Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2017., 07:03   #31681
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,073
Stvar je u tome da ni svaka vožnja po gradu nije ista. Imam kolegu koji se hvali s potrošnjom po gradu, a većina vožnje su mu relacije novi zg(i avenije tamo) - most - nešto malo avenija i vukovarska po starom dijelu grada i to sve prije 7 ujutro i prije gužvi popodne + vikend kad praktički nema guzvi.

S druge strane, vožnja bliže centru, s milijon semafora i u rush hoursima je totalno druga pjesma, a netko to ne može u potpunosti izbjeći.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 07:40   #31682
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,854
Samo upozorenje za one koji vole stisnuti gas kroz BIH. Bratić jučer išao u BIH i na granici ga nisu pustili da udje dok nije platio kaznu za brzinu koju ga je uslikala ona fiksna kamera u 6.mj ove godine. Prije je bilo da ako te ne zaustave par km iza kamere nećeš ni dobiti ništa i sam sam se uvjerio u to...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2017., 07:52   #31683
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,855
To s kamerama traje vec neko vrijeme, a kamera ima sada vec podosta (pogotovo po gradovima na magistralnim putevima). Nikad se duze nisam vozio od Bihaca do Sarajeva

Zanima me samo sta ako naletim na kameru koja snima suprotno od mog smjera kretanja, snima li oba smjera...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 08:26   #31684
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
AC STAG, Zavoli, EuropeGAS, LPGTech (kod bratića ili rodbine u Zenici) i Lovato. Sve je to oko 2800-3000kn. Lovato sam držao rukama, sve od njih (osim valjda boce), kaže 3000kn da je bio on.
Boce od Atikera, a valjda i multiventil njihov.
Stag i Lovatu su dobri, LPG Tech kod nas ugrađuje jedan jedini ak se ne varam.
Boce su uvijek ili Atiker ili Samcelik, multiventil ide Lovato, TOmasetto itd.
Samo kod nas po novom možeš atestirati samo uređaj čije su komponente od jednog proizvođača, "gemišti" raznih marki nažalost nisu dozvoljeni, iako neki setovi imaju i tu kombinaciju

Citiraj:
Autor HONDA type R Pregled postova
bas gledam kod njih, ugradjuju i u FSI motore

http://www.auto-plin.ba/index.php?str=NOVO%20FSI&id=60

dali netko zna nešto o tom sistemu?
Da, ugrađuje se plin ko i na klasičnog benzinca, dizne na plin idu na usisnu granu, i sustav radi s 30% benzina (jer su benzinske dizne u cilindu na visokoj temperaturi da ih benzin hladi) i 70% plina. I uz takav rad stradavaju benzinske dizne jer tih 30% je premalo da ih ohladi.

Bez obzira što piše tu da je to kao testirano i pouzdano, ti sustavi nisu zaživjeli na veliko. Da je to usavršeno do krajnjih granica, to bi bili najsavršeniji motori, ekologija nedostižna najboljem dizelu

Postoje i sustavi koji koriste benzinske dizne tih FSI/GDI itd motora, al one se rade tipski, svaka cijev je točno određene dužine, komp plina je specifičan za taj motor. Kod nas to nitko ne ugrađuje, sustavi su mislim nekih 3000 eura, u spremniku plina je el. pumpa koja dozira plin, i skupa je i navodno nepouzdana (znam za jedan slučaj da je brzo crkla, a košta 300-400 eura)

Evo malo detalja:

http://www.lpgshop.co.uk/8cyl-ac-sta...injection-ecu/

Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Ja sam imao plin u autu 10 godina i na kraju ga izvadio van. Ono što mogu reći nakon svega da ga više nikad ne bi imao u autu na način da se naknadno ugrađuje. Samo ako je tvornički ugrađen i to ne mislim pod tvornički kao npr. u Astrama što je zapravo naknadno ugrađivan od strane Lovata već baš tvronički kao npr. što ima Fiat bipower odnosno natural power modeli.

U stiskanju gasa nećeš uživat jer plin nije kao benzin. Auto ide nešto slabije.

Na plin se vozim 15 godina, trenutni je turbo benzinac iz 2008. godine.
U njega je ugrađen plin za 12 000kn kad je na satu imao 8000km, sad ima 156 000km.

Nikad dosad problema, imao sam uređaje redom Stag 300+Valtek dizne, Landi Renzo Omegas, Stag 4Eco+Hana dizne i sadašnji Lovato Easy fast

Dosad imam stvarnih ukupnih odrađenih 300 000km samo i isključivo na plin

Tvornička ugrađnja skoro se ne razlikuje od kvalitetne naknadne ugradnje, u oba slučaja buše se ususne grane da se spoje dizne od plina, ugrađuje se isparivač, boca, dodatni kompjuter za plin, jedina razlika je što kod originala prekidač za prebacivanje plina je izveden sa original prekidačima (Opel)
Ovo je za LPG sustave.

Natural Power su CNG sustavi tj. metan je u pitanju, isto imaju isparivače tj. reduktore, dizne, kompjutore, sve što se naknadno ugrađuje u tvornici isto ko i da je ovako naknadno ugrađeno

Najveći problem rada na plin kod nas je bio što su ljudi (nekad, pričam sad za unazad 10 godina) kupovali najjeftinije uređaje koji nakon isteka garancije nisu imali nikakvu podršku (jedan od najpoznatijih primjera je bio hrvaCki proizvod NX Gas), dizne su bile npr prespore (Valtek 3 ohma) za te motore, remetile su benzinsku mapu motora, i svako malo izbacivali neke greške.

Meštri nisu znali mapirati tj. kalibrirati te uređaje, radili su autokalibraciju na leru na mjestu i to je to, nisu imali remena svaki auto štelai 1-2 sata u raznim režimima vožnje, jer je bio bit čim više auta ugraditi u plin i čim brže

Svoj auto servisiram u Tidala servisu i nikad problema, čak sam i puno toga naučio tamo da si i sam mogu neke stvari posložiti (imam dijagnostiku za plinski sustav svog auta)

Ukratko da ponovim, i tvornički ugrađen plinski sustav je naknadno ugrađen sa istim komponentama koje se ugrađuju kod ovlaštenih servisa van tvornica
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 09:04   #31685
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 844
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
U stiskanju gasa nećeš uživat jer plin nije kao benzin. Auto ide nešto slabije.
Nije u mene ferari ali dam kome god oće pa nek prepozna razliku benzin-plin.

Problem je u tome što se škrtari i ugrađuje svašta i kod svakoga - ako nećeš prodavat auto u kratko vrime ( anećeš jer čemu onda ugrađivat) treba platit nešto više i onda će to radit kako treba.

Npr meni su skidali granu i bušili dizne kod benzinskih a ne kao što neki iste postave kod usisnog filtera zraka jer im je tamo lakše.

230 tkm na plin i prezadovoljan - pa da ga i bacim sutra.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 09:15   #31686
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Po meni je plin za starije aute velike potrošače od 15 litara na dalje. Ovo sve kaj troši do 10 litara nema smisla ugrađivat plin. Rađe onda kupi Diesela koji će u narednim godinama kao rabljeni biti sve povoljniji.
Plin je za one koje rade puno kilometara i hoce se jeftino voziti, ili za one koji ne zele zagadjivati okolis (o da, ima i takvih).

Niti u dva mjeseca na plinu u dzepu mi je ostalo vise od tisucu kuna, potrosnja LPGa trenutno je 8.46l/100km (to ce jos pasti za koji dl kad se novi auto razradi do kraja).

Meni je itekako imalo smisla ugraditi LPG u auto koji trosi debelo ispod 10l benge, kao i u onaj prethodni s kojim sam napravio preko 200k km na plinu.
Isto tako mi nije imalo smisla kupiti preskupog dizelasa, uz to i ne volim traktore
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 09:30   #31687
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Upravo tako.

I zaboravih napisati, dobro izmapiran plin, i dimenzionirane komponente (dizne po vremenima "reagiranja" i količine plina, isparivač, pravilno smještene sapnice za ubrizgavanje plina na usisnoj grani) na atmosfercu nema NIKAVE razlike u vožnji plin benzin.
NIkakve, ni po perfromansama ni po ubrzanju. Jednom sam mjerio snagu na valjcima na motoru 1.8 16V od 113ks, na plin je izbacio 117ks, na benzin 119ks (u spremniku je bio 100 oktanski benzin)
Nisu bitne vrijednosti KS nego izmjerena razlika od 2KS, s time da je bio koji Nm više od nižih okretaja na plinu. Da je mjereno na 95 oktana, razlike sigurno u snagi nebi bilo

Na Turbobenzincu se već može osjetiti jer naravno on u određenom trenutku uzima puno više zraka, pa plinske komponente ne odreagiraju možda najbrže
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 09:55   #31688
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Stag i Lovatu su dobri, LPG Tech kod nas ugrađuje jedan jedini ak se ne varam.
Boce su uvijek ili Atiker ili Samcelik, multiventil ide Lovato, TOmasetto itd.
Samo kod nas po novom možeš atestirati samo uređaj čije su komponente od jednog proizvođača, "gemišti" raznih marki nažalost nisu dozvoljeni, iako neki setovi imaju i tu kombinaciju
Ma možeš atestirati svašta. Da ne velim da se ne mora poklapati ono što piše na papiru i što je ugrađeno, a kamoli još da to ugrađeno mora imati komponente od jednog branda.
Taj atest je najjadnijih 1000kn koje ti država može uzeti. Nije problem niti u samoj cijeni, već načinu na koji oni to zarade. No, s druge strane - možda je za potrošača trenutno tako i najbolje

Ja sam presretan nakon 23 000km na plinu, nakon 150 000km ću slaviti auto kao da je zlatno tele. Dok ide, bog ga blagoslovio...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 10:27   #31689
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
btw šta se dešava na slavonskoj, prije hypo centra gužvetina svaki dan, ko kad je ona rupa na cesti bila

jesu sjebali semafor ili šta?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 10:31   #31690
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,361
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
btw šta se dešava na slavonskoj, prije hypo centra gužvetina svaki dan, ko kad je ona rupa na cesti bila

jesu sjebali semafor ili šta?
Cijela Slavonska/zagrebačka su sjebane, semafore su prebacili na neki novi algoritam koji ne radi dobro.
Navodno da sinkronizacija košta 50 mil. eura pa sad odugovlače s tim.

Ja imam 3.5km do posla Spansko->Cibona, oko 40 minuta u prosjeku mi treba svaki dan. U ponedjeljak je bio rekord, 1h mi je trebao.
Newmie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2017., 10:41   #31691
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
daj me nemoj jebat 50mil za namjestit semafore, to jest VRATIT NA STARO

pa vratom im svima treba zavrnut
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 10:44   #31692
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,361
Oni smatraju da ono rješenje prije nije bilo dobro pa da treba cijeli neki novi sustav razvijat.
Ako se mene pita, ono prije ljeta je bilo sasvim dobro... Ili ne znaju ili neće vratiti na staro.

Privremeno rješenje bi bilo barem da stave prometne policajce od 07-10h na neka bitna križanja, no očito nekome to nije u interesu.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 10:45   #31693
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
očito se nitko bitan ne vozi ujutro tom relacijom
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 10:46   #31694
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
btw šta se dešava na slavonskoj, prije hypo centra gužvetina svaki dan, ko kad je ona rupa na cesti bila

jesu sjebali semafor ili šta?
Jučer sam se vozio od Hrgovića do Hypo centra jedno pol sata. Dođem do Hypo križanja, kad ono cijela gužva se svela na skretanje lijevo kao da je cijeli Zagreb odlučio proći kroz Vrbik. Ravno i lijevo sve čisto kao da je kolovoz. WTF?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 11:00   #31695
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Imam osjećaj da su vratili neke semafore na staro. Jučer ujutro Zagrebačka na Oranice skrenuo bez problema oko 8h. Čak mi se i smanjila gužva kroz kvart jer posljednjih dana je rush hour trajao do 19h navečer, inače je već oko pola 6-6 bilo prazno.

Inače, zadnji original diskovi mi trajali 85 000km, prednji Zimmerman 45 000km. Bio sam na 0.2mm od minimuma na prednjima, a zadnji diskovi su bili 0.8 ispod minimuma.

Eto što 3500km sa 500kg tereta može učiniti!
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 11:23   #31696
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
za 50mil su mogli prokopati senzore na svim tim jačim punktovima i da su ti sistemi samoodrživi, a ne se bavit sinhronizacijama i baba vanga metodama.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 12:05   #31697
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Il ugradit kamere na semafore i iz nekog centra uz par ljudi kontrolirat najfrekventnija raskrižja u špici.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 12:17   #31698
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,361
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Il ugradit kamere na semafore i iz nekog centra uz par ljudi kontrolirat najfrekventnija raskrižja u špici.
Kamere su stavili prije 2 mjeseca na svako križanje od Remize do CC West.
Očisto ne u svrhu reguliranja prometa...
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 12:42   #31699
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ma možeš atestirati svašta. Da ne velim da se ne mora poklapati ono što piše na papiru i što je ugrađeno, a kamoli još da to ugrađeno mora imati komponente od jednog branda.
Taj atest je najjadnijih 1000kn koje ti država može uzeti. Nije problem niti u samoj cijeni, već načinu na koji oni to zarade. No, s druge strane - možda je za potrošača trenutno tako i najbolje

Ja sam presretan nakon 23 000km na plinu, nakon 150 000km ću slaviti auto kao da je zlatno tele. Dok ide, bog ga blagoslovio...
U pravu si, ti plinski dijelovi ionako prolaze testiranja i dobivaju ateste prije prodaje.
Blesavije je onih 500 kuna na registraciji. Umjesto da kod nas potiču plinofikaciju ko u Italiji, jer plina imamo, spaljuju ga na bušotinama.
Em je čišći u sagorijevanju, en je jako jednostavan i već provjereni prelaz na to gorivo.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 13:01   #31700
zhecky
Semper iratus
Moj komp
 
zhecky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Solin
Postovi: 483
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Prodaj ga, jer ako tebi lete kune u glavi dok ga voziš, onda to nije auto za tebe. Najiskrenije, i to ti dolazi od čovjeka kojem auto cucla i 14-16 lit na 100 km

150 ks 4x4 impreza, pa noga u guzicu s 11 l, ja bi to potpisao odmah
zhecky je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 13:21   #31701
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
Vidim da spominjete auto servis Nuni u Bihacu.
Moja dva frenda kod njih ugradjivali plin.
Nikad nikakvih problema za sad,ostavi se auto kod njih u 8 i do cca 16h bude sve gotovo.
Ja isto idem kod njih na ugradnju 3.10

1.6 motor, 2800kn ,garancija 4 godine.
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 14:51   #31702
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 18:28   #31703
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Reno megan 3, 1.5 dci 90 konja, cista gradska voznja, Zagreb, 11km/h prosjecna brzina, 11.8 litara na 100 km, nakon prijeđenih cca 120 km, saltanje između 2k5 i 3k okretaja
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 18:52   #31704
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
Na kraju ate uzeo, jako dobru cijenu dobio, a dottore moze mirnije spavat

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 18:57   #31705
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,330
=) Odlično, još bi i trebao kočionu tekućinu.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 19:09   #31706
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
Samo da prijavim potrošnju plina Hyundai i30, dvije osobe i dosta prtljage, uglavnom pod klimom, relacija ZG - Lun na Pagu, 8,45 l/100 km.
Istina, pridržavao sam se plinaševog naputka da ne bi trebao voziti više od 4000 ok/min jer nisam ugrađivao dodatno podmazivanje tako da sm na autocesti bio uglavnom na 120-130 kmh.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 19:27   #31707
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,013
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
za 50mil su mogli prokopati senzore na svim tim jačim punktovima i da su ti sistemi samoodrživi, a ne se bavit sinhronizacijama i baba vanga metodama.
Pa navodno su stavljeni senzori. Al da je koma više neg prije je. Ponedjeljak se ne računa jer je bila kiša, a po kiši ljudi ko da poglupe.



Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Oni smatraju da ono rješenje prije nije bilo dobro pa da treba cijeli neki novi sustav razvijat.
Ako se mene pita, ono prije ljeta je bilo sasvim dobro... Ili ne znaju ili neće vratiti na staro.

Privremeno rješenje bi bilo barem da stave prometne policajce od 07-10h na neka bitna križanja, no očito nekome to nije u interesu.


Ma nemogu policajci povećat protočnost, nije tamo da na semaforima neide nitko iz sporednih ulica. Jednostavno konstantno ima auta, više neg cesta može gutnit. Relacija di su dvije trake ispod Savske je usko grlo i onda još svi auti koji dolaze sa Savske i pokušavaju se spojit na Zagrebačku/Ljubljansku. Kad se prođe nadvožnjak koji ide preko Selske već je išlo brže prošle godine. Ovo sad je i dalje zakrčeno. Govorim kad se ide prema zapadu poslije 16h jer tu idem svakodnevno
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 19:32   #31708
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,479
pročitah negdje da novom sustavu treba vremena da nauči promet i onda će radit kak spada

e sad kolko on dugo uči, pitanje je
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 19:48   #31709
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Pa kod učenja bi onda postavio početnu točku koja je trenutno, a ne resetirat na nulu
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 20:00   #31710
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
=) Odlično, još bi i trebao kočionu tekućinu.
... a kad kupi tekućinu, onda mu napiši da bi bilo dobro staviti i jače lajtunge
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na