Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2012., 11:12   #3571
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Ne pasu rupe jer je tak napravljeno. Napajanje moze nutra sam tak..

Ne patim na te stvari pa se necu ni puno zezat. Ne smeta nicemu Kad cu bit prilika mozda uzmem taj adapter..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 13:33   #3572
mr Rockwell
Premium
Moj komp
 
mr Rockwell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 354
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ne pasu rupe jer je tak napravljeno. Napajanje moze nutra sam tak..

Ne patim na te stvari pa se necu ni puno zezat. Ne smeta nicemu Kad cu bit prilika mozda uzmem taj adapter..
Ovo mi bas nije jasno da ne mozes staviti corsair napajanje u corsair kuciste okrenuto "normalno"!?
__________________
REDEFINE
SLEEVING HOW TO
mr Rockwell je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2012., 13:45   #3573
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
u obsidian možeš, a ako se ne varam i cijeli zadnji plejt se može rotirati.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 13:56   #3574
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 900
Ne može se plejt rotirati ali ima rupe napravljene za obje kombinacije.


Zadnje izmijenjeno od: mrva_zg. 24.02.2012. u 14:02.
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 13:57   #3575
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Evo i mog Fractalčeka. Prebačene na brzaka komponente iz starog CM 431, sljedeći tjedan još slijedi dotjerivanje donjih kablova, moram pronać crni sata kabel, i stiže LC CC 95. Sve pohvale imam za kućište, kvaliteta izrade je na velkom nivou, jedino ove gume za kejbl menadžment bi trebale biti malo čvršće.


lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 14:00   #3576
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor mrva_zg Pregled postova
Ne može se plejt rotirati ali ima rupe napravljene za obje kombinacije.
ma znam da ima to nekak rješeno, nisam sad doma da poledam.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 14:03   #3577
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,013
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
Evo i mog Fractalčeka. Prebačene na brzaka komponente iz starog CM 431, sljedeći tjedan još slijedi dotjerivanje donjih kablova, moram pronać crni sata kabel, i stiže LC CC 95. Sve pohvale imam za kućište, kvaliteta izrade je na velkom nivou, jedino ove gume za kejbl menadžment bi trebale biti malo čvršće.


De molim te ovaj vent što je dole i piri van kućišta okreni ili prebaci naprijed da piri u kućište. Molim te. U biti ni netreba ti toliko ventova na kućištu.

Inače nije loše, al može bolje
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 14:04   #3578
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Hehe..kućište je ok napravljeno, ali da je na viskom nivou..daleko od toga..morat ćeš promijenit još dosta (high end) kućišta da vidiš šta je visoki nivo izrade...

Meni se kod tog R3 ne sviđa taj ogromni HDD cage, trebali su ga napravit dvodijelno kao kod arc midi i onda bi već bilo ok...i zaš ti je ovaj donji vent okrenut da puše prema van? :S
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 14:07   #3579
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Znao sam da ćete me razapet zbog venta .... nije ni uključen samo stoji estetski tu, taj vent je izvađen iz Core 1000 jer je dosta glasan.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 14:19   #3580
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Spusti toga Bleky-a malo niže
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2012., 14:34   #3581
mr Rockwell
Premium
Moj komp
 
mr Rockwell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 354
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
Meni se kod tog R3 ne sviđa taj ogromni HDD cage, trebali su ga napravit dvodijelno kao kod arc midi i onda bi već bilo ok...
Biti ce kada izađe r4
__________________
REDEFINE
SLEEVING HOW TO
mr Rockwell je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 14:56   #3582
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Citiraj:
Autor mr Rockwell Pregled postova
Ovo mi bas nije jasno da ne mozes staviti corsair napajanje u corsair kuciste okrenuto "normalno"!?



Ide samo na dva sarafa a sve drugo rezultira piganjem kucista od zatezanja. Ne moze se ni izravnat kak spada, smeta dolje na kucitu neki srafic. Radi se o mozda 1mm i nema pomoci. Snaga ne pomaze. Nisam jedini sa tim problemcicem.

Izokrenuo sam ga na brzaka i slozio na samo dva sarafa i nek sad tak bude. Bar je kabel sad dosta dugacak. Za grafu nema pomoci bez adaptera jer je previsok PCB..


Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 24.02.2012. u 15:24.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 15:33   #3583
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Ja uvijek montiram napajanje s ventom prema gore...jedan od važnijih razloga za to je..ventilator u napajanjima (bar kod corsair/seasonic a i većina drugih)...niti jedan od njih nije namijenjen za horizontalnu montažu i kad tad će prozujat, a i većina ih već dođe s klik zvukom s ležajeva...i druga stvar prašina...zašto bi okrećao napajanje prema dolje da vuče (ne hladan zrak) vuče hladnu prašinu , i kakav god filter imali ispod, čestice prašine će proć....i sve se to lijepo nakuplja unutar napajanja...okrenuto prema gore će puno sporije nakupljat prašinu (provjereno)...

I naravno tu je čišćenje istog...ako je okrenuto prema dolje..potrebno je kućiše polegnut da bi se moglo npr. propuhat napajanje, al tu je opet problem venta jer vent na napajanju po pravilu treba držat kad se propuhava (opet ležajevi), ili još gore treba vadit van napajanje...u ovom drugom slučaju samo je potrebno skinut stranicu na kućištu i to je to...

Tako da jedini razlog zašto bi napajanje trebalo okrenut s ventom dolje je radi kablova, tj. da budu bliže rupi za kablove...al i to se da riješit pomoću već spomenutih ekstenzija...

I ne bi se nikako složio da je montaža napajanja s ventom prema dolje "pravilna"...
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 15:35   #3584
mr Rockwell
Premium
Moj komp
 
mr Rockwell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 354
Ovako puno bolje izgleda a i dva vijka su dovoljno. Ali kako god i dalje mi nije jasno sta ti moze smetati da se rupe ne poklapaju!?

http://i250.photobucket.com/albums/g...919_152358.jpg


Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
I ne bi se nikako složio da je montaža napajanja s ventom prema dolje "pravilna"...
Zato i jesu tu navodnici. Ruku na srce vecina nas ima montiran psu sa ventom prema dolje a nitko nije osporio ovo tvoje. Ja volim clean look unutrašnjosti a i komp mi stoji na stalku tako da me ne brine prasina. Kako god u pravu si
__________________
REDEFINE
SLEEVING HOW TO
mr Rockwell je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 15:37   #3585
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Ma i ja imam slicnu logiku ali tu je grafa u pitanju jer on vuce zrak nutra a ispod nje napajanje vuce svoj zrak nutra i tu bi mogao bit potencijalni problemcici u ovom slucaju. Budem ostavio par dana ovako pa cu vidit..

jbg. nabavi hx 850 pa vidi.Mene vise smeta sto se ne moze poravnat kako treba i nastaje jos jedan ulaz vise za prsinu. Ima jos ljudi tih problemcica sa hx napajanjima..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 15:42   #3586
mr Rockwell
Premium
Moj komp
 
mr Rockwell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 354
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
jbg. nabavi hx 850 pa vidi.Mene vise smeta sto se ne moze poravnat kako treba i nastaje jos jedan ulaz vise za prsinu. Ima jos ljudi tih problemcica sa hx napajanjima..
Nebih znao, ja sa svojim nemam
__________________
REDEFINE
SLEEVING HOW TO
mr Rockwell je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 15:43   #3587
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
To okretanje napajanje gore/dolje je slična debata kao i okretanje H100, odnosno ventilatora gore/dolje. Oba načina imaju svojih prednosti i mana i mislin da je glupo pričat o "pravilnoj" montaži

Inače na CM690 svog HX520 mogu okrenit na oba načina, kad mi je vent dolje (a tako mi stoji) mogu zavidat sve 4, kad mi je vent gori onda mogu mislin 3, ne sjećam se više, znam da nije 2, il je 3 ili čak 4.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je online   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 15:53   #3588
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
HX 1000 je drugacije napajanje od HX750 i 850.

http://benchmarkreviews.com/index.ph...1&limitstart=5

Da nije problem gore ili dolje kad je napajanje debeli overkill, kako obicno bude. Ali kad je na knap i kad se pocinje grijat i trazit svoj zrak onda je vec to druga prica koja rezultira sa bukom ili jos gore.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 15:55   #3589
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Pozicija napajanja ovisi i o samom dizajnu napajanja tj. neki proizvođači izričito i napominju da se otvor venta okrene prema gore:



Naravno radi se o pasivnim napajanjima, ali pošto postoje i polupasivni modeli koji znaju često biti u pasivnom modu rada, niti ovo nije na odmet za spomenuti.

Npr. osobno imam situaciju da mi vent rijetko kada radi i samim time mi je prikladnije okrenuti napajanje u spomenutu poziciju kako bi olakšao prijenos topline prirodnom konvekcijom tj. dizanje topline prema gore. Prašine nakon godinu dana gotovo da i nema unutar napajanja.

Ovo je samo jedan primjer i naravno ovisi od slučaja do slučaja, a naravno zavisi i o kućištu te principu hlađenja.


Što se tiče 500R i HX850 ... pa neće valjda i u Corsairu početi fušat u proizvodnji? :/
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 15:58   #3590
mr Rockwell
Premium
Moj komp
 
mr Rockwell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 354
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
HX 1000 je drugacije napajanje od HX750 i 850
Da je ali iskreno mislim da bi raspored rupa treba biti identičan. Neka me netko ispravi ako griješim.

I ovo me iskreno iznenadilo. Da ne mozes staviti corsair psu u corsair kuciste bez "modanja".

P.s. Napominjem opet navodnike
__________________
REDEFINE
SLEEVING HOW TO
mr Rockwell je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 16:03   #3591
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Raspored rupa je isti ali je najmanje bitan. Bitna je visina napajanja u ovom slucaju ili malo neprecizna obrada kod Corsaira. Da su digli rupe 1mm gore sve bi bilo ok ali eto bas je na njihovom modelu malo zapelo...
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 16:04   #3592
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Npr. osobno imam situaciju da mi vent rijetko kada radi i samim time mi je prikladnije okrenuti napajanje u spomenutu poziciju ...
O kojem modelu pričamo?
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je online   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 16:08   #3593
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,013
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova

Npr. osobno imam situaciju da mi vent rijetko kada radi i samim time mi je prikladnije okrenuti napajanje u spomenutu poziciju kako bi olakšao prijenos topline prirodnom

Isto i kod mene, smanjilo mi se vrijeme vrtnje koje je bilo jako kratko još za pola otkad sam okrenuo napajanje da mi je vent gore.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 16:12   #3594
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
Ja uvijek montiram napajanje s ventom prema gore...jedan od važnijih razloga za to je..ventilator u napajanjima (bar kod corsair/seasonic a i većina drugih)...niti jedan od njih nije namijenjen za horizontalnu montažu i kad tad će prozujat, a i većina ih već dođe s klik zvukom s ležajeva...i druga stvar prašina...zašto bi okrećao napajanje prema dolje da vuče (ne hladan zrak) vuče hladnu prašinu , i kakav god filter imali ispod, čestice prašine će proć....i sve se to lijepo nakuplja unutar napajanja...okrenuto prema gore će puno sporije nakupljat prašinu (provjereno)...

I naravno tu je čišćenje istog...ako je okrenuto prema dolje..potrebno je kućiše polegnut da bi se moglo npr. propuhat napajanje, al tu je opet problem venta jer vent na napajanju po pravilu treba držat kad se propuhava (opet ležajevi), ili još gore treba vadit van napajanje...u ovom drugom slučaju samo je potrebno skinut stranicu na kućištu i to je to...

Tako da jedini razlog zašto bi napajanje trebalo okrenut s ventom dolje je radi kablova, tj. da budu bliže rupi za kablove...al i to se da riješit pomoću već spomenutih ekstenzija...

I ne bi se nikako složio da je montaža napajanja s ventom prema dolje "pravilna"...

Provjerio ti ili ne provjerio, stvar je u čistoći kuće, činjenici da li kejs stoji na podu ili na stolu, ili u stolu, itd.
2 primjera.
Jučer sam mijenjao pastu na procu kod frenda na konfi 15 mjeseci staroj, nikad otvorena od prvog sklapanja. i5 760, 6870 tf2, seasonic 520w,itd.
Komp stoji u stolu, na polici 15cm iznad poda, i nema trunke prašine u napajanju. Grafa je isto prilično čista, samo je na hladnjaku od proca bilo prašine, onako osrednje količine. Dakle, ništa mu smetalo nije što je vent okrenut kud treba biti po dizajnu napajanja = dolje.

Ista stvar je i sa mojom 'sisom' - kejs je u stolu, 10cm iznad laminata, vent na napajanju je okrenut prema dolje, i prašine u donjem dijelu kompa nema ništa, sve što ulazi u komp, ide na jadnog megahalemsa, a ulazi preko 2 intake venta, a koji imaju ispred solidno debele filtere.

A da mi vent bude prema gore pa da grijem napajanje toplinom od grafe, ne pada mi na pamet.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 16:13   #3595
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
O kojem modelu pričamo?
Starija slika, ali napajanje je isto (X-650).



Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Isto i kod mene, smanjilo mi se vrijeme vrtnje koje je bilo jako kratko još za pola otkad sam okrenuo napajanje da mi je vent gore.
Da ... olašavaš mu posao, produljuješ život elektroničkih komponenti, smanjuješ buku i produljuješ radni vijek venta. Četiri mušice jednim udarcem

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 24.02.2012. u 16:19.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 16:48   #3596
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,013
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Da ... olašavaš mu posao, produljuješ život elektroničkih komponenti, smanjuješ buku i produljuješ radni vijek venta. Četiri mušice jednim udarcem

Taj vent u Seasonicu će nadživit cijeli komp a i mene koliki ima mtbf i koliko malo se vrti


No da imam klasično napajanje, vjerojatno bih ga okrenuo klasično, s ventom prema dole. Nema mi smisla okretat da vent bude gore ako se on stalno vrti i shebava tako protok zraka u kućištu.


Inače, slažem se s jopisom da puno ovisi količina prašine u kompu sa količinom prašine u kući/stanu. Ako negdje ima puno prašine, recimo ko kod mene di sam podstanar, moš ga hebat i čistit svakih par tjedana, prašina se samo stvara odnekale.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 20:05   #3597
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Provjerio ti ili ne provjerio, stvar je u čistoći kuće, činjenici da li kejs stoji na podu ili na stolu, ili u stolu, itd.
2 primjera.
Jučer sam mijenjao pastu na procu kod frenda na konfi 15 mjeseci staroj, nikad otvorena od prvog sklapanja. i5 760, 6870 tf2, seasonic 520w,itd.
Komp stoji u stolu, na polici 15cm iznad poda, i nema trunke prašine u napajanju. Grafa je isto prilično čista, samo je na hladnjaku od proca bilo prašine, onako osrednje količine. Dakle, ništa mu smetalo nije što je vent okrenut kud treba biti po dizajnu napajanja = dolje.

Ista stvar je i sa mojom 'sisom' - kejs je u stolu, 10cm iznad laminata, vent na napajanju je okrenut prema dolje, i prašine u donjem dijelu kompa nema ništa, sve što ulazi u komp, ide na jadnog megahalemsa, a ulazi preko 2 intake venta, a koji imaju ispred solidno debele filtere.

A da mi vent bude prema gore pa da grijem napajanje toplinom od grafe, ne pada mi na pamet.
Pa eto da je napajanje okrenuto prema gore na tvojoj i njegovoj konfi bilo bi još manje prašine u napajanju...i btw. govorio sam o dužem vremenskom periodu, nisam rekao preko noći da će se napunit prašinom...naravno da su tu i ostali faktori, čistoća kuće, podloga (laminat, tepih itd)...al činjenica je da će bit manje prašine u napajanju kad je vent okrenut gore nego prema dolje (u istim uvjetima okoline)...

Al ova zadnja izjava je jednostavno smiješna...pa eto ti okreni napajanje prema dolje (izmjeri temp napajanja i grafe-kakvo god imala hlađenje), i isto napravi kad je okrenut prema gore...malo usporedi, pa onda izjavljuj ovakve besmislice...
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 20:14   #3598
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Inače, slažem se s jopisom da puno ovisi količina prašine u kompu sa količinom prašine u kući/stanu. Ako negdje ima puno prašine, recimo ko kod mene di sam podstanar, moš ga hebat i čistit svakih par tjedana, prašina se samo stvara odnekale.
potpis na ovo, prašina mi je glavni neprijatelj.
jednostavno ne mogu vjerovati koliko sam je imao u/na hafu , doduše nije ni u fractalu niš bolje ,bar s vanjske strane...
stan se doslovno čisti i usisava svaka 2 dana (oni koji imaju malog klinca znaju o čem pričam ) i nakon 2-3 dana se uredno stvori lagani sloj oko ventova i na caseu...


btw , vidim da su Fractal kućišta postala vrlo popularna na forumu
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 20:29   #3599
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,330
@ Skyman
Nisu besmislice. Jopis je posve tocno opisao.
Izjave zadrzi za sebe.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 21:07   #3600
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
Pa eto da je napajanje okrenuto prema gore na tvojoj i njegovoj konfi bilo bi još manje prašine u napajanju...i btw. govorio sam o dužem vremenskom periodu, nisam rekao preko noći da će se napunit prašinom...naravno da su tu i ostali faktori, čistoća kuće, podloga (laminat, tepih itd)...al činjenica je da će bit manje prašine u napajanju kad je vent okrenut gore nego prema dolje (u istim uvjetima okoline)...

Al ova zadnja izjava je jednostavno smiješna...pa eto ti okreni napajanje prema dolje (izmjeri temp napajanja i grafe-kakvo god imala hlađenje), i isto napravi kad je okrenut prema gore...malo usporedi, pa onda izjavljuj ovakve besmislice...
Ti ne znaš čitati ili se praviš malo?
Prašine u napajanju NEMA. Ako duži vremenski period nije 15 mjeseci neotvaranja kompa, onda što je? Ili ni to nisi čitao.

Besmislica je to što si ti napisao a ne ja.
Uzmi high end grafu, stavi u prosječan mid tower od 500kn, okreni napajanje NAOPAKO (osim eto pojedinih serija di baš tako mora ići), dakle s ventom gore, pa ćemo razgovarat
Naslagao sam se ja konfi u životu
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na