Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2014., 12:42   #3361
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Usa
Postovi: 397
Nemam pojma, youtube dosta uzme na svim mobitelima, plus serije u hd rezi, filmovi takoder, nije to neki problem ispucati.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 12:43   #3362
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,285
Hd filmovi, hd streamovi, hd youtube... I nije to nesto pretjeran download...
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2014., 12:52   #3363
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Usa
Postovi: 397
Prosjek je oko 200 GB mjesecno, ponekad se zalomi do 300 GB.
Primjera radi, youtube na mobitelu u 3 dana uzeo 19 GB, to je samo jedan uredaj. Vjerovatno zbog full screena koji automatski pali HD rezu.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 13:02   #3364
Norco
Registered User
Moj komp
 
Norco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
Ja jučer potpisao na 2 godine pa mi ovako stoji : 3mj po 1kn, bežični ruter besplatno na korištenje. Dakle uzeo sam samo internet (obični, ne carnet) i na kraju mjeseca će mi račun iznositi ravno 135kn (bez dodatnih gluposti).

Iako sad kad si malo bolje vjerujem da još uvijek ostvarujem prava na carnet But then again, znam da je bilo nekakvih problema s carnetom i skidanjem, a ja sam poprilični pobornik skidanja tako da bolje ne riskirati
Nisam najbolje shvatio prvi dio, prvo kažeš 1 kn 3 mjeseca (jel to samo za ruter tako ili?), a poslije na kraju mjeseca račun 135 kn
A što se tiče skidanja da, to je i moj najveći problem nažalost, iako dosad su bile dvije stvari malo veće skinute i nisu slali nikakve opomene, valjda su spavali u to vrijeme Ali ako ništa, dosad nije bilo nikakvih problema, sredili su povezivanje sa pametnim i tabletnim uređajima, što je bio veliki problem koliko sam pročitao, i uz to, brzina je odlična i uvijek pošteno drži vezu, dosad mi skidanje nije bilo potrebno, no dolazi novi kompić, tako da počinje muka oko toga..

Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Bnet ti ima ogranicenje za download od nekih 250-300 gb, mene dosta cesto zovu na telefon i upozore da skidam kao manijak i da se smirim.
Flat koji zapravo to nije
Tih 135 kn je na kraju vise nego sto je bilo sa rentom rutera.
A što se tiče ovoga, tako stoji i u pravilniku o korištenju interneta, i mislim da to nije ništa novo, nego netko možda malo bolje provodi taj "zakon" i pravilo, isto kao i velika potrošnja interneta u satima kada je najveći broj korisnika online od 20 do 00 sati, kada ti također mogu poslati pozive ili ti uskratiti brzinu interneta, u krajnjem slučaju i ugasiti.

Uostalom, kao i što Goc kaže, zaista treba biti lud da bi potrošio 250-300 GB u mjesec dana, ja si ne mogu ni zamisliti koliko bi sati morao provesti skidajući za premašiti brojke
__________________
“The world is a book and those who do not travel read only one page.”
Norco je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 13:21   #3365
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,285
Gledas li youtube u HD rezi? Imas li vise od 1 kompa doma? Dodaj na to jos mobitel/tablet ili 2, ovisno o velicini kucanstva.

Pretpostavljam da doma kod tebe samo 1 komp dere net, ali zamisli malo drukciju situaciju pa se tih 200-300 giga i ne cini puno.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 13:27   #3366
Norco
Registered User
Moj komp
 
Norco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 60
Trenutno jedan laptop, dva mobitela i jedan tablet, ne koriste se non stop istodobno, većinom dva uređaja, youtube redovno, skidanje nažalost nikada

Prije imao 2 laptopa i 1 komp na običnom Bnetu, većinom je sve bilo u upotrebi, redovito bi se i još poneko od gostiju priključio, ili u jednom razdoblju i susjedi jer nije bilo zaštite, gotovo neprestana trošenja/skidanja/igranje online, i nikad nije došlo do ograničenja. Mislim, vjerujem da se može doći i do te cifre, ali jednostavno kužim, da se zaista mora rasturati po netu svakodnevno da pređeš
Realno, bolje da i oni ograničavaju potrošnju (čitaj: skidanje), nego netko drugi

A možda je i problem u tome što sam prije ovog Bneta navikao na VIPov stick od 15 GB, pa je svaki dan bilo ograničenje
__________________
“The world is a book and those who do not travel read only one page.”
Norco je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 13:28   #3367
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,336
Uptime: 6 days, 16:36:24

DSL Type: G.992.5 annex B

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.573 / 16.456

Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 2,16 / 129,28

kako to izgleda u malo većem kućanstvu sa 2-3 kompa stalno upaljena, plus nekoliko mobitela..skupi se internet prometa samo tako sreća pa sam ja na Amisu i oni ne ograničavaju koliko znam..
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 13:56   #3368
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Tih 135 kn je na kraju vise nego sto je bilo sa rentom rutera.
Nažalost do prije koji mjesec meni su bili dostupni samo tcom i iskon pa mi je bnet s ovom ponudom pozitivna novost

Citiraj:
Autor Norco Pregled postova
Nisam najbolje shvatio prvi dio, prvo kažeš 1 kn 3 mjeseca (jel to samo za ruter tako ili?), a poslije na kraju mjeseca račun 135 kn
Dakle prva tri mj. bi trebao dobivati račun na 1kn, a sljedećih 21mj 135kn. I prođu dvije godine ugovora Ugl sad je cijena najma modema u cijeni usluge.

Citiraj:
Autor Norco Pregled postova
Uostalom, kao i što Goc kaže, zaista treba biti lud da bi potrošio 250-300 GB u mjesec dana, ja si ne mogu ni zamisliti koliko bi sati morao provesti skidajući za premašiti brojke
Evo recimo moj primjer : svaki mj pogledam 10ak full HD filmova : 100GB. Pogledam 5 serija po 5 epizoda (svaki tjedan nova epizoda) : 30GB. Skinem nešto kolegi, curi, ovo-ono : 40GB. Nakupi se toga
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 14:22   #3369
Norco
Registered User
Moj komp
 
Norco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 60
Onda sam dobro skužio, ali je rečenica malo bila krivo složena jer nisi rekao nakon 3 mjeseca Meni će nakon 6 mjeseci od 30 kuna, biti račun do 140 kuna mislim, ali je veća brzina nego na običnom Bnetu.

A je, kad pogledam nakupi se, ali ono pretpostavljao sam s obzirom da se kod mene nijedan mjesec to nije dogodilo, a bilo je vremena da se zaista koristio nenormalno puno, iako mislim da je zaista relativno mal broj ljudi koji to uspiju potrošiti. Inače evo vidjeh na prvo googlanje da i Max ima isto taj "blok" nakon 250 GB.
__________________
“The world is a book and those who do not travel read only one page.”
Norco je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 15:07   #3370
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Norco Pregled postova
Onda sam dobro skužio, ali je rečenica malo bila krivo složena jer nisi rekao nakon 3 mjeseca Meni će nakon 6 mjeseci od 30 kuna, biti račun do 140 kuna mislim, ali je veća brzina nego na običnom Bnetu.

A je, kad pogledam nakupi se, ali ono pretpostavljao sam s obzirom da se kod mene nijedan mjesec to nije dogodilo, a bilo je vremena da se zaista koristio nenormalno puno, iako mislim da je zaista relativno mal broj ljudi koji to uspiju potrošiti. Inače evo vidjeh na prvo googlanje da i Max ima isto taj "blok" nakon 250 GB.
Ne zblokiraju ti oni ništa...samo ti sruše brzinu na 2Mbps ili tako nešto...dakle opet možeš skidati s kojih 250kBps do mile volje Tako da flat fakat i je flat...samo nije flat s punom brzinom nego nakon određenog limita je smanjena
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2014., 16:21   #3371
Norco
Registered User
Moj komp
 
Norco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 60
Ma to je bilo slikovito rečeno i na usb stickovima sruše brzinu nakon što pređeš paket, samo je to tamo strašno, budi sretan kad otvoriš jedan portal. Ali kod nenormalnog trošenja podataka u ono doba kad je najviše korisnika online, nakon par molbi da prestaneš ti mogu ugasiti internet, barem tako slično piše u njihovom pravilniku. Puno je tu skrivenih pravila koje rijetko koji novi korisnik čita, isto kao i kod svake registracije na razno razne stranice, I agree with terms and conditions, yes of course
__________________
“The world is a book and those who do not travel read only one page.”
Norco je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 17:08   #3372
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,683
a i nije puno 300gb... dva kompa, i 2 moba
svaki misec ide preko 200GB,par puta probilo 300, spustili brzinu kriminalno,nismo mogli na dva kompa istodobno surfat,pogotovo 20:00 do 00:00
a zalomi se,npr skinia san 20 sezona top geara nekih 120gb, jos par serija, filmova 1080p, youtube konstantno nest svira, tako da,jbga
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 19:02   #3373
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
takođe prosjek od 200-300gb mjesečno s tim da sam par puta ima nesto sitno preko 300gb ali nikad nikakvo upozorenje ili smanjenje brzine (3d paket)
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 19:06   #3374
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Meni je oko 200-250Gb Turbo 20 brzina.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 20:47   #3375
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Vjerovatno zbog full screena koji automatski pali HD rezu.
Nije ti bitan fullscreen ili ne. Ako ti brzina dopusta on sam dize na HD, barem meni.
Citiraj:
Autor Norco Pregled postova
A što se tiče ovoga, tako stoji i u pravilniku o korištenju interneta, i mislim da to nije ništa novo, nego netko možda malo bolje provodi taj "zakon" i pravilo
Mislis od bneta ili opcenito? Jer to je tako kod bneta, ne kod svih.

Inace, ja sam pricao svoje iskustvo vec :P
Bio sam na 4mbita godinama, rijetko sam probijao 200gb recimo. Otkad imam vece brzine, sad sam mjesecno minimum 300 gb up i down (znaci 600 ukupno). Jednostavno te brzine povuku
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2014., 13:50   #3376
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,026
Kad se priča o 300GB limitu napomenuo bih da na VIP-u toga nema, pričam o VIP usluzi preko kabla
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2014., 14:33   #3377
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 474
I Vip ima neki svoj "Kodeks ponašanja na internetu" od 10.2013. za uslugu preko kabela (pogledaj opće uvjete), ali nema linka do njega ni za lijek.
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2014., 14:53   #3378
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,058
Već se dosta drvi o tim limitima i svi nešto napamet spominju 300 GB.
Klik za točne brojke.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2014., 15:24   #3379
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Ja sam stalno mislio kako je meni limit 250Gb, kad ono 640 ako sam dobro skužio jer imam ovu Turbo 20 staru ubrazno ili je ipak 512Gb hmm...uglavnom svejedno mi je pošto niti jedno od tog dvoje ne prelazim.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 04.05.2014. u 17:06.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2014., 17:02   #3380
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,683
moj je ovaj od 8.4 do 12 (3d paket,potpisan ima po godine)
limit 320gb
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 19:19   #3381
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 262
Super je što je za brži promet manji limit (Carnet vs regular 10-15). <_<
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 23:00   #3382
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
Ne zblokiraju ti oni ništa...samo ti sruše brzinu na 2Mbps ili tako nešto...dakle opet možeš skidati s kojih 250kBps do mile volje Tako da flat fakat i je flat...samo nije flat s punom brzinom nego nakon određenog limita je smanjena
Bilo bi dobro kad bi to njihovo ogranicenje brzine radilo tako sto u praksi nije istina. Imam osnovnu brzinu (6mbit) i nakon 120 gb mi smanje na 768kb. I to bi bilo tako strasno da to radi ok nego ping skace sa 100 na 1000, stranica se nekad ucita nekad nece, doslovno sve u banani.
Da bih presao na veci paket traze me da moram uzeti ovaj "super internet" jer osnovni vise ne postoji pa tek onda nadograditi s turbom+ moram potpisati novi ugovor (?).

Necu iz principa s takvim ljudima poslovati jer ja sa svojih 6mbit i 120gb "ugrozavam mrezu" ali ako platim vecu brzinu onda ne ugrozavam mrezu s tom vecom brzinom i xxxxx prometa.

I neke druge drzave imaju fair use na kabelskom internetu ali to je vecinom 40-50% od teoretski moguceg max prometa s tom brzinom dok kod ovih bezobraznih lihvara mozes u 2 dana preci limit...

Ostarit cu dok amis dodje u moju ulicu...
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 14:11   #3383
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
alo

jel zna tko ikakve admin/user podatke za scientific atlantu ona mala chubby kutija (brijem 2325).

pitam jer daje slab wlan prilično preko tplink 8db antene pa čisto da vidim da li je nutra 100% wlan output ili nešto tako.

već razmišljam zabit na zid 1.5m omnicu pa neka se širi
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 16:03   #3384
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,026
Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
I Vip ima neki svoj "Kodeks ponašanja na internetu" od 10.2013. za uslugu preko kabela (pogledaj opće uvjete), ali nema linka do njega ni za lijek.
Već sam bio tražio, ali bezuspješno. Upravo zato sam već pripremio prigovor ako mi slučajno ograniče brzinu, međutim to se nijednom nije dogodilo. Evo u travnju sam napravio 560GB po punoj brzini, 12mbit
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 16:06   #3385
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
alo

jel zna tko ikakve admin/user podatke za scientific atlantu ona mala chubby kutija (brijem 2325).

pitam jer daje slab wlan prilično preko tplink 8db antene pa čisto da vidim da li je nutra 100% wlan output ili nešto tako.

već razmišljam zabit na zid 1.5m omnicu pa neka se širi
hah chubby to je onaj EPR2325 ako se ne varam, probaj sljedeće:

admin W2402
samo admin u pass
prazno username i pass lupi samo enter
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 16:11   #3386
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma neće... a kada lupiš onaj W2404 ili kako je već admin pass veli mi da je ta funkcija dizejblana na mom routeru ili tako neka glupost.

znači pass je oke, ali na divajsu nemrem apsolutno ništa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 16:32   #3387
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma neće... a kada lupiš onaj W2404 ili kako je već admin pass veli mi da je ta funkcija dizejblana na mom routeru ili tako neka glupost.

znači pass je oke, ali na divajsu nemrem apsolutno ništa.
Hmm, zvrcni tehničku pa pitaj nisam još imao ovakav slučaj jedino ako su oni disejblali da se ne može iz nekog razloga, no to nebi smijeli.

A jesi probao reset routera napravit ? Možda je netko metnuo šifru neku pa zaboravio.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 12.05.2014. u 16:45.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2014., 08:59   #3388
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma da nema druge nego ih nazvat hebiga... mislio sam prije čekanja u redu da netko ima ideju nekakvu.

sumnjam da je netko postavio šifru pošto je ssid tipa 6303df, a pass su random brojevi pa bi valjda taj netko to i promijenio
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2014., 09:25   #3389
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma da nema druge nego ih nazvat hebiga... mislio sam prije čekanja u redu da netko ima ideju nekakvu.
Nazovi sad ujutro i odma ćeš ih dobit, a ako ih poslijepodne zoveš moguće da ćeš čekat. I kad čekaš da ti ona ženska sve one brojeve izbrblja samo stisni 2 dok ona priča odma će ju prekinut i poslije tog sad ne znam napamet 1,2 il 3 koji je točno za net mislim da je 1, al poslušaj ju to pa ćeš vidit.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 09.06.2014. u 16:09.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2014., 10:01   #3390
Thermaltake
Scientist
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,367
Ima tu koji forumaš iz Zg-a da koristi b.netov albis 8100 digitalni prijemnik ?

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.05.2014. u 10:48.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na