Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2010., 21:27   #3181
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,027
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Da ti ih inace imas doma pa mozes imati takve izjave
a ti inače komentiraš samo ono što imaš doma? komentar ti je bezveze

tebi ti zvučnici možda pašu, meni ne. zato i kažem čovjeku da ih obavezno prvo posluša, da ne bi poslije bilo "kaj ste mi to preporučili...."

Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Dobro kodirane mp3ce? Na hifi temi? Nisi cuo za FLAC?
A sto se tice "pre"svjetline.Jeste ikad culi ono da se sustav kupuje u sinergiji?
Tipa ono ako ti je zvucnik svijetli i istice se, onda uzmes neutralni amp i stavis tamniji kabel?
Ma ne...zaboravio sam.Lakse je Medo prckati po treble/bass kontrolama
mislim da bi za vas par trebalo otvoriti "Audiofil" thread. Malo ste ga zabrijali u te njihove nebuloze... Tamniji kabel. Sinergija

BTW: kakv je to "pure-fi" kada imaš tamna/svjetla i neutralna pojačala? i zvučnike?? :cccc
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 21:35   #3182
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Zaboravio si loudnes kontrolu, ona je najmoćnija
Pa to je najbolja opcija.Trebali bi dodati opciju povecaj mi opseg membrane za 15cm
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Tamniji kabel
Najbolje uzmi onaj kabel s kojim spajas instalacije u kuci pa si spoji na sistem
Takvim izjavama samo ispadas glup.NHF
Oprosti ako ti "ne vjerujes" ili mozda nemas uho da cujes promjenu u kablu ali to je onda tvoj problem.Ne moj.
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2010., 21:46   #3183
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
Medo, jel kuzis da sa apsolutno svima ulazis u konflikte? Sad jel do tebe, ili do svih ostalih, neka ostali sami prosude.


Citiraj:
BTW: kakv je to "pure-fi" kada imaš tamna/svjetla i neutralna pojačala? i zvučnike?? :cccc
Ako se nisi dovoljno posvetio nekoj problematici, normalno je da ju ne shvaćaš, ali ne moras se onda tu ismijavat iz onog sto ne shvaćaš, jer to je tvoj problem, a ne nas.
Bitno je da ti znas i tvrdis da se ton kontrolama dolazi do čistog hifi zvuka, a ne shavaćaš sta znači sinergija
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 22:00   #3184
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Oprosti ako ti "ne vjerujes" ili mozda nemas uho da cujes promjenu u kablu ali to je onda tvoj problem.Ne moj.
Daj nemoj zezati da bi ti zbilja prepoznao zamjenu kabla na blind testu?
Ti žmiriš, netko spoji x kabel pa y kabel i ti skužiš koji je koji?
U cijenovnom rangu uređaja o kojima se ovdje piše i koje imamo?
Molio bi iskren odgovor. Ako nisi probao ajde isprobaj pa javi rezultate.
Eto ja priznam da ne kužim pa imam UTP kabel za zvučnički.
Ne kuži ni bilo tko koga znam.
Ako može bez sprdanja i priča "ako ti nečuješ ne znači da drugi ne čuju".
Samo da podebljam za svaki slučaj:U cijenovnom rangu uređaja o kojima se ovdje piše i koje imamo?
U sustave od "1 pa puno nula" nečega ne ulazim. Nit sam čuo nit vidio uživo. Vjerujem da nisam jedini.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 22:09   #3185
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,027
srale, sad mi i stavljaš riječi u usta... nigdje nisam rekao, a još manje tvrdio da se do čistog zvuka dolazi ton kontrolama, već da si slušatelj s ton kontrolama stvara ugođaj kakav njemu paše ovisno o onome što sluša bez da mijenja hardware za reprodukciju zvuka. ti očito čuješ ono što želiš čuti i razumiješ to na neki svoj način, a to se vjerojatno primjenjuje i na tvoje filozofiranje o hi-fiju i nabrijavanje na audiofilske časopise i online reviewe.

pojedinci pokušavaju ući u konflikt sa mnom, ponajviše ti. gornji primjer to potvrđuje između ostaloga. primjećujem da si kontradiktoran sam sebi u svojim izjavama, točnije tamno/svjetlo vs. neutralno, a zagovaraš apsolutno vjernu reprodukciju zvuka. jednostavno mi je žao da zbunjujete ovdje ljude s tim audiofilskim izdrkavanjima koje ste naučili prekjučer, a o elektronici očito ne znaš puno jer bi onda znao što to sve skupa znači.

sinergija == audiofilski izraz za usklađivanje zvuka između komponenata (najčešće zvučnika i pojačala) gdje prenaglašeni spektar zvuka jedne komponente nadoknađuje potisnuti isti taj spektar u drugoj komponenti (ili obrnuto).
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 22:42   #3186
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
Da, medo, ti si definitivno hifi guru, koji se kuzi u apsolutno sve, od masteringa, do vjerne reprodukcije, o elektronici naravno znas isto sve. A ton kontrole, to ti je uza specijalnost, a magistrtirao si efekt "loudnes". Vjerovatno jos i sviras 5-6 instrumenata, pa tako da si i tu potkovan.

I naravno ti znas kad smo i sta naučili i znas da elektronici ne znamo nista.

Ponavljam opet, ako se u nesto nisi zadubio i malo to temeljitije istrazio, shvacam te da to ne razumijes, ali ne shvacam te zasto to nazivas pogrdnim imenima? Ok, ne kuzis/prihvaćaš, ali zasto pljujes? I naravno, ako ti se tema ne svidja, daj ju napusti i učini uslugu i sebi i nama.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 22:43   #3187
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Daj nemoj zezati da bi ti zbilja prepoznao zamjenu kabla na blind testu?
Ti žmiriš, netko spoji x kabel pa y kabel i ti skužiš koji je koji?
U cijenovnom rangu uređaja o kojima se ovdje piše i koje imamo?
Molio bi iskren odgovor. Ako nisi probao ajde isprobaj pa javi rezultate.
Eto ja priznam da ne kužim pa imam UTP kabel za zvučnički.
Ne kuži ni bilo tko koga znam.
Ako može bez sprdanja i priča "ako ti nečuješ ne znači da drugi ne čuju".
Samo da podebljam za svaki slučaj:U cijenovnom rangu uređaja o kojima se ovdje piše i koje imamo?
U sustave od "1 pa puno nula" nečega ne ulazim. Nit sam čuo nit vidio uživo. Vjerujem da nisam jedini.
Iskreno cu ti sad odgovoriti posto si to i trazio.Do sada sam cuo dosta sistema i sa tvornickim zvucnicima i sa DIY zvucnicima sa cjenovnim rangom svake komponente od 1k kn pa sve do 10k+ kn.Inace mi je kum muzicar i evo bas sam neki dan bio kod njega.Njegov sistem vrijedi nekih 30k kn s time da su samo zvucnici 10k+ a DIY su.Neko vrijeme je imao i DIY lampaša.Njegov kolega je radio kopiju focal-ovih Mezzo Utopija.Vjerovatno si vidio na oglasima prosle godine dok se prodavalo.U biti sto ti pokusavam reci da sam vidio dosta sistema i cuo dosta kablova.
E sad odgovor na tvoje pitanje:
Ja cujem razliku između kablova.I odmah mogu reci da kabel moze popraviti ili pokvariti sliku.Jedino sto su u istom cjenovnom rangu razlike male.Ali dok usporedis neki najobicni kabel sa nekim od npr 75kn/m razlika se cuje.Pa onda usporedis takav isti sa onim od 2x vecom cijenom i opet cujes razliku.Evo ti kazes da imas UTP kabel.Meni je on iskreno prezivcan i vristi.Na moje zvucnike je to nikakva kombinacija jer kao sto svi znaju oni su dosta svijetli.Zato i imam tamniji kabel da lagano sreze visoke.
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
sinergija == audiofilski izraz za usklađivanje zvuka između komponenata (najčešće zvučnika i pojačala) gdje prenaglašeni spektar zvuka jedne komponente nadoknađuje potisnuti isti taj spektar u drugoj komponenti (ili obrnuto).
Dobro i ako to znas zasto onda lupetas bezveze i cudis se.Govoris o vjernoj reprodukciji.E pa sad da ti nesto objasnim.niti jedan sistem NIJE savrsen niti moze biti savrsen.Svatko zvuk dozivljava na svoj nacin i nekome je vjerna reprodukcija onako kako njemu najbolje pase ušima.Zato i imas te ton kontrole pa si mozes prilagođavati kako hoces.Dok recimo naprimjer ako imas svijetli zvucnik+taman kabel+relativno neutralan amp dobivas jednakost,odnosno poravnanje u svim spektrima zvuka.
Ali kao sto znamo.100 ljudi 100 čudi,100 žena 200 si..
Tako da netko radije sebi u startu na bazi komponenata slozi zvuk kakav mu pase a netko svako malo frlji tonske kontrole pa mu je ok
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 22:50   #3188
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Iskreno cu ti sad odgovoriti posto si to i trazio.
Ja cujem razliku između kablova.I odmah mogu reci da kabel moze popraviti ili pokvariti sliku.Jedino sto su u istom cjenovnom rangu razlike male.Ali dok usporedis neki najobicni kabel sa nekim od npr 75kn/m razlika se cuje.Pa onda usporedis takav isti sa onim od 2x vecom cijenom i opet cujes razliku.
:
Ma sve 5 ali može još odgovor na ovo:
Ti žmiriš, netko spoji x kabel pa y kabel i ti skužiš koji je koji?
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 23:14   #3189
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,027
ne pljujem ništa nego tvoj stav srale. primjeti da zapravo opisuješ sebe a ne mene u tim tvojim izjavama.

micek, kužimo se. govorimo o istoj stvari samo iz različitog aspekta. moraš priznati da je ovo s kabelima može biti dosta nategnuto. kabeli čine zvučnu razliku apsolutno, ali slažemo li se da je ta zvučna razlika uglavnom mala i da je najmanji faktor u cijelom hi-fi lancu?

UTP je konstruiran za MHz i GHz signale. Pretanak je. Budući da će zbog povećanog radnog otpora frekv. karakteristika biti bliža impedancijskoj karakteristici, osim što će zvuk na UTPu biti nešto tiši, basevi će biti slabiji.

Žica kao žica svaka će biti gotovo ista, ako govorimo o zvučničkoj. Ako spajaš golu žicu na zvučnik ili pojačalo, problem su bakreni oksidi na krajevima žice zbog čega kontaktno mjesto ima povećan otpor. Ako kabel koji je oksidirao na krajevima zamijeniš neoksidiranim kabelom, imat češ čujnu razliku na bilo kojem kabelu. zato neki ljudi koriste srebrne kabele jer srebro-oksid je vodljivo gotovo kao i neoksidirano srebro što se kod bakra baš i ne može reći.

Slažem se da bi u pravilu trebalo koristiti kvalitetnije kabele (OFC), ali da ne zabrijavamo u neke audiofilske kabele koji su namjerno konstruirani ili s izraženim radnim otporom ili izraženim kapacitetom/induktivitetom kako bi činili čujnu razliku u zvuku onim siročićima koji na pojačalu osim on/off tipke i potenciometra nemaju ništa, a usput imaju viška keša. Sve ostalo je neutralno, od luster žice do zvučničkog kabela. Samo treba paziti da žica nije pretanka, odnosno što je kabel dulji u pravilu bi trebao biti i deblji.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 23:19   #3190
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Dobro kodirane mp3ce? Na hifi temi? Nisi cuo za FLAC?
A sto se tice "pre"svjetline.Jeste ikad culi ono da se sustav kupuje u sinergiji?
Tipa ono ako ti je zvucnik svijetli i istice se, onda uzmes neutralni amp i stavis tamniji kabel?
Ma ne...zaboravio sam.Lakse je Medo prckati po treble/bass kontrolama

Moze jedno pitanje? Zasto su prema ovoj firmi kao fuj,bljak itd,a doma imaju diamonde za 1k kn koji npr imaju ocajnu izolaciju ili z5500?
dobre su pod navodnicima, što bi značio da su loše, ali su dovoljno dobre za svakodnevno povremeno slušanje jer vjerovatno nitko neće sada podeletat 5-10gb mp3ca i taj dan prekucat kompletnu kolekciju na flac.

nema veze to što ja pričam sa sinergijom, nervozni su mi zvučnici i to je to... pogotovo sa sirovijim snimkama, a ako već i čuješ razlike u kabelima na prvu, jasno ti je da se to sa kabelom neće smiriti.

sorry kaj imam 5500 i postam na ovoj temi, pošto je očiti ulazak u hifi preko 5.1 focal sistema od kojih samo frontovi imaju 6 basova u sveukupnom volumenu 100-150l smješteni u sobi od 10m2.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2010., 23:22   #3191
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
Aj daj primjer neke zice koja je "namjerno konstruirana s izraženim radnim otporom ili izraženim kapacitetom/induktivitetom kako bi činili čujnu razliku u zvuku onim siročićima koji na pojačalu osim on/off tipke i potenciometra nemaju ništa"?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 23:23   #3192
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Ma sve 5 ali može još odgovor na ovo:
Ti žmiriš, netko spoji x kabel pa y kabel i ti skužiš koji je koji?
Neces moci skuziti koji je koji nego ces cuti i reci taj je bolji.
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
micek, kužimo se. govorimo o istoj stvari samo iz različitog aspekta. moraš priznati da je ovo s kabelima može biti dosta nategnuto. kabeli čine zvučnu razliku apsolutno, ali slažemo li se da je ta zvučna razlika uglavnom mala i da je najmanji faktor u cijelom hi-fi lancu?
Ne bih se slozio.Nije utjecajan kao npr amp ili zvucnici ali moze pokvariti sve ako je krivi odabir.


Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Žica kao žica svaka će biti gotovo ista, ako govorimo o zvučničkoj. Ako spajaš golu žicu na zvučnik ili pojačalo, problem su bakreni oksidi na krajevima žice zbog čega kontaktno mjesto ima povećan otpor. Ako kabel koji je oksidirao na krajevima zamijeniš neoksidiranim kabelom, imat češ čujnu razliku na bilo kojem kabelu. zato neki ljudi koriste srebrne kabele jer srebro-oksid je vodljivo gotovo kao i neoksidirano srebro što se kod bakra baš i ne može reći.
Ajd vidi pod audio setup koje kablove imam
Da ne trazis..Van den hul cs-122 hybrid.Jezgra od bakra prevucena sa nekoliko slojeva srebra.
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Slažem se da bi u pravilu trebalo koristiti kvalitetnije kabele (OFC), ali da ne zabrijavamo u neke audiofilske kabele koji su namjerno konstruirani ili s izraženim radnim otporom ili izraženim kapacitetom/induktivitetom kako bi činili čujnu razliku u zvuku onim siročićima koji na pojačalu osim on/off tipke i potenciometra nemaju ništa. Sve ostalo je neutralno, od luster žice do zvučničkog kabela. Samo treba paziti da žica nije pretanka, odnosno što je kabel dulji u pravilu bi trebao biti i deblji.
I dalje se ne slazem da kabel je neutralan.A ovo zadnje se podrazumijeva da bi kabel trebao biti dovoljno debel.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dobre su pod navodnicima, što bi značio da su loše, ali su dovoljno dobre za svakodnevno povremeno slušanje jer vjerovatno nitko neće sada podeletat 5-10gb mp3ca i taj dan prekucat kompletnu kolekciju na flac.

nema veze to što ja pričam sa sinergijom, nervozni su mi zvučnici i to je to... pogotovo sa sirovijim snimkama, a ako već i čuješ razlike u kabelima na prvu, jasno ti je da se to sa kabelom neće smiriti.

sorry kaj imam 5500 i postam na ovoj temi, pošto je očiti ulazak u hifi preko 5.1 focal sistema od kojih samo frontovi imaju 6 basova u sveukupnom volumenu 100-150l smješteni u sobi od 10m2.
e nemoj me tuc
jel ti citas smileye koje ti ja stavljam iza recenica?(i soba nije 10m2 nego 16m2 ali to ionako nije bitno kad vec imam u pripremi sobu 22m2 odmah kraj moje,samo sto me trenutni nedostatak posla sprijecava da je dovrsim)
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 23:45   #3193
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
i stavis tamniji kabel?
A koja je razlika u konstrukciji tamnijeg i svjetlijeg kabla?
Ajde ono, imas super duper kabl pa imas vise detalja, cvrsci bas... sta ja znam, ali ovo...
Naravno osim ako se ne prica o nijansi buzira, taj mi je dio jasan
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 23:48   #3194
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,089
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Jedno pitanjce...
Usput ne odnosi se samo na tebe nego i na ostale "novopecene" hifi-ste.
Zasto svi prvo gledate floorstandere a ne bookshelfe?
Mislim da bi se za 3.3k kn moglo kupiti npr ovo:
http://www.ekran-avc.hr/p239/focal-j...duct_info.html
S time da ti ostane dovoljno para za stalak i nekakve kablove.
A tome jos dodati da su bookshelf zvucnici "laksi" za pojacalo,odnosno manje su zahtjevi.Također moguce je sa floorstanderima imati problema sa niskotonskim podrucjem.
Problema sa niskotonskim područjem problema mogu imati i mali, pogotovo u smislu da fali bassa. A još ako čovijek seli u veću sobu to može biti problem. Naravno da će i neki bookshelfi dat dovoljno bassa i u većoj prostoriji ili čak i više od nekih floorstandera, ovisi i o pojačalu itd. ali ko će radije višak bassa nego manjak taj uvijek misli da sa samostojećima neće pogriješit jer su veći.

Najbolje bi bilo kad bi se moglo kod kupnje ići na neku provjerenu konbinaciju ili kad bi moglo poslušati i to još doma, tada poslušaš i manje i veće pa vidiš što ti paše.
Nažalost to je rijetko gdje moguće tako da treba se malo raspitivati gledati review-e i po mogućnosti naći nekoga ko ima takve zvučnike pa pitati ako će biti iskren (jer svako svoga konja hvali )
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 10:06   #3195
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,027
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
A koja je razlika u konstrukciji tamnijeg i svjetlijeg kabla?
Ajde ono, imas super duper kabl pa imas vise detalja, cvrsci bas... sta ja znam, ali ovo...
Naravno osim ako se ne prica o nijansi buzira, taj mi je dio jasan
ovisi sve o konstrukciji. kabel može biti konstruiran namjerno tako da se ponaša kao niskopropusni ili visokopropusni filter, ali tu onda nema govora u hi-fi iliti pure-fi, jer taj kabel mijenja signal koji prolazi kroz njega umjesto da ga vjerno prenese. pogotovo jer obična bakrena žica ima ravnu frekvencijsku prijenosnu karakteristiku do parsto kHz.

moj stav je da su to audiofilska izdrkavanja i stvaranje tržišta ne bi li se prodalo skupe žice za bezveze. uzmi žicu od 220V iz zida jednako debelu i dugačku kao i zvučnički kabel, očisti je od oksida na kontaktnim mjestima, zalemi na pozlaćenu vilicu ili bananu i garantiram ti da nitko neće moći razaznati razliku.

ne možeš protiv audiofilskih fanatika, pogotovo onih koji nemaju neobrazbe iz elektronike. to su ti praktički religijska uvjerenja u neke stvari protiv kojih nema argumenata....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 11:04   #3196
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Da podijelim iskustvo s vama. Moram naglasiti da sam setup primarno koristio za gledanje filmova (znam da cete me napasti te receiver, te Jamo
Ako se radilo o glazbi WD TV (spojen optikom) sam koristio za mp3-ce, a JVC DVD player (XVN330B, spojen koaksijalnim kabelom) za audio CD-e. AV receiver je Yamaha rxv 459, prednji zvučnici Jamo s606 (centralni i surround Jamo E600; u ovom slučaju nebitni) i sub Yamaha YST-SW215 (sub je ugašen kad slušam glazbu). Od mp3-ca nisam niti očekivao neku kvalitetu, ali pošto u tom formatu uglavnom slušam elektronsku glazbu, koja najviše odgovara ovakvom setupu, nisam bio previše razočaran. Međutim slušanje audio CD-a (tu preferiram malo žešću glazbu: Tool, Faith no more, dok cura sluša Eriku Badu, Macy Grey itd.) nisam mogao prožvakati. Visokotonci prenaglašeni, bas mutan, vokali izgubljeni u toj kulisi; niti igranje s equilaizerom nije pomoglo

Čitajući ovu temu bio sam uvjeren da su zvučnici smeće (kupio sam ih prije 3 godine s odličnim popustom). Prekjučer sam odustao od traženja i kupnje novih zvučnika i odlučio se za kupnju CD playera. Uzeo sam Yamahu 397 mk2, odlučio sam se kockati. CD player sam spojio optikom. Prvi CD Dawid Bowie the best of, nisam primjetio preveliku razliku, taj CD je i prije zvučao dosta dobro, ali općenito zvuk je bio precizniji. Tu sam već mislio da sam ulupao pare u slabo primjetno poboljšanje. Nakon toga cura stavlja Eriku Badu (Baduizm). Nakon prve minute slušanja kao da mi je netko opalio šamar, glas je jasan baršunast, bas precizan i ne prenaglašen, taman kako i treba biti. Nakon toga Tool Laterlaus, napokon slušam CD kako se i trebao slušati (u direct stereu zvuk je precizniji i basevi slabiji, 2ch stereo naglašava bas), gitarske dionice nisu naporne, Maynardov glas se jasno čuje. Player podržava i mp3-ce i moram reći da je u tome puno bolji nego WD TV, zvuk je čišći, basevi nisu toliko razliveni.
Znam da setup nije hifi, ali sad mogu nakon posla doći doma i popit pivu slušajući omiljenu glazbu bez živciranja. Na kraju je ispalo da je to do sada najkvalitetnije uloženih 1450 kn
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 12:05   #3197
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Za muziku nabavi stereo amp, pa ce ti Jamo prosvirat...ak meni E660 svira punim potencijalom di mi pri pol snage prozori drndaju(soba 4x5m), čisto sumnjam da s606 svira lošije...
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 12:34   #3198
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
to mi je jucer palo na pamet. na proljece ide preuređenje dnevnog boravka i novi stalci za komponente, trenutno vise mi nista ne stane, a i treba skupit lovu
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 13:05   #3199
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
Za muziku nabavi stereo amp, pa ce ti Jamo prosvirat...ak meni E660 svira punim potencijalom di mi pri pol snage prozori drndaju(soba 4x5m), čisto sumnjam da s606 svira lošije...
Kada imas lose prozore
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 13:27   #3200
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
al drmaju
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 13:43   #3201
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,702
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
Za muziku nabavi stereo amp, pa ce ti Jamo prosvirat...ak meni E660 svira punim potencijalom di mi pri pol snage prozori drndaju(soba 4x5m), čisto sumnjam da s606 svira lošije...
Ovo je neko mjerilo potencijala sistema?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 15:07   #3202
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,027
Citiraj:
Autor theobromine Pregled postova
...AV receiver je Yamaha rxv 459...
To je slaba karika.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 15:19   #3203
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
To je slaba karika.
neka preporuka za receiver koji bi se uklopio uz sve navedeno?
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 15:28   #3204
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,089
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
To je slaba karika.
Višekanalni receiver je često slaba karika kod stereo reprodukcije. Bilo bi dobro kada bi se kod raznih review-a višekanalnih receivera posvetilo pažnju kvaliteti stereo reprodukcije. Jer nije da je nemoguće napravit i da ne postoji višekanalni receiver koji je kvalitetan u stereu. Problem je taj što je takvih mali broj, pogotovo u nižem cjenovnom rangu.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 15:51   #3205
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,027
Citiraj:
Autor theobromine Pregled postova
neka preporuka za receiver koji bi se uklopio uz sve navedeno?
Ako briješ na Yamahu, RX-V665 ti je best-buy. Sve što je bolje od nje košta puno više, a nema ništa bolji zvuk. Tek RX-V1800 ima bolje pojačalo u sebi, ali košta više nego dvostruko.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 16:01   #3206
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ovo je neko mjerilo potencijala sistema?
pada...ak se tebi ne tresu prozori na tvom sistemu onda ih malo odšarafi i da vidiš
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 16:18   #3207
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
ovisi sve o konstrukciji. kabel može biti konstruiran namjerno tako da se ponaša kao niskopropusni ili visokopropusni filter, ali tu onda nema govora u hi-fi iliti pure-fi, jer taj kabel mijenja signal koji prolazi kroz njega umjesto da ga vjerno prenese. pogotovo jer obična bakrena žica ima ravnu frekvencijsku prijenosnu karakteristiku do parsto kHz.

moj stav je da su to audiofilska izdrkavanja i stvaranje tržišta ne bi li se prodalo skupe žice za bezveze. uzmi žicu od 220V iz zida jednako debelu i dugačku kao i zvučnički kabel, očisti je od oksida na kontaktnim mjestima, zalemi na pozlaćenu vilicu ili bananu i garantiram ti da nitko neće moći razaznati razliku.

ne možeš protiv audiofilskih fanatika, pogotovo onih koji nemaju neobrazbe iz elektronike. to su ti praktički religijska uvjerenja u neke stvari protiv kojih nema argumenata....
Gle...TEMA je Hi-Fi
Stoga je pozeljno raspravljati o kablovima i njihovim utjecajima.TI svoje uvjerenje ne moras gurati u glave drugih korisnika.Isto kao i instant preporucivanje yamahe ili pioneer-a...jesi kad cuo za nesto drugo?

I daj mi jebeno reci sto ti to znaci "pure-fi"?!
Pokusavas uvjeravati ljude u nesto sto nije.Jer svaka komponenta ima svoj karakter.NITI JEDNA komponenta NIJE 100% neutralna pa da pruza vjernu reprodukciju.Evo jedan primjer zasto je uvijek sve bolje raditi na bazi komponenata:Netko ce jednostavno u playeru iz svoje lijenosti normalizirati zvuk na 200% i imati jitter a netko ce jednostavno duplo pojacati na potenciometru ampa.Oboje znamo koje ce bolje zvucati.Ista stvar vrijedi za singergiju komponenata/koristenje ton kontrola.Prvo je uvijek bolje.
I sto se tice kablova.Jesi mozda uzeo zicu i kucne instalacije i spojio ju na svoj sistem pa zato tvrdis da je ista ko i neki brand name kabel?
Sad jos samo cekam da pocnes promovirati CL zvucne kao jedan drugi user foruma i onda fakat vise nemam sto s tobom pricati.
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
Za muziku nabavi stereo amp, pa ce ti Jamo prosvirat...ak meni E660 svira punim potencijalom di mi pri pol snage prozori drndaju(soba 4x5m), čisto sumnjam da s606 svira lošije...
Da bitno je da se prozori tresu...Jel ti mozda i loudness upaljen i nafrljen do kraja?
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
pada...ak se tebi ne tresu prozori na tvom sistemu onda ih malo odšarafi i da vidiš
Cilj sistema nije da ti trese prozore nego da ti mozak sam od sebe treperi od srece pri dobroj reprodukciji.
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 17:21   #3208
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
neam ja te opcije...btw malo zafrkancije brate, nemoraš odma doslovno shvaćat neke stvari
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 17:28   #3209
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,027
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
vrijedi za singergiju komponenata/koristenje ton kontrola.Prvo je uvijek bolje.
Kažeš, bolje je kada istreseš 1000€+ za hi-fi opremu i onda nakon nekoliko dana usviravanja shvatiš da ti je bas slab ili da su ti visoki prenaglašeni, a tonskih kontrola niotkuda

par bitnih činjenica o wannabe audiofilima:

1.) više lupetaju napamet nego što zapravo znaju

2.) "iskustvo" im se bazira na polushvaćanje onoga na što se nabrijavaju online i u hi-fi časopisima (nadovezuje se na 1.)

3.) površno su vidjeli par ozbiljnijih sistema ili imaju nekoga tko ima neki sustav koji je bliže high-endu, pa sad misle da su popili svu pamet o hi-fiju i da mogu pričati štogod hoće, a da ih nitko ne smije dotaknuti

4.) znanje o elektronici im je vrlo slabo, gotovo nikakvo. zbog toga poetski opisuju rad audio komponenti (otvoreno, svijetlo, sinergija, kohezija... ), a opravdanja za svoje tvrdnje nalaze u tehničkim stvarima koje ni sami ne razumiju i koje nemaju veze sa audio tehnikom (impedancija kabela, skin efekt i sl.)

5.) jedva čekaju da netko nešto kaže pa da ga iznapadaju, jer time prikrivaju činjenicu da sami ne znaju objasniti ono o čemu pričaju (vidi 4.), jer im je dosta toga mutno, pa pokušavaju prije svega drugima dokazati da su u krivu, a kasnije i sebi

6.) nema boga da lik prizna da je potrošio četveroznamenkasti iznos ojra i doveo se na rub razvoda braka za svoj audiosustav, a susjedov sustav sklepan od rabljenih komponenti s njuškala se čuje bolje


Zvučnički kabel treba kupiti prozirni (jer se vidi oksidacija ako je izolir žica loša, oksidacije je najčešće zelene boje), ne pretanki, a ne i predebeli (da stane u terminal). Postoje tablice o tome koliko debeli kabel mora biti u odnosu na duljinu. Poželjno je kontakt mjesto i golu žicu prije spajanja očistiti kontakt sprejom (da se oksidacija skine), te posprejati nekom zaštitom od oksidacije. Svakih godinu-dvije ponoviti taj proces.

Kupovina skupih zvučničkih kabela je bacanje novaca!

BTW: Umjesto 500-1000kn za skupi kabel kupi bolje pojačalo ili bolje zvučnike, pa češ nedvojbeno imati bolji zvuk. Trošiti lovu na žice je debilana, tu se nema što raspravljati.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 26.01.2010. u 17:38. Razlog: BTW:
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 17:32   #3210
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
gbijelic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na