Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2015., 10:34   #3151
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Sve jasno, ali žena doslovno želi imati na startscreenu browser, gmail i yt app, da se nju pita sve ostalo bi se izbrisalo da moze, efektivnog rada na njemu bi bilo par h mjesečno tako da performanse tableta nisu neki bitan faktor. To bi bio tablet koji mijenja poginuli pc koji se palio 5 puta mjesečno. Bitno je proć što jeftinije, a ja baš i nemam iskustva s tabletima pa pitam vas... Zapravo najveća nepoznanica mi je uparivanje tableta i tipkovnice (koja može biti i MS šit za 5 bani samo da radi), najlakše bi bilo nać neku stariju XP konfu kakva je i bila ali pc zbog mjesta više ne dolazi u obzir. U principu mi treba low end tab koji radi s klasičnom usb tipkovnicom i ima 3g...
zadnja rečenica je zapravo problem. low end tablet u pravilu ne dolazi sa 3g utorom. ali se daju naći modeli sa manjim ekranom - prestigio color 8", prestigio diamond ili quantum. alcatel 8" pixie3 (čak ih ima po 600kn na benzinskim ininim stanicama). e, sad. tu je ili mali ekran, ili malo memorije ili je zaključan na neku mrežu.
za uparivanje tipkovnice sam već napisao, ništa dok ne probaš.

pa, ponavljam, dok se ne definira "što jeftinije", zašto, s obzirom na male zahtjeve, tj potrebe, ne pogledati neki netbook od 10" ili pak laptop na njuškalu, pa gore staviti linux i nemati problema sa OS-om. upotrebljivih 15" modela ima već od 800-900kn. pa je sve riješeno - veliki i čitki ekran, tipkovnica koja radi i 99.90% kompatibilnost sa 3g stickovima.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2015., 17:35   #3152
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 456
Imam pitanje za preporuku ( i jedno zakonsko ):
Uzeo sam majki tablet ( Pipo W2) za rodjendan , no pokvario se. Touch se blesirao i nakon toga je mrezna kartica samo odustala. Jucer su me zvali iz chipoteke i rekli mi da ne mogu popraviti tablet te mi ga ne mogu zamijeniti jer nemaju vise taj u ponudi. Receno mi je da mogu uzeti neki drugi u toj vrijednosti, ili nadoplatiti za neki skuplji.

Poslao sam im mail za provjeru ovoga gore, te su mi poslali na ponudu http://www.chipoteka.hr/artikl/12290...#tab-specs-tab , ali su me ignorirali na pitanje da li mogu dobiti povrat novaca u cijelosti ako ne zelim nista.

Sad me zanima da li ja mogu dobiti tih 1200 kn nazad na ruke?
I što mislite o gore navedenom kao zamjena za Pipo?
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2015., 19:28   #3153
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
pipo w2 je windows 8.1 talbet, a ti si linkao android? greška u linku ili ti to nude?
ovo bi trebao biti acerov windows tablet-http://www.chipoteka.hr/artikl/118879/tablet-acer-iconia-w1-810-152p-8-win81-ntl7gex002
a ako baš želiš windows, ako nije problem, onda možda nadoplatiti i uzeti pipo w4.

što se tiče povrata novca, ovisi o vremenu kada se to desilo sa tabletom, koliko je dugo trajao servis i na žalost, ona klasična izjava "ovisi o dobroj volji trgovca".
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2015., 20:50   #3154
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 456
Da, ponudio mi je ovaj android.
Servis je poceo 27.10, dobio sam obavijest 25.11.
Imaju na webu pipo w4s http://www.chipoteka.hr/artikl/12030...35g-qc-183-ghz , al pise da nije raspoloziv itd, pa mislim da ga nece ni narucivati...
Otici cu kod njih i vidjeti jos, al ovo za novce me najvise zanimalo
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2015., 21:02   #3155
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
sličan tvom pipu je onaj acer na windowsima. ako giga rama nije problem (a mislim da bi mogla biti za neko zahtjevnije korištenje), možda da uzmeš njega. a kako za njega piše da je raspoloživ samo u puli, onda ni njega ne možeš dobiti. čipoteka inače ima neki čudan način rada kada neki artikl nema u centralnom skladištu, onda kao da ga ni nema nikako. ne "povlače" uređaje iz poslovnica. i to već dugo vrijeme.
što se tiče acera koji ti je ponuđen, u principu, to nije loš uređaj. sad, jesi li ti pipa uzeo zbog windowsa ili zbog nečega drugoga, to ne znam, pa mogu samo nagađati je li ti prelaz sa W na A problem. ili nije?

ovo o vremenu servisa - koliko je prošlo od momenta kupovine do slanja u servis? tu, pogotovo ako je kupljen preko weba, postoji neki manji rok gdje ti moraju vratiti novce (ili ponuditi zamjenu). ali ako je prošlo, ne znam, tri, 4, 8 mjeseci od kupovine, onda će ti prvo sve pokušati učiniti da ga poprave (najčešće zamjena matične ploče ili kakvog kabla ili baterije), pa zamjena za isti novi uređaj (gdje garancija MORA početi od momenta primitka novog uređaja) i na kraju zamjena za nešto slične vrijednosti ili doplata. istinabog, ne znam kako se ponašaju (trgovine uopće, ne samo ČP) kada tražiš jeftiniji uređaj a bolji u nečemu.
i na koncu, ako su iscrpili sve mogućnosti i nema dogovora, onda uglavnom daju novce natrag. no, za to se treba pisati prigovor, žalba, molba (ugl. nekakav pisani trag), pa ti trebaju odobriti... i tu dolazi ono što sam ti napisao - "dobra volja trgovca".
i, naravno, cijena tvojih živaca, vrijeme koje ćeš provesti u nadmudrivanju i žalbama...

malo si pročitaj zakon o zaštiti potrošača. LINK. kako sam ti napisao, novce ćeš dobiti natrag, ali nakon što se preduzmu sve radnje (a s kojima trgovac to želi izbjeći )
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2015., 21:10   #3156
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 456
Hvala puno na obrazlozenju!
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2015., 22:44   #3157
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Neprihvatljivo je da ti nude za zamjenu tablet sa 1 gb rama za onaj sa 2 gb.
Makar se radilo o windows tabletu vs android.
Ma koliko majka radila nezahtjevne stvari, vjeruj mi, 1 vs 2 gb se osjeti.
  Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 21:34   #3158
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 456
Update sto se tice chipoteka-povrat tableta. Sve je proslo u redu, rekao sam im da ne zelim nista drugo uzimati, obavili su provjere te mi uredno vratili novce.
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2015., 11:04   #3159
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Pozz znalci. Pošto sam novi u svijetu tableta. Imam jedno pitanje. Imam Samsung Galaxy Tab 2. (GT-P3100 Android 4.2.2). Zanima me dali je ikako moguće pobrisati sve ono šta ne koristim (ikonice). Pretpostavljam da ga moram rootati? Ima li negdje detaljni link? Hvala.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2015., 11:22   #3160
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
u pravilu - da.
način na koji ćeš ih deinstalirati, kroz titanium, kroz nobloat, kroz rom toolbox, kroz bilo koju sličnu aplikaciju - nije bitan. dio možeš isključiti kroz postavke, pa se neće pojaviti ikona i neće se startati, ali dio ne, pa ih se mora maknuti kroz neku apliakciju uz root.

što se linka tiče, detaljan link za što? root ili micanje? LINK
pa po malo. svakako bi bilo dobro nabaviti prije svega full install firmver, ako nešto pođe po zlu, obavezno prije roota instalirati drivere i na koncu, paziti što se miče iz os-a.
viking.software je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2015., 11:33   #3161
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Ok recimo da želim clean install bez silnog bloatwarea,di mogu nać najnoviju verziju firmwarea? previše je upitnika u zraku.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2015., 11:37   #3162
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ma vidi, službeni firmware bez bloatwera ne postoji. Postoji samo varijanata, službeni firmware (njega već imaš gore), root uređaja i micanje smeća.
Ili, root, instalacija jednog od custom romova tipa cyanogen, oni su goli android bez smeća.
Za detalje vidi svoj uređaj na xda forumu. Od roota, instalacije recoverya, pa falshanja custom roma i gappsa (google aplikacija, paket koji ne dolazi sa romom).
U pitanju je Samsung, a ne neki lijevi kinez, pa sigurno ima svega, i romova i brdo tutoriala.

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1722304
  Reply With Quote
Staro 07.12.2015., 11:43   #3163
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
da, kako ivan77 kaže, službeni fw ne postoji bez bloatwarea.
počni na ovoj stranici: http://live.samsung-updates.com/
skini odgovarajući fw fajl, nek' se nađe ako nešto pođe po zlu.

nakon toga root (pretpostavljam da ti je garancija istekla), i počni micati. a prije sam napisao da je prilično svejedno s kojom aplikacijom to napraviš.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 10:14   #3164
juky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Podno starca Kleka
Postovi: 106
Pozdrav ekipa.

Možete mi preporučiti bolji tablet, koji se može kod nas kupiti?
Poželjno dual boot, ako ne, onda Android.

Spec:
min quad core
min 3Gb RAMa
min 64 Gb flasha
bolji GPU.

Cijena nije bitna.

Thanks,
juky
__________________
juky je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 11:48   #3165
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor juky Pregled postova
Pozdrav ekipa.

Možete mi preporučiti bolji tablet, koji se može kod nas kupiti?
Poželjno dual boot, ako ne, onda Android.

Spec:
min quad core
min 3Gb RAMa
min 64 Gb flasha
bolji GPU.

Cijena nije bitna.

Thanks,
juky

Pa, ako lova nije problem...doduše ima 32 gb, nexus 9
https://www.svijet-medija.hr/art/tab...2gb-crni/67572

ili

https://www.svijet-medija.hr/art/tab...2gb-crni/68148

A za dualboot pogledaj kineze. Nema brand name dual boot tableta.
Recimo:
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_231370.html
  Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 00:24   #3166
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Zbog čega je ivan77 baniran baš kad meni treba?
Ljudi,znam da sam dosadan. Ali može li step by step guide za root?
Ne želim si brickati tablet. Ono šta ja želim od tableta je da nema tog silnog bloatwarea i da kad upalim tablet nakon roota imam "Clean install" kao kad npr instaliram Windowse nanovo na komp,i onda da si ja instaliram programe koje ja želim.
Jeli moguće? Al da u slučaju da odlučim dati tablet dalje napravim backup na originalni njegov firmware? Hvala Vam i oprostite ako sam dosadan.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 12:11   #3167
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
nemožeš ti napraviti backup na način na koji misliš.
za to ti treba root+custom recovery particija i tek tada sa nekom aplikacijom radiš backup. tako da ti je sigurnije prvo skinuti originalni firmver i tek tada raditi što god želiš.

što se tiče nepotrebnih aplikacija, nisu sve nepotrebne, neke su i "smrtonosne" po tablet ako ih se makne. tako da, ako ti ne znaš ni kako rootati tablet, ne bih ti preporučio da sam mičeš aplikacije.
i, ponovo, nemoguće je dobiti clean instalaciju, kao što ju dobiješ sa windowsima.
step by step traži na netu. ima ih na lopate.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 12:36   #3168
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
ok. Originalni firmware sam skinuo. Sve šta ja želim je izbrisati gluparije tipa Paper artist, Polaris office,Readers Hub, S Suggest itd itd.

Naletio sam na Kingo Android Root. Šta misliš o tome? One click root?


Zadnje izmijenjeno od: Astra. 11.12.2015. u 12:45.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 13:28   #3169
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
kingo meni do sada nije uspio rootati ni jedan uređaj. kako je ovo nešto stariji uređaj možda i uspije, no samsung se najlakše roota sa odinom i cf-auto rootom.
https://goo.gl/nyivV8
prvi link je video, drugi je potpuni tutorial. samo pazi da su ti driveri za tablet na pc-u ISPRAVNI.

ovo što ti želiš maknuti možda možeš i kroz postavke-apliacije-upravljanje aplikacijama. klikni na onu koju želiš maknuti i desno imaš "isključi" i "deinstaliraj". sve ovisi kako su instalirane - kao sistemske ili kao korisničke.

ako ne, onda odradi root sa uputa sa linka i nakon toga možeš koristiti "system app remover pro". on je prilično siguran jer radi backup tih deinstaliranih aplikacija, pa ako nešto zezneš, možeš ih vratiti. mada se ljudi žale na to da nisu uspjeli vratiti backup, meni je radio.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 14:16   #3170
Nulum
Premium
Moj komp
 
Nulum's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Split
Postovi: 229
Pozdrav ljudi,

Tražim malu pomoć.

Pošto me ti tableti ne zanimaju ni najmanje i odbojni su mi, nemam doslovno nikakve veze o njima, a moram za poklon uzet materi to čudo jer znam koliko dugo zeli tako nesto.

Znaci treba mi preporuka za nesto do 1500-2000kn max. Što jednostavnije. Koristit ce se za skype, mail i surfanje. Nikakve igrice. Potrebno je da ima obe kamere, prednju i zadnju, što više memorije i što brži, da ga nemora sada za godinu dana mjenjat jer je prespor pa da me stjera kvragu sto sam joj uzeo.

Ekran neznam uopce koliki buduci da nisam puno tih tableta drzao u ruci, ali ono uzmite u obzir da je starija osoba koja bas ne vidi ko da ima 15 god

Kupovina iz bilo kojeg webshopa u hr.

Hvala unaprijed svima
Nulum je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 15:32   #3171
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
kingo meni do sada nije uspio rootati ni jedan uređaj. kako je ovo nešto stariji uređaj možda i uspije, no samsung se najlakše roota sa odinom i cf-auto rootom.
https://goo.gl/nyivV8
prvi link je video, drugi je potpuni tutorial. samo pazi da su ti driveri za tablet na pc-u ISPRAVNI.

ovo što ti želiš maknuti možda možeš i kroz postavke-apliacije-upravljanje aplikacijama. klikni na onu koju želiš maknuti i desno imaš "isključi" i "deinstaliraj". sve ovisi kako su instalirane - kao sistemske ili kao korisničke.

ako ne, onda odradi root sa uputa sa linka i nakon toga možeš koristiti "system app remover pro". on je prilično siguran jer radi backup tih deinstaliranih aplikacija, pa ako nešto zezneš, možeš ih vratiti. mada se ljudi žale na to da nisu uspjeli vratiti backup, meni je radio.
Na ovom linku

Code:
http://androidmtk.com/root-samsung-galaxy-tab-2-7-0
je 4.0.3 verzija FW a ja imam u tabletu trenutno 4.2.2.

Zašto ići na stariju verziju?
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 19:27   #3172
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
to je link za upute za odina i root!? firmwer skidaš sa službene stranice.
firmver: http://live.samsung-updates.com/inde...evice=GT-P3100

kvragu, zar je toliko teško u gugl upisati oznaku modela verziju softa i dodati riječ root?!

http://www.ibtimes.co.uk/galaxy-tab2...-xxdmg6-496490

https://goo.gl/9xvusN
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 20:59   #3173
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Sorry,skužio sam sad i napravio Root. Prošlo je sve ok! Več je večina aplikacija izbrisano i to je točno ono šta sam ja htio.
ja sam se držao ko pijan plota tog linka, puno si mi pomogao.

Puno ti hvala i hvala ti na strpljenju.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 21:03   #3174
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
pa poanta i je da se držiš procedure!

kod samsunga ti je cr-auto root skoro pa univerzalan za njihove uređaje. i to provjereno radi. ono što ne valja kod samsunga je da se ne može tako lako obrisati flag od custom roma, roota pa u slučaju da uređaj mora pod garancijom na servis, vidi se da se prčkalo.

i sada kad si to napravio, prvo, pazi na to što brišeš, pogotovo ne googleove aplikacije. i drugo, neke sistemske aplikacije (pošta, kalendar, dvosturki sat, mape, hangouts...) pretvoriš u koriničke aplikacije, pa oslobađaš još prostora na sistemskoj particiji.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 21:12   #3175
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Ma dobro,garancije ionako nemam pa mi to i nije toliko bitno. U slučaju da nešto i krivo izbrišem,mislim da bi iskopali rješenje neko.
Dok detaljno ne proučim ne mislim se maknuti dalje od brisanja ChatOn,Hangouts Facebooka i tih gluposti.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2015., 10:50   #3176
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
da, to svakako možeš maknuti. ako ti čak i zatrebaju, sve to je na google playu, pa nema frke za reinstalaciju.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 07:51   #3177
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
I u samoj aplikaciji koju si mi ranije predložio ima opcija da se vrate te aplikacije iz Recycle Bina tako da nije izgubljena stvar. Primjetio sam da mi baterija duže traje otkad sam ga Rootao da mi i baterija duže traje. Puno si mi pomogao Viking!
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 10:40   #3178
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
za bateriju je moguće jer si maknuo neke aplikacije koje su se vrtile u pozadini. pozz!
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2015., 11:51   #3179
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Trazim neki tablet od 10" za cca 2000kn, +/- jos par sto kuna.

Glavna namjena su citanje knjiga i stripova pa onda email/surfanje i gledanje YouTubea.
Performanse u igrama su mi nebitne jer ako budem igrao nesto, to ce biti p&c avanture ili Super Mario preko SNES emulatora.
Tablet ce se koristiti uglavnom doma.

Nekako mi je najvise za oko zapeo Lenovo Tab 2 A10-70 http://www.gsmarena.com/lenovo_tab_2_a10_70-7089.php
Full HD IPS, dobra baterija i zvuk, cijena oko 1800kn.

No sad mi vrag neda mira zbog ove teme o kineskim tabletima, vidim cuda se mogu dobiti, Dual OS, svasta nesta.

Pomagajte
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2015., 11:55   #3180
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
osobno bih radije ovo uzeo - http://goo.gl/NZhgbR

dual os ne preporučam jer ni jedan os nema dovoljno storagea za rad, pogotovo je windows ograničen.
viking.software je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na