Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2014., 16:22   #3481
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Meni brzina oko 18 mbita, sve stranice brzo se otvaraju, sa televizijom nikad problema kroz sve ove godine, telefon isto ok. Preporod nakon t-kome.

Nek ti pošalju tehničara. I meni se činilo sve kao drek na prvu jer nije bilo interneta nakon instalacije usluge. Onda došao tehničar (pravi, ne nekakav kooperant) malo mjerio i skužio da imam zastarjelu skretnicu. Postavio novu, opet mjerio i nakon toga je iste sekunde sve proradilo.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2014., 14:04   #3482
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Meni su ponudili raskid ugovora bez penala, nema šta mi nisu radili i naravno nisu uspjeli popravit. History i 24Kitchen znaju trzat i zvuk zna zacvili na Albis 8100 ako netko još ima takvih problema nek mi javi, a možete i njima slobodno prijavit. Vjerujem da svima tako šteka, a oni se prave grbavi i kao da je sve normalno pa eto vam prilike ako želite raskinut ugovor, a ne da vam se čekat cijelu godinu il dve pratite ta dva kanala vrlo vjerovatno će vam zaštekat pa kad vam 2-3 puta dođu i ništa ne naprave ponudit će vam raskid.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 15.07.2014. u 14:16.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2014., 14:35   #3483
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Da se nadovežem na moj problem od prije par dana -danas su bili tehničari, promjenili nekakav filter i sad net leti, sve radi kako treba-brzina, ping, packet loss..sve za 5.
Za sad zadovoljan, još da vidim kak će bit predvečer...??
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2014., 15:45   #3484
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Nego, zna li netko da li bnet može daljinski prčkati po tim njihovim ruterima?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2014., 15:50   #3485
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 398
Mogu... Nekidan mi je konstantno puca net, zvao sluzbu za korisnike i ovi odmah daljinski podesili neke parametre i istog trena proradilo.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2014., 16:58   #3486
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Nego, zna li netko da li bnet može daljinski prčkati po tim njihovim ruterima?
Remote, naravno makar maknuo/la kvačicu sa remote configurations opet mogu prčkat.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2014., 17:46   #3487
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,683
meni je na Albis 8100 slika trzala, smrzavala se, restarta,nema sta nije

ugl prokuzia san da se grije uzasno mnogo,radi divnog rijesenja hlađenja (nema ga,a rupe za zrak su retardirano postavljene)
pa san spojia 12 cm vent u usb, stavia ga na albis na one rupe,da izvlaci zrak iz njega(nemojte da upuhuje,jer sabija vrili zrak u kantun di nema rupa)
i vent se vrti necujno na nekih cca 600-800 rpma ,ako ne i manje

od tad hladan ko spricer,i radi bez problema
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2014., 19:05   #3488
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
meni je na Albis 8100 slika trzala, smrzavala se, restarta,nema sta nije

ugl prokuzia san da se grije uzasno mnogo,radi divnog rijesenja hlađenja (nema ga,a rupe za zrak su retardirano postavljene)
pa san spojia 12 cm vent u usb, stavia ga na albis na one rupe,da izvlaci zrak iz njega(nemojte da upuhuje,jer sabija vrili zrak u kantun di nema rupa)
i vent se vrti necujno na nekih cca 600-800 rpma ,ako ne i manje

od tad hladan ko spricer,i radi bez problema
Hmm vidiš to moram vidit...ma da meni samo trza na ta dva kanala ostali svi normalno rade nikakvih problema. Ja njega i kad ugasim na tipa sat vremena on je potpuno hladan i kad ga upalim i gledam ista stvar se dešava, a tad je još hladan, al vidit ću ovo šta si reko.

EDIT:
Metio onaj kućni vent ispred njega bio hladan skroz, ali i dalje isto nije pomoglo.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 21.07.2014. u 09:22.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2014., 14:20   #3489
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 229
Dali je netko mijenjao njihovu "originalnu" utičnicu sa svojom?
Užasna mi je ova njihova i stavio sam svoju, no međutim, Upstream power mi je prevelik, 59.5 dBmV, dok je Downstream power 0.7 dBmV. SNR je 37.3 dB.

Problem je u tome što ponekad pukne veza i ne može naći uopće DSL signal...

Dali je moguće da je to samo zbog utičnice?
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2014., 14:45   #3490
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Ja sam mako utičnicu sa zida i stavio splitter, al ne bilo kakav uzmi technetix TRIS-307P ili njemu sličan takav osobno koristim taj navedeni i super odrađuje posao, a njega i inače stavljaju.

Naravno da ima veze, preslab ili prejak izlazi signala na splitteru i to ti je to šta se tebi dešava. Ako sretneš tamo po kvartu il negdje ovog b.netovca reci mu da si korisnik i pitaj ga dal ima kakav splitter ove gore serije šta sam ti napisao ili mu objasni za šta ti treba pa će ti on dat za đabe da ne kupuješ.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.07.2014. u 14:54.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2014., 15:28   #3491
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 229
Taj sam i tražio jer je bio spominjan u postovima prije, al nema ga nigdje za kupiti, gugl izbacuje samo neke poljske stranice.

A bnetovci su sorta za sebe, uglavnom nekakvi deksteri su mi bili koji ne vide dalje od prsta... ne zna on ništa, samo ono što piše na nalogu...

a ni ne volim da previše petljaju jer plaćam samo internet, al mi je ukljucen i antenski kabel, bar da imam osnovni tv..
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2014., 00:22   #3492
ludi48
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
Dali je netko mijenjao njihovu "originalnu" utičnicu sa svojom?
Užasna mi je ova njihova i stavio sam svoju, no međutim, Upstream power mi je prevelik, 59.5 dBmV, dok je Downstream power 0.7 dBmV. SNR je 37.3 dB.

Problem je u tome što ponekad pukne veza i ne može naći uopće DSL signal...

Dali je moguće da je to samo zbog utičnice?
Makni uticnicu i spoji direktno kabel na modem, kad se spoji signal bi od downstreama trebao biti visi, a od upstrema nizi.

Signal u downstreamu (DS) je idealan kad je oko 0dBmV, ali ako je i -10 ili +10 i to je ok (ovisi o modemu). E sad sto vise gusis DS signal sa splitterom ili sl., istovremeno gusis i upstream (US) signal, i to modem mora "nadoknaditi" i onda "tjera" tak visoki signal. Data splitteri (ili data uticnice) su tak napravljeni da u povratnu guse manje u odnosu na signal koji ti dolazi.
Znaci da ti je DS signal na recimo +8.7dBmV, US signal bi bio 51.5dBmV, gledajuci tvoj gore navedeni nivo signala.

Kad su kod mene dosli kooperanti, rekao sam im "tu ti je kabel od modema, a tu od tv-a, stavi nove uredaje, nemoras nista mijenjati", a lik je nepotrebno zamijenio i data splitter, cak mi je "maznuo" jedan element, jer ga nikada nije u zivotu valjda vidio, toliko o njihovom iskustvu. Kakav god data splitter/uticnicu stavis, radit ce, ako ti u stan dolazi dovoljno kvalitetan nivo signala i naravno , ako u povratu (od tebe do centrale) sve štima sa mrezom.

Kod mene ti je DS na +1.6dBmV sa 36.6 DS SNR a US signal je na +48dBmV.
ludi48 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2014., 00:48   #3493
ludi48
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Remote, naravno makar maknuo/la kvačicu sa remote configurations opet mogu prčkat.
Imaju konfiguracijske fajlove za recimo pojedine pakate brzina ili mozda za pojedinog korisnika ovisno o modemu, i kada se modem "spoji" povuce konf. fajl i prema tom fajlu otvori tu i tu brzinu, telefonski port sa brojem i sl.

Nisam primjetio da imaju SNMP protokol ukljucen za korisnike, jer bi se vjerojatno vidjelo koje opcije su ukljucene, kak se zove konf. fajl i slicno, a krajnjem korisniku je vecina takvih informacija nebitna.

Iz centrale se na web sucelje od tvog modema mogu spajati , jer svaki modem dobiva privatne IP adrese (recimo iz opsega 10.0.0.0/8) a tebi se ta ip adresa ne vidi (pogledaj si pod Status->Software-> 'CableModem IP Address').Te ip adrese se dodjeljuju i koriste i za komunikaciju izmedu telefonske centrale i telefonskog porta tvog modema, ugrubo.

Zadnje izmijenjeno od: ludi48. 29.07.2014. u 01:16.
ludi48 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 17:01   #3494
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Citiraj:
Autor ludi48 Pregled postova
pogledaj si pod Status->Software-> 'CableModem IP Address
Nemogu pogledat jer nemam toga



Danas mi bio opet tehničar po 88 put napravio par stvari da sad ne nabrajam stvarno bi pohvalio čovjeka temeljit i vrlo komunikativan za razliku od drugih koji nisu tolko bili komunikativni i nisu mi se nešto previše stručno činili makar su tehničari, al nisu ni oni tolko loši bili, al u usporedbi sa ovim se nemogu mjerit bar što se mog mišljenja tiče.

Uglavnom zvao je tehničar tamo u centralu i priznali su da je do njih što se tiče štekanja sljedećih kanala: History(običan), 24kitchen i food network. Godinu dana su me uvjeravali da je do mene i sve živo mi izmjenjali i evo sad se ispostavilo da je ipak do njih pa reko da udijelim ovdje tu informaciju. Slobodno prijavite ako ćete imat problema sa tim navedenim kanalima, ali čisto da znate ako će štekat da nije do vas.

I zaboravio reć što se tiče routera cisco 3925 i albis 8100 LAN kabel koji ih povezuje mora bit spojen na LAN 1.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 04.08.2014. u 18:30.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 20:26   #3495
ludi48
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Nemogu pogledat jer nemam toga


Danas mi bio opet tehničar po 88 put napravio par stvari da sad ne nabrajam stvarno bi pohvalio čovjeka temeljit i vrlo komunikativan za razliku od drugih koji nisu tolko bili komunikativni i nisu mi se nešto previše stručno činili makar su tehničari, al nisu ni oni tolko loši bili, al u usporedbi sa ovim se nemogu mjerit bar što se mog mišljenja tiče.

Uglavnom zvao je tehničar tamo u centralu i priznali su da je do njih što se tiče štekanja sljedećih kanala: History(običan), 24kitchen i food network. Godinu dana su me uvjeravali da je do mene i sve živo mi izmjenjali i evo sad se ispostavilo da je ipak do njih pa reko da udijelim ovdje tu informaciju. Slobodno prijavite ako ćete imat problema sa tim navedenim kanalima, ali čisto da znate ako će štekat da nije do vas.

I zaboravio reć što se tiče routera cisco 3925 i albis 8100 LAN kabel koji ih povezuje mora bit spojen na LAN 1.
Sorry za modem, predpostavio sam da svi imaju thomsone doma, my bad. Nabrzinu sam pogledao kroz pdf od cisco 3925, i mozda se vidi u Status meniju, mozda. Da se moze snmp koristiti nakon sto se modem sinhronizira sa centralom, onda bi se vidjelo.

Za kanale ti mogu reci, recimo, u jednu frekvenciju (tzv mux) ti stane recimo 8 tv programa. Ako samo jedan od tih programa šteka, zeza ili sl., a ostalih sedam je super, onda je zasigurno kod njih problem.Neznam u kojem su mux-u gore navedeni kanali, jer gotovo i ne gledam tv.

Tehnicar, ako je sposoban i motiviran ce ti zasigurno pomoci i rijesiti problem, samo se nemoj dati navlaciti.Usluga ne radi, neka se popravlja, smanjuje racun ili sl.
ludi48 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 23:25   #3496
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Citiraj:
Autor ludi48 Pregled postova
Sorry za modem, predpostavio sam da svi imaju thomsone doma, my bad. Nabrzinu sam pogledao kroz pdf od cisco 3925, i mozda se vidi u Status meniju, mozda. Da se moze snmp koristiti nakon sto se modem sinhronizira sa centralom, onda bi se vidjelo.

Za kanale ti mogu reci, recimo, u jednu frekvenciju (tzv mux) ti stane recimo 8 tv programa. Ako samo jedan od tih programa šteka, zeza ili sl., a ostalih sedam je super, onda je zasigurno kod njih problem.Neznam u kojem su mux-u gore navedeni kanali, jer gotovo i ne gledam tv.

Tehnicar, ako je sposoban i motiviran ce ti zasigurno pomoci i rijesiti problem, samo se nemoj dati navlaciti.Usluga ne radi, neka se popravlja, smanjuje racun ili sl.

Nop ne vidi se, al danas sam se uvjerio da mi može prčkat po routeru preko mobitela se tehničar spojio na moj router(ne preko mog wifi-a) i sve moje postavke plus one za riktanje frekvencije koje ja ne vidim sam i ja gledao skupa s njim na mobitelu, a isključen mi je remote bio i još uvijek je isključen.

Ma znam, al nek su oni priznali da je do njih i nek se sad bakču s tim, a meni super došlo sve živo su mi izmjenjali imam zasad najbolje od opreme šta mogu dat

Ah ne znam jesi čitao postove unazad, ja sam imao već samnjenih, stoniranih računa i još uz produženje ugovora imam super popust šta sam uspio nažicat zbog raznoraznih nezadovoljstva i problema sa b.netom, al sve to treba znat užicat nije bilo kakav mail njima znak da će stonirat račun il smanjit
Ne zovem radi gluposti, al kad nešto nevalja pa ne padaju pare sa neba da plaćam ko da sve radi normalno, a ne radi.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 13:21   #3497
KorinGod
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: zg
Postovi: 3
Nastavno na pitanja i probleme s BNET-ovom opremom, imam i ja jedno pitanje, odnosno problem. Radi se o prosljeđivanju portova, odnosno forwarding-u. Naime, portovi na Technicolor TC7200.20 routeru nisu otvoreni. Nije mi strana ta tematika, unio sam sve potrebne podatke, međutim, ništa. Zanima me je li još tko naletio na sličan problem, i kako je postupio. Čak sam našao jedan post u kojem stoji da pod External IP treba upisati 0.0.0.0, međutim, to ne prolazi. Ako itko ima bilo kakve informacije, bio bih više nego zahvalan!
KorinGod je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 13:33   #3498
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor KorinGod Pregled postova
Nastavno na pitanja i probleme s BNET-ovom opremom, imam i ja jedno pitanje, odnosno problem. Radi se o prosljeđivanju portova, odnosno forwarding-u. Naime, portovi na Technicolor TC7200.20 routeru nisu otvoreni. Nije mi strana ta tematika, unio sam sve potrebne podatke, međutim, ništa. Zanima me je li još tko naletio na sličan problem, i kako je postupio. Čak sam našao jedan post u kojem stoji da pod External IP treba upisati 0.0.0.0, međutim, to ne prolazi. Ako itko ima bilo kakve informacije, bio bih više nego zahvalan!
Možda sam neznalica, ali zar to forwardanje portova nije već prevaziđena stvar koja bi trebala biti u ropotarnici povijesti zajedno sa win 95?

Meni upnp na tom ruteru sasvim normalno propušta torrente. Doduše, ne znam za što tebi treba...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 13:57   #3499
KorinGod
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: zg
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Možda sam neznalica, ali zar to forwardanje portova nije već prevaziđena stvar koja bi trebala biti u ropotarnici povijesti zajedno sa win 95?

Meni upnp na tom ruteru sasvim normalno propušta torrente. Doduše, ne znam za što tebi treba...
U ovom slučaju se radi o alarmnom sustavu, i prosljeđuju se "nestandardni" portovi. A UPnP mi ne funkcionira kako treba ni na jednom routeru kod prosljeđivanja, bilo da se radi o alarmu ili videonadzoru. Malo mi je čudno to, čak i na ZTEu od T-Coma sam uspio otvoriti portove. Služba za korisnike mi nije pomogla apsolutno nimalo, jer oni to ne rade niti žele s time imati posla. Prevedeno; platite i pustite nas na miru.
KorinGod je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 14:54   #3500
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,701
Jel imaš pristup Advanced dijelu web konfiga ?
Dali zapamti kada nešto promjeniš / uneseš ili se vraća na neki default nakon gašenja / paljenja ?
Ako imaš pristup Advanced dijelu vidi da nemaš nešto pod Port Filters.
Evo samo primjer PortForward postavki za taj uređaj > http://portforward.com/english/route...AP_TS-409U.htm
Nakon šta uneseš potrebno odradi reboot ili gašenje - paljenje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 12:45   #3501
KorinGod
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: zg
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Jel imaš pristup Advanced dijelu web konfiga ?
Dali zapamti kada nešto promjeniš / uneseš ili se vraća na neki default nakon gašenja / paljenja ?
Ako imaš pristup Advanced dijelu vidi da nemaš nešto pod Port Filters.
Evo samo primjer PortForward postavki za taj uređaj > http://portforward.com/english/route...AP_TS-409U.htm
Nakon šta uneseš potrebno odradi reboot ili gašenje - paljenje.
Unešeni podaci ostanu spremljeni, Port Filters ni nemam u izborniku, a ova uputstva nisu za taj router, odnosno verziju. Interface izgleda potpuno drugačije. Našao jesam uputstva za router (TC7200.20), i napravio sve ispočetka kako stoji u uputstvima i štanga. Zvao sam još par puta SZK, i dobio isti odgovor. Ne žele me spojiti s tehničarom, da vidim dal ovi terenci išta znaju o tome. Bezveze skroz. Ali zahvaljujem na odgovorima!
KorinGod je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 10:32   #3502
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 334
Moze molim vas username i pass za B-netov technicolor router. Moram promijeniti ssid i wpa2 key.
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 11:24   #3503
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,385
User prazno
Pass: admin
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 12:30   #3504
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor KorinGod Pregled postova
U ovom slučaju se radi o alarmnom sustavu, i prosljeđuju se "nestandardni" portovi. A UPnP mi ne funkcionira kako treba ni na jednom routeru kod prosljeđivanja, bilo da se radi o alarmu ili videonadzoru. Malo mi je čudno to, čak i na ZTEu od T-Coma sam uspio otvoriti portove. Služba za korisnike mi nije pomogla apsolutno nimalo, jer oni to ne rade niti žele s time imati posla. Prevedeno; platite i pustite nas na miru.
Osim u ruteru moraš imati mogućnost za upnp i u dotičnoj aplikaciji, mislim da je u tome stvar. Također ga i u windowsu treba uključiti. To je sve kaj mi pada na pamet...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 12:32   #3505
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 334
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
User prazno
Pass: admin
Hvala puno!
Nakon 20 min cekanja na telefonu sam odustao, pa sam tu pitao i prije dobio odgovor nego kaj bi na telefonu
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 11:50   #3506
BADSIM
Premium
Moj komp
 
BADSIM's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Osijek
Postovi: 150
Citiraj:
Autor KorinGod Pregled postova
Nastavno na pitanja i probleme s BNET-ovom opremom, imam i ja jedno pitanje, odnosno problem. Radi se o prosljeđivanju portova, odnosno forwarding-u. Naime, portovi na Technicolor TC7200.20 routeru nisu otvoreni. Nije mi strana ta tematika, unio sam sve potrebne podatke, međutim, ništa. Zanima me je li još tko naletio na sličan problem, i kako je postupio. Čak sam našao jedan post u kojem stoji da pod External IP treba upisati 0.0.0.0, međutim, to ne prolazi. Ako itko ima bilo kakve informacije, bio bih više nego zahvalan!
ako sam dobro razumio pitanje vezano za port forward na Technicolor TC7200.20, moraš postaviti fiksnu ip adresu na uređaju koji će koristiti forward porta. I tek onda ti omogući spremanje postavke na ruter.
Tako sam dobio Steam stream između laptopa i stolnog računala.
__________________
Gigabyte B450 Aorus elite, amd ryzen 5 2600, 8gb ddr4, nvidia 1060 6gb
Arma 3 i Warthunder u srcu, Suzuki Scross u garaži
----------------------------------------------
BADSIM je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2014., 18:19   #3507
Nemesis777
Registered User
Moj komp
 
Nemesis777's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 60
Povezivanje na Bnet CARNet preko Windows phone-a

Imam problem u vezi spajanja Windows phonea (Nokia Lumia 520) na Bnet CARNet.
Naime mob mi uredno prepozna Wifi konekciju i spoji se na nju, no kada udem u web preglednik na mobitelu, automatski me preusmjerava na bnet-ovu stranicu za upute spajanje na internet (http://portal.bnet.hr/)
koju god adresu upisao preusmjerava me tu. Jer na tim uputama ima upute za sve sustave osim windows phonea.
Nazva sam bija Bnet i oni su rekli da CARNet na Bnet-u nije podrzan od strane Microsofta i da nazovem CARNet.
Njima sam poslo mail sa istim problemom i opdgovorili su da CARNet nije nadlezan za postavljanje mobilne konekcije na mobilnim uredajima te mi poslali link za ovu stranicu ali tu nema nista pametnog. https://helpdesk.carnet.hr/Wikidesk

Jel imo neko ovakav problem sa spajanjem pa da pomaze? :/
Nemesis777 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2014., 19:35   #3508
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 282
Jao, a jesu dosadni s tim (Carnet i ekipa). Koji router imas?
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2014., 19:48   #3509
Nemesis777
Registered User
Moj komp
 
Nemesis777's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 60
Od D-Linka Wireless USB Adapter DWL-G122
Nemesis777 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2014., 19:50   #3510
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 282
Sto si dobio od bneta? Ovaj sto se nalazi na prvom linku? D-Link dir 652?
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na