mi je ta kamera, nekom će biti 3D performanse, nekom ovo, nekom ono. Ne mogu si priuštiti stavljanje novog roma svakih par dana zato što koristim internet bankarstvo i onda bi morao svakih par dana ići u banku po nove aktivacijske kodove i take gluposti, pa zato kažem da nemogu svi testirati stalno nove romove.. Da mi je Coolpad drugi mobitel u kući, isprobavao bi na njemu sve čim izađe, ali jbg.

Imao sam Nekena N6 (totalno nepoznat mobitel) sa pure androidom godinu dana prije ovog mobitela, i mogu reći da je bio ispeglan, nikakih problema, kamera radi super, sve stabilno, a prodao sam ga za oke novce pa sam si zato odlučio kupiti Coolpada. Ovo spominjem čisto da napomenem da tamo neka ŽNJ firma uspije napravit oke software, a to znači da i Coolpad može, a to ih očito ne zanima. Bar ne za kupce izvan Kine.
Touni je offline  
Staro 07.01.2015., 22:56   #3675
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Da, po meni je ogromna mana ako moraš mijenjati romove i tražiti onaj koji ti paše.
Ako ćemo tako razmišljati, onda lockamo ovu temu i preporučujemo samo brand name mobitele...
Ne branim Coolpad, ali mnogi proizvođači su imali problema sa nekim verzijama svog FW-a. Zato postoji support i community koji pomogne koliko može.

Citiraj:
Mobitel mora doći iz tvornice kako treba, a ne da petljaš i izgubiš sate po njemu
Kao recimo GPS?

Delimično se slažem. No, nije da svi volimo reciklirani AOSP koji radi na generičkom sklopovlju pa smo super zadovoljni jer sve radi out-of-box.

Nego, što nije über-hvaljeni i branjeni AjNju Ve3 imao kenjaže sa FW gdje u jednoj verziji radi jedno, u drugoj drugo, a treća bricka mobitel da se mora vratit u Kinu na reparaturu?

Oprezno sa takvim izjavama, lako postaju bumerang
Brko je offline  
Staro 07.01.2015., 23:00   #3676
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
@Tuoni
Jes, ne za kupce izvan Kine

Citiraj:
Autor Touni Pregled postova
Problem je što su skoro svi, ako ne i svi AOSP romovi povučeni
s drugih mobitela, nisu u originalu Coolpadovi romovi, pošto Coolpad ni nema AOSP na
sebi. Tako da mi nijedan rom od jedno 5,6 isprobanih nije dao kvalitetu kamere kao
originalni, zato što nisu povukli drivere za kameru sa CoolUI ...
Mali ispravak i dopuna. F1 ima 2 klona, jedan u izdanju indijskog Micromaxa a drugi
u izdanju indonezijskog Himaxa.
Oba imaju sasvim pristojan stock AOSP 4.4 od kojih ovaj indijski imam na mobitelu već desetak dana i odličan je. Tu je i AOSP Maucat koji je na razini ova dva, ako ne i bolji.
Kamere su s najnovijim driverima i slike su odlične ili bar znatno bolje od onih s prvih verzija.

To što nekom fali 3D snaga u jednom romu a drugome fali SIM obavijest od banke u drugom može se gledati i na drugi način:
Imaš softver za svaku prigodu

Ako si audiofil, imaš FunTouchOS s vrhunskim podešavanjem audio opcija
Ako si gejmer, imaš [AOSP Frankenstein (stvarno ) s preko 34000 bodova u antutu testu
i preko 9000 u 3D, itd...

A to da se nemoš zezat s mobitelom na kome su bitni podaci - što jes, jes
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 08.01.2015. u 00:36.
Dakok je offline  
Staro 07.01.2015., 23:48   #3677
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
brisani je offline  
Staro 07.01.2015., 23:51   #3678
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
@goran 1985

Dakele root ide preko framaroota
Napravio bekap NVRAM-a (za sačuvat IMEI) i cijelog roma u MTK Droid Tool


EDIT:
Upravo napravio i CWM 5.5.0.4 za Dakele
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 08.01.2015. u 00:15.
Dakok je offline  
Staro 07.01.2015., 23:52   #3679
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
999$ za zenfone2? Na kakvim su oni drogama?

btw danas se dočepao dva komada Zopa 980+ iz plejkoma, mogu reći odlični uređaji (kopija mog starog c2 praktički). Više napišem kad ulovim vremena i malo istestiram. Cijena nije mala (oko 2kkn), no 12mj jamstvo rollin.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Staro 08.01.2015., 00:41   #3680
puding22
Registered User
 
puding22's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ...
Postovi: 364
Na ZTE testirao beach buggy 3d auta. Ma to leti glatko. HD zaslon.sa 1GB raam-a moža zakašljuca.
puding22 je offline  
Staro 08.01.2015., 00:57   #3681
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Ak taj Zenphone 2 bude tak brz kak pise na onom gore linku, 3x brzi od svega i sl. i radi bar ko ostali na bateriji od 3mAh, bit ce to senzacija.

Jer ima jacih MTK GPUova od ovih gore na slici? Ovi jos nisu ni na razini starijih Adreno 330 a di je 430 koji je do 70% brzi od 330.
MAGARAC je offline  
Staro 08.01.2015., 06:18   #3682
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ne lazu oni sebe,nego buduce kupce kojima ce uvaliti mobitel i zaraditi par kuna.
RAUL je offline  
Staro 08.01.2015., 07:58   #3683
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
malo OT sto se tice redmija 1s. na slici vidimo koliko gledanja jutuba moze izdrzati mob s CM11.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline  
Staro 08.01.2015., 08:52   #3684
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ak taj Zenphone 2 bude tak brz kak pise na onom gore linku, 3x brzi od svega i sl. i radi bar ko ostali na bateriji od 3mAh, bit ce to senzacija.

Jer ima jacih MTK GPUova od ovih gore na slici? Ovi jos nisu ni na razini starijih Adreno 330 a di je 430 koji je do 70% brzi od 330.
Još da je cijena osnovnog modela prema ovim najavama, bacili bi konkurenciju u nesvjest, ovako......
brisani je offline  
Staro 08.01.2015., 09:21   #3685
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 846
Ovaj TCL je zanimljiv

http://www.pandawill.com/tcl-s720-sm...ck-p96866.html

5,5" , dobra baterija, HD ekran...
zupy je offline  
Staro 08.01.2015., 11:02   #3686
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
@brisani
Pa cijena osnovnog Zenfone 2 modela bi bila 200 USD a GPU mu je kao kod SD 801 ili 805

@zupy
Ima i za manje
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 08.01.2015., 11:22   #3687
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
@brisani
Pa cijena osnovnog Zenfone 2 modela bi bila 200 USD a GPU mu je kao kod SD 801 ili 805
A neznam, vidim tamo se predstavljalo raspon cijena od 200- 400 $, a sad to2c izbaci 999$ - valjda se šale ?
brisani je offline  
Staro 08.01.2015., 11:29   #3688
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
To2c stavi najavljeni mobitel na stranicu tek da se vidi da ga imaju u planu a cijena je tu
tek tako. Ionako ga nema u prodaji još 2-3 mjeseca.
Raspon cijena je jer su u igri dva osnovna (2GB RAM sa slabijim čipsetom i 4GB s jačim) i još par modela (16, 32, 64 GB ROM).

Najbolja je stvar što je GPU skoro isti (136 GFlops!) a loše je što je 5.5" ekran
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 08.01.2015., 11:59   #3689
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
To2c stavi najavljeni mobitel na stranicu tek da se vidi da ga imaju u planu a cijena je tu
tek tako. Ionako ga nema u prodaji još 2-3 mjeseca.
Raspon cijena je jer su u igri dva osnovna (2GB RAM sa slabijim čipsetom i 4GB s jačim) i još par modela (16, 32, 64 GB ROM).

Najbolja je stvar što je GPU skoro isti (136 GFlops!) a loše je što je 5.5" ekran
Odlično ako je tako, Ako ništa, neka konkurencije
brisani je offline  
Staro 08.01.2015., 13:10   #3690
Blakadder
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 33
Stigla i moja Mala Kola još prošli tjedan tako da sam se zabavljao par dana prije nego je završila kod supruge.

Nakon što sam ga dobio napravio sam slijedeće:
MTK Droid Tools za backup stock ROMa i IMEIa
Framaroot za root (3 opcija jedino radi)
CWM instaliran putem CTRv2.2

Isprobao sam 6 custom romova (s ydss) ali nisam bio pretjerano oduševljen s njima (MIUI, ColorOS, Lewa, MaterialL, CoolUI i Kele UI) naspram stock androida koji dodje s njime. Većina dolaze bez Google Playa, a i kad ga instaliram često se ruši zajedno sa Google Services. Da ne spominjem tonu kineskih appova u svakome. MaterialL mi je bio najsimpatičniji zbog Xposed frameworka upečenog u rom i imitacije Android 5.0

Sam sam ga customizirao s Nova Launcher s Moonshine icon pack, Xposed+Gravity+, Heads Up notifications, Google keyboard, Google messenger za poruke, Simpler Dialer za telefon i kontakte, QuickPic za fotke, Timely za sat i clock widget na lockscreenu i sve liči na Lollipop. Wife Appreciation Factor vrlo visok! . (Moram upiknuti SS poslije posla)

Dodana (djelomična) podrška za Hrvatski sa MoreLocale2. Stock appovi nisu prevedeni ali skinuti appovi se barem mogu prebaciti na hrvatski!

Ekran ima malo bleedinga sa strane ali ni blizu prethodnom postu.
Kamera je sasvim solidna u normalnim uvjetima s obzirom da nisam očekivao previše. Shutter speed me je iznenadio isprve
Baterija suprugi traje 1 dan sa 20ak % oko 22h
GPS je odbijao raditi dok nisam pobrisao mtkgps.dat prema ovim uputama i od tada uredno nalazi lokaciju.
Zvučnik je srednja žalost dok je zvuk na slušalicama vrlo dobar.

Stabilan je, dosada niti jedan random reboot ili da se srušila aplikacija kao što sam imao iskustva kod "odrona". Supruga više nego zadovoljna. Odgovara joj veličina ekrana, sve radi brzo i efikasno bez štucanja, pozivi jasni i glasni, kamera joj "baš dobra". Sve u svemu za 700 kunica (opalili me s PDVom) nenadmašiva kupovina.

Zadnje izmijenjeno od: Blakadder. 08.01.2015. u 13:16.
Blakadder je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na