Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2008., 02:50   #271
scorpion32
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: croatia
Postovi: 1
Kathrein UFE 370/S DVB-T

Pozdrav...

Zanima me dali je tko kupio ovaj dvb-t posto sam ga kupio danas i ne mogu vjerovati da nema ttx iako je navedeno u upustvu za uporabu ,sve radi super osim toga.Naime ttx radi samo na daljinskom od lcd-a tj.analogno a na daljinskom od Kathrein ne radi,neki su govorili da treba promjeniti zemlju u germany ili france al sam pokusao i to i nista.imao sam prije bjedni quadro dvb-t koji je 3 puta jeftiniji i imao je ttx na oba daljinska pa ne vjerujem da ovaj nema...u cemu je problem? hvala
scorpion32 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 03:51   #272
Marin_ST
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 42
tvguide.xml bez prvog retka

Citiraj:
Autor Pero21 Pregled postova
Evo podesio sam po tvojoj uputi, i sad skida EPG za sva četri DVB-T kanala, samo su problem naša slova. Brisanje encodinga baš nije elegantno rješenje.
hehe evo i rjesenje za taj problemcic. napravi se programcic u C++ koji iz tog fajla brise prvi redak, a to je najjednostavnije na nacin da u drugi fajl prebaci sve osim prvog retka. Zato batch file izgleda ovako :

xmltv tv_grab_hr --output tvguide1.xml
hihihi.exe

Ovo hihihi.exe je znaci taj programcic sto od tvguide1.xml stvori tvguide.xml bez prvog retka.

U c++ to izgleda ovako :

#include < iostream >
#include < fstream >
#include < string >
using namespace std;

int main () {
string line;
ifstream xmlfile ("tvguide1.xml");
ofstream pravi_xml ("tvguide.xml");
if (xmlfile.is_open())
{
getline (xmlfile,line);
while (! xmlfile.eof() )
{
getline (xmlfile,line);
pravi_xml << line << endl;
}
xmlfile.close();
pravi_xml.close();
}

else cout << "Unable to open file";

return 0;
}


Znaci, promijenite .bat fajl, kompajlirajte ovo gore, spremite kao hihihi.exe tamo u xmltv folder.



edit : ono pod include ima razmake jer se inace ne vidi na forumu ako se ne stave razmaci ( iostream, fstream.. )
__________________
Marin_ST je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 16.02.2008., 07:43   #273
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,390
Svaka čast i meni je padalo na pamet sklepati nešto tako ali malo gledam TV pa mi nije nužno. Još da si uploadao svoj hihihi.exe negdje za one koji nemaju instaliran c++.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 13:59   #274
suba
Vozi katru :))
Moj komp
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 162
Hvala Marine
Puno sam razmišljao o nekom načinu automatiziranja tog brisanja prve linije, ali nemam dovoljno znanja u c++ (još )
suba je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 15:28   #275
matija.zg
Registered User
Moj komp
 
matija.zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
Evo imam i ja jedan problem imam dvb-t gigaset usb U7000 i instalirao sam VISTU Home Basic i power cinema 4 i kad zelim otvoriti TV funkciju pise mi (The TV function cannot be opened) da li zna neko u cem je problem i mogu li gledati tv u nekom drugom programu s ovim uređajem,HVALA!!
matija.zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 16:09   #276
Marin_ST
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 42
Oke evo i hihihi.exe
Nevjerojatno, samo 100KB za attachemente

Ubacio sam po drugi put attachmente ( u 2 dijela jer je 126 KB ), ali neznam da li je to vidljivo.. isto kao sto se ne vidi ono pod Moj komp
Attached Files
File Type: rar hihihi.part1.rar‎ (87.9 kB, 477 views)
File Type: rar hihihi.part2.rar‎ (16.4 kB, 464 views)
__________________
Marin_ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 18:48   #277
Marin_ST
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 42
Citiraj:
Autor matija.zg Pregled postova
Evo imam i ja jedan problem imam dvb-t gigaset usb U7000 i instalirao sam VISTU Home Basic i power cinema 4 i kad zelim otvoriti TV funkciju pise mi (The TV function cannot be opened) da li zna neko u cem je problem i mogu li gledati tv u nekom drugom programu s ovim uređajem,HVALA!!

Zna se dogodit da recimo sa hybridnim karticama powercinema 4 pokazuje samo analognu, dok digitalna i dalje normalno radi u dvbdreamu, mediaportalu i drugim programima. Mislim da tada ni powercinema 5 ne pomaze, a vjerojatno je do krivog instaliranja drivera. Ipak, sto ce ti powercinema 4, ako ti se ne da muciti sa mediaportalom onda stavi dvbdream i uzivaj. Ako nece ni dvbdream onda nema druge nego se pozabavit sa driverima.
Ako stavljas dvbdream, dba kartice ( neznam jeli vrijedi za sve, ali za moju gigabytovu i frendovu, neka leadtek ) ne rade radi novog file-a u folderu devices ( bda.dev ). Ili koristiti staru verziju, ili koristiti novu verziju sa starim bda.dev fajlom. Nova verzija je bolja jer nema problema sa vmr9 rendererom i ispravljen je bug u visti gdje "bjezi" prozor kada se klika na njega.
Jesi li instalirao drivere sa neta ili sa cd-a?
__________________
Marin_ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 20:23   #278
matija.zg
Registered User
Moj komp
 
matija.zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
Sa cd-a,probat cu s ovim dvb dream,hvala
matija.zg je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 02:22   #279
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
recite mi kaj mislite jel bi lovio ovaj discovery HD na 7. katu zgrade na črnomercu, s poglednom na istok i sjever, nema vidljivih prepreka dosta daleko
MP950 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 02:37   #280
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Discovery HD ide sa Mamićevih tornjeva, a to bi bilo neki jugoistok od tebe. No sve je moguće. Meni antena gleda prema Sljemenu pa hvatam Croatel (i discovery HD time).
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2008., 21:38   #281
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Pardon na double postu, no nema nikakve veze sa ovime gore. Napokon sam sredio Web EPG da dela. Ne razumijem zašto, no problem je bio u xmltv.dtd fajlu. Vratio sam iz backupa (kojega sam napravio prilikom instalacije SVN-a) originalni i sad sve radi.

Uzeo sam od Marina_ST hihihi.exe i prilagodio svoj *.bat za hvatanje tvguide.xml-a.
Marinov programčić radi odlično i pobriše prvi red, no meni i dalje nema naših znakova, već kao da ništa nije uopće promjenilo.

Pa samo da pitam, jel važno ako sam ja hihihi.exe preimenovao (ekstenziju sam ostavio naravno ) ? Naravno, promjenio sam onda i u *.bat-u da nije ispod xmltv tv_grab_hr --output tvguide1.xml hihihi.exe nego već kako sam preimenovao taj hihihi.

Što sam zaboravio ?

EDIT:
# TVengine2 Rev 17210,
# MediaPortal 0.2.3 Final
# SVN Rev 17210
# Xface skin

Probat ću skin promjenit...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 21:50   #282
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,390
Vjerojatno ti je MP zapamtio stari EPG, odeš u setup i tamo pokreneš graber.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 22:05   #283
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Malo si me zbunio, nisam znao na šta točno misliš, ali sam pogodio

Za one koji će možda isto trebati to, a neće znati na što je točno LAcy mislio:

- morate ponovno pokrenuti xmltv.exe tv_grab_hr --configure (ono što ste na početku radili).

Hvala LAcy, jedino to nisam probao ponovno napraviti, jer iskreno nisam vidio poveznicu (ali očito je ima )
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 22:11   #284
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,390
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Malo si me zbunio, nisam znao na šta točno misliš, ali sam pogodio
A jbga, toliko sam čačkao po MP-u da već na pamet radim.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Za one koji će možda isto trebati to, a neće znati na što je točno LAcy mislio:

- morate ponovno pokrenuti xmltv.exe tv_grab_hr --configure (ono što ste na početku radili).
Nisam na to mislio Mislio sam na pokretanje Setup-a MP-a i tamo postoje opcije za EPG graber, na početku si izabrao da je to tvguide.xml file e tu možeš ponovo pokrenuti da MP pročita taj file. Inače MP povremeno provjeri da li postoji novi file i osvježi EPG. Tebi se vjerojatno poklopilo sa novo napravljenim fileom.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Hvala LAcy, jedino to nisam probao ponovno napraviti, jer iskreno nisam vidio poveznicu (ali očito je ima )
Nema na cemu, bitno da je proradilo.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 22:40   #285
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Hm, misliš na "import" za tvguide.xml ? Ne znam jel to do mog TVservera3 ili do SVN-a, no u configu od MP-a, sve opcije za grabber su zacrnjene i sve se obavlja u setupu TVservera (što se Web EPG-a i tvguide-a tiče).



Naravno, njegov import (tj. import novog tvguide.xml-a) je prvo što sam probao. No to nije upalilo usprkos tome što je prihvatio novi tvguide.xml bez problema.

Dobro da si me zmotao
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 22:47   #286
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,390
Zaboravio sam da si ti na tv serveru, no u svakom slučaju je upalilo
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2008., 23:51   #287
Marin_ST
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 42
Imao sam i ja problema s tim, recimo zapamti stari EPG i onda nesto promijenis a ono opet nema hrvatskih slova. Mislim da triba uvijek staviti ono kod mappinga da se refresha, i triba na trenutak staviti da brise stari epg kad ubacuje novi pa importat... a nakon sta uspjesno importa opet maknit kvacicu kod toga da brise stari fajl.. jer dok radi tv, dogodi se da nestane epg-a jer je sve to malo glupo izvedeno.. cackat dok ne proradi, nazalost nema druge.
__________________
Marin_ST je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2008., 00:23   #288
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Je, sve je super radilo i najednom je nestal EPG (prije 10min je bilo, sad više ne). Morao sam ponovno importat tvguide i sad dela, samo kaj je sve pomaknuto za 3 sata unaprijed.
I kad snimam, mogu samo jedan program snimati (prije sam mogao sva četiri bez problema).

Nikak na zelenu granu s ovim čudom.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2008., 21:26   #289
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,390
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Je, sve je super radilo i najednom je nestal EPG (prije 10min je bilo, sad više ne). Morao sam ponovno importat tvguide i sad dela, samo kaj je sve pomaknuto za 3 sata unaprijed.
I kad snimam, mogu samo jedan program snimati (prije sam mogao sva četiri bez problema).

Nikak na zelenu granu s ovim čudom.
Rekoh vam da kad nađete jedan svn koji radi ne dirajte Lijepo piše na njihovom site-u da to nisu ni alphe ni bete već dnevni buildovi. A u buildovima može biti svega, više ljudi radi, netko nešto promijeni, ne ispita, napravi se build i eto problema.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 18.02.2008., 21:49   #290
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Eh, na 0.2.2 sam imao onaj "pravi" na kojem je sve radilo.

A kao što vidiš, na 0.2.3. još uvijek tražim

EDIT:
Izgleda da se EPG stabilizirao, sad je opet dobra vremenska zone i sve ide po planu. SVN i TVserver su iz gornjeg posta ako nekoga zanima.

Izgleda da sam malo preuranio sa zaključkom, jer očito Web EPG kad se ponovno load-a od nule, ne kreće od istog trenutka nego par sati unaprijed (ono što je trenutno na tekli neće prikazati u TV Guide-u). Uglavnom, sad je okejček.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2008., 21:59   #291
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,390
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Eh, na 0.2.2 sam imao onaj "pravi" na kojem je sve radilo.

A kao što vidiš, na 0.2.3. još uvijek tražim
Kako si uspio uopće postat?! Meni već pola sata stoji edit, zaboravio sam i što sam htio dodati a i database error se pojavljuje, ne radi mi ni "brzi odgovor".

A što to 0.2.3 ima da ne možeš ostati na 0.2.2?

Sjetio sam se što sam htio dodati

Bilo je jednom problema sa snimanjem ako nema EPG-a i to nisu mjesecima skužili jer skoro svi imaju EPG. Pogodi tko je skužio (ja) i tko je istraživao od kojeg svn-a ne radi. Tada sam vidio koliko je ekipa OK, stvarno su si dali truda (istina malo je potrajalo dok sam ih uvjerio da ne snima, a ni ja nisam znao zbog čega) i ispravili bug. Da ne tražiš nije mi tamo isti nick.

Baš me zanima što će napraviti sa novim MP2, probao sam i čini se da je manje zahtjevan ali kad ekipa počne natrpavati svega unutra i još ako ostane .net.....
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 18.02.2008., 22:10   #292
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Iskreno, meni postanje od kad smo na novom serveru ide odlično. Quick reply je instantan (nema onog reloadanja stranice nego se jednostavno novi post pojavi ispod zadnjeg). Edit također, sve radi ko po loju.

Ma sada sam stavio 0.2.3 jer sam htio isprobati Croatel uhvatiti (0.2.2 nije imao za birati x264 codec), pa je stoga i ostao. Buraz mrzi kad mu se nešta radi po kompu, a htio bi imati telku.

Ma kakav MP2, nek ovo izađe iz bete u v1. Što se tiče ekipe, jesu odlični su i stvarno se kuže, a forum im je odličan.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 03:08   #293
speedy051
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: aaaaaa
Postovi: 63
Kako bih mogao natjerati daljinca kojieg sam dobio uz dvt2000h da tadi sa MPom, budući da uz njega ne dolazi nikakav softwer
speedy051 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 22:06   #294
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Pošto se stvarno ne razumijem u ove dvb kartice niti išta slično tome bi li mi netko mogao dati neki link na kojem je ta kartica koju moram kupiti. Ovo softwerski mi je jasno ali ovo s tim karticama, gdje ih kupiti, kako se uštekavaju u računalo itd. to mi baš i nije jasno. Neznam bi li to meni radilo. Comp je ovaj desno.
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2008., 17:57   #295
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Ivanozo Pregled postova
Pošto se stvarno ne razumijem u ove dvb kartice niti išta slično tome bi li mi netko mogao dati neki link na kojem je ta kartica koju moram kupiti. Ovo softwerski mi je jasno ali ovo s tim karticama, gdje ih kupiti, kako se uštekavaju u računalo itd. to mi baš i nije jasno. Neznam bi li to meni radilo. Comp je ovaj desno.
I mene bi zanimalo koja je "najbolja" (do 500kn) solucija za Tv karticu, ja sam Zagreb zapad tak da signala ima kojekakvog.

Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 20:35   #296
sfreak
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: "#"
Postovi: 108
Pozdrav svima. Naime ja imam sljedece dvije TV Kartice. Terratec Cinergy Hybrid T USB XS i Avermedia Volar HX USB. Moja konfa je laptop HP NX6325 (Turion 64X2 TL52,ATi X1150, 2,5gb DDR2 ram, Soundmax Audio, manje vise to je to) imam instalirane sve frameworke od 1-3.5 verzije, sve moguce codece, ali mi MEDIA PORTAL verzija 0.2.3 koju sam skinuo sa njihove stranice ne radi, tj ne prepoznaje mi uopce niti jednu TV karticu. Malo sam prckao po Onom CaptureCardDefinitions i skuzio da postoji definicija za moju Terratecovu karticu. Moze li mi netko pomoci, u cemu bi bila stvar?

Unaprijed svima zahvaljujem.
sfreak je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 12:24   #297
Marin_ST
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 42
Citiraj:
Autor sfreak Pregled postova
Pozdrav svima. Naime ja imam sljedece dvije TV Kartice. Terratec Cinergy Hybrid T USB XS i Avermedia Volar HX USB. Moja konfa je laptop HP NX6325 (Turion 64X2 TL52,ATi X1150, 2,5gb DDR2 ram, Soundmax Audio, manje vise to je to) imam instalirane sve frameworke od 1-3.5 verzije, sve moguce codece, ali mi MEDIA PORTAL verzija 0.2.3 koju sam skinuo sa njihove stranice ne radi, tj ne prepoznaje mi uopce niti jednu TV karticu. Malo sam prckao po Onom CaptureCardDefinitions i skuzio da postoji definicija za moju Terratecovu karticu. Moze li mi netko pomoci, u cemu bi bila stvar?

Unaprijed svima zahvaljujem.

Čini mi se da je u zadnje vrijeme podrška karticama skroz prepuštena TV serveru.. Što znači da za rad mediaportala treba sljedeće :

Mediaportal 2.3.0
Zadnji SVN
( http://forum.team-mediaportal.com/ni...3-0-final-229/ )

SQL server ( http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65212 )
Zadnji TV Server (TVEngine3)
( http://forum.team-mediaportal.com/un...ly-builds-197/ )

Nakon instalacije mediaportala i SVN-a, a prije instalacije TVServera, instalira se SQL server express, te se pri instalaciji makne kvacica kod opcije Hide advanced blabla panel, tako nekako. Kasnije se odabere Mixed mode, ukljuci se i SQL Browser i oba podese na local service.
Mislim da je to to, ima nesto i add blabla to administrative role, tu sam isto stavio kvacicu. Sifra koja se kasnije upise za account "sa" koristi se kod tvservera..
Nakon SQL servera instalira se TV server. Ako se to sve ispravno napravi, malo se prvo "tweaka" mediaportal da finije radi. Pod tim podrazumijeva se da se prvo instaliraju najkvalitetniji codeci i odaberu u konfiguraciji mediaportala. Zatim se prioritet tvservera stavi na high da to sve brze ide.
Nevalja instalirati mysql server jer je puno sporiji, te kod surfanja kroz EPG uzrokuje trzanje slike.
Preporucuje se rezolucija barem 1280*1024, tamo sve radi kao podmazano.
Izgleda da kod ATI-a nesto gladje radi deinterlacing nego je to slucaj kod Nvidie, ali ipak, ako se sve opcije fino nastimaju dobije se jedan sasvim solidan program sa hrpom opcija. Da ne kazem da je idealan slucaj programirati u necem pa vec imati visual studio, tada je vec instaliran SQL server.. u tome slucaju mediaportal je usputna aplikacija koja koristi SQL server.. ako nije tako, onda ispadne da zbog MP-a morate tooooliko toga instalirati, servisi SQLservera dodatno usporavaju komp itd.

Meni jedino jos nece da proradi pristupanje TVserveru sa mediaportalom i tvclientom koji se nalazi na skroz drugome racunalu na mrezi. Mreza je 100mbit, iskljuceni svi firewallovi, potpuni pristup izmedju racunala.. MP pronadje tvserver drugog racunala, ako se MP ukljuci bez opcije automatskog paljenja TV-a tada se more gledati EPG sto znaci da konekcija postoji.. ali kada se ukljuci TV zamrzne se mediaportal. A ća ćemo hehe
__________________
Marin_ST je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 20:17   #298
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
jel moguće kako podesit u PowerCinema da kad stišam zvuk da mi se ne stiša zvuk iz nekoga drugoga programa(tj. u cijelim windowsima)?
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2008., 23:15   #299
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,925
Može li tko preporučit program u kojem mogu vidit jačinu digitalnog signala kojeg hvatam. Naime s onom antenom šta se dobije u paketu s Gigabyte hibridnom karticom sam uhvatio signal za 4 hrvatska programa preko PowerCinema. Al mi slika zapinje na sva 4 pa sumnjam da je ta "antenica" slaba, a trenutno neman nikakvu drugu opciju pošto mi je u sobi još samo antena od kablovske televizije.
U MediaPortalu mi ne nalazi niti jedan kanal iako san prilično siguran da su postavke (i frekvencije ok*) :konfjuz:


* - Za svaki slučaj, ako ima neko iz Splita, a da koristi MP i sve mu radi ok, nek mi se javi na Pm ili ovdje
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK


Zadnje izmijenjeno od: Mr.Ex.President. 05.04.2008. u 23:35.
Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2008., 13:56   #300
Luka001
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Koristim MediaPortal posljednju verziju. Htio bi primati EPG. Citao sam puno postova na ovom forumu, ovom threadu i drugim. Najvise od LAcyja. I super mi je sto se toliko trudite da pomognete. Ali moram priznati da se jako tesko snalazim u svim tim metodama dobivanja EPG u MP. Primjecujem i da se ti nacini dobivanja stalno mijenjaju pa vise ne znam koje od tih starih uputa da pratim a koje su skroz out-of-date.

Moze li mi netko od vas sumirati trenutno najpouzdaniji i najbolji nacin da dobim EPG za nase nacionalne kanale?
I imam prijedlog koji bi mozda mogao sve to i olaksati. Mozete li uploadati fajlove (recimo konfiguracijske izmedju ostalih) iz vasih MP-a koje bi ja samo zamijenio ovim svojim defaultnim i tako
to rijesio copy/pasteom? Ako nije moguce naravno preostaje samo procedura. Ako biste bili ljubazni...
__________________
AMD Athlon 64 2800+ (1,80 GHz)
1 GB RAM
ASUS K8N-E Deluxe - AMD Socket 754
VGA GeCube ATI Radeon 9600 (Pro) (128 MB)
tv tuner: WinFast DTV2000-H
Luka001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na