Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2017., 22:53   #33391
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Pa nitko, bar ja nisam, nije to opravdavao. Al divljanje, citiranje nekih propisa a da nisi isti pročitao i pokusao ga shvatit, ne opravdavam.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 22:56   #33392
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Nema opravdanja za vožnju iznad dopuštene brzine. Čak i onda kad ima smisla. Recimo ako se netko vuče 40 jel je takvo ograničenje (tamo di bi moglo biti i više) ja ga mogu preći ali nemam opravdanje za to niti imam pravo pljuvati njega.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2017., 22:57   #33393
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Objasnio sam, desna traka obićno ima rupe, šahtove, prugu..Zašto bi se ja vozio po tome ako je lijeva traka slobodna? Zaobiđi me po desnoj a ja se vozim propisno, do 65 i ne zadražavam nikoga. Želiš voziti brže od propisa, izvoli ali zabiđi me na vlastitu štetu. Nije lijeva traka rezervirana za tebe.
Brko, daj mazni još dvije kratke i lupi ban i ovom
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 22:58   #33394
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,978
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Brko, daj mazni još dvije kratke i lupi ban i ovom
Vidim ti si već maznuo previše
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 23:05   #33395
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,089
Moram fakat pitati, di pobogu vi izvlacite te koji se voze 80 na autocesti? U ovih skrominh 12g kao vozač, ako se izuzmu dva pljuska koja su me uhvatila gdje brisači nisu stizali micat vodu sa šajbe, snjeg koji se ne stiže cistiti kolko pada ili bolesno gustu maglu nisam nikad, ali nikad naletio na idijotarije koje Schumaheri foruma prepricavaju, a kamoli da bi netko tko pretice s njeznim ubrzanjem kamion ostao predugo u lijevoj, vi ko da nemate doticaj s realnošću. Nit imaju svi aute za 180, nit imaju svi zelje za 180, nekima je 120-130, kolko je ogranicenje, čist dosta. Sad da ja ko kreten moram gledat kak da se vama sto prije naguram izmedju dva kamiona koji voze trupce, jer niste zadovoljni brzinom preticanja, e nece ići. Zakonodavac je donio vmax i ako ti se ne sviđa pisi u nadležno ministarstvo i vladu.

Di se to ljudi voze 40 po praznoj slavonskoj mimo špice?

U dvije godine kolko sam putovao zapad-istok-zapad, ili je bila guzva sa kolonom i čekanjem po 4-6 izmjene na semaforu ili si mogao kruzat po ograničenju i lovit skoro sva zelena, što na branimirovoj, što na slavonskoj. Jedino kad vidim drastično usporenje kolone je kad neki rrrrejser odradi vrhunske skarice i onda 5-6 ljudi koče ko idijoti da izbjegnu lančani, da bi se svi skupa nasli na idućem semaforu. Jedino mi bude žao što nas 5-6 ne izađe van i njemu ne pojasni koliko su njegovi potezi retardirani.

Iskreno, tri problema vidim u zg prometu, zaostatak infrastrukture prema širenju grada i kolicini automobila, manjak zdravog razuma (rrrrejseri, alkohol, mobiteli) i neodlucnost/nepoznavanje propisa.

Brzine random ljudi definitivno nisu neki problem koji nemoze riješiti 5 minuta raniji polazak, a ovakvo pravdanje objesne voznje s prekoracenjem brzine di su svi ostali idijoti je na razini Horvatinčićeve sinkope. *Samo pretpostavljam da vjetrenjače s kojima se ko Don Quijote borim nemaju para da izrodu časnog suda kupe oveću nekretniu i na taj način dobe sudsku potvrdu da su u pravu.

*Svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna.

Sent from my Moto G Play using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 23:06   #33396
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Vidim ti si već maznuo previše
Ma vraga, žena spava sa klincem, ja čuvam psa jer se boji petardi...
Evo virtualno pivo
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 23:14   #33397
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Moram fakat pitati, di pobogu vi izvlacite te koji se voze 80 na autocesti? U ovih skrominh 12g kao vozač, ako se izuzmu dva pljuska koja su me uhvatila gdje brisači nisu stizali micat vodu sa šajbe, snjeg koji se ne stiže cistiti kolko pada ili bolesno gustu maglu nisam nikad, ali nikad naletio na idijotarije koje Schumaheri foruma prepricavaju, a kamoli da bi netko tko pretice s njeznim ubrzanjem kamion ostao predugo u lijevoj, vi ko da nemate doticaj s realnošću. Nit imaju svi aute za 180, nit imaju svi zelje za 180, nekima je 120-130, kolko je ogranicenje, čist dosta. Sad da ja ko kreten moram gledat kak da se vama sto prije naguram izmedju dva kamiona koji voze trupce, jer niste zadovoljni brzinom preticanja, e nece ići. Zakonodavac je donio vmax i ako ti se ne sviđa pisi u nadležno ministarstvo i vladu.

Di se to ljudi voze 40 po praznoj slavonskoj mimo špice?

U dvije godine kolko sam putovao zapad-istok-zapad, ili je bila guzva sa kolonom i čekanjem po 4-6 izmjene na semaforu ili si mogao kruzat po ograničenju i lovit skoro sva zelena, što na branimirovoj, što na slavonskoj. Jedino kad vidim drastično usporenje kolone je kad neki rrrrejser odradi vrhunske skarice i onda 5-6 ljudi koče ko idijoti da izbjegnu lančani, da bi se svi skupa nasli na idućem semaforu. Jedino mi bude žao što nas 5-6 ne izađe van i njemu ne pojasni koliko su njegovi potezi retardirani.

Iskreno, tri problema vidim u zg prometu, zaostatak infrastrukture prema širenju grada i kolicini automobila, manjak zdravog razuma (rrrrejseri, alkohol, mobiteli) i neodlucnost/nepoznavanje propisa.

Brzine random ljudi definitivno nisu neki problem koji nemoze riješiti 5 minuta raniji polazak, a ovakvo pravdanje objesne voznje s prekoracenjem brzine di su svi ostali idijoti je na razini Horvatinčićeve sinkope. *Samo pretpostavljam da vjetrenjače s kojima se ko Don Quijote borim nemaju para da izrodu časnog suda kupe oveću nekretniu i na taj način dobe sudsku potvrdu da su u pravu.

*Svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna.

Sent from my Moto G Play using Tapatalk
Sve potpisujem. 40 ti je na sto mjesta u gradu. Recimo dio horvaćanske. Naravno, rijetko koga vidim da vozi tak malo ali ima ih...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 23:18   #33398
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,978
Također, sve potpisujem
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 23:48   #33399
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Moram fakat pitati, di pobogu vi izvlacite te koji se voze 80 na autocesti? U ovih skrominh 12g kao vozač, ako se izuzmu dva pljuska koja su me uhvatila gdje brisači nisu stizali micat vodu sa šajbe, snjeg koji se ne stiže cistiti kolko pada ili bolesno gustu maglu nisam nikad, ali nikad naletio na idijotarije koje Schumaheri foruma prepricavaju, a kamoli da bi netko tko pretice s njeznim ubrzanjem kamion ostao predugo u lijevoj, vi ko da nemate doticaj s realnošću. Nit imaju svi aute za 180, nit imaju svi zelje za 180, nekima je 120-130, kolko je ogranicenje, čist dosta. Sad da ja ko kreten moram gledat kak da se vama sto prije naguram izmedju dva kamiona koji voze trupce, jer niste zadovoljni brzinom preticanja, e nece ići. Zakonodavac je donio vmax i ako ti se ne sviđa pisi u nadležno ministarstvo i vladu.

Di se to ljudi voze 40 po praznoj slavonskoj mimo špice?

U dvije godine kolko sam putovao zapad-istok-zapad, ili je bila guzva sa kolonom i čekanjem po 4-6 izmjene na semaforu ili si mogao kruzat po ograničenju i lovit skoro sva zelena, što na branimirovoj, što na slavonskoj. Jedino kad vidim drastično usporenje kolone je kad neki rrrrejser odradi vrhunske skarice i onda 5-6 ljudi koče ko idijoti da izbjegnu lančani, da bi se svi skupa nasli na idućem semaforu. Jedino mi bude žao što nas 5-6 ne izađe van i njemu ne pojasni koliko su njegovi potezi retardirani.

Iskreno, tri problema vidim u zg prometu, zaostatak infrastrukture prema širenju grada i kolicini automobila, manjak zdravog razuma (rrrrejseri, alkohol, mobiteli) i neodlucnost/nepoznavanje propisa.

Brzine random ljudi definitivno nisu neki problem koji nemoze riješiti 5 minuta raniji polazak, a ovakvo pravdanje objesne voznje s prekoracenjem brzine di su svi ostali idijoti je na razini Horvatinčićeve sinkope. *Samo pretpostavljam da vjetrenjače s kojima se ko Don Quijote borim nemaju para da izrodu časnog suda kupe oveću nekretniu i na taj način dobe sudsku potvrdu da su u pravu.

*Svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna.

Sent from my Moto G Play using Tapatalk
Postoji i drugih gradova osim Zagreba
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 00:36   #33400
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Ja pišem za grad u kojem živim.
A to je Zg.
Sretna nova!
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2018., 12:01   #33401
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Svima sve najbolje u 2018

Ak ikad dobijem na lotu


Zadnje izmijenjeno od: zgmmax. 01.01.2018. u 12:10.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 17:39   #33402
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
forica

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 18:22   #33403
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ništa novo, postoji već desetljećima slični sistemi sa spricaljkama direktno na metlicama
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 19:55   #33404
celeron
Premium
Moj komp
 
celeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: KR-ZG
Postovi: 136
https://youtu.be/BmfNjKJasMI

Ludi talijani

preuzeto s jednog drugog foruma
celeron je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 21:01   #33405
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,330
Dečki, sve najbolje u Novoj godini!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 08:58   #33406
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Sretna nova svima.
Bio sam u zg za vikend i vozio normalno. Pratio promet i nikakvih incidenata nije bilo.
Jedini problem, što mi malo diže kosu na glavi, je ne kretanje na zeleno. Znači, ne mislim da trebaš krenuti u prve 3 sekunde zelenog, ali nakon 10 sekundi možeš barem biti u brzini i spreman krenuti. Je***u sunce, stvarno ima nesposobnih budala.
Kad konačno krenu, onda im treba 500m da dođu do 45 km/h.
Eto, samo to.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 09:26   #33407
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,662
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Sretna nova svima.
Bio sam u zg za vikend i vozio normalno. Pratio promet i nikakvih incidenata nije bilo.
Jedini problem, što mi malo diže kosu na glavi, je ne kretanje na zeleno. Znači, ne mislim da trebaš krenuti u prve 3 sekunde zelenog, ali nakon 10 sekundi možeš barem biti u brzini i spreman krenuti. Je***u sunce, stvarno ima nesposobnih budala.
Kad konačno krenu, onda im treba 500m da dođu do 45 km/h.
Eto, samo to.
Buljenje u mobitel od trenutka kad vide da se semafor prebacuje na crveno...
Standardna pojava u zg. Trubi, nemaš druge.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 16:25   #33408
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Buljenje u mobitel od trenutka kad vide da se semafor prebacuje na crveno...
Standardna pojava u zg. Trubi, nemaš druge.
krepala mi sirena na Audiju vise. Nenormalno postalo. Totalna diskonekcija sa prometom.

A probajte voziti ovdje u prometu gdje su sve automatski mjenjaci, pa ne treba saltati... pa imas ruku jednu stalno slobodnu za drzanje mobitela...

ono, samo vidis glave kako kunjaju... kao da spavaju svi... pogled u noge...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 17:17   #33409
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
patentirat pločicu koju naljepiš na gornji desni dio šajbe i ona zazvoni kada se upali zeleno svijetlo
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 19:46   #33410
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,848
Doslo i moje vrijeme da pocnem sjedati u aute i traziti prvi auto. Isao danas sjesti u nove i20 i i30 cisto da steknem dojam o prostoru... Malo sam se zbedirao, to je sve nesto usko i maleno makar izvana ne izgleda tako.

Do sad sam vozio Getza i Matrixa pa nemam iskustva s ovim novim autima, nikad nisam sjedio u njima. Kad si namjestim poziciju sjedala za volanom jednostavno ne mogu sjesti iza sebe. To me najvise razocaralo na i30... I ta profilirana sportska sjedala, imam traume od istih jos otkad sam presao 700km u Insigniji - zuljala su me bedra sljedeci dan od onih bocnih kurcica pod guzicom. Mogu misliti kako je nekome tko ima 90+ kila ili vecu guzicu.

U Getzu iza mene covjek normalno sjedi, ulazi i izlazi. Nije puno prostora, ali moze se. U Matrixu iza mene ima masu mjesta (u njemu ima opcenito masu mjesta i lakse se ulazi).

Matrix je iste duzine kao i20. i30 je duzi 30ak cm afaik... Oba izgledaju kao mini gradski auti kad udjem u njih. Planirao sam gledati i Fiestu i Focusa, ali sad si cura i ja mislimo da trebamo gledati nesto totalno drugo.

Imamo 187 i 178cm. Imamo oboje filing da i30 ne moze prevesti 4 odrasle osobe na duzu dionicu bez da se ljudi guzvaju. S Matrixom su komotno 4 osobe putovale u Sarajevo i nazad.

Totalno sam zbediran, vec sam si zacrtao sto bi volio uzeti i budzet za polovnu varijantu auta
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 22:43   #33411
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Od novih auta kaj sam gledao/isprobao zadnjih mjesec-dva (i voziti, ne samo sjediti) u toj klasi oko 4,3 metra Rapid (kako je već napisao @Drug Brko) ili još bolje S-Cross (ako ti ne smeta kaj je SUV).
Focusa nemoj ni gledati (vozio karavan i limuzinu) jer na zadnjoj klupi nema mjesta iako oba prelaze 4,3 m (hebala ih instrument ploča/konzola od pola metra u dubinu).
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 22:54   #33412
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Kako nema mjesta od iza u Focusu? Mislim ako kod mene mogu sjediti frendovi od 1,8 sa 100kg i nije im frka...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 23:55   #33413
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,848
Nazalost ni Rapid ni S-cross mi nisu u budzetu od ~50k kn. Gledao sam bas gore navedene polovne modele, ali evo do sad sam samo guglao i istrazivao. Trebao sam prvo sjesti u njih pa se zaljubiti

Focus mi je, nadam se, zadnja nada recimo to tako.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 23:58   #33414
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Ne znam kako je kod tebe, ali Focus sa business paketom opreme (sjedalima) kad na prednji sjedne netko od 180-185 cm i sjedeču površinu spusti do kraja i onda odeš na zadnju klupu nema mjesta, zadnja klupa je prenisko i em su noge zgrčene, em su u naslonu prednjeg sjedala... jbg, ali za auto od preko 4,5 metra i osovinskim razmakom od preko 260 cm nema mjesta.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 00:15   #33415
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,662
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Doslo i moje vrijeme da pocnem sjedati u aute i traziti prvi auto. Isao danas sjesti u nove i20 i i30 cisto da steknem dojam o prostoru... Malo sam se zbedirao, to je sve nesto usko i maleno makar izvana ne izgleda tako.

Do sad sam vozio Getza i Matrixa pa nemam iskustva s ovim novim autima, nikad nisam sjedio u njima. Kad si namjestim poziciju sjedala za volanom jednostavno ne mogu sjesti iza sebe. To me najvise razocaralo na i30... I ta profilirana sportska sjedala, imam traume od istih jos otkad sam presao 700km u Insigniji - zuljala su me bedra sljedeci dan od onih bocnih kurcica pod guzicom. Mogu misliti kako je nekome tko ima 90+ kila ili vecu guzicu.

U Getzu iza mene covjek normalno sjedi, ulazi i izlazi. Nije puno prostora, ali moze se. U Matrixu iza mene ima masu mjesta (u njemu ima opcenito masu mjesta i lakse se ulazi).

Matrix je iste duzine kao i20. i30 je duzi 30ak cm afaik... Oba izgledaju kao mini gradski auti kad udjem u njih. Planirao sam gledati i Fiestu i Focusa, ali sad si cura i ja mislimo da trebamo gledati nesto totalno drugo.

Imamo 187 i 178cm. Imamo oboje filing da i30 ne moze prevesti 4 odrasle osobe na duzu dionicu bez da se ljudi guzvaju. S Matrixom su komotno 4 osobe putovale u Sarajevo i nazad.

Totalno sam zbediran, vec sam si zacrtao sto bi volio uzeti i budzet za polovnu varijantu auta
Mislim da ti ne gine nešto od mini monovolumena. Rabljeni C3 Picasso ti sigurno ulazi u budžet, a i više je nego udoban za vaše gabarite. Od ostalih, Nissan Note, Renault Scenic ili Modus / Modus Grand, ako možeš probaviti kako izgleda.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 04.01.2018. u 00:26.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 02:44   #33416
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Jetta ti ima najduži medju osovinski razmak i sigurno najviše prostora na zadnjoj klupi
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 05:54   #33417
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
(hebala ih instrument ploča/konzola od pola metra u dubinu).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 06:15   #33418
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Jetta ti ima najduži medju osovinski razmak i sigurno najviše prostora na zadnjoj klupi
Jetta 2580 mm, i30 novi 2650, i30 CW do god. 2012 2700 mm.
Često vozim ovaj CW model, mjesta zaista ima dovoljno.
Mana je jeftina plastika posvuda i nešto veća buka pri bržoj vožnji na autocesti.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 06:29   #33419
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
mozda kanadska jetta i europska nisu iste po duzini. Ima mjesta na zadnjoj klupi cudo.
edit: isao traziti, pise 265.1cm wheelbase
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 06:48   #33420
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,418
Jetta je po prostoru straga slična Golfu, ako ne i gora. Imaš možda 1-2 cm više za noge, ali ujedno i manje za glavu zbog krova. Kad se namjestim u Golfu, iza mene stane samo dijete. Govorim o Golfu 6 i 7 HB, karavan je samo za nijansu veći.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na