Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2022., 17:47   #3271
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 973
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Polje se rebuildalo, podatci živi i zdravi,
Diskovi svi stavljeni na complete scan, svi živi i zdravi.
Međutim neke aplikacije ne rade.
Konkretno Download station, chat, i još neke aplikacije.
Javlja grešku this package requires you to enable „pqsql-adapter.service“


odoh dalje se zabavljati.
Riješeno.
Koliko sam uspio vidjeti googlanjem, poprilično raširena greška kad nešto ode u pm. Riješava se na dva načina, jedan je preko ssh logiranja na NAS i ponovnog pokretanja baze podataka.
Iako su ljudi na netu rekli da im je to funkcioniralo, meni nije pomoglo.
Meni je proradilo od puno banalnije stvari.
Dakle, deinstalirao sam JS12 app ili kako se već zove, opet ga instalirao, restart nasa, ponovna instalacija appova i sve radi.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2022., 21:29   #3272
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,028
Citiraj:
Autor Zero Cool ZG Pregled postova
koji bi mogao biti razlog što se diskovi ne gase? Konstantno rade, a na njima se ništa ne događa.

EDIT:

Samo da vam javim da sam vratio Asustor i sada sam opet na početku :-)

Naletio sam na nekoliko problema preko kojih nisam mogao preći:
1. Ne podržava BTRFS iako u data sheetu piše drugačije, čak je i support rekao da ima (preko toga bi čak i prešao da je jedini problem)
2. tijekom konfiguracije podešena je 2-faktorska autentifikacija i dva puta mi se desilo da google autentifikator kodovi nisu odgovarali i više se sa admin accountom nisam mogao spojiti na NAS. Naravno svaki puta je trebalo resetirati postavke i podesiti sve iz početka. Prvi puta kad mi se to desilo mislio sam da je problem to G autentifikatora ili da sam nešto fulao, ali drugi puta sigurno je bila greška na NAS-u. Istovremeno kodovi za ostale usluge koje korite Google autentifikator su radili.
3. Uspio sam dodati 3/4 kamere koje imam, sve su od istog proizvđača i slični modeli. Na kraju sam ih dodavao preko ONVIF, ali jednu NAS nije nikako prihvaćao iako podržava ONVIF i isti je bio upaljen.
4. Diskovi se nisu gasili.
5. Na jednom kompu nisam uspio upogoniti Asustor Control Centar, razlog nepoznat...
6. Na ClamAV nije radio update.

Uglavnom čini mi se da su OS i SW dosta bugoviti kad kreneš u konfiguraciju i zato je NAS vraćen.
Nije nužno loše što se diskovi ne gase. Nekada je to kontraproduktivno, taj spin-up.
Što se tiče kamera, jesi gledao možda licenično jesi ok, znam da kad pređeš x kamera, treba nadokupiti licencu.


Sad se pripremi za kipanje para Imaš 3 opcije, ali zapravo samo jednu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2022., 22:23   #3273
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,963
Citiraj:
Autor Zero Cool ZG Pregled postova
EDIT:

Samo da vam javim da sam vratio Asustor i sada sam opet na početku :-)

.
Post 3238
I rest my case .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2022., 23:06   #3274
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Post 3238
I rest my case .

Meni je interesantno kako su ljudi zbog par stotina kuna uštede spremni izgubiti sate i dane isprobavajući jeftinije varijante, iako bi vjerojatno razliku u cijeni zaradili i cijepajući drva tokom tog utrošenog vremena

DIY opcija kao nije opcija jer se potroši vremena na setup i učenje, a ne uzima se u obzir da se i nešto korisno nauči
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2022., 23:19   #3275
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Prvi NAS (doslovno ga dobio uz dva diska) neki dlink. Koristio dva dana. Ugasio, prodao i kupio Synology J model.
Ne znam bi li mogao usporedit ta dva uredjaja sa neka dva auta. Prije bi rekao auto i svemirski broj, ne toliko HW koliko SW i sve zajedno kako dobro radi.

Razmisljam si da kupim neki stariji 2 bay model da si offline backup pojednostavnim za XY puta.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 08:41   #3276
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 230
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nije nužno loše što se diskovi ne gase. Nekada je to kontraproduktivno, taj spin-up.
Što se tiče kamera, jesi gledao možda licenično jesi ok, znam da kad pređeš x kamera, treba nadokupiti licencu.


Sad se pripremi za kipanje para Imaš 3 opcije, ali zapravo samo jednu.
Licenčno sam bio ok, Asustor daje 4 free licence.

Trenutno je globalna nesašica Synologya DS220+. Na amazonu se čeka 2 mjeseca, kod nas barem mjesec dana. Ako ga negdje imaju cijena je 3k, a prije mjesec dana je bio cca 2k.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Meni je interesantno kako su ljudi zbog par stotina kuna uštede spremni izgubiti sate i dane isprobavajući jeftinije varijante, iako bi vjerojatno razliku u cijeni zaradili i cijepajući drva tokom tog utrošenog vremena

DIY opcija kao nije opcija jer se potroši vremena na setup i učenje, a ne uzima se u obzir da se i nešto korisno nauči
Nije par stotina kuna,već je trenutno razlika 100%, odnosno 1500 kn što nije zanemarivo za kućnu upotrebu (samo storage i vjerojatno cloud). Ponekad mislim da sam jednostavno mogao uzeti normalni cloud.... Sad imam diskove i povratka nema :-)

Synology DS218 je i dalje dostupan i razlika u cijeni je puno manja, cca 700 kn što bi čak i uzeo, ali nitko mi ga nije preporučio.
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 08:49   #3277
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Zero Cool ZG Pregled postova
Nije par stotina kuna,već je trenutno razlika 100%, odnosno 1500 kn što nije zanemarivo za kućnu upotrebu (samo storage i vjerojatno cloud). Ponekad mislim da sam jednostavno mogao uzeti normalni cloud.... Sad imam diskove i povratka nema :-)

Synology DS218 je i dalje dostupan i razlika u cijeni je puno manja, cca 700 kn što bi čak i uzeo, ali nitko mi ga nije preporučio.
Kako? Na tržištu se nađe gomila polovnih ploča sa AMD ili Intel APU-ima, 4 SATA porta i recimo 8GB rama za ispod 1000kn, i solidno kućište i napajanje za još par stotina, ovisno o novcima i željama
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 08:51   #3278
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,963
HGspot shop kaze "RASPLOZIVO" za Ds 220+

https://www.hgspot.hr/nas-synology-d...lan-2x-usb-3-0
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 08:55   #3279
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,898
Dvaput provjeri 218 i btrfs podrsku! Negdje se navodi da je ima, negdje je nema. I to govorimo za Synology websajt. Spominjali smo to jednom u ovoj temi.

Ja sam osobno gledao i 218/218+ modele, ali sam zapeo za Docker podrsku i to me bilo ogranicilo na + modele s Intel cpu-om.

Ako 218 sigurno ima btrfs, ja bi osobno isao na njega. 2 gige rama ce biti i vise nego dovoljno. Usporedbe radi, na 220+ sa 4-5 kontejnera ne trosi vise od 1,2-1,4 gige rama. Cak i taj Docker, realno, ne moram vrtiti na NAS-u nego RPI-ju. Heck, i ovako imam 3 RPI-ja u pogonu.

Vezano za hibernaciju diskova, kod Synologyja postoji ta opcija, ali pod nekim uvjetima. Cim koristis recimo Docker, hibernacija se ignorira. Mozda isto vrijedi i kad imas kamere. Osobno sam isto protiv hibernacije, manje spin upova itd... Ali imas kul feature - mogucnost automatskog paljenja/gasenja NAS-a u odredjeno doba (npr preko noci).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 09:01   #3280
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,229
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Kako? Na tržištu se nađe gomila polovnih ploča sa AMD ili Intel APU-ima, 4 SATA porta i recimo 8GB rama za ispod 1000kn, i solidno kućište i napajanje za još par stotina, ovisno o novcima i željama
Ja bih definitivno ovako nešto pokušao i stavio gore TrueNAS.
Nije puno posla, a mislim da ćeš itekako biti zadovoljan.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2022., 09:16   #3281
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,514
Ideja - složiti NAS s nekim miniPC, malo kućište, i onda preko USB-a spojiti nešto ovako: https://www.sabrent.com/product/DS-U...cking-station/

Da li bi radilo uredno, da se može RAID 5 staviti ili slično?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 09:17   #3282
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 230
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Kako? Na tržištu se nađe gomila polovnih ploča sa AMD ili Intel APU-ima, 4 SATA porta i recimo 8GB rama za ispod 1000kn, i solidno kućište i napajanje za još par stotina, ovisno o novcima i željama
Mislim da ću na slaganje DIY NAS-a izgubiti puno više vremena, biti dimenzijama veči i teži (bitno mi je jer ide na policu), trošiti će više struje, a vjerojatno biti i bučniji. Cijena će mi biti ista ili veča.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
HGspot shop kaze "RASPLOZIVO" za Ds 220+

https://www.hgspot.hr/nas-synology-d...lan-2x-usb-3-0
Točno, ali je i cijena gotovo 2900 kn. 100% više od predviđenog

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Dvaput provjeri 218 i btrfs podrsku! Negdje se navodi da je ima, negdje je nema. I to govorimo za Synology websajt. Spominjali smo to jednom u ovoj temi.

Ja sam osobno gledao i 218/218+ modele, ali sam zapeo za Docker podrsku i to me bilo ogranicilo na + modele s Intel cpu-om.

Ako 218 sigurno ima btrfs, ja bi osobno isao na njega. 2 gige rama ce biti i vise nego dovoljno. Usporedbe radi, na 220+ sa 4-5 kontejnera ne trosi vise od 1,2-1,4 gige rama. Cak i taj Docker, realno, ne moram vrtiti na NAS-u nego RPI-ju. Heck, i ovako imam 3 RPI-ja u pogonu.

Vezano za hibernaciju diskova, kod Synologyja postoji ta opcija, ali pod nekim uvjetima. Cim koristis recimo Docker, hibernacija se ignorira. Mozda isto vrijedi i kad imas kamere. Osobno sam isto protiv hibernacije, manje spin upova itd... Ali imas kul feature - mogucnost automatskog paljenja/gasenja NAS-a u odredjeno doba (npr preko noci).
Navodno da u početku DS218 nije podržava BTRFS, ali sada podržava:

https://nascompares.com/2018/10/11/b...218-and-ds418/

https://kb.synology.com/en-us/DSM/tu...fs_file_system
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 09:18   #3283
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,963
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ideja - složiti NAS s nekim miniPC, malo kućište, i onda preko USB-a spojiti nešto ovako: https://www.sabrent.com/product/DS-U...cking-station/

Da li bi radilo uredno, da se može RAID 5 staviti ili slično?

Cak i da to radi NEMOJ, imam ja nesto slicno za dva diska (ORICO) i to se grije AJME, za to malo vremena kolko kopiram sa diska na disk neke stvari me strah da ce se pregrijat kolko je disk vruc...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 09:24   #3284
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,963
Citiraj:
Autor Zero Cool ZG Pregled postova
Točno, ali je i cijena gotovo 2900 kn. 100% više od predviđenog
To mi je jasno ali s obzirom na zahtjeve to sam ti davno napomenuo da je nerelano ocekivanje za 1500kn gotov NAS system u ovod odba opecnitog booma svih cijena . Hardware tu nije problem i Asus bi sa tim hardwaroem to super odradio ali problem je software/OS koji upravlja s njime...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 09:35   #3285
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Zero Cool ZG Pregled postova
Mislim da ću na slaganje DIY NAS-a izgubiti puno više vremena, biti dimenzijama veči i teži (bitno mi je jer ide na policu), trošiti će više struje, a vjerojatno biti i bučniji. Cijena će mi biti ista ili veča.
Cijena će zapravo biti manja jer ćeš nakon nekog vremena sigurno poželjeti više diskova i/ili opcija, a onda slijedi prodaja starog NAS-a i kupovina novog, dok je PC lako proširiv. Ovo što ti se desilo sa Asustorom je samo naznaka
Ja sam se u startu malo više istrošio, ali evo već me 12 godina služi, a jedini razlog što ga gledam zamijeniti je
u stvari nevezan za sam NAS, nego mi treba jači stroj za virtualke
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 09:36   #3286
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,963
Ma odma DS-1821+ i mir .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 09:47   #3287
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ma odma DS-1821+ i mir .
Istina...Ryzen u njemu je čak dvaput brži od mog Avotona, da ne pričamo koliko je noviji

Inače znam lika koji je isto tako trebao NAS i to za posao, i mjesecima je svaku kunu vagao.
Za metalik boju na Audiju je bez da trepne pljunuo taman tu negdje koliko DS-1821+ košta

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 15.02.2022. u 10:04.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 10:18   #3288
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,686
Bogati, metalik Audi će selo vidjeti a ovo će stati u nekom kutku

Nije to jedini takav primjer koji skoro pa da je pravilo
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 12:17   #3289
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,898
Citiraj:
Autor Zero Cool ZG Pregled postova

Navodno da u početku DS218 nije podržava BTRFS, ali sada podržava:

https://nascompares.com/2018/10/11/b...218-and-ds418/

https://kb.synology.com/en-us/DSM/tu...fs_file_system
Aha to je onda i sluzbeno, najs! I taman oko 2200kn kod nas, maltene isto kao na Amazonu, solidna usteda naspram 220+.

Razmisljam na glas:
da sebi opet kupujem: 220+ naspram 218 realno ima benefit ekstra LAN porta i Docker podrske. Takodjer ekstra slot za RAM ako ga mozes iskoristiti.
Ekstra LAN mozes koristiti za agregaciju, ali s obzirom na benefite LAG-a, tebi, meni i vecini to ne znaci puno (rekao bih bas nista). Znacilo bi ti da imas par klijenata koji istovremeno mogu s lakocom zasititi 1 Gbps link, pa tu imas benefit drugog linka. Ovaj sport trazi i adekvatan switch (trosak od parsto kn).
Ekstra RAM dobro dodje ako ces na NASu vrtiti teze Docker servise i VM (imas 1 VM licencu na 220+). Nisam probao VM, kazu da je okeish, nista posebno navodno... Ekstra dostupan RAM se moze iskoristiti i za Synology Drive app, kao precache cesto koristenih fajlova. Kod mene je ~4GB RAMa uvijek precacheano s necim, vjerojatno jer koristim Drive.
Docker podrska je fora ako koristis to (recimo self-hostani servisi, neki audio/video serveri i sl). Ako ne, nema smisla to ni placati. Realno, Docker kao sto sam spominjao mozes vrtiti na RPI-ju jednako kvalitetno.

218 mana? Ima jedan USB 2.0 port. Ako planiras UPS, taj port ces i ovako iskoristiti za USB vezu pa nije neka mana.

Po pitanju performansi, mogu reci da se 220+ moze zagusiti odredjenim radnjama pa GUI pocne kasniti i cekas ga da se pomakne/loadira. Djaba sto je Intel Za 98% mojih potreba, CPU ne prelazi ~20-30% i super responzivan je. U najekstremnijim situacijama CPU nije bio ni blizu 100%, a ako je i bio, samo bi dotaknuo tu granicu. Ja ne znam je li normalnim (!) koristenjem moguce priklati CPU i zakucati ga na 100% na duze od 5 sekundi. Nadam se da i Realtek tako funkcionira.

Imaj na umu da 218 ima (iirc) 2 licence za kamere pa je i tu neki trosak.

Kakogod, sretno s drugim NASom, nemoj ganjati trecu srecu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 12:39   #3290
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 230
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Aha to je onda i sluzbeno, najs! I taman oko 2200kn kod nas, maltene isto kao na Amazonu, solidna usteda naspram 220+.

Razmisljam na glas:
da sebi opet kupujem: 220+ naspram 218 realno ima benefit ekstra LAN porta i Docker podrske. Takodjer ekstra slot za RAM ako ga mozes iskoristiti.
Ekstra LAN mozes koristiti za agregaciju, ali s obzirom na benefite LAG-a, tebi, meni i vecini to ne znaci puno (rekao bih bas nista). Znacilo bi ti da imas par klijenata koji istovremeno mogu s lakocom zasititi 1 Gbps link, pa tu imas benefit drugog linka. Ovaj sport trazi i adekvatan switch (trosak od parsto kn).
Ekstra RAM dobro dodje ako ces na NASu vrtiti teze Docker servise i VM (imas 1 VM licencu na 220+). Nisam probao VM, kazu da je okeish, nista posebno navodno... Ekstra dostupan RAM se moze iskoristiti i za Synology Drive app, kao precache cesto koristenih fajlova. Kod mene je ~4GB RAMa uvijek precacheano s necim, vjerojatno jer koristim Drive.
Docker podrska je fora ako koristis to (recimo self-hostani servisi, neki audio/video serveri i sl). Ako ne, nema smisla to ni placati. Realno, Docker kao sto sam spominjao mozes vrtiti na RPI-ju jednako kvalitetno.

218 mana? Ima jedan USB 2.0 port. Ako planiras UPS, taj port ces i ovako iskoristiti za USB vezu pa nije neka mana.

Po pitanju performansi, mogu reci da se 220+ moze zagusiti odredjenim radnjama pa GUI pocne kasniti i cekas ga da se pomakne/loadira. Djaba sto je Intel Za 98% mojih potreba, CPU ne prelazi ~20-30% i super responzivan je. U najekstremnijim situacijama CPU nije bio ni blizu 100%, a ako je i bio, samo bi dotaknuo tu granicu. Ja ne znam je li normalnim (!) koristenjem moguce priklati CPU i zakucati ga na 100% na duze od 5 sekundi. Nadam se da i Realtek tako funkcionira.

Imaj na umu da 218 ima (iirc) 2 licence za kamere pa je i tu neki trosak.

Kakogod, sretno s drugim NASom, nemoj ganjati trecu srecu

Dobro napisano. Mislim da je meni realnost DS218. Docker ne koristim, a niti VM-ove.
Što se tiče licenci ista je situacija i na 220+, ali nije mi to presudno pošto već imam NVR. Na Asustor sam mislio iskoristiti NAS i izbaciti NVR, kad su već nudili 4 licence, ali to jednostavno nije radilo.
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 12:50   #3291
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,963
Jel ti gledas DS 218 ili DS 218 play ?

218 ima Relatek CPU i nebi ja na to isao, taj celeron 4025 u 220+ je bolji-jaci CPU (moze cak i transcodirati u Plexu on the fly a da ne zalocka CPU na 100%) a jos i trosi manje od realteka.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 13:06   #3292
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,898
Da ne bude zabune, ja sam cijelo vrijeme mislio na DS218 i samo na njega.

DS218Play je inferiorniji (1GB RAMa i manjak btrfs-a).

DS218+ ako uspije igdje naci, em je srecko, em ce mu istresti pare kao da je isao na DS220+.

Treba vidjeti i treba li mu transkodiranje. Ako gleda lokalno filmove i cak da i vrti Plex na NASu, zasto ne gledati sirovi stream. Govorim kao netko tko je vrtio Plex server od RPI-ja do Shielda. Lokalno streamanje nema nikakvih problema, ide to bez znoja.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 13:35   #3293
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Evo ponukan hrpom postova malo sam pročešljao Synology stranice, bogme impresivan portfolio proizvoda:

https://kb.synology.com/en-global/DS...es_my_NAS_have
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 13:35   #3294
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 230
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Jel ti gledas DS 218 ili DS 218 play ?

218 ima Relatek CPU i nebi ja na to isao, taj celeron 4025 u 220+ je bolji-jaci CPU (moze cak i transcodirati u Plexu on the fly a da ne zalocka CPU na 100%) a jos i trosi manje od realteka.

DS218.

Uz Max TV, HBO i Netflix, Plex me ne zanima
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 13:42   #3295
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,963
Ok ali 220+ moze i prosirit ram na 6GB pa ce postati vec upotrebljivo i za neku virtualizaciju, dockere i slicno iako to ne koristis sad neznaci da ti nece pasti napamet kad bude simao mogucnost.. Plus PLEX nije samo playanje downloadanih filmova i serija (premda i ako amo to gledas nije da bas imas SVE na HBO/Netglixu, ima jos servis akoji imaju druge serije/filmove na koje Netflix nema prava itd...) nego imas i live kanale ako uzmes plexpass...

Neznam, iskreno meni svjedno sta ces kupit ali nekako si mislim da ces se opet kajati kao uzmes Relatek CPU kao sto se dogodilo i sa Asusom jer nisi slusao kad smo ti govorili.... Nije da NAS kupujes svake godine da ce ti sad razlika od 1000kn biti tolki problem na 5-6 godina kolko ces sigurno imati support za taj 220+ sto se tice updateova/security patchev ai slicno od synologya.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 14:03   #3296
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 230
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ok ali 220+ moze i prosirit ram na 6GB pa ce postati vec upotrebljivo i za neku virtualizaciju, dockere i slicno iako to ne koristis sad neznaci da ti nece pasti napamet kad bude simao mogucnost.. Plus PLEX nije samo playanje downloadanih filmova i serija (premda i ako amo to gledas nije da bas imas SVE na HBO/Netglixu, ima jos servis akoji imaju druge serije/filmove na koje Netflix nema prava itd...) nego imas i live kanale ako uzmes plexpass...

Neznam, iskreno meni svjedno sta ces kupit ali nekako si mislim da ces se opet kajati kao uzmes Relatek CPU kao sto se dogodilo i sa Asusom jer nisi slusao kad smo ti govorili.... Nije da NAS kupujes svake godine da ce ti sad razlika od 1000kn biti tolki problem na 5-6 godina kolko ces sigurno imati support za taj 220+ sto se tice updateova/security patchev ai slicno od synologya.
A nisam pametan, znam samo da ću prespavati još koji dan, da se ne zaletim. Nije hića

Istina je da me brine taj support za 218 i koliko će isti trajati. Virtualizacija mi nije bitna jer u slučaju da trebam virtualku za neko testiranje dignem je na poslu ili na laptopu koji mi je više nego dovoljan (i7, 32 GB RAM-a, SSD).
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 14:12   #3297
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,229
ono šta je najbolje, ovo vrijeme koje si potrošija na razmišljanje šta i kako, moga si digniti TrueNAS i isprobati ga u virtualci i vidjeti da li ti odgovara.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 14:29   #3298
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 19:36   #3299
Zero Cool ZG
Premium
 
Datum registracije: Aug 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 230
Kako vam se čine ove komponente za DIY NAS? Cilj je da je kučište što manje i što manja potrošnja.

Matična ploča Asrock A320M-DVS R4.0 Socket AM4 micro ATX AMD A320 = 295 kn
AMD 7th Gen A6-9500E APU Procesor 3 GHz 1 MB L2, 35 W TDP = 387 kn
Kućište Akyga AK36BK computer case Micro Tower Black = 207 kn
G.Skill F4-2400C17S-4GNT memory module 4 GB 1 x 4 GB DDR4 2400 MHz = 139 kn
Napajanje Akyga AK-B1-400 power supply unit 400 W 20+4 pin ATX ATX Green = 127 kn
USB 3.2 32 GB (za OS) = imam
HDD Seagate IronWolf 3TB x2 = imam
Zero Cool ZG je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2022., 19:22   #3300
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,206
Da li ima negdje popis synology modela koji su "zaključani" na HDD-ove i da li je to provjerena info da neki HDDovi nerade u NASovima.



Plan je uzeti DS920+ i 4 komada 8TB ili 10TB diskove.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na