Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.06.2009., 16:05   #271
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Ko kaže da Mac izgleda amaterski?

By Swarovski
Pa ovaj bogme izgleda kao da ga je neka pijana kumica obukla dok je imala 2 promila u krvi

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 21.06.2009. u 16:32. Razlog: prevelika slika :-)
 
Staro 21.06.2009., 16:21   #272
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa ovaj bogme izgleda kao da ga je neka pijana kumica obukla dok je imala 2 promila u krvi
Joj, joj. Moja profesorica iz hrvatskog je imala običaj reći: " Ne prosipaj bisere pred svinje"
To ti je 11000 24-karatnih kristala.
herion je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2009., 16:29   #273
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Tema opet malo skrenula s puta...
Citiraj:
Autor pimpinjon Pregled postova
jednostavno nastavit raspravu normalno raspravljajući o meku kod nas i u svijetu, kako i glasi naslov teme.
Citiraj:
Autor Osta Pregled postova
posto grafe nije nibol na zalihama, komp je mjesec dana bio na serivisu...
Netko plati skuplje nego na njihovu tržištu, a za uzvrat dobije lošiju podršku.
Citiraj:
tjedan dana nakon servisa iz cistog mira pri paljenju eksplodira napajanje i povuce diskove sa sobom
Oni bi vjerojatno za to okrivili napajanje mreže...
thopok je offline  
Staro 21.06.2009., 16:34   #274
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Tema opet malo skrenula s puta...
Tema nije skrenula s puta. Pokušavamo otkriti zašto je Mac bolji pa kad nam to već neće otkriti njegovi korisnici sami pokušavamo naći odgovor.
herion je offline  
Staro 21.06.2009., 16:56   #275
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Joj, joj. Moja profesorica iz hrvatskog je imala običaj reći: " Ne prosipaj bisere pred svinje"
To ti je 11000 24-karatnih kristala.
I izgleda mi katastrofa. Kakve to veze ima sa skupocom

Ali isto tako, mora da su to pomno birani kristali od strane Applea i bolji su od vecine kristala na svijetu. Naravno, swarovski je tu samo usput dosao
 
Staro 21.06.2009., 16:56   #276
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Pa nekim korisnicima savršeno odgovara?
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Dal ima ljudi kojima paše da ne moraju razmišljati pretjerano o tome što stavljaju na svoj komp i odakle je naravno da ima. Oni neka plate onda tu veću cijenu. Njihov izbor. Ali je činjenica da nije potrebno.
Neki ljudi ne žele usklađivat sve komponente, podešavat OS mjesecima(to valjda samo rijetki rade) ili isti svako malo reinstalirat.

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 21.06.2009. u 17:08.
thopok je offline  
Staro 21.06.2009., 17:28   #277
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Mac pro (Xeon 5570 2.93 GHz) na službenoj stranici http://www.apple.com/macpro/features/processor.html ima CFP2006 rate 144. Na stranicama spec.org Fujitsu ima 193, HP 191, Dell 189. Sintetika, ne mora ništa značiti ali...čudno.

Rezultat mi je čudan jer OS ustvari ne bi trebao imati veliku ulogu. Možda je stvar u ovom rate_base gdje nije napravljena optimizacija

PS
Drugi put ću provjeriti prije napišem. fp_rate_base u odnosu na fp_rate je neznatno niži kod drugih proizvođača. Dakle rezultat od Mac Pro je bitno niži. E sad zašto? Mac ima samo 6GB RAM-a ali ovaj test je test procesora gdje druge komponente imaju neznatnu ulogu.

Zadnje izmijenjeno od: herion. 21.06.2009. u 18:00.
herion je offline  
Staro 21.06.2009., 17:35   #278
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Pa nekim korisnicima savršeno odgovara?
Neki ljudi ne žele usklađivat sve komponente, podešavat OS mjesecima(to valjda samo rijetki rade) ili isti svako malo reinstalirat.
Ili jednom instalirati, podesiti za nekoliko sati bez žurbe i onda napraviti reinstall nakon par godina? I tu ne govorim o linuxu, već i o Visti, XP-u, 98ici SE, 95-ici, 3.11, 2003 server, čak i o onom ME-u.

O nekim instalacijama Debiana koje imamo u udruzi i koje rade godinama, da ne pričam..
 
Staro 21.06.2009., 17:52   #279
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Pa nekim korisnicima savršeno odgovara?
Neki ljudi ne žele usklađivat sve komponente, podešavat OS mjesecima(to valjda samo rijetki rade) ili isti svako malo reinstalirat.
a zasto svi nabijaju to cijelo vrijeme kao da se nemoze kupit brand name slozeni pc sa predinstaliranim windozama na sto napravis backup i miran si... u slucaju kraha, hirens i cekas 10-15 min.....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 21.06.2009., 18:02   #280
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Ili jednom instalirati, podesiti za nekoliko sati bez žurbe i onda napraviti reinstall nakon par godina?
Pa to je neupitno. Zato i kažem "nekim korisnicima" koji znaju sustav učinit nestabilnim. Ne podržavam ni ja česte reinstall-ove...

Citiraj:
kupit brand name slozeni pc sa predinstaliranim windozama
Tu je njima problem. Jednostavno su frustrirani nestabilnošću(koju su možda i sami izazvali) itd...
thopok je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2009., 18:22   #281
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Imam dojam da ovdje ima ljudi koji se nisu sreli sa mašinama sa predinstaliranim Windowsima od proizvođača poput Dell, HP, i sl. Dakle mašinu uštekaš instaliraš aplikaciju i radiš. Nema tu nikakve potrage za driverima, podešavanja(premda Windows ostavlja i tu mogućnost) Stroj inicijalno radi. S vremenom se pojave novi driveri koji otklanjaju neke bugove i poboljšavaju performanse. Nakon testiranja od strane proizvođaća PC-a pojavljuju se na njihovim stranicama. Međutim niko nas ne spriječava da iste drivere skinemo sa stranice proizvođača samog hardware-a(npr. driver sa Nvidia stranice radi na Dellu ali nije istestiran od samih dellovaca) Ovo je znao biti izvor problema ali za to je kriv sam korisnik. Naravno ako Mac korisnik nema takve mogućnosti neće je ni koristiti. Patchevi za aplikacije postoje u istom obimu kao i za Mac OS. Ako se prema PC-u ponašamo sa istom disciplinom kao prema Apple računalu uvjeravam vas da bi teme poput ove bile nepotrebne.
herion je offline  
Staro 21.06.2009., 18:26   #282
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,314
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Imam dojam da ovdje ima ljudi koji se nisu sreli sa mašinama sa predinstaliranim Windowsima od proizvođača poput Dell, HP, i sl. Dakle mašinu uštekaš instaliraš aplikaciju i radiš. Nema tu nikakve potrage za driverima, podešavanja(premda Windows ostavlja i tu mogućnost) Stroj inicijalno radi. S vremenom se pojave novi driveri koji otklanjaju neke bugove i poboljšavaju performanse. Nakon testiranja od strane proizvođaća PC-a pojavljuju se na njihovim stranicama. Međutim niko nas ne spriječava da iste drivere skinemo sa stranice proizvođača samog hardware-a(npr. driver sa Nvidia stranice radi na Dellu ali nije istestiran od samih dellovaca) Ovo je znao biti izvor problema ali za to je kriv sam korisnik.
Joj kad se samo sjetim svog racunala u firmi (Fujitsu/Siemens) i sugavog BTX-a sa frontalnim uvlacenjem zraka u hladnjak procesora...svako malo se zastopa djubre(citaj:slijedi pregrijavanje) i moram ga otvarati da bi ga isprasivao na kompresoru
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 21.06.2009., 18:28   #283
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Imam dojam da ovdje ima ljudi koji se nisu sreli sa mašinama sa predinstaliranim Windowsima od proizvođača poput Dell, HP, i sl. Dakle mašinu uštekaš instaliraš aplikaciju i radiš. Nema tu nikakve potrage za driverima, podešavanja(premda Windows ostavlja i tu mogućnost) Stroj inicijalno radi. S vremenom se pojave novi driveri koji otklanjaju neke bugove i poboljšavaju performanse. Nakon testiranja od strane proizvođaća PC-a pojavljuju se na njihovim stranicama. Međutim niko nas ne spriječava da iste drivere skinemo sa stranice proizvođača samog hardware-a(npr. driver sa Nvidia stranice radi na Dellu ali nije istestiran od samih dellovaca) Ovo je znao biti izvor problema ali za to je kriv sam korisnik. Naravno ako Mac korisnik nema takve mogućnosti neće je ni koristiti. Patchevi za aplikacije postoje u istom obimu kao i za Mac OS. Ako se prema PC-u ponašamo sa istom disciplinom kao prema Apple računalu uvjeravam vas da bi teme poput ove bile nepotrebne.
I Apple ima drivere, samo što oni sam izdaju potrebne fileove i firmware za svoj software, ujedno i HW (jer imaju prilično unificirane konfe).

Što se mene tiče nitko nemože usporediti XP(Vista) sa OSXom, jer samom instalacijom AVa, par alata dolazimo do sporijeg boota / startupa, koji OSX ne doživljava (*NIX sistemi ovo ne doživljavaju, kao što sam vidio na Ubuntu distrama, bar malo vrijeme što sam ih koristio)
Baja 001 je offline  
Staro 21.06.2009., 18:38   #284
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
I Apple ima drivere, samo što oni sam izdaju potrebne fileove i firmware za svoj software, ujedno i HW (jer imaju prilično unificirane konfe).

Što se mene tiče nitko nemože usporediti XP(Vista) sa OSXom, jer samom instalacijom AVa, par alata dolazimo do sporijeg boota / startupa, koji OSX ne doživljava (*NIX sistemi ovo ne doživljavaju, kao što sam vidio na Ubuntu distrama, bar malo vrijeme što sam ih koristio)
I Dell, HP (da dalje ne nabrajam) imaj certificirane drivere kao i Apple. Prokletstvo windowsa je što na njega idu driveri i od ATI-a(AMD-a), Nvidia(da ne govorim o modificiranim driverima tipa DNA i sl.) itd. Ali ne moraš ih koristiti. Sve će raditi i bez toga. Ajde dobre strane sprege hardware-OS koju ima Apple ne želim negirati. Ali "name" mašine sa windowsim su također istestirane i rade bez problema.
Što se tiče boot-a koliko godišnje izgubiš radnih dana zbog sporijeg dizanja Windowsa?
herion je offline  
Staro 21.06.2009., 18:43   #285
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 521
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
I Apple ima drivere, samo što oni sam izdaju potrebne fileove i firmware za svoj software, ujedno i HW (jer imaju prilično unificirane konfe).

Što se mene tiče nitko nemože usporediti XP(Vista) sa OSXom, jer samom instalacijom AVa, par alata dolazimo do sporijeg boota / startupa, koji OSX ne doživljava (*NIX sistemi ovo ne doživljavaju, kao što sam vidio na Ubuntu distrama, bar malo vrijeme što sam ih koristio)
XP SP3, nLite-an, 4 programa na startup-u, VIA HD Audio ADeck, Comodo firewall, nvidia helper app jer se neće maknut iz startup-a, virtual clone drive demon.

Ovo je fine-tuneana instalacija (relativno... 2-3 sata sam potrošio, ako), te se diže za...

Stisnem gumb na kompu, dohvatim cigaretu, zapalim ju, windozeri su u radnom stanju. najbrži boot dosad 24 sekunde.

Fala, đenja.
Vrga je offline  
Staro 21.06.2009., 19:01   #286
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,543
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Imam dojam da ovdje ima ljudi koji se nisu sreli sa mašinama sa predinstaliranim Windowsima od proizvođača poput Dell, HP, i sl. Dakle mašinu uštekaš instaliraš aplikaciju i radiš.
Tu postoji i jedan problem - u mnogim slučajevima velika količina uglavnom beskorisnog bloatwarea kojeg ponekad nije ni jednostavno maknuti. Treba potrošit nešto vremena da se to riješi.

Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Prokletstvo windowsa je što na njega idu driveri i od ATI-a(AMD-a), Nvidia(da ne govorim o modificiranim driverima tipa DNA i sl.) itd. Ali ne moraš ih koristiti. Sve će raditi i bez toga.
Točno, ali 3D aplikacije i igre će patiti u performansama, ako će uopće i raditi na MS driverima. Što je apsurdno, directX je njihov

Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
Stisnem gumb na kompu, dohvatim cigaretu, zapalim ju, windozeri su u radnom stanju. najbrži boot dosad 24 sekunde
Ovo je meni potpuno nebitno, komp na poslu palim jednom i gasim jednom dnevno, dal će se podići za 30 sekundi ili za minutu i pol, sasvim nebitno.

Doma mi je još manje bitno, rijetko ga uopće gasim
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline  
Staro 21.06.2009., 19:02   #287
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Osim toga za brži boot se dobro daju iskoristiti opcije poput standby, hybernate, fast sleep... Mislim da svoj PC na poslu nisam fizički ugasio od Nove godine. O laptopu da ne govorim.
herion je offline  
Staro 21.06.2009., 19:21   #288
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Tu postoji i jedan problem - u mnogim slučajevima velika količina uglavnom beskorisnog bloatwarea kojeg ponekad nije ni jednostavno maknuti. Treba potrošit nešto vremena da se to riješi.
Nedavno sam slagao jedan Toshiba laptop. Lakše je bilo krenuti od nule nego maknutu sva te gluposti. Srećom nisu svi takvi.

Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Točno, ali 3D aplikacije i igre će patiti u performansama, ako će uopće i raditi na MS driverima. Što je apsurdno, directX je njihov
Ne znam za obične desktope ali mislim da radne stanice dolaze sa preinstaliranim Nvidia i ATIi driverima, a ne generičkim MS. Ima mlađih snaga koje to sada rade umjesto mene pa nisam 100% siguran
herion je offline  
Staro 21.06.2009., 20:42   #289
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,551
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
Sorry, ali provincijalni karakteri poput Chuck Norrisa su ipak malo "a passe"... njihova nepobjedivost u filmovima je presmiješna.... zato ako svojem meceni želiš dati komparativni kompliment probaj s finijim izborom... možda koji nobelovac... znaš već...

a vi meni prigovarate da vrijeđam Bubbicu... hmmm
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
@Terminator02


Da tu si u pravu... isto tako jedan Lexus izgleda puno "amaterskije" napravljen od Opel Astre... koja je uz to i puno jeftinija... o Bentley-u da i ne govorim... smeće britansko...
http://www.imagesforme.com/out.php/i..._iKatarina.png

: zijev :
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Bubba. 21.06.2009. u 20:57.
Bubba je offline  
Staro 21.06.2009., 20:48   #290
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
@Bubba

Mislim da je shvatila poruku, i kompajlira programe za OSX

Može li drugi put thumb, jer ovako raskrka layout
Baja 001 je offline  
Staro 21.06.2009., 20:54   #291
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,551
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Mislim da je shvatila poruku, i kompajlira programe za OSX
Sve se bojim.
Citiraj:
Može li drugi put thumb, jer ovako raskrka layout
Tek ako odgovori suvislo. Svecano prisezem da cu sve pothumbati.

Ajdobro...

Ma evo ti thumb, yebo te on!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 21.06.2009., 22:56   #292
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor Katarina Pregled postova
@Terminator02
Da tu si u pravu... isto tako jedan Lexus izgleda puno "amaterskije" napravljen od Opel Astre... koja je uz to i puno jeftinija... o Bentley-u da i ne govorim... smeće britansko...
Lexus, Bentley, Opel, ne znaš što je gore i pusti sad te neoriginalne i neinvetivne kompanije kad o macovima se priča.

Kako te je lako isprovocirati čim ti se "oduzme" status i prestiž za koji misliš da se dobiva korištenjem Mac računala.
Pa pogledaj i sama da je Mac nikad jeftiniji i da je možda malo i previše zalutao u consumer vode.
Nažalost, Apple više i nema mogućnosti svrstavati se u vrh jer je se dosta kompleksnog i skupog softwarea prodaje za Win platformu (CAD itd..)
Pa čak i Macbook Pro linija prijenosnika se previše prilagođava consumer segmentu, što cijenom što mogućnostima.
Mac Pro workstationi previše podilaze kompromisima pa se bojim da bi mogli biti izgurani i iz ovog dijela tržišta koje sada drže.
Pogledaj samo ovu sliku unutrašnjosti novog dvoprocesorskog Nehalem Mac Proa:



(http://www.jabucnjak.hr/hardver/tko-...-nehalema.html)

Zar nije grijeh stavljati referentnu grafičku sa ovim bučnim referentnim hladnjakom u stroj koji treba raditi kao workstation??
Kao da je bilo problem i preskupo modificirati hladnjak grafičke za u gradnju u taj tvoj "Bentley"
Gdje su nestale Quadro grafičke, SAS diskovi ??
Di su im SSD diskovi u ponudi za Mac Pro??
Terminator02 je offline  
Staro 21.06.2009., 23:06   #293
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Gdje su nestale Quadro grafičke, SAS diskovi ??
Di su im SSD diskovi u ponudi za Mac Pro??
Pa grafičke su opcija kod Maca, to znači da možeš ubost i Quadro ako ti odgovar

Što se tiče SASa, mislim da ih nije niti bilo u ponudi ( za SCSI neznam), SSD je u ponudi sa laptopima, a što se tiče Workstationa još nema dovoljan kapacitet naspram 1/2TB diskova
Baja 001 je offline  
Staro 21.06.2009., 23:35   #294
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,551
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Zar nije grijeh stavljati referentnu grafičku sa ovim bučnim referentnim hladnjakom u stroj koji treba raditi kao workstation??
Speaking off... HP Z800 -> http://www.develop3d.com/uploaded_im...ide-735554.jpg

Citiraj:
Gdje su nestale Quadro grafičke
Da ne pricamo kako placipizde za Quadro CX na Macu vec preko pola godine; cak se suska o neizdavanju 64 bitne Creative Suit (primarno Photoshop) verzije za OS X...

Citiraj:
SAS diskovi ??
Ajde, poceli su se slepati sa ATA diskovima jos od G4...

Citiraj:
Di su im SSD diskovi u ponudi za Mac Pro??
Nitko te ne sprecava da stavis unutra sto hoces (a na SATA sucelju je).

S druge strane, tu je ta vjecna floskula o tome kako "Apple ima dve i pol razlicite konfiguracije jer su to samo vrhunski izabrane komponente koje rade u sinergiji" (isatty(3), ko da rucno leme i rade trostruki QC za svaki tranzistor unutra; a stavljao sam hardvera od zla oca i gore matere u razno razne brand masine i nikad nisam imao nikakvih specijalnih problema; da pace, obicno bi brand masine imale kud i kamo vise *ozbiljnih* opcija u BIOSU za natjeravanje svakakvog hardvera na suradnju, za razliku od ouverkloukerskih izdrkavanja kod "zutih" varijanti).

Simptomaticno, svi drugi brandovi imaju stotine razlicitih racunala (sto desktopa, sto workstationa, sto servera) koji dolaze u milijunima sluzbenih iteracija i gle vraga, svi rade jednako dobro (da ne kazem bolje) od Apple cudesa.

No to je sve nebitno u ovoj konkretnoj prici, Apple ima svoju klijentelu i bok. Meni se svidja Carrera; mozda ima boljih, ljepsih, brzih, sigurnijih i objektivno superiornijih automobila, no MENI se svidja Carrera i BMK za ostale. Cinjenica je da su Apple vlasnici teski egomani. I to je super, dok ne pocnu previse ispoljavati to na "normalan" svijet. No cak ni sve to nije bitno - roll back na pocetak teme (da sad ne cupam opet onaj screen shot) - Apple i znanstveno racunanje? I to u bioinformatici? Ok, progutat cu i "rucno drkani hardver", i "OS kakvog samo majka moze pozeljeti", ali daj idi mi u qurac sa Appleom i znanstvenim racuanjem, FFS.

Samo je to bitno u trenutnoj konstelaciji postova. Nista vise. Posto Katarin nema dovoljno mozga da (ekskluzivno ili)

a) podvije organ po zelji i pospe se prasinom s Mekintosa i zackomi vise, jer je zasrala sefa, stanicu i 18 kilometara pruge u oba smjera
b) odgovori suvislo i isamara nas ljepotom izricaja i argumentima (auf, prije cu nauciti primjenjivati Cauchy Schwarz Bunyakovsky nejednacbu na beskonacnim vektorskim prostorima nego sto cu to dozivjet, ali dobro)

vratite joj ban i zakljuca ovo smece niskorisno smetje od topica.

Blah, a taman kad je krenulo da nece biti beskoristan troll, Kathy pokazuje svoje pravo lice.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 22.06.2009., 00:07   #295
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
/cut
Gdje i za koliko ima uzet ovaj Z800? Ovo je Apple like stroj

Nego što se tiče SW za Radmana, teško da ćeš dobit odgovor, jedino te može pokušat šarmirati
Baja 001 je offline  
Staro 22.06.2009., 00:43   #296
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,543
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Gdje i za koliko ima uzet ovaj Z800? Ovo je Apple like stroj
Za 18 iljada kn može biti tvoj
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/hr/hr...1-3718645.html
http://h41131.www4.hp.com/hr/hr/pres...e-stanice.html


Što se topica tiče bilo je od početka sve jasno.
Malo smo se zabavili, pročitali i koju pametnu i to je to

Šteta, moglo bi se dosta toga zanimljivog reći na temu MAC vs PC. Ali to ni na jednom forumu neće proći bez trollanja i spama.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline  
Staro 22.06.2009., 00:48   #297
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Za 18 iljada kn može biti tvoj
http://h41131.www4.hp.com/hr/hr/pres...e-stanice.html
Što se topica tiče bil oje od početka sve jasno.
Malo smo se zabavili, pročitali i koju pametnu i to je to
Gledao sam neke reviewe i stvarno je dosta bučan koliko sam zapazio, inače meni bi bilo napeto OCat ovaj stroj (sumnjam da može) ali bi bilo ludo

Inače vrhunski izgleda, i full je modularan, još samo da vrti OSX
Baja 001 je offline  
Staro 22.06.2009., 00:48   #298
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
A da se bar prije ključa upoznamo sa nedostacima...
Science

Citiraj:
inače meni bi bilo napeto OCat ovaj stroj


Citiraj:
moglo bi se dosta toga zanimljivog reći na temu MAC vs PC. Ali to ni na jednom forumu neće proći bez trollanja i spama.
thopok je offline  
Staro 22.06.2009., 00:59   #299
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,336
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Gledao sam neke reviewe i stvarno je dosta bučan koliko sam zapazio, inače meni bi bilo napeto OCat ovaj stroj (sumnjam da može) ali bi bilo ludo
pa mora biti bučan. čemu svrha kad ima drugačije ventilatore s dužim trajanjem MTFB. tiše=kraći MTFB i još brže diskove ima..

mene uopće ne zanima izgled servera nego bitan pouzdanost 24h i bolja podrška. OCANJE ? molim te, ovog servera nema šta overlockirati ni za par mhz. tko to šljivi?? kupi normalno računalo i igraj doma za par mhz..
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je online  
Staro 22.06.2009., 01:22   #300
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Od deset najjačih svjetskih kompanija 6 je naftnih. Dakle to je ultrabogata grana industrije koja si može priuštiti najbolje. Njihove obrade spadaju u najzahtjevnije i RAM-a, procesora i grafike nikada dosta. Aplikacije koje se koriste u naftnoj industriji su manje-više standardizirane i kao takve koriste ih sve naftne kompanije. Interesantno da se ni jedna od takvih ne vrti na MAC-u pa čak ni kao opcija uz druge operativne sisteme. Čak ni za vizualizacije gdje se traže relativno normalna računala-radne stanice. Naftna industrija je u stanju platiti ogromne cifre samo da bi za koji postotak povećali brzinu i dobila na pouzdanosti jer se njihovi matematički proračuni vrte danima na računalima sa više tisuća procesora te ne trpe nestabilnosti i padove. Ali za divno čudo većina stvari se odvija na raznim Dell,HP i SGI i SUN računalima i to najviše na Linuxu, a zatim slijede Windowsi. Interesantno kako nisu prepoznali Apple jer njima lova zaista nije problem.
herion je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na