Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2013., 18:58   #34561
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor Razarach Pregled postova
@Nik i svi ostali koji bi danas na sljeme
Ja ću negdje oko 4 i 15 sa trga krenuti pa se možda vidimo gore u Lugarnici.
Ja sam danas igrom slucaja promijenio plan (citaj odmaglio ranije s posla, a uvalio nekom drugom posao ) tako da sam nesto prije 16h vec bio u Lugarnici. Tako da nije bilo sansi da se mimoidjemo.

Na spustu sam se isao zezati bez plana i programa, po 15-ici pa sjeci cestu gdje se god da, tako da me dopala i voznja po cesti u kontra smijeru - tak mi i treba kad se ne pripremim, uglavnom tak-tak kombinacija 15/singlice, makadama i ceste + staza od Pozgaja do zicare za kraj.

Vice kaciga odlicno sjedi na glavi, a jos bolje ventilira zrak, pravi propuh, vec sam zaboravio kak je to dobra kaciga
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 21:00   #34562
night_rider
Registered User
 
night_rider's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
samo pice voze vice
.
.
.
šalu na stranu.. danas je još jedan kolega pokleknuo na Sljemenu.
dugidevet (s DB foruma) sašio se na 20ki. završio u traumi, napuknuo kvadriceps i još par pizdarija..

fak, nikad dovoljno opreza
night_rider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2013., 21:23   #34563
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Danas razarach aka Matej i Ja odradili 18-20-Dotka-Maksimir...
On pao i malo se ogrebao ali nista strasno, a ja preletio nekak cudno prek volana nisam ni siguran kak i prizemljio sam se tako da mi ama bas nista nije bilo (god bless jiu jitsu )

Iako je 18-20 na glasu kao jedna od "laksih" staza na sljemenu ipak ima par zajebanih dijelova tak da se pazite....sami dokaz je post iznad...
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 21:50   #34564
Il Capitano
Registered User
 
Il Capitano's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Prodajem prednji mjenjač, ako kome treba, Shimano SLX FD-M660 E-type. Malo korišten, što se vidi na slikama.
150kn
Il Capitano je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 21:53   #34565
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Skinuo sam si PB, Lonjščina-cesta kod Lugarnice 39min, ja sam ultra zadovoljan, pogotovo što je stari rekord 46min i to od tunela koji je cca 2min kraći od Lonjščine.

Ali, ima još jedna stvar koja me full veseli, a to je da mogu skinut 3min sa tog vremena ko iz pičke.
Prvo, na dijelu poslije ceste mi je upao lanac između kazete i kotača, i tu sam izgubio minutu za popravak i izgubio dobar ritam
Drugo, furao sam kacigu, šinove i vodu u ruksaku, sa samom kacigom i vodom na bajku bilo bi puno ugodnije i lakše za leđa
Treće, cijeli dan nisam ništa pošteno jeo, pa su me grčevi pred kraj krenuli stiskat, da sam imao magnezija i neku čokoladicu bi mogao stiskat do kraja jer sam imao još pun rac snage
I zadnje, vozio sam se sa skroz otključanim bajkom, sa valjda 40% saga iza jer mi je shock malkice sjeban

Ovaj il idući tjedan idem opet, al sa namjerom na nekakvih 36min, vele da je 35 nedostižna granica, ja samo Rulca znam da je ispod tog vozio.

BTW 52ojka je i dalje kaos, nisam vidio prst ispred sebe 90% staze zbog prašine, šteta, baš ubija gušt...

BTW2, fulka pegla ko luda kad se ganjaš i sjediš, al kad se dignem na noge mi fali HT opako. Al opet bi rekao da je fulka, barem za Lojstek sa dosta kamenja, bolji izbor.
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 22:17   #34566
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
Dugidevet, to je onaj dečko s DB kaj je uzeo Slavenov Stump29 a ima i fest ergelu sastrane?
Di se uspio sabit?
Sitni padovi su čist ok, malo te "prizemlje" da ne luduješ i radiš sranja, al ovo kad se neko fest satare je uvijek ružno za čut.

Danas na 52ojki sam uspio vozit dobrih kilometar s snejkbajtanom gumom, kad vrtim film unazad točno znam di sam ju sjebo, tek kad sam stao ju nadopumpat jer je bila premekana je ispustila do kraja. Čudan osjećaj, ali definitivno je super vozit na ful niskom tlaku. Ideš sporo ali gripa za izvoz, jedino se oće sfrkat nekak guma u zavoju, i skoro sam se razbio na onom prvom od 2 skokića zaredom pri kraju, stisnuo sam bajk pred skok jer sam išo presporo i zalelujo je fest, srećom pa sam uvijek kratak na tom skoku pa znam kaj me čeka weeeee. 4/5.

Edit: uglavnom, kao što sam bio napisao prije 10ak dana, uhvatio sam neku virozu/trovanje hranom, i proveo sam četvrtak, petak, subotu i pola nedjelje na WCu. Posljedica nekih 40ak pražnjenja crijeva u 3 dana su hemači. Nabavio sam neku kremicu ali ne pomaže, krenem na Sljeme, bol se širi u trbuh i na križa te praktički do pluća, a lijeva noga mi trne jer se pokušavam narihtat na sicu. Bio sam u subotu gore i suze su mi išle, danas je nešto bolje ali ne pretjerano. Ima li netko neku preporuku, pretpostavljam da je to česta pojava u našoj branši. Ok tnx bai
__________________

Zadnje izmijenjeno od: SileTzar. 23.07.2013. u 22:43.
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 23:12   #34567
night_rider
Registered User
 
night_rider's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Da Sile, to je taj decko!
Inace vozi ful oprezno, al je bio sa Scaleom i izdali ga Elixiri...
jebat ga.. shit happens!



Sent from my iPhone using Tapatalk
night_rider je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 00:05   #34568
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 860
Kupio danas Cube Analoga 29er definitivno se isplatilo uzet 29, za sad su dojmovi super. Osjeti se taj veći kotač, škosice radi perfektno, zadnji Deore mjenjač također za pohvalu. Uglavnom to je sve još friško , bacim par slikica i još dojmova kad bacim veću vožnju
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 04:35   #34569
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor SileTzar Pregled postova
Posljedica nekih 40ak pražnjenja crijeva u 3 dana su hemači.
krema ne radi poso, FAKTU ili ULTRAPROCT čepiće uzmi. provereno
Posle kada skroz prođu, već i pri najmanjem osećaju da je moguće pojavak opet hema, odma stavi!
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira

Zadnje izmijenjeno od: Irvin. 24.07.2013. u 04:51.
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 08:25   #34570
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,023
Citiraj:
Autor Daky007 Pregled postova
Kupio danas Cube Analoga 29er definitivno se isplatilo uzet 29, za sad su dojmovi super. Osjeti se taj veći kotač, škosice radi perfektno, zadnji Deore mjenjač također za pohvalu. Uglavnom to je sve još friško , bacim par slikica i još dojmova kad bacim veću vožnju
Dobrodošao u klub...ima nas ko cigana

Netko za Dotrscinu danas iz 6- pol 7?
vga killer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2013., 08:27   #34571
droja
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Sesvete
Postovi: 0
Za hemiće je jedini pravi "lijek" operacija. No, mogu se ublažit simptomi s kremicama. I Pavlovićeva za prvu ruku posluži, to je ona za bebe.

Nego, evo jedna od nedjelje iz Irvinove (i moje) pradomovine, Prokoško jezero, planina Vranica. Da ne bude ovdje samo Sljeme, mada moram priznati kako sam poželio se i Sljemena u ovih 14 dana koliko sm bio out, tu poznatost lijepih staza bez kamenjara i iznenađenja...

Image Hosted by ImageShack.us
droja je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 08:57   #34572
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
to zemo, s koje strane si se penjo gore?
imam ja drugara u Bistrici, pa sam jedared od Fojnice motorom se provezo tuda i izbio u Bistrici...eXtra...a gore na Vranici svega: brusnica, borovnica...
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 09:06   #34573
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor droja Pregled postova
Za hemiće je jedini pravi "lijek" operacija. No, mogu se ublažit simptomi s kremicama. I Pavlovićeva za prvu ruku posluži, to je ona za bebe.
Ma kakva operacija, pod noz se ide tek u krajnjem slucaju, odnosno kad nista osim noza vise ne pomaze - ne plasi tu ljude po forumu .

Hemici od bicikliranja, ili recimo od lose prehrane kad covjek ima duze vrijeme tvrdu stolicu pa to izazove hemeroide se rijesavaju kremama, kretanjem (ne sjediti od jutra do mraka) i promjenom ishrane.

Ja sam ih dobio 2x u zivotu, moram priznati da je to bas neugodna boljka .
Prvi put je Faktu krema rijesila stvar unutar tjedan dana (to je bilo davno, i fakat mi nije jasno kako su se pojavili hemeroidi).
Drugi put je bilo bas zbog bicikliranja (previse sjedenja na sicu), uzeo sam neku biljnu zutu kremu, zaboravih kako se zove, takodjer unutar tjedan dana ko nov.

Kao sto Irvin kaze, cepici (ako krema ne fercera), skinut se s bajka neko vrijeme, promijeniti prehranu ako je potrebno i za tjedan dana to mora proci.
Sile, dok te ne pusti ta tegoba ne sjedaj na bajk, jer ces si samo pogorsati stanje i oduziti oporavak.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 09:32   #34574
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
dakle sile je sjeban u startu. sjedi od jutra do mraka jer je tajnica, prehranu nemre promijeniti jer u skrinji ima 200kg hrenovki koje su bile u getrou na akciji, voziti se nemre jer mu to bude pogorsalo stanje.

slikovito http://i.minus.com/ikfymAe2RmstM.gif

ako mozes, probaj negdje nabaviti kremu od nevena, odnosno nevenovu mast. to je homemade kremica koja rjesava sve od tvojih tegoba, opeklina, uboda, prijeloma, ruptura pa cak i amputiranih udova bez zeke, krema je cudo, mozda ima za kupiti nekih slicnih pripravaka pa se raspitaj.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 09:41   #34575
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
potvrdujem za nevenovu mast, cudo od kreme... plus probiotik jogurati...
ja sam bio sjeban isto 4 dana na godisnjem, srecom rijetke stvari sam jos rjesaval u zgu, ali dolaskom na more, kremice i morska voda resila stvar za 4 dana, 5ti dan odvozio 45km bez problema...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 09:47   #34576
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor SileTzar Pregled postova

Edit: uglavnom, kao što sam bio napisao prije 10ak dana, uhvatio sam neku virozu/trovanje hranom, i proveo sam četvrtak, petak, subotu i pola nedjelje na WCu. Posljedica nekih 40ak pražnjenja crijeva u 3 dana su hemači. Nabavio sam neku kremicu ali ne pomaže, krenem na Sljeme, bol se širi u trbuh i na križa te praktički do pluća, a lijeva noga mi trne jer se pokušavam narihtat na sicu. Bio sam u subotu gore i suze su mi išle, danas je nešto bolje ali ne pretjerano. Ima li netko neku preporuku, pretpostavljam da je to česta pojava u našoj branši. Ok tnx bai
Kremice ne vrijede niš, kupi si fino Pilex, veću dozu i to je to...isprobano, savršeno radi
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 10:13   #34577
droja
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Sesvete
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Irvin Pregled postova
to zemo, s koje strane si se penjo gore?
Sa najzeznutije... kuda nitko ne ide, a i ja neću više ići... Ove oznake puteva na googletu su malo drukčije u prirodi.

https://maps.google.hr/maps/ms?msa=0...d41fb18fd2c14e

Zanimljivo je što sam u povratku sreo 3 biciklista iz Uskoplja, napuhali mi prednju gumu (imao i ja pumpu ali je baš za nedajbože) koja je malo ispustila. Veće sam ja njima iznenađenje bio nego oni meni. Čuj iz Zga doš'o vozit bicikl u po Bosne...

Svaki vikend idu dečki negdje na planine u okolici na oko 2000 m nv.
droja je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 10:19   #34578
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
Tnx svima na preporukama. Zasad koristim neku kremicu Zagrebačkih ljekarni na bazi kamilice, pomaže ali nedovoljno.
A Adax nije daleko, hranim se ko kreten, uredski posao znači stolac i ekran cijele dane, što dosad nije bio problem, ali ta viroza me uništila i potencirala problem tih loših navika.
Sad mi bike djelomično predstavlja patnju, na spustu me ne hebe, ali treba doć do gore - ko da mi inače nije dovoljno teško s nepostojećom kondom i snagom. Budem ko Daniel pumpo stojećki cijeli Lojstek i problem riješen hehe.
__________________
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 10:24   #34579
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
kreme sam davno otpiso, samo čepić. ako ti treba pomoć oko aplikacije, mogu ti dat ruke, ali samo jednu
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 10:34   #34580
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
seriously fucked up shit right here
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 10:39   #34581
SileTzar
Registered User
Moj komp
 
SileTzar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zgb
Postovi: 0
No homo.
__________________
SileTzar je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 10:45   #34582
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,972
Sile, imam ja nevenove masti, domatje, made in bih.

Trenutno s tim rane mazem.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 10:59   #34583
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Ja svoje nisam mazao s ama bas nicim, nakon 2 tjedna koza izgleda kao da nikad nisam pao s bicikla (osim 2 rupe na podlaktici, to izgleda kao da mi je netko smjestio 2 metka u ruku, nema vise ni krasti ni nista, ljudi se cude).

Oporavak 99%-ni, samo cisti HR zrak...a mozda je do pljeski i cevosa sto tamanim svaki cetvrtak u BiH, pa su pospjesile oporavak
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 11:01   #34584
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,972
Prije bih rekao da je do bosanske mesine
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 12:49   #34585
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
ako mozes, probaj negdje nabaviti kremu od nevena, odnosno nevenovu mast...
aaa, jednog škorpiona pa probati klin klinom ??

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 13:06   #34586
night_rider
Registered User
 
night_rider's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
već sam pomislio da sam uletio u Temu:

"Hemeroidi - savjeti za liječenje, kremice, čepići i ostalo"

kad ono ipak:

Biciklizam - savjeti za kupnju, popravci, dogovori za vožnje i ostalo


[edit]
apropo aktualne teme..
Mislim da su u ovoj prići prehrana + kretanje vrlo bitne stavke!
Jedem puno zelenjave, voća i povrća, često jela na žlicu.. skoro svaki dan stresem kakvo varivo (ako nije varivo, onda juha pod obavezno)
U životu nisam bio u šugavom McDonald's-u niti popio Coca Colu.. izbjegavam junk food i gazirana pića.
(možda srećom) nikad nisam imao hemeroide. za par mj. 37god na leđima, ja zadovoljan!

Zadnje izmijenjeno od: night_rider. 24.07.2013. u 13:38.
night_rider je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 13:48   #34587
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
a kaj dok u menzi nema variva?

ontopic - pa isto kak su lomovi i poderotine nastale padanjem s bicikla dio ove teme, tak su i siletovi hemeroidi. sreca njegva pa nema neke ozljede i lomove

btw ljudi vise pricaju o siletovom supku nego o tvojih 200 slika s voznje xD

Zadnje izmijenjeno od: adaksinjo. 24.07.2013. u 13:55.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 13:55   #34588
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Jedan off topic

jucer sam pjeske osao na Sljeme po leusteku i nazad jer me je nes zadnja kocnica zezala pa je otisla put Slovenije.
Sada cekam dal ce proci to pod garanciju.

U lugarnici jedva 4ero ljudi skupa samnom, gore temperatura idealna oko 25 stupnjeva i lagano je vjetric puhao.

Sutra planiram isto ici gore al ovaj put mozda po Bikci, nisam jos nikad isao po toj stazi pa da vidim na kaj lici
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 14:03   #34589
night_rider
Registered User
 
night_rider's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
ljudi vise pricaju o siletovom supku nego o tvojih 200 slika s voznje xD
haha.. svi su se poistovjetili sa siletovim supkom...

btw. kako ce pricat o mojih 200slika kad ih jos nisam ni obradio, a kamoli stavio i napravio review
night_rider je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 14:17   #34590
Okruglica
Ubijate mi flow ;)
 
Okruglica's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 0
Imamo zensko pojacanje Gonic robova is back hehehehe Zivjela Sanda! Sutra jurimo po Sljemenu ouuujeeee Jadna ja
__________________
Živi bili pa se vozali
Okruglica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na