Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2012., 11:28   #331
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,017
Svakako probaj Nolan N85! Svojedobno veliki bestbuy (verzije bez ncoma).
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 11:44   #332
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Big Daddy Pregled postova
Dakle polazem za a2 kategoriju...poloziti cu za nekih mjesec dana max..ako prodjem naravno..zanima me koji biste mi motor preporucili... ja bi isao n apriliu sxv 550...
U svakom slucaju prezivcan i prejak motor za pocetnika... Prejako reagira na gas, htio ili ne dize te na zadnji ali ne fino nego naglo... Fora igracka ali nikako za pocetnika... A drugi problem, to je kratkotrajan motor i nije ni zamisljen kao takav za cestu, ima zmigavce i svjetla sam da se lakse proda, ali nije mu to namjena... Npr XTX660 je puno bolja opcija za pocetak... Nije ni blizu sxv-u po performansama ali moze se napraviti sigurnih 40t km bez vecih ulaganja dok bi na sxv-u 3 masine promjenio za te kilometre... Ali od takvih motora moja preporuka bi bio duke3, dobar i za divljat i za laganini, a ima i neku konacnu brzinu...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2012., 15:01   #333
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
pogletat cu Nolanicu i X-lite, cine mi se ok kacige.
jel netko zna da netko radi cizme? jel se isplati dati nekom da mi napravi cizmu?
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 15:22   #334
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
U svakom slucaju prezivcan i prejak motor za pocetnika... Prejako reagira na gas, htio ili ne dize te na zadnji ali ne fino nego naglo... Fora igracka ali nikako za pocetnika... A drugi problem, to je kratkotrajan motor i nije ni zamisljen kao takav za cestu, ima zmigavce i svjetla sam da se lakse proda, ali nije mu to namjena... Npr XTX660 je puno bolja opcija za pocetak... Nije ni blizu sxv-u po performansama ali moze se napraviti sigurnih 40t km bez vecih ulaganja dok bi na sxv-u 3 masine promjenio za te kilometre... Ali od takvih motora moja preporuka bi bio duke3, dobar i za divljat i za laganini, a ima i neku konacnu brzinu...
da se i s sxv-om napravit dosta kilometara ako se agregat tretira kako spada. Ako se ne varam na phsupermoto forumu ima jedan lik 20k+ km na njemu bez ikakvih velikih ulaganja.
Uglavnom SXV550, Husaberg FS650/570, KTM 625/660/690, Husqvarna SM610 su "prejaki" za pocetnika

XTX660 kao sto si predlozio je odlican pocetnicki bajk (toci/vozi). Nije ni KTM sm640 tak losi, a opet osjetno jaci od xt-a.
Duke3 nije SM (makar ga ktm tu nutra gura) na sto pretpostavljam Big Daddy cilja. a nije bas ni pocetnicki bajk
Uglavnom, dok si malo razmislite "pocetnicki" bajk ne postoji, jedino sta moze biti pocetnicko je vaš mozak xD

@GT3 - imas SIDI cizme u motoopremi za jeftinu lovu, sad su ti na akciji.

Zadnje izmijenjeno od: Problem. 10.01.2012. u 15:28.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 15:35   #335
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 478
Ako početnici kreču s XTX660 , kako li tek izgledaju viši amateri ? O profesionalcima ne ni pomisliti...kaj voze, kamionski biturbo sa samo jednim kotačem ..

Mama...nekada smo počinjali na Poni expresu kaj si moral pedalat da krene , a sada odmah na 660 cc , a i taj pak neide kak treba ?!??!

MAMA gdje to živim...

Zadnje izmijenjeno od: Brzi Picek. 10.01.2012. u 15:43.
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 15:45   #336
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
reci mami da xt660x ima 45 konja i 180kila, husaberg ima 70hp i 110 kila. Evo, usporedbe radi.

To ako je "početnik" blesav i iskušava odma granice je njegov problem i takav ni nije za drugo neg da ga mama nalupa po guzi, a ne da sjedne za bilo kakav motor

naravno da nije za odbacit prijašnje iskustvo, al sve je u glavi vozača, a ne motociklu...
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 15:48   #337
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
Ako početnici lreču s XTX660 , kako li tek izgledaju viši amateri ? O profesionalcima ne ni pomisliti...kaj voze, kamionski biturbo sa samo jednim kotačem ..

Mama...nekada smo počinjali na Poni expresu kaj si moral pedalat da krene , a sada odmah na 660 cc , a i taj pak neide kak treba ?!??!

MAMA gdje to živim...
Baš...

U moje vrijeme je to išlo ovako:
tomos tory, - automatic - apn - BT/ctx - MZ 125/175/250 - pa neka ozbiljnija kubikaža...

Možda nas je zato 99% živih jer smo tako počeli, dok ovi nadobudni koji s bicikla/skutera idu direktno na 600+ccm u prvoj godini, i to ako su sretni završavaju u nekim toplicama ako pa nisu onda je u pitanju mirogoj/miroševac......
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 15:53   #338
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
Baš...

U moje vrijeme je to išlo ovako:
tomos tory, - automatic - apn - BT/ctx - MZ 125/175/250 - pa neka ozbiljnija kubikaža...

Možda nas je zato 99% živih jer smo tako počeli, dok ovi nadobudni koji s bicikla/skutera idu direktno na 600+ccm u prvoj godini, i to ako su sretni završavaju u nekim toplicama ako pa nisu onda je u pitanju mirogoj/miroševac......
i u moje je islo tak

al to je u glavi vozaca, pomirite se s tim.

znam vise likova koji su isli odma na jace motore i gle čuda, dan i danas živi i zdravi. Isto znam one koji su cijeli život na motoru i opet padnu.

Ajde zakljucite...
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 15:53   #339
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,199
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
Baš...

U moje vrijeme je to išlo ovako:
tomos tory, - automatic - apn - BT/ctx - MZ 125/175/250 - pa neka ozbiljnija kubikaža...

Možda nas je zato 99% živih jer smo tako počeli, dok ovi nadobudni koji s bicikla/skutera idu direktno na 600+ccm u prvoj godini, i to ako su sretni završavaju u nekim toplicama ako pa nisu onda je u pitanju mirogoj/miroševac......
Potpis kao kuća na ovo
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 16:04   #340
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 478
Ma je v glavi...dakako

ali kako neiskusnog vozača i za AUTOM osvestiti da ne stisne, kamo li s motorinom !!!

Treba prvo razbiti 5 auti totalke, da s enaučiš (iz vlastitog iskusva govorim) , kada sam krenuo na motor , stavio sam i KLADU da ako preživim prvu godinu imam pravo kupiti 125 cc

Preživio sam, ali uza svu pametnu vožnju, okrenulo me par puta i blato i kamenje, imal sam modrice i dobro da nije i noga slomljeno bilo...
Ovo nije nus pojava pametne vožnje ili divljanja, ovo se događa na 2 kotača i to sporo , jedva da se ide !!!

Sada na 125cc 2T , iskustvo je u startu reklo..., oprez ovo može biti pokretni grob !

I tako mi ISKUSTVO od starog malog motora upisalo duboko u sječanje na vidljive ožiljke iako nisam ludovao...
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2012., 16:08   #341
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
evo, decko je kupio od moga frenda CBF600 prije vise godinu dana sad. Prije toga nije sjeo na motor. Ziv, zdrav i pametan je jos dan danas.

Ja sam i gore napisao da iskustvo sa slabijima nije na odmet (imam ga i sam), al isto tak moze se poceti sa jacim, al po 100ti put ako imate glavu za to.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 16:12   #342
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
bas o tome kada pricate,i ja isto namjeravam,sa rs 50 na xt 660..
nema nista u ogranicenju A2 kategorije da mi se svidja,da ide lijepo i da se cuje...
nadam se da cu dogodine sudjelovati isto u ovoj temi hahaha
blava je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 16:13   #343
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 478
Samo neka poživi, ja sam se napadao s 50cc , i pun sam ožiljaka, sada u stvari znam kamo smijem , a kamo ne !

Nije da pametnom vožnjom nečeš sebe sačuvati ...i tako sretno živjeti i voziti...
Sve dok ti kreten ne uzme pravo pa te gurne u jarak, pa ti presječe cestu i da ne nabrajam, to su stvari koje se stječu Iskustvom ..dal vozio mali ili veliki motor skoro je isto, ali stvarno moraš imati dobre živce ne stisnuti gas, kada te netko s yugičem stiže !
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 16:14   #344
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
bas o tome kada pricate,i ja isto namjeravam,sa rs 50 na xt 660..
nema nista u ogranicenju A2 kategorije da mi se svidja,da ide lijepo i da se cuje...
nadam se da cu dogodine sudjelovati isto u ovoj temi hahaha
evo, drugi frend i njegov buraz sa ajroxa su presli na xt-a, za neko čudo isto su živi i zdravi
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 16:16   #345
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
Samo neka poživi, ja sam se napadao s 50cc , i pun sam ožiljaka, sada u stvari znam kamo smijem , a kamo ne !

Nije da pametnom vožnjom nečeš sebe sačuvati ...i tako sretno živjeti i voziti...
Sve dok ti kreten ne uzme pravo pa te gurne u jarak, pa ti presječe cestu i da ne nabrajam, to su stvari koje se stječu Iskustvom..dal vozio mali ili veliki motor skoro je isto, ali stvarno moraš imati dobre živce ne stisnuti gas, kada te netko s yugičem stiže !
stvar srece/nesrece, zavisi kak gledas. Nazalost.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 16:57   #346
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
evo, decko je kupio od moga frenda CBF600 prije vise godinu dana sad. Prije toga nije sjeo na motor. Ziv, zdrav i pametan je jos dan danas.

Ja sam i gore napisao da iskustvo sa slabijima nije na odmet (imam ga i sam), al isto tak moze se poceti sa jacim, al po 100ti put ako imate glavu za to.
moraš priznat da je postotak živih-zdravih ipak na strani "postepenih" motorista koji su gradili iskustvo po kategorijama prema "instant" motoristima ...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 17:36   #347
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
apsolutno se slazem s tim, al samo stojim iza toga da netko ko pocne na jacem stroju ne moza znaciti automatski da je mrtav, eto
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 16:45   #348
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
Ako početnici kreču s XTX660 , kako li tek izgledaju viši amateri ? O profesionalcima ne ni pomisliti...kaj voze, kamionski biturbo sa samo jednim kotačem ..

Mama...nekada smo počinjali na Poni expresu kaj si moral pedalat da krene , a sada odmah na 660 cc , a i taj pak neide kak treba ?!??!

MAMA gdje to živim...
XT660X je tromiji i sporiji od vecine 125cc motora, a gle cuda, upravljiviji... Idealan pocetnicki motor... Btw covjek kojem smo ga predlozili nije rekao da mu je to prvi motor, mozda je ali to ne znamo...

I da, sa frendovom cagiva mito 125 sam se zabio u auto ni kriv ni duzan, moj prvi motor nakon skutera je ktm 625 smc sa komplet akrapovicem i jos par sitnica i vidi, nakon 13 - 14 t km sam ga prodao, u medjuvremenu imao jedan pad (sam sam kriv) ali nije bila brzina i snaga u pitanju... Moj drugi motor yamaha fz1n, 1000cc, 150 ks, 15t km sam do sad napravio s njom, jos sam ziv i zdrav kao i motor... A podloga su mi skuteri... Po vasem, trebao sam bit mrtav do sad...
I naravno, kad sam imao ktm, uopce nisam imao kategoriju za motor, a polozio sam nakon kaj sam yamahu vec imao...

Bitan je jedino nacin voznje a ne snaga motora... Samo sxv nebi predlozio nikome tko nema vece iskustvo iza sebe jer motor zestoko reagira na gas, cesto zabaci zadnji kraj na mali dodir gasa tak da nije za pocetnika jer pad je garantiran...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 16:57   #349
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
SXV je baš zvrk ali mislim da ipak kud i kamo dulje traje od KTmova i ostalih isto takvih zvrkova jer ima jedan cilindar više a to jaako puno znaći za trajnost takvih motora.
Inaće, ako opet uspijem skupiti para za motor, ostat ću vjeran karburatoru, kada bih mogao birati, uzeo bih XR650R
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 17:10   #350
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
SXV je baš zvrk ali mislim da ipak kud i kamo dulje traje od KTmova i ostalih isto takvih zvrkova jer ima jedan cilindar više a to jaako puno znaći za trajnost takvih motora.
Inaće, ako opet uspijem skupiti para za motor, ostat ću vjeran karburatoru, kada bih mogao birati, uzeo bih XR650R
sxv je homologirani trkaci motor i treba puno ljubavi oko odrzavanja, puno vise od recimo 690smc-a
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 17:19   #351
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
XT660X je tromiji i sporiji od vecine 125cc motora, a gle cuda, upravljiviji... Idealan pocetnicki motor... Btw covjek kojem smo ga predlozili nije rekao da mu je to prvi motor, mozda je ali to ne znamo...

I da, sa frendovom cagiva mito 125 sam se zabio u auto ni kriv ni duzan, moj prvi motor nakon skutera je ktm 625 smc sa komplet akrapovicem i jos par sitnica i vidi, nakon 13 - 14 t km sam ga prodao, u medjuvremenu imao jedan pad (sam sam kriv) ali nije bila brzina i snaga u pitanju... Moj drugi motor yamaha fz1n, 1000cc, 150 ks, 15t km sam do sad napravio s njom, jos sam ziv i zdrav kao i motor... A podloga su mi skuteri... Po vasem, trebao sam bit mrtav do sad...
I naravno, kad sam imao ktm, uopce nisam imao kategoriju za motor, a polozio sam nakon kaj sam yamahu vec imao...

Bitan je jedino nacin voznje a ne snaga motora... Samo sxv nebi predlozio nikome tko nema vece iskustvo iza sebe jer motor zestoko reagira na gas, cesto zabaci zadnji kraj na mali dodir gasa tak da nije za pocetnika jer pad je garantiran...
ma ti si faca


Zezam se

Nego kako pasem onog jednog caponord-a s njuskala..... Eh da je para...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 17:32   #352
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
SXV je baš zvrk ali mislim da ipak kud i kamo dulje traje od KTmova i ostalih isto takvih zvrkova jer ima jedan cilindar više a to jaako puno znaći za trajnost takvih motora.
Inaće, ako opet uspijem skupiti para za motor, ostat ću vjeran karburatoru, kada bih mogao birati, uzeo bih XR650R
2 cilindra, 2 problema... Ima dvije bobine koje rikavaju, vozi na istim okretajima ko i konkurencija, znaci klipnjaca i ostalo traje podjednako s tim da sxv ima dvije... Sve ima duplo za ulagat kad rikne, a rikava... Btw kolko ja znam ktm 600cc traje dulje od 300 - 500cc masina, kaj se tice klipa, cilindra i klipnjace... A sxv je taman to kaj krace traje ali puta 2... Znaci duplo skuplji servis...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 17:43   #353
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Ili 2 cilindra i duplo manje opterečenje po cilindru, dva cilindra po cca 250ccm. Ne znam točne brojke jer godinama to ne pratim no ako se vrti isto kao i jednocilindraš, to ti znaći duplo manje okretaja po cilindru
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 17:48   #354
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,017
Malo si nešto pomiješao, neprave 2 cilindra manje puta gore dole od jednog na isto okretaja.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 19:11   #355
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Ili 2 cilindra i duplo manje opterečenje po cilindru, dva cilindra po cca 250ccm. Ne znam točne brojke jer godinama to ne pratim no ako se vrti isto kao i jednocilindraš, to ti znaći duplo manje okretaja po cilindru
Sta god to znacilo, masina od svx je smece i prve 3 god su mjenjane na garancijama... Ali nisu znatno napredovale kroz godine... Pucaju karike, mjesa ulje i vodu, odlaze klipnjace... U svakom slucaju najjaca je u klasi kao sto je aprilia oduvijek i bila ali isto tako najprije i rikne...
A i da ne krepa opet je duplo skuplje odrzavanje... Prva stvar, treba dvije svjecice, a ne jednu, cesca izmjena ulja, duplo posla kod stelanja ventila... Ugl, imao sam ju u rukama i vozio, pa cak i sarafio po njoj...
To je motor stvarno za nekoga tko ima viska love pa moze ulagat...
A i svakog ktm-a mozes slozit da ima slicne performanse i isto ce se razletavat masina...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 19:58   #356
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Lako moguće da je smeče no inaće, 2 cilindra bi trebala biti izdržljivija nego jedan.
Uvijek sam imao jednocilindrične motore i točno mi je žao što nisam kle-a uzeo.
Kada se pojavio po strašno niskoj cijeni (oko 2000), ljudi su ga popljuvali da je krš, da je slaba rama, slabe kočnice, poluproizvod, Kawasaki itd. a na kraju je ispalo da su ti isti morali mijenjati glave svojih pegasa jer su skroz loše bile a kle i dan danas vozi
Lako moguće da je mašina od SXVa krš no u teoriji bi trebala biti bolja, sjetite se samo Africe Twin, V motor, još bolji..

Stvar je u tome što se dugotrajnost na jednom cilindru dobiva manjim provrtom na dulji hod klipa, manja potrošnja, veća dugotrajnost ali nažalost i tromost.
To je slučaj XTa, KLRa itd. Tada vlasnici moraju dosta forsirati motor da bi ostvarili performanse tipa zabacivanja zadnjeg točka, dizanja na zadnji itd. i onda ga pokidaju isto kao i nabrijani jednocilindraš.
Mogao bi sad tu dubiti u nedogled no poanta je da sve ovisi o vozaču.
Onaj koji će pokidat, pokidat će bez obzira bio motor krš ili remek djelo.
Osobno, san mi je Africa Twin no ujedno bih volio imati i Yamahu BT Bulldog.
To je 1000ccm, cca 60ks, meni sasvim dovoljno, a Africa za krstarenje
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 08:08   #357
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Africa se i meni svidjala prije, ali danas jednostavno ne volim te starije motore jer omjer kila itd nije kao danas... Tromiji je i losija upravljivost...
A kaj se tice 2 cilindra, trebala bi biti bolja, ali u aprilijinom slucaju nije tako...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 10:30   #358
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Lako moguće da je smeče no inaće, 2 cilindra bi trebala biti izdržljivija nego jedan.
Uvijek sam imao jednocilindrične motore i točno mi je žao što nisam kle-a uzeo.
Kada se pojavio po strašno niskoj cijeni (oko 2000), ljudi su ga popljuvali da je krš, da je slaba rama, slabe kočnice, poluproizvod, Kawasaki itd. a na kraju je ispalo da su ti isti morali mijenjati glave svojih pegasa jer su skroz loše bile a kle i dan danas vozi
Lako moguće da je mašina od SXVa krš no u teoriji bi trebala biti bolja, sjetite se samo Africe Twin, V motor, još bolji..

Stvar je u tome što se dugotrajnost na jednom cilindru dobiva manjim provrtom na dulji hod klipa, manja potrošnja, veća dugotrajnost ali nažalost i tromost.
To je slučaj XTa, KLRa itd. Tada vlasnici moraju dosta forsirati motor da bi ostvarili performanse tipa zabacivanja zadnjeg točka, dizanja na zadnji itd. i onda ga pokidaju isto kao i nabrijani jednocilindraš.
Mogao bi sad tu dubiti u nedogled no poanta je da sve ovisi o vozaču.
Onaj koji će pokidat, pokidat će bez obzira bio motor krš ili remek djelo.
Osobno, san mi je Africa Twin no ujedno bih volio imati i Yamahu BT Bulldog.
To je 1000ccm, cca 60ks, meni sasvim dovoljno, a Africa za krstarenje
LOL, di si to pokupio?? Pratim apriliju malo duže i još nikad nisam čul za takav slučaj...
Mašina na njemu je austrijski rotax, isti taj koji je i na bmw-u F650, zapravo ta 2 motora su braća blizanci...
Pegaso u odnosu na KLE-a ima samo jednu manu - skuplja registracija jer spada u višu kategoriju. U svim ostalim pogledima tu su negdje...

Što se tiče sxv-a - ta mašina je super dok traje a ne traje dugo...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 10:55   #359
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Pratiš dulje vrijeme Apriliu i nisi nikada čuo za problem Pegasovih brtvi glave?
Do neke 2001. su imali dosta problema s tim bez obzira na to što ih radi isti Rotax koji radi mašine za manje avione. Tko je promjenio na vrijeme, dobro je prošao, tko nije, morao je cijelu glavu motora promjeniti. To su ti prvi primjerci novijeg Pegasa, onog prije traila. Prošvrljaj netom, vjerojatno ćeš naići na hrpu mašina za dijelove ali bez glave motora

@Zwer
Stvarno nisam znao da su im te mašine tako loše, uživo sam samo jednom i vidio takav motor, mislio sam da je pila, zvrk, lagan pa ne uništava prednju vilicu kad lupi sa zadnjaka, za jurnjavu po gradu najbolji. Ovi sa jednim cilindrom su mi već dodijali, slabi su, treba ti kraći prijenos za ikakvu igru a onda gubi jednu cijelu brzinu.
Kolega je imao Duke 2, to sam malo ganjao ali mi nije sjeo. Uplaši te koliko je glasan sa dva topa a kad navrneš gas onda te razočara. Do nekih 130 dođe ok a nakon toga jedva da i ima snage da te izvuće iz zavoja. Znam da je takva brzina za jače i drukčije konstruirane motore no svejedno, svatko u svom gradu ima barem jednu obilaznicu
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 10:59   #360
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,199
Za što nisi čuo?
Da se Pegaso kvari, tj da su im mašine banana?
Nisam detaljnije upućen u problematiku, ali tri frenda su imala pegasa, prije 4-5g, razl. godine proizvodnje, i sva trojica su imala isti problem, koji ih je skupo koštao....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na