Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.12.2012., 01:16   #301
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
očekivat od WP ravnopravnost s Androidom koji je već godinama na tržištu je ne racionalno ...

Reported problems
  • Wi-Fi connection is lost when the phone is locked. Microsoft has acknowledged the issue and said that a fix is coming soon.
  • Windows Phone 8 users are reporting random reboots and freezes while in use.
  • Battery issues have been reported that seem to be fixed by disabling the tap + send (NFC) feature.
  • Many users are reporting Bluetooth pairing issues with car Bluetooth systems
  • Videos larger than 4GB get corrupted when transferred to the computer.
Xenon je offline  
Staro 17.12.2012., 01:40   #302
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Mene samo zanima dali push notifikacije sad mogu radit kako spada i da je sad problem u aplikacijama koje nisu napisane kako treba ili MS nije popravio jedini pravi tehnički minus svojeg OS-a. Gledam kod SDK-a šta se sve novog spominje al jbg, nisam dev i ne kužim to previše. Nemam niš protiv tog pseudo multitaskinga, nije to čak nužno ni loše jer se sam sustav i otvorene aplikacije izvršavaju stvarno brzo no push je nešto što bi stvarno trebalo raditi kako spada u današnje vrijeme. Sva sreća što mi je ekipa uglavnom tehnološki zatucana pa mi WhatsApp koristi samo za curu i dva frenda, a s Fejsa instant notifikacije uopće nit ne želim tako da je to i na WP7 još nekako funkcioniralo. Kao što sam i rekao u četvrtak mi stiže 8S i ja mogu perfektno živjeti sa spomenutim nedostatkom (ostatak OS-a mi je odličan) no globalno gledajući MS ako to ne sredi ispada poprilično jadan.

Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Reported problems
  • Wi-Fi connection is lost when the phone is locked. Microsoft has acknowledged the issue and said that a fix is coming soon.
  • Windows Phone 8 users are reporting random reboots and freezes while in use.
Ovo je već sređeno manjim updejtom koji je počeo stizat, trenutno na 8X, a ostali sljede ubrzo.
doky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2012., 06:50   #303
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,403
Čitam malo i čudim se MS-u. WP8 im nije prvi mobilni OS koji rade, imaju brdo programera koji rade i na desktop verziji, a opet problema k'o u priči. Ispada da imamo OS koji nema neke osnovne funkcije. Radio će dobiti s prvim updateom, nešto će isto dobiti s njime, ono će dobiti ubrzo,... Sve u tom stilu. Sorry, ali to nisu dječje bolesti - to su ozbiljni propusti. Kao da kupiš Ferrari sa motorom Punta.
Kao korisnik, ja bih vam ipak savjetovao da pričekate dok sve ne sjedne na mjesto jer u ovom trenutku WP8 fon polu-bačen novac. Sjetite se samo što je bilo sa WP7 - taman kad su ga počeli krpati, proglasili su EOD i svi ste popušili. Možete mrziti ostale OS-ove koliko god želite, ali bar znate da dobijate zaokruženu cjelinu koja radi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 17.12.2012., 09:25   #304
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,211
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Čitam malo i čudim se MS-u. WP8 im nije prvi mobilni OS koji rade, imaju brdo programera koji rade i na desktop verziji, a opet problema k'o u priči. Ispada da imamo OS koji nema neke osnovne funkcije. Radio će dobiti s prvim updateom, nešto će isto dobiti s njime, ono će dobiti ubrzo,... Sve u tom stilu. Sorry, ali to nisu dječje bolesti - to su ozbiljni propusti. Kao da kupiš Ferrari sa motorom Punta.
Kao korisnik, ja bih vam ipak savjetovao da pričekate dok sve ne sjedne na mjesto jer u ovom trenutku WP8 fon polu-bačen novac. Sjetite se samo što je bilo sa WP7 - taman kad su ga počeli krpati, proglasili su EOD i svi ste popušili. Možete mrziti ostale OS-ove koliko god želite, ali bar znate da dobijate zaokruženu cjelinu koja radi.
Slažem se. Također smatram da bi trebalo pričekati.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 17.12.2012., 10:03   #305
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Čitam malo i čudim se MS-u. WP8 im nije prvi mobilni OS koji rade, imaju brdo programera koji rade i na desktop verziji, a opet problema k'o u priči. Ispada da imamo OS koji nema neke osnovne funkcije. Radio će dobiti s prvim updateom, nešto će isto dobiti s njime, ono će dobiti ubrzo,... Sve u tom stilu. Sorry, ali to nisu dječje bolesti - to su ozbiljni propusti. Kao da kupiš Ferrari sa motorom Punta.
Kao korisnik, ja bih vam ipak savjetovao da pričekate dok sve ne sjedne na mjesto jer u ovom trenutku WP8 fon polu-bačen novac. Sjetite se samo što je bilo sa WP7 - taman kad su ga počeli krpati, proglasili su EOD i svi ste popušili. Možete mrziti ostale OS-ove koliko god želite, ali bar znate da dobijate zaokruženu cjelinu koja radi.
Neznam, meni zasad sve manje više ok.

Od ovih stvari:
  • Wi-Fi connection is lost when the phone is locked. Microsoft has acknowledged the issue and said that a fix is coming soon.
  • Windows Phone 8 users are reporting random reboots and freezes while in use.
  • Battery issues have been reported that seem to be fixed by disabling the tap + send (NFC) feature.
  • Many users are reporting Bluetooth pairing issues with car Bluetooth systems
  • Videos larger than 4GB get corrupted when transferred to the computer.
-Nakon uključenja opcije keep wifi on, nisam primjetio da se isti gasi

-Niti jedan freez ili reboot

-nakon desirea, S2, HOX-a, prvi mobitel skojim sam ušao u drugi dan sa 60% baterije

-za zadnje dve točke nemrem sudit, no mogu za primanje notifikacija sa whats app-a, za sad mi se čini da uredno stižu
sh0kre je offline  
Staro 17.12.2012., 10:05   #306
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,673
Ja se nadam da će do izlaska Lumie 620 sve biti na svom mjestu. Napokon kandidat koji bi mi mogao umiroviti E72 ako sve krene po planu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 17.12.2012., 10:57   #307
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,990
Mene sve više ovi problemi odbijaju da probam WP8...Al kad dođe 620 budem je isprobao malo.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline  
Staro 17.12.2012., 11:49   #308
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,403
Nadam se da nitko moj post nije shvatio kao neko vrijeđanje ili trolanje. Koristim i iOS (iP4) i Android (SGS2) tako da mi WP8 ne bi bio stran već jedno novo iskustvo. Ali je činjenica da problema još uvijek ima previše za OS koji izlazi na tržište tj. za korisnike. Dok iOS i Droid izbacuju nove čifure da bi rad bio brži i ugodniji, WP8 izbacuje zakrpe za nađene probleme.
Ako već moram dati novce za neki mob, onda ću radije uzeti onaj gdje sve radi kako treba. Isto tako, užasno nervira da na tržištu (barem našem) skoro ni nema WP8 mobitela. Koliko sam upoznat, u ovom trenutku ih ima čak 3 (tri): HTC 8X/S i Samsung Ativ. Hebeš takav izbor.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 17.12.2012., 11:55   #309
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Imaš Lumie.
sh0kre je offline  
Staro 17.12.2012., 12:31   #310
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Da se razumijemo WP je funkcionalan, daleko od toga da nije. Ako se push sredi neće biti ništa manje funkcionalan od Androida i iOS-a. Govorim iz iskustva, družio sam se godinu dana s WP7 i znam kako funkcionira za svakodnevno korištenje.
doky je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2012., 14:45   #311
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,403
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Imaš Lumie.
Nemaš. Govorimo o WP8 uređajima. One koje se mogu kupiti kod nas NE nisu WP8 nego WP7.x.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 17.12.2012., 15:04   #312
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nadam se da nitko moj post nije shvatio kao neko vrijeđanje ili trolanje. Koristim i iOS (iP4) i Android (SGS2) tako da mi WP8 ne bi bio stran već jedno novo iskustvo. Ali je činjenica da problema još uvijek ima previše za OS koji izlazi na tržište tj. za korisnike. Dok iOS i Droid izbacuju nove čifure da bi rad bio brži i ugodniji, WP8 izbacuje zakrpe za nađene probleme.
Ako već moram dati novce za neki mob, onda ću radije uzeti onaj gdje sve radi kako treba. Isto tako, užasno nervira da na tržištu (barem našem) skoro ni nema WP8 mobitela. Koliko sam upoznat, u ovom trenutku ih ima čak 3 (tri): HTC 8X/S i Samsung Ativ. Hebeš takav izbor.
Ja jesam ... i samo me zanima ko se sjeća Androdia šta je bio u 2 ili 3 verziji ... i na koliko telefona je bio dostupan

Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Mene sve više ovi problemi odbijaju da probam WP8...Al kad dođe 620 budem je isprobao malo.
Meni se ne da čekat 620 kupit ću si 8S
Xenon je offline  
Staro 17.12.2012., 15:11   #313
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nemaš. Govorimo o WP8 uređajima. One koje se mogu kupiti kod nas NE nisu WP8 nego WP7.x.
Imaš.
I 820 i 920, na njuškalu barem.
sh0kre je offline  
Staro 17.12.2012., 15:19   #314
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,403
Ja sam gledao službenu ponudu. I radije bi ih kupio vani nego na Njuški. U Trstu ih ima - Lumia 820 ti je 459 EUR, a 920 je 599 EUR.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 17.12.2012., 15:37   #315
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,323
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ja se nadam da će do izlaska Lumie 620 sve biti na svom mjestu. Napokon kandidat koji bi mi mogao umiroviti E72 ako sve krene po planu.
Kolega, u identičnoj situaciji sam, samo imam E71

Idem na Lumiu 620 druge godine, nadam se cijeni od 1200kn

Dat ću šansu wp8 iz znatiželje, u mojem krugu nitko nema wp8...
gin.tonic je offline  
Staro 17.12.2012., 15:47   #316
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Mislim da si preoptimističan što se cijene tiče, lumia 820 koja je ajmo reći u rangu sa 8s, je skoro pa duplo skuplja.... čitaj: 3900kn
sh0kre je offline  
Staro 17.12.2012., 15:52   #317
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,323
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Mislim da si preoptimističan što se cijene tiče, lumia 820 koja je ajmo reći u rangu sa 8s, je skoro pa duplo skuplja.... čitaj: 3900kn
Slažem se da je Lumia 820 preskupa ali ovo bi trebao biti entry level, budget wp 8 mobitel (ko Lumia 610 dok je došla)

Ajde daj svoju procjenu cijene...
gin.tonic je offline  
Staro 17.12.2012., 16:04   #318
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,323
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
shit happens.
Kao fix navode da, nakon šta slikaš sliku, odeš u njihov alat i nabiješ slici oštrinu i malo kontrasta, pa će biti u redu (dok ne izbace fix)
koja sprdnja od firme je to postala.
Evo taj 'Lumia 920 daylight camera' fix (doći će uskoro)

http://nokiapoweruser.com/2012/12/17...a-performance/
gin.tonic je offline  
Staro 17.12.2012., 16:07   #319
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,211
oooo, lumia 920 iz bek on da tejbl!!!
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 17.12.2012., 17:30   #320
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Slažem se da je Lumia 820 preskupa ali ovo bi trebao biti entry level, budget wp 8 mobitel (ko Lumia 610 dok je došla)

Ajde daj svoju procjenu cijene...
Ako gledamo da 920 dođe 6000kn, 820 - 4000kn, onda po nekoj logici Lumia 620 na njuškalu teško da će bit ispod 2000, eventualno 1800kn min. No to je samo moja pretpostavka.

Kako god bilo (pre)skupi su windows 8 telefoni, npr xperia J, android sa gotovo istim karakteristikama kao 8s košta 1200kn.... Skupo oni taj OS naplaćuju.
sh0kre je offline  
Staro 17.12.2012., 19:12   #321
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,673
Zaboravljate da će do tad tržište biti preplavljeno entry level WP8 mobitelima do tada i da će cijene morati ići dolje. Kako njima, tako i ovim high end modelima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 18.12.2012., 00:59   #322
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Mislim da si preoptimističan što se cijene tiče, lumia 820 koja je ajmo reći u rangu sa 8s, je skoro pa duplo skuplja.... čitaj: 3900kn
Lumia 820 je u rangu s 8X, 8S se smiješta negdje malo iznad 620 i ispod 820.

Mislim da se ne isplati sada uzimati WP8 uređaje, osim 8S u Vip-u gdje je na -50% trenutno. Neka se popuni ponuda, tu prvenstvenom mislim na Nokiu, možda cijene splasnu nakon nekog vremena. S tim da su i WP7 mobiteli dost dugo držali cijene...
doky je offline  
Staro 18.12.2012., 10:25   #323
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Neznam, meni zasad sve manje više ok.

Od ovih stvari:
  • Wi-Fi connection is lost when the phone is locked. Microsoft has acknowledged the issue and said that a fix is coming soon.
  • Windows Phone 8 users are reporting random reboots and freezes while in use.
  • Battery issues have been reported that seem to be fixed by disabling the tap + send (NFC) feature.
  • Many users are reporting Bluetooth pairing issues with car Bluetooth systems
  • Videos larger than 4GB get corrupted when transferred to the computer.
-Nakon uključenja opcije keep wifi on, nisam primjetio da se isti gasi

-Niti jedan freez ili reboot

-nakon desirea, S2, HOX-a, prvi mobitel skojim sam ušao u drugi dan sa 60% baterije

-za zadnje dve točke nemrem sudit, no mogu za primanje notifikacija sa whats app-a, za sad mi se čini da uredno stižu
Pazi što pišeš. Sad će te "trouble" nazvat, između ostalog, djetetom koje od rođenja ima celebralnu paralizu Nije moguće da sve radi kada se toliko ljudi žali u komentarima
the.elles.d je online  
Staro 18.12.2012., 10:29   #324
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,211
LSD, kažeš
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 18.12.2012., 11:41   #325
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
8S je u startu s novijim buildom WP-a tako da su prve dvije točke već sređene, ovaj put je u pravu i stvarno je tako, nije LSD.
doky je offline  
Staro 18.12.2012., 13:00   #326
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
I ona treća točka vezana za bateriju, pa da još jednom ponovim, bez problema izdrži dva dana. Uz slično korištenje ko i na prethodna 3 androida di su mi jedva dan izdurali.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
I?
Opet nitko ne govori o funkcioniranju ili nefunkcioniranju push notifikacija na 3g mreži, pošto pričamo o MOBITELU, koji meni služi za obavljanje poslova U POKRETU a ne sjedenjem kod kuće metar od wi-fi rutera....
Radi ili ne radi? Simple as that. Hvala.
da, RADI, poruke preko whats appa stižu normalno u 3g mreži, simple as that.
sh0kre je offline  
Staro 18.12.2012., 14:51   #327
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,200
Konačno netko s konkretnim odgovorom. Hvala.
Viber? Pozivi preko vibera?
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 18.12.2012., 14:54   #328
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,211
Još nema poziva preko vibera.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 18.12.2012., 16:41   #329
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,323
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Konačno netko s konkretnim odgovorom. Hvala.
Viber? Pozivi preko vibera?
'Viber calls are not available yet for WP8, but we;re working on it and hopefully it will be ready soon!'

To su napisali prije već...

gin.tonic je offline  
Staro 19.12.2012., 00:20   #330
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Lumia 820 je u rangu s 8X, 8S se smiješta negdje malo iznad 620 i ispod 820.

Mislim da se ne isplati sada uzimati WP8 uređaje, osim 8S u Vip-u gdje je na -50% trenutno. Neka se popuni ponuda, tu prvenstvenom mislim na Nokiu, možda cijene splasnu nakon nekog vremena. S tim da su i WP7 mobiteli dost dugo držali cijene...
Nokije tek dolaze krajem prvog ili početkom drugog mjeseca u HR, tko će čekat
Xenon je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na