Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.10.2013., 09:31   #3271
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Slozit cu nesto cim prodje barem koji dan. Po prvim dojmovima mobitel mogu samo nahvalit.
Mileni je offline  
Staro 19.10.2013., 10:01   #3272
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,419
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Evo vec 2 dana se igram sa iOcean X7 Elite...
Monstrum, nemam druge rijeci osim te. Za ove novce ja boljeg mobitela nisam vidio. Odusevljen sam i kamerom, nisam ocekivao da ce imati tako dobre slike unatoc 13mpx kameri. Nisam jos testirao na vecer kako slika, probat cu i to vjerojatno veceras.

Danas stize i Xiaomi, a X7 Elite ce nakon njega vjerojatno ipak na prodaju kako mi osobno ne lezi veci ekran, a narucen je vec drugi za potrebe firme. Ukoliko ga ne prodam odmah, napisem kraci review ovih dana.

No too god da si naruci ovaj mobitel nece se zahebati. Dapace. Lagan je, osjecaj u ruci je jako dobar, meni osobno bolji nego kad drzim SGS4. Ekran je prekrasan, a za novce koje je kupljen ne mogu mu naci nikakve mane. Ukratko, tko si zeli mobitel ovog cjenovnog ranga ima moje preporuke na isti
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
kamera je po meni uzas
Samo eto, kolko para tolko muzike, nisam nesto bolje ocekivao nit mi treba.
Navecer pod ulicnom rasvjetom se nista ne vidi, a bljeskalica za slikanje ne posluzi ni na 2m udaljenosti (kao flashlight je zakon, posluzila je vise puta)
Ekran ima backlight bleedinga po coskovima...na mom staklo nije bas 100% dobro montirano (bezel oko stakla na jednoj strani viri kao zastita ak stavimo mob na prednju stranu, a na jednoj strani je staklo u ravnini bezela)
Da se iskustvo toliko razlikuje? Ili se možda radi o manje i više zahtjevnom korisniku...

Nisam imao kineza al sam skloniji povjerovati u drugu opciju, u tom bih slučaju čak rekao puno para malo muzike...
listerstorm je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2013., 10:15   #3273
chief_wolfinjo
Guest
 
Postovi: n/a
netko tko ima top model od samsunga, sony-a ili sl.
se vjerojatno malo razočara s top modelom kinezom
ili je neki drugi razlog u pitanju.
 
Staro 19.10.2013., 11:23   #3274
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
netko tko ima top model od samsunga, sony-a ili sl.
se vjerojatno malo razočara s top modelom kinezom
ili je neki drugi razlog u pitanju.
Vjerojatnije je da je u pitanju faulty primjerak kod kolege papčića što nije neobično s obzirom da quality control nije na razini zapadnih proizvođača. A naravno postoje i ljudi koji su picajzle i nisu zadovoljni ni sa jednim telefonom što je opet priča za sebe. Također otkad sam naručio svoj uređaj već sam se susretao dosta i s onim sindromom da ljudi vole kenjat po tome da bi umirili svoju savjest i opravdali bacanje 3000 kn na high end samsung ili htc i na kraju imali mlake dojmove o njima .
bg_4_l je offline  
Staro 19.10.2013., 12:03   #3275
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,419
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Vjerojatnije je da je u pitanju faulty primjerak kod kolege papčića što nije neobično s obzirom da quality control nije na razini zapadnih proizvođača. .
Da, stoga eventualno low profile kinezi do 100 EUR ako već mora toliki rizik.

Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Također otkad sam naručio svoj uređaj već sam se susretao dosta i s onim sindromom da ljudi vole kenjat po tome da bi umirili svoju savjest i opravdali bacanje 3000 kn na high end samsung ili htc i na kraju imali mlake dojmove o njima .
Za ovo sam i ja čuo, u nekim aspektima S4 i iskusio.
listerstorm je offline  
Staro 19.10.2013., 12:25   #3276
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Da se iskustvo toliko razlikuje? Ili se možda radi o manje i više zahtjevnom korisniku...

Nisam imao kineza al sam skloniji povjerovati u drugu opciju, u tom bih slučaju čak rekao puno para malo muzike...
Probao sinoc nocne slike. Kao sto sam i ocekivao, jako lose.

No ove dnevne su stvarno jako dobre. Kasnije cu ovdje postati par primjera cisto da se vidi kakve su to slike. I ne, sto se tice fotografija definitivno nisam neki zahtjevan korisnik. U usporedbi sa iPhone 5 ovaj iOcean X7 Elite uopce nema losu kameru. Dapace. Osim naravno nocnih slika, jer bljeskalica nije bog zna sta, no to sam i ocekivao.

Po pitanju slika razocarao me je Xiaomi. Usudim se reci da iOcean ima bolje dnevne slike od xiaomia m2s, no xiaomi je u potpunosti podbacio i na nocnim slikama. Pokusavao sam igrati se sa postavkama no nije nesto puno pomoglo. Tu sam vec ocekivao dosta bolju kameru
Mileni je offline  
Staro 19.10.2013., 13:00   #3277
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,181
Da se razumijemo, ja sam jako zadovoljan mobitelom, stvarno
Ekran je brutalan, sad kad u ruke primim neki sub 4.5" mob, doima mi se kao igracka, a ako jos nije bar 300ppi reza mi je zrnasta
Jedino kaj se zbediram kad vidim SAMOLED na sgs3 ili pak (neznam tocno koji) na HTC Oneu
Mobitel privlaci poglede kad god je van dzepa i pitanje je uvijek "kaj je to neka xperia ?" i "kolko si ga platio ?"
Gust je igrat se na njemu (mada, do sad sam igrao samo collin mcrae 2 na fpse emulatoru )
Nazalost nemam vremena (toliko da ne uspijem ispraznit bateriju u jednom danu) malo bolje se pozabavit njime i postelat si ga po svome, probat neki launcher, odigrat neke druge igre, setupirat ga da bude jos fluidniji itd... jer android za to zahtjeva vise vremena od iosa

Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Probao sinoc nocne slike. Kao sto sam i ocekivao, jako lose.

No ove dnevne su stvarno jako dobre. Kasnije cu ovdje postati par primjera cisto da se vidi kakve su to slike. I ne, sto se tice fotografija definitivno nisam neki zahtjevan korisnik. U usporedbi sa iPhone 5 ovaj iOcean X7 Elite uopce nema losu kameru. Dapace.
Daj ne budali
Pogledaj slike na kompu, a ne na ekranu od mobitela
Nema se sto uspoređivat s Ip5
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline  
Staro 19.10.2013., 13:14   #3278
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Po pitanju slika razocarao me je Xiaomi. Usudim se reci da iOcean ima bolje dnevne slike od xiaomia m2s, no xiaomi je u potpunosti podbacio i na nocnim slikama. Pokusavao sam igrati se sa postavkama no nije nesto puno pomoglo. Tu sam vec ocekivao dosta bolju kameru
tko bi rekao, ja sam po ovome mislio da su slike prva liga
pokra89 je offline  
Staro 19.10.2013., 13:15   #3279
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Cini ti se vjeruj mi. Istina, nisam ih gledao na kompu, prebacim kasnije.
No ne shvacam zasto ekipa toliko hvali kameru na iP5 kad je ista osjetno losija od SGS4 i vecine ostalih konkurenata. A ovo dolazi od covjeka kojeg cesto nazivaju apple fanbojem
Mileni je offline  
Staro 19.10.2013., 13:16   #3280
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
tko bi rekao, ja sam po ovome mislio da su slike prva liga
Zato se i cudim. No moze biti da u necem grijesim? Provjerim jos kroz par dana, onda cu kratak review nabaciti. Meni kamera nije 'big deal', tako da mi ne igra neku ulogu. Za sad sam i vise nego odusevljen mobitelom.
Mileni je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2013., 17:18   #3281
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Zato se i cudim. No moze biti da u necem grijesim? Provjerim jos kroz par dana, onda cu kratak review nabaciti. Meni kamera nije 'big deal', tako da mi ne igra neku ulogu. Za sad sam i vise nego odusevljen mobitelom.
I stavi koju fotku slikanu po danu i po noči,čudi me da je tak loša kamera jer na xiaomi forumu se baš ne žale na nju.
Ipak to nije mob od 100 €, pa bi čovjek razumio da je nešto lošije,a možda je to tvoj subjektivan dojam,( očekivao si daleko više )jer kolegi Ag007 kamera na cubotu bila sami vrh kategorije kamera na mobiovima.
Jedva čekam revew jer mi je xiaomi sigurno prvi izbor,( mi2a bio naručen za sina ali od krivog dilera, HB ) a ja si mjerkam mi2s.
dabomba je offline  
Staro 19.10.2013., 17:59   #3282
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
UMI X2S - prvi octa core mob. I to za sitne pare.
http://www.phonearena.com/news/First...ounced_id48448
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 19.10.2013., 18:45   #3283
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
UMI X2S - prvi octa core mob. I to za sitne pare.
http://www.phonearena.com/news/First...ounced_id48448
Cijena je odlicna ))
Red Dwarf je offline  
Staro 19.10.2013., 19:28   #3284
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor dabomba Pregled postova
I stavi koju fotku slikanu po danu i po noči,čudi me da je tak loša kamera jer na xiaomi forumu se baš ne žale na nju.
Ipak to nije mob od 100 €, pa bi čovjek razumio da je nešto lošije,a možda je to tvoj subjektivan dojam,( očekivao si daleko više )jer kolegi Ag007 kamera na cubotu bila sami vrh kategorije kamera na mobiovima.
Jedva čekam revew jer mi je xiaomi sigurno prvi izbor,( mi2a bio naručen za sina ali od krivog dilera, HB ) a ja si mjerkam mi2s.
Evo jedna koju sam danas u polumracnoj prostoriji uslikao. Prezrnasto i prelose. Kroz dan-dva napisat cu recenziju kracu, poslikati po noci i po danu par slika. Ova nije neko mjerilo, no jasno pokazuje na sta aludiram:

http://img546.imageshack.us/img546/9875/8e7r.jpg

Ukratko, kamera mi je jako losa. Bolje slike dobijem sa ioceanom. Mozda sam dobio pokvaren uredjaj? Provjerit cu i po netu reakcije od ekipe kao i da li mogu kakav dodatan software instalirati ili bilo sta podesiti.
Mileni je offline  
Staro 19.10.2013., 20:17   #3285
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 489
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Evo jedna koju sam danas u polumracnoj prostoriji uslikao. Prezrnasto i prelose. Kroz dan-dva napisat cu recenziju kracu, poslikati po noci i po danu par slika. Ova nije neko mjerilo, no jasno pokazuje na sta aludiram:

http://img546.imageshack.us/img546/9875/8e7r.jpg

Ukratko, kamera mi je jako losa. Bolje slike dobijem sa ioceanom. Mozda sam dobio pokvaren uredjaj? Provjerit cu i po netu reakcije od ekipe kao i da li mogu kakav dodatan software instalirati ili bilo sta podesiti.
Na kojem levelu ti je sharpness? Pokušaj smanjiti to ako ima tu opciju.
veki19 je offline  
Staro 19.10.2013., 20:43   #3286
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
netko tko ima top model od samsunga, sony-a ili sl.
se vjerojatno malo razočara s top modelom kinezom
ili je neki drugi razlog u pitanju.
Eto vidiš, ovo je upravo i mene mučilo. Kao korisniku smartphonea od 2007. (HTC Herald, HTC Desire, SGS3) nekako mi se činilo da kinez neće biti na toj razini. No pregrmio sam i naručio si jednog 5" pa ćemo vidjeti. No, zadnjih dana privremeno koristim Umi X1 (4.5" dual core MTK6577 s 1GB rama) i moram priznati da je mob odličan, pogotovo što se radi o godinu i pol starom modelu - UI radi fluidnije nego stock S3 sa istim aplikacijama, GPS je jednako precizan, signal mreže identičan. Dvije stvari koje su lošije su ekran (boje su ispranije) te naravno kamera, no uostalom to je uređaj od 800 kn. Zapravo sam prije par dana kad mi je došao u ruke bio donekle razočaran softverskim dijelom jer je stigao s 4.0 Androidom, internet je zezao, a GPS gotovo da nije radio. Nakon što sam ga fleshnuo s custom 4.2.2 ROMom, mob je procvjetao, ne bi mi bio nikakav problem i duže ga koristiti. Ne igram igrice tako da za taj dio ne znam, Antutu je oko 9000. Zaključak - mislim da ako mob s ovom konfiguracijom radi odlično, neki s MTK6589T i 2GB rama neće razočarati i bivše korisnike Samsunga, LGa itd.
frulex je offline  
Staro 20.10.2013., 06:23   #3287
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Xioami Mi3 se pojavio na Geeku kao presell. Cijena 552$
http://www.geekbuying.com/item/Xiaom...ck-320274.html

Na Pandi ovaj tjedan zanimljiv Happy Hour - sutra Haier W910 za 110$, u srijedu Lenovo S820 za 222$, au petak Zopo ZP980 za 190$.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 20.10.2013., 08:42   #3288
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Jel netko uspio kupiti nešto na Pandi u tom prvom krugu Happy houra? Ukoliko se i uleti u prvih 5, koliko se brzo treba platiti da se ostvari popust?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 20.10.2013., 11:20   #3289
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Jel primjetio tko na Faea F1, ide normalno u deep sleep kad je ekran iskljucen, ali cim ekran radi cpu je na 1200mhz cijelo vrijeme, odnosno na max brzini, sto ubija bateriju, jel jos netko primjetio slican problem?
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline  
Staro 20.10.2013., 14:49   #3290
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Jel primjetio tko na Faea F1, ide normalno u deep sleep kad je ekran iskljucen, ali cim ekran radi cpu je na 1200mhz cijelo vrijeme, odnosno na max brzini, sto ubija bateriju, jel jos netko primjetio slican problem?
Mislim da ti ima nekih fixeva za to, koji rom imaš pošto ima par romova za taj mobitel.
eKICh je offline  
Staro 20.10.2013., 14:53   #3291
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Jel primjetio tko na Faea F1, ide normalno u deep sleep kad je ekran iskljucen, ali cim ekran radi cpu je na 1200mhz cijelo vrijeme, odnosno na max brzini, sto ubija bateriju, jel jos netko primjetio slican problem?
Vjerojatno je CPU governer postavljen na performance - čim se upali ekran CPU radi na max. Lagano se promjeni na tipa on demand ili slično (sa bilo kojim jačom aplikacijom - tipa CPU Adjuster ili slični).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 20.10.2013., 14:57   #3292
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
Bog kinezi! Jel moze neka preporuka kojeg kineza i odakle za cca 800-900kn. Ima previse stranica ovdje za citati i proucavati sve.

EDIT:
Što mi je bitno:
4.5" ili veći ekran
960*540 ili bolje
Što čišći android
Tipke koje nisu na ekranu
Što bolji community
Hrvatski na tastaturi
Ne mora biti quad core
Ne mora biti dual sim
Po mogućnosti "poznatij brand"..lenovo, huawei, ZTE i sl.
Prednja kamera i 4g nis bitni

Zadnje izmijenjeno od: timmy. 20.10.2013. u 15:12.
timmy je offline  
Staro 20.10.2013., 15:23   #3293
Carnage Gloom
Premium
 
Carnage Gloom's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
taman sam ti mislio linkati post fishkala od par stranica iza gdje je pobrojio par modela u tom cjenovnom rangu, ali editom si eliminirao te modele... osim:

http://www.banggood.com/ZTE-V967S-5_...e-p-89220.html

http://www.pandawill.com/lenovo-a820...ra-p72653.html

zar hrvatski na tastaturi ne mozes rijesiti na bilo kojem modelu dodavanjem ... ermm hrvatske tastature? ili si mislio na hrvatski jezik opcenito?
Carnage Gloom je offline  
Staro 20.10.2013., 16:22   #3294
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
Pa samo da ima č i ć kad pisem nekom sms, skype, facebook itd. Kao sto imaju i svi sony, samsung i sl. Hvala za odgovor. Ne mora biti brand ako neki cubot, haier i sl. imaju bolju podrsku.. S koje stranice ljudi ovdje narucuju?
timmy je offline  
Staro 20.10.2013., 16:28   #3295
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Mene zanima jel su panda i banggood kolko-tolko sigurne stranice za kupovinu. ZTE ima i na ebayu ... jel tamo sigurnije uzeti ili je sve to manje-više isto?
ChP3 je offline  
Staro 20.10.2013., 17:37   #3296
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
za sad mi se najviše svidja ZTE v967s, ako ga netko ovdje ima molim da napiše par rečenica, može i na PM. mislim da je dobar za 800kn.
timmy je offline  
Staro 20.10.2013., 17:58   #3297
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,392
Sigurni su. Ja sam prije tjedan dana naručio tog ZTE-a-131$. Imaš i verziju s hrvatskim jezikom unutra za 8$ više... Uskoro će mi doći pa ću znati kakav je... Inače kažu da je dobar
__________________
Potpis
Ag008 je offline  
Staro 20.10.2013., 18:52   #3298
Brko
Antimićanin
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Mićanland
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Sigurni su. Ja sam prije tjedan dana naručio tog ZTE-a-131$. Imaš i verziju s hrvatskim jezikom unutra za 8$ više... Uskoro će mi doći pa ću znati kakav je... Inače kažu da je dobar
Ja ga danas naručio ga frenda, e sad dok dođe... ako bude ok, možda ga i sebi uzmem
Brko je offline  
Staro 20.10.2013., 19:16   #3299
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Pa samo da ima č i ć kad pisem nekom sms, skype, facebook itd. Kao sto imaju i svi sony, samsung i sl. Hvala za odgovor. Ne mora biti brand ako neki cubot, haier i sl. imaju bolju podrsku.. S koje stranice ljudi ovdje narucuju?
Za ovo da ima č i ć na tipkovnici ne mora nužno imati engleski kao sistemski jezik. Skineš bilo koju tipkovnicu na marketu i imat će 99% i naš layout. Moja preporuka za perfect keyboard, stock jelly bean keyboard(hackani sa xda npr tako da imaš i funkcionalni swype) ili Swiftkey/Swype. Svi imaju hrvatski.
bg_4_l je offline  
Staro 20.10.2013., 19:47   #3300
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
za sad mi se najviše svidja ZTE v967s, ako ga netko ovdje ima molim da napiše par rečenica, može i na PM. mislim da je dobar za 800kn.
I ja ga jucer narucio na bangu. Mislim da je mob definitivni best buy za tu lovu a i nije noname.
__________________
de.fang je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na