Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2011., 19:01   #271
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Jedan mali tip prije nego što zaključaju temu a oće....
Pusti review, pitanje je kome i čemu se može vjerovat....odi u trgovinu ako imaš mogućnosti i neka ti daju u ruke oba laptopa vidjeti ćeš iz prve koji je kvalitetniji
Ja ti mogu reć sudeći po dosadašnjoj situaciji da je Toshiba nedvojbeno kvalitetniji laptop od Acera
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 19:24   #272
Henry
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Umag
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Jedan mali tip prije nego što zaključaju temu a oće....
Pusti review, pitanje je kome i čemu se može vjerovat....odi u trgovinu ako imaš mogućnosti i neka ti daju u ruke oba laptopa vidjeti ćeš iz prve koji je kvalitetniji
Ja ti mogu reć sudeći po dosadašnjoj situaciji da je Toshiba nedvojbeno kvalitetniji laptop od Acera
Hvala, i to je dobrodosao savjet!

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Uopće nisu u istoj kategoriji. Acer je do 5k, a Toshiba preko 5k kn.
Mislim da to nije istina, Acer s Linuxom je ispod 5k, ali ako oba imaju Win7 home premium oba su tu negdje oko 5.400kn.

Ispravi me ako sam u krivu. I naravno ako mi mozes odgovoriti na pitanje bio bih zahvalan.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 27.10.2011. u 21:08.
Henry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2011., 20:17   #273
Ant3G
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 70
Molim Vas za pomoc. Potreban mi je laptop 17", ciljam na i7 cpu.

Laptop sluzi za autocad, photoshop i slicne programe. Dosta ce se raditi render, cpu je prioritet. Za sad mi je oko na asus laptopu. Dobra stvar bi bila da tipkovnica svijetli (nije prioritet).

Molim za nekakvu preporuku do 6k. Hvala

Edit: kupljen Asus k73sv

Zadnje izmijenjeno od: Ant3G. 12.11.2011. u 10:43.
Ant3G je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 20:34   #274
Bishop
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Frend me zamolio da pitam, dali mozete preporuciti neki 17'' laptop, uglavnom za igranje, surfanje, nis poslovno, nis ozbiljno On zeli HP, mada nije nuzno, ja bih bilo sta drugo al eto, nije za mene, vi samo bacajte prijedloge, ja frendu proslijedit pa cemo vidjet za sta ce se odlucit. Hvala svima unaprijed
__________________
Of course he's dead, you can see his brain
Bishop je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2011., 00:17   #275
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Nešto poput Asusa K73 je dovoljno, ili isti sa slabijim procesorom i bržim diskom. Po želji ubaci još RAM-a koji je prejeftin. Za konkurentnog HPa treba dati puno više, a neće dobiti bolji laptop.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 23:39   #276
noviusers
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: PU
Postovi: 1
Exclamation Kuonja novog ASUS-a

Bok ekipo, nadam se da ćete vi znati nešto više o ovom laptopu.

http://www.notebook.hr/product_info.php?cPath=2000_3070_2004&products_id=19080

Kupujem ga primarno radi posla (office, net, photoshop i sl), ali obavezno mora biti sposoban i podnijeti neke od novijih gaming naslova (Assassins creed, Skyrim).
Mislite li da bi ovaj procesor i grafička to mogli OK vrtjeti? Vidim da nema USB 3.0 , ali zapravo ni ne znam koliko mi je to potrebno?
Čini mi se da je OK konfiguracija za manje od 5000 kn.....
noviusers je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 23:55   #277
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Ok laptop za tu namjenu, ali si pitanje trebao smjestiti u prikladnu temu.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 21:32   #278
kafikafnjak
Registered User
 
kafikafnjak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Dubrovnik/Varazdin
Postovi: 12
pozz,
ovako, danas me zvao brat i rekao mi da mu pogledam neki laptop, posto se ne razumijem bas u laptope pitam tu
dakle njemu treba za posao, muziku i filmove, ne toliko za igrice, da bude brz i pouzdan i da za godinu dana ne mora mjenjat bateriju ili tako nesto, ekran nije nesto bitan hdd po mogucnosti sto veci

u biti me vise zanima koji bi brand preporucili jer komponente mogu i sam pogledat, da se mene pita ja bi uzeo ili toshibu ili lenovo, ove acer, hp pizdarije ni pod razno i za asus nisam siguran sto bi mislio jer o njima jedino znam da su prije imali dobre maticne, a vjerojatno i sad imaju

eto, sto vi mislite i preporucate?
kafikafnjak je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 23:32   #279
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Gledaj poslovne serije, za tu cijenu možda nađeš neku Tecru ili Thinkpad L. Nikako consumer laptope (Satellite, Ideapad, Inspiron...)
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 23:52   #280
kafikafnjak
Registered User
 
kafikafnjak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Dubrovnik/Varazdin
Postovi: 12
a tako sam nesto i trazio, prvenstveno thinkpad jer je ipak ibm-ov bas, pa sam naletio na ovaj
http://www.magazinrs.hr/thinkpad-edg...6-red/LEN-1089

kritike?
kafikafnjak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2011., 00:22   #281
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Edge nema previše veze s pravim thinkpadima, što vidiš i po ludim komponentama (za cijenu) i kratkom jamstvu. Gledaj nešto poput Tecre R850. Ne znam iz prve ruke, ali razlika u komponentama ti govori dovoljno i o razlici u kvaliteti.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 00:27   #282
kafikafnjak
Registered User
 
kafikafnjak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Dubrovnik/Varazdin
Postovi: 12
hvala puno
kafikafnjak je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 01:25   #283
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Jučer se ponovio u Asus K93SV-YZ098
6800kn.

Intel Core i7 2630QM 2.0GHz, 8GB, 1TB, 18.4" 1920x1080, nVidia GF GTX 540M.
Stvarno odličan stroj, jedino LCD nije na razini ugrađenih komponenti. Ima dosta loš kut gledanja.

Ali opet, za tu lovu teško da se može naći jača konfiguracija.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 14:10   #284
nemisis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: koprivnica
Postovi: 3
Kupnja laptopa

Situacija je ovakva:

Kupujem laptop, jer ovome sad je 6godina, (toshiba, intel t2500, atix1600, 2,5gb ram...baterija-krepala,..placen 10,5k kn), sluzi me odlicno, buduci da se nalazi na stolu i radi 24/7. Imao sam priliku nedavno konvertirati jedan video kod sebe i kod kolege na i5 procesoru i onda sam shvatio razliku.

Sad mi je potreban jos jedan laptop i bitna mi je autonomija baterije, min 3sata.
Od procesora naravno intel, samo se ne mogu odluciti i5 ili i7? Dal je velika razlika?

Ponekad bi si odvrtio koju igricu buduci da iste nisam igrao godinama, ostalo photoshop-nista intenzivno, probao bih se malo poigrati i s videom. A vecina vremena surfanje, php i sql.

Odmah bi ubacio unutra ssd i izbacio dvd i umjesto njega stavio normalan hdd. Ukoliko uzmem laptop potrebno mi je da mogu na njega instalirati Mac OS.

Takoder, dvoumim se da uzmem i mac book pro. Napominjem da imam mogucnost uzeti racunalo iz amerike, bez placanja carine i shippinga.

Cijena sa kojom sam mislio ici kod nas je oko 5,5k kuna. Hvala!
nemisis je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 20:22   #285
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor nemisis Pregled postova
Situacija je ovakva:

Od procesora naravno intel, samo se ne mogu odluciti i5 ili i7? Dal je velika razlika?
i7 je Quad a i5 Dualac, razlika je 4 naspram 2 jezgre (ili sa HT-om 8 - 4), za video nemaš kaj razmišljat previše

Možda ti pomogne:
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=789
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 20:48   #286
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Pogledaj si ovaj Asus K93SV-YZ098 sto sam spomenuo gore. Stvarno fin stroj za tu lovu.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2012., 10:18   #287
sokre28
Registered User
 
sokre28's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagorje
Postovi: 52
Laptop

Trebao bi laptop , najvise internet , ponekad word i power point , ali da bude dobar i za koju igricu kao BF3 , LoL , Cod2 , TF2 itd..
sokre28 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2012., 10:59   #288
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Ovakvo nešto možda, uz produljenje jamstva.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 15:21   #289
The Fury
Premium
Moj komp
 
The Fury's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 177
Zdravo ljudi ... Malo sam proučavao temu ali i dalje nisam našao ono ''idealno''

Tražim laptop do 5 500kn, po mogućnosti da ima ekran 17'', minimalno hdd od 500gb, neku jaču konfu ugl. I da ima hdmi izlaz i ne mora imati OS.

Koristit će moj brat koji ne igra baš igre, ali surfa i gleda filmove. Znam da se može naći i jeftiniji cjenovno ali ne treba jer će dobiti laptop samo eto, imam gornju granicu

Pao mi je za oko ovaj: http://www.nabava.net/prijenosna-rac...re-i5__1587161
The Fury je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 15:44   #290
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
To je ok, ali ako već ne treba windows nek uzme ovaj bez njega. Ima nešto manji, ali brži HDD i više RAM-a.
http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=+K73SV-TY510
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 18:43   #291
The Fury
Premium
Moj komp
 
The Fury's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 177
Odličan je! Pao mi je i ovaj za oko http://www.notebook.hr/product_info....ducts_id=19132
Ima manji ekran od onog ali su perfomanse bolje.
The Fury je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 21:13   #292
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
To je ok. Grafička je slaba, ali ako ne igra jaču ni ne treba. Normalno je da s 15-6" ekranom može dobiti jaču konfiguraciju.

Upitno je pak treba li mu i7. Ako ga neće previše prenositi, radije bih veći ekran i slabiji procesor.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 15:34   #293
xraven13
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 143
Pozdrav !

Naime, kupio sam prije par godina Acer Aspire 5738G i gadno sam se prevario pa evo da ne ponovim istu grešku tražim pomoć...
Problem sa tim laptopom je što sam imao jako puno problema sa USB-ovima, recimo ako spojim web kameru na njega smrzne se kamera ili laptop nakon par minuta korištenja Skype-a.. Ista fora i sa eksternim hard diskovima.. Problem nije u driverima jer mi se isto dogadjalo i na W7 i na Ubuntu...
Osim toga, takodjer mi nije radio mikrofon spojen preko mic ulaza i razni drugi uredjaji... Znaci bilo sto da spojis na njega vjerojatno nece raditi...

Znaci ovaj novi laptop ne bi smio imati takvih problema...

Sad kad sam to naglasio evo ostalih zahtjeva :
- vazno mi je da mogu spojiti manje-vise sve popularne vanjske komponente tipa razlicite USB uredjaje, mikrofon i slusalice ( preko audio portova ), vanjski TV ( Samsung plazma 1080p ), TV kartica, kameru ( zelim da se slika sa kamere direktno vidi na zaslonu ), PCI karticu itd. ( yep, sve ovo koristim i trenutno ).. Buduci da mi malo, malo nesto novo zatreba, treba uzeti i popularne nenavedene stvari u obzir.. I naravno bilo bi dobro da je USB 3.0...
- jako mi je bitna kvaliteta i da sve funkcionira kako spada.. znaci da radi ono sto treba da radi...
- vazna mi je procesorska moć i memorija jer koristim različite zahtjevne programe tipa CamStudio, Photoshop, Fireworks, Sony Vegas itd. s time da dosta puta moram više tih programa koristiti odjednom... treba biti dovoljno mocan da obradjuje 1080p video sa kamere i streama ga preko Skype-a bez gubitka kvalitete
- mora imati dobru ventilaciju i hlađenje jer radim barem 6 sati u komadu s time da će laptop vjerojatno biti upaljen cijeli dan..

Što se tiče igara volio bih da mogu vrtiti Witcher 2, Diablo 3 i GW2, ali ako će to zbog cijene zeznuti ostale zahtjeve onda bolje ne... Znaci ovo je na dnu prioriteta... Zapravo sad kad opet razmislim ako bolja graficka znaci da ce laptop trošiti puno više bateriju, biti bučniji i grijati se puno onda bolje ne...:P

E sad kuzim da bi bilo pametnije kupiti PC, ali moram imati laptop jer ga nosim na faks + putujem često pa ne mogu furati PC sa sobom...

Hvala !

Zadnje izmijenjeno od: xraven13. 26.01.2012. u 15:48.
xraven13 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 16:35   #294
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Dakle 17.3" bi bilo preveliko pretpostavljam. Ako ne, onda ovakvo nešto pogledaj.

Od manjih. ova Toshiba bi komponentama bila idealna. Ipak kvalieta izrade je tek prosječna za home laptop. Svakako provjeri uživo odgovara li ti. Slična stvar je i s ovim Dellom, koji nije baš poznat kao najhladniji laptop.

Što se tiče hlađenja preporučio bih nekog Asusa, ali ne vidim trenutno nijednog raspoloživog s i7 procesorom. S i5 imaš ovog N53SV. Ostale komponente su odlične, a veća rezolucija će vjerujem dobro doći.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 14:32   #295
Ujo
UJOMA
Moj komp
 
Ujo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 16
Pozdrav.

Evo da se i ja nadovežem na ovu temu, znači kupujem laptom u cijenovnom rangu da to bude oko nekih 5500 kn + 200 300 kn ne igra sad neku ulogu, ako se baš mora

Znači ovako baš se ne razumim u laptope, a i jedno zadnje 2-3 god ni ne pratim taj razvoj kompjutera grafičkih kartica i procesora, tako ta mi treba vaša pomoć

Laptop bi mi služio za surfanje, filmove, muziku igre(PES12, FIFA12, WOW...) i naravno kad bi igro i gledo filmove spojio bi ga na LCD Tv.

Ova dva lapa (ASUS) sta ste preporučili xravenu13 mi se čine ok, ali kako se ne razumijem previše u te nove grafičke kartice nisam siguran.

I još nešto sad ja taj laptop opet nebi nešto previše prenosio, tu i tamo na posao, na ljetovanje itd, pa ako je drastična razlika u cijeni između lapa i stolnog kompa sličnih performasi, možda bi se i predomislio, pa se onda pitam dali je možda bolje kupiti stolno računalo, s obzirom da već imam monitor, u kojem bi cijenovnom rangu bilo računalo koje bi odgovaralo mojim gore navedenim zahtijevima.

Puno hvala

LP
Ujo je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 14:38   #296
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
za tu i tamo na posao i ljetovanje ti je dosta rabljeni od 1-2k, prodaj komp i sve skupa uloži u novi desk gdje ćeš dobiti kudikamo jače rješenje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 14:47   #297
vec1337
Registered User
 
vec1337's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 45
Pozdrav,
Kupio bi laptop za rad u autocadu 2012, multitablanje pokera (spajanje kad igram na monitor), multimediju (spajanje preko hdmi kabela na plazmu, i 26'' monitor i sl.) nikakve igre me ne zanimaju.
Potrebna mi je mobilnost, tako da biram 13'.3' monitor

e sad dvoumim se između
http://www.links.hr/?naziv=prijenosn...kl=013.100.576

i toshibe r830 koja je dosta skuplja i za koju bi morao štedit ...
ima li kakve razlike velike osim garancije između ova dva laptopa, i koliko je velik nedostatak toshibe sto nema ssd hard disk. I još me zanima, dal je moguce pokretanje na ovoj grafickoj što ima acer filmova u 1080p bez problema u štekanju i sl...
hvala svima na pomoci
vec1337 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 15:04   #298
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
generalno ni ovaj s3 nema ssd, ovih 20gb ce postat iskoristivo kao cache nakon sto intel omoguci koristenje u nekoj od sljedecih verzija drivera. 20GB u protivnom nije dovoljno za nista osim najosnovnijih stvari, te mozda drzanje virtulne memorije gore i instalacija cesto koristenih aplikacija.

U svakom slucaju r830 se objektivno ne isplati ako ti veca procesorska snaga nije potrebna. To je model nastao prije masovne poplave ultrabooka i kao takav njegov cjenovni rang nije usporediv sa ultraboocima. Sljedeca generacija ce zasigurno kostat jednako ili manje od ultrabooka.

A sto se tice 1080p videa, nemas problema, vec sam procesor je dovoljan, a i graficka ima podrsku za hardversko dekodiranje pa ce sam procesor biti potpuno rasterecen. Graficka kartica je naime ista u oba modela.

Toshiba je nesto teza zbog baterije, ali takoder ima opticki uredaj koji se za vrlo malo novaca moze pretvoriti u mjesto za dodatni disk, ali vecini to nije uopce bitno. Takoder posjeduje par dodatnih featurea koji ti vjerojatno nisu bitnu poput expresscard slota recimo, vise usb-a i slicno.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 21:22   #299
KingZg
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Bok!

Može samo kratka usporedba:
Ovaj i5
ili
Ovaj i7?

Dakle bitno mi je da je mobilan (15.6" + ok baterija), a koristi se za grafički dizajn - photoshop, illustrator i dreamweaver često istovremeno, premiere ponekad + neka pucačina za ubijanje vremena.
Jel bolje uzet i7 za 4gige RAMa il i5 sa 6giga? Svjestan sam da je RAM lakše nadogradit, ali koliko je zapravo i7 bolji? GPUi su pretpostavljam slične snage

Hvala puno!
KingZg je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 00:39   #300
overload
Premium
Moj komp
 
overload's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: rijeka - lič
Postovi: 326
Kao sto iznad pise:
i7 je Quad a i5 Dualac, razlika je 4 naspram 2 jezgre (ili sa HT-om 8 - 4) tako da je dosta bolji, 4Gb rama je 150kn i sam ga stavis pa imas 8Gb i na miru si
Evo ovdje je jeftiniji 4lipe :-)
http://www.notebook.hr/product_info....ducts_id=19132
__________________
t.ly/YLrl
overload je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na