Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2008., 21:48   #1
Robert 22
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 4
Problemi sa ADSL stabilnošću

Pozdrav svima!

Eto imam problema sa ADSL-om već dugo vremena pa da priupitam za savjet jer sam već lagano lud. Prije otprilike godinu i pol uzeo sam T-com-ov Maxadsl, bila je akcija pa rekoh ajde. No od samog početka je bilo problematično, čovjek koji mi je spajao nikako nije mogao dobiti stvar da radi i na kraju je otišao u centralu da provjeri portove i nekako je sve proradilo. No od onda svako malo neki problem.

Inače dobio sam Siemensov A-100i USB modem u paketu, poslije sam načuo da je to smeće, ali ***iga što možeš očekivati nego neku jeftinoću, nema čak ni vlastito napajanje...

Moj problem je ne u tome da mi internet ne radi, već da veza često puca. Najčešće dva, tri puta na dan, no može se dogoditi da ne pukne nijedanput a ponekad i do 10 puta na dan. Prije mi se znalo događati da jednostavno prestane raditi i izbacuje "popularnu" grešku 678 no onda nazovem t-com službu za korisnike i kažem im da resetiraju port pa proradi nakon nekog vremena. Inače nije stvar u mojem kompjuteru (isprobao već tri različite instalacije windoza i ništa se ne mijenja) niti čak toliko u modemu jer sam uzeo Kasdu od prijatelja i radila je čak i lošije - po mom iskustvu općenito Kasda je same shit i radi bugovito na različitim kompjuterima... Stvar je očito negdje u infrastrukturi, kuća mi je prilično stara, loše telefonske veze a ne isključujem potpuno niti da bi problem mogao biti kod portova u centrali gdje sam spojen.

T-com kao t-com, njima je jedino bitno da radi i (pro)radi a kako radi - koga briga. Istini za volju - 90% vremena internet zaista radi sasvim dobro (dok veza ne pukne), skida maksimalno kolko ide i što je najzanimljivije vrlo rijetko puca pod optimalnim opterećenjem - npr. skidanje 7-8 torrenta istovremeno i slično. Inače kad veza pukne ja se normalno mogu spojit nazad kad prođu 2 minute (koliko server registrira da je user online pa dopusti ponovno spajanje).

Nisam power surfer, nije tolki bed da veza pukne pa pričekaš te dvije minute i ponovno se spojiš - ali kad poželim nešto zaigrati online onda to čovjeka izludi.

Razmišljao sam da uzmem neki puno kvalitetniji adsl modem/router nego što je ovaj pa da mi radi pouzdanije ili barem sa minimumom pucanja veze.

Zato molio bih ako netko zna i može preporučiti modem/router koji dobro gura na lošim/nestabilnim vezama da mi kaže. Još bolje bi bilo ako netko zna shop u zagrebu gdje se čovjek može dogovoriti pa da isproba opremu doma prije nego što je mora kupiti... ništa ne bih napravio da pljunem 500-600 kuna a da mi opet doma ne radi...

Ako netko ima još kakvu ideju ili prijedlog - otvoren sam za sugestije

Unaprijed hvala.
Robert 22 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 09:27   #2
maksimovic
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 43
moje mišljenje mada nemam puno iskustva je da nije problem u tvojim instalacijama jer to ili radi ili ne (što se tiče instalacije)
prije bih rekao da je neki problem kod davatelja usluge(odnosno samog modema), ali sačekaj da ti još neko iskusniji da savjet pa onda djeluj
maksimovic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2008., 09:35   #3
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Robert 22 Pregled postova
Pozdrav svima!

Eto imam problema sa ADSL-om već dugo vremena pa da priupitam za savjet jer sam već lagano lud. Prije otprilike godinu i pol uzeo sam T-com-ov Maxadsl, bila je akcija pa rekoh ajde. No od samog početka je bilo problematično, čovjek koji mi je spajao nikako nije mogao dobiti stvar da radi i na kraju je otišao u centralu da provjeri portove i nekako je sve proradilo. No od onda svako malo neki problem.

Inače dobio sam Siemensov A-100i USB modem u paketu, poslije sam načuo da je to smeće, ali ***iga što možeš očekivati nego neku jeftinoću, nema čak ni vlastito napajanje...

Moj problem je ne u tome da mi internet ne radi, već da veza često puca. Najčešće dva, tri puta na dan, no može se dogoditi da ne pukne nijedanput a ponekad i do 10 puta na dan. Prije mi se znalo događati da jednostavno prestane raditi i izbacuje "popularnu" grešku 678 no onda nazovem t-com službu za korisnike i kažem im da resetiraju port pa proradi nakon nekog vremena. Inače nije stvar u mojem kompjuteru (isprobao već tri različite instalacije windoza i ništa se ne mijenja) niti čak toliko u modemu jer sam uzeo Kasdu od prijatelja i radila je čak i lošije - po mom iskustvu općenito Kasda je same shit i radi bugovito na različitim kompjuterima... Stvar je očito negdje u infrastrukturi, kuća mi je prilično stara, loše telefonske veze a ne isključujem potpuno niti da bi problem mogao biti kod portova u centrali gdje sam spojen.

T-com kao t-com, njima je jedino bitno da radi i (pro)radi a kako radi - koga briga. Istini za volju - 90% vremena internet zaista radi sasvim dobro (dok veza ne pukne), skida maksimalno kolko ide i što je najzanimljivije vrlo rijetko puca pod optimalnim opterećenjem - npr. skidanje 7-8 torrenta istovremeno i slično. Inače kad veza pukne ja se normalno mogu spojit nazad kad prođu 2 minute (koliko server registrira da je user online pa dopusti ponovno spajanje).

Nisam power surfer, nije tolki bed da veza pukne pa pričekaš te dvije minute i ponovno se spojiš - ali kad poželim nešto zaigrati online onda to čovjeka izludi.

Razmišljao sam da uzmem neki puno kvalitetniji adsl modem/router nego što je ovaj pa da mi radi pouzdanije ili barem sa minimumom pucanja veze.

Zato molio bih ako netko zna i može preporučiti modem/router koji dobro gura na lošim/nestabilnim vezama da mi kaže. Još bolje bi bilo ako netko zna shop u zagrebu gdje se čovjek može dogovoriti pa da isproba opremu doma prije nego što je mora kupiti... ništa ne bih napravio da pljunem 500-600 kuna a da mi opet doma ne radi...

Ako netko ima još kakvu ideju ili prijedlog - otvoren sam za sugestije

Unaprijed hvala.
Očito imaš dosta lošu liniju, u tom slučaju iz vlastitog iskustva mogu preporučit d-link dsl-584t. Ja sam imao isti modem i jako rijetko je pucala veza mada su mi šumovi na liniji prebolesni i užasno mi je loša parica, a veza je pukla 1-2 puta svakih 3-4 dana i spoji se nakon 2 sekunde ponovno, tako da ga mogu samo toplo preporučit!
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 10:56   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,398
..koji radi kako treba samo ako je u bridge mode dok u router mode-u radi p***arije i spajanje s njime postaje lutrija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 11:58   #5
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor Robert 22 Pregled postova
Pozdrav svima!

Eto imam problema sa ADSL-om već dugo vremena pa da priupitam za savjet jer sam već lagano lud. Prije otprilike godinu i pol uzeo sam T-com-ov Maxadsl, bila je akcija pa rekoh ajde. No od samog početka je bilo problematično, čovjek koji mi je spajao nikako nije mogao dobiti stvar da radi i na kraju je otišao u centralu da provjeri portove i nekako je sve proradilo. No od onda svako malo neki problem.

Inače dobio sam Siemensov A-100i USB modem u paketu, poslije sam načuo da je to smeće, ali ***iga što možeš očekivati nego neku jeftinoću, nema čak ni vlastito napajanje...

Moj problem je ne u tome da mi internet ne radi, već da veza često puca. Najčešće dva, tri puta na dan, no može se dogoditi da ne pukne nijedanput a ponekad i do 10 puta na dan. Prije mi se znalo događati da jednostavno prestane raditi i izbacuje "popularnu" grešku 678 no onda nazovem t-com službu za korisnike i kažem im da resetiraju port pa proradi nakon nekog vremena. Inače nije stvar u mojem kompjuteru (isprobao već tri različite instalacije windoza i ništa se ne mijenja) niti čak toliko u modemu jer sam uzeo Kasdu od prijatelja i radila je čak i lošije - po mom iskustvu općenito Kasda je same shit i radi bugovito na različitim kompjuterima... Stvar je očito negdje u infrastrukturi, kuća mi je prilično stara, loše telefonske veze a ne isključujem potpuno niti da bi problem mogao biti kod portova u centrali gdje sam spojen.

T-com kao t-com, njima je jedino bitno da radi i (pro)radi a kako radi - koga briga. Istini za volju - 90% vremena internet zaista radi sasvim dobro (dok veza ne pukne), skida maksimalno kolko ide i što je najzanimljivije vrlo rijetko puca pod optimalnim opterećenjem - npr. skidanje 7-8 torrenta istovremeno i slično. Inače kad veza pukne ja se normalno mogu spojit nazad kad prođu 2 minute (koliko server registrira da je user online pa dopusti ponovno spajanje).

Nisam power surfer, nije tolki bed da veza pukne pa pričekaš te dvije minute i ponovno se spojiš - ali kad poželim nešto zaigrati online onda to čovjeka izludi.

Razmišljao sam da uzmem neki puno kvalitetniji adsl modem/router nego što je ovaj pa da mi radi pouzdanije ili barem sa minimumom pucanja veze.

Zato molio bih ako netko zna i može preporučiti modem/router koji dobro gura na lošim/nestabilnim vezama da mi kaže. Još bolje bi bilo ako netko zna shop u zagrebu gdje se čovjek može dogovoriti pa da isproba opremu doma prije nego što je mora kupiti... ništa ne bih napravio da pljunem 500-600 kuna a da mi opet doma ne radi...

Ako netko ima još kakvu ideju ili prijedlog - otvoren sam za sugestije

Unaprijed hvala.
Ne znam da li je rješenje kupovina novog routera ako imaš loše kabele.
Ja sam bio na t-comu 2 godine i imao sam Siemens se555 - u always on, dakle router, ne bridge i nikad problema.
Polovni dobiješ za 250 kuna preko newsa.
Najbolje bi ti bilo da posudiš taj od prijatelja i isprobaš.

A ako želiš potrošiti 500 kuna imaš 2 opcije. (govorim tako jer sam ja prošli tjedan tako razmišljao, naravno da imaš hrpu drugih opcija, ali ja sam razmišljao dosta i na kraju se svelo na ovo)

Linksys wag200g vs. Linksys WRT54GL (ja sam uzeo ovaj)

ovo su prednosti i nedostaci

Citiraj:
Autor Ranma 1/2
OPCIJA 1: Kupovina jednog od onih modem/router/AP/mama/tata/all-in-one uređaja

Recimo nešto poput ovoga: Linksys WAG200G

Prednosti (kako ih ja vidim): Kao prvo rješavam se Kasde iz cijele jednadžbe. Praktičnost, jer mi ostaje samo jedan uređaj koji bi koristio.

Nedostatci (kako ih ja vidim): Kompatibilnost, jer čitam tako po forumima da ljudi znaju imati problema sa opremom koja je predviđena za drugačiji annex. Mislim piše da je za Annex B, i postoji fw za Annex A na stranici proizvočađa, al mani ti to. Onda IP telefonija, za to se obično dobije od operatrea posebni modem. Bilo bi mi glupo dati toliko pare za ovaj uređaj a da kasnije moram opet koristiti neko smeće koje mi operater uvali. Ovaj može i dalje ostati kao router ali onda sam mogao uzeti obični a ne sa modemom.


OPCIJA 2: Kasda kao bridge + pošteni router

Za sad sam oko bacio na ovaj model: Linksys WRT54GL Ali ne mora biti ništa tako "nabrijano", niti nužno mora imati WLAN ali kad bih već dajem pare bolje odmah uzeti i sa WLANom, zar ne.

Prednosti (kako ih ja vidim): Pa router je router, obavljao bi samo taj posao i super. A kakvu god opremu da mi uvale kasnije njemu funkcija ostaje jednaka. A i niža cijena ako kupujem samo router, a ne router/modem.

Nedostatci (kako ih ja vidim): Jedini koji vidim jest što i dalje koristim tu Kasdu pa sad imam 2 uređaja koja mi stoje na polici i s kojima se moram gnjavitii.
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 12:37   #6
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Prvo bi bilo pametno da provjeriš sve instalacije u kući, i po potrebi provućeš novi kabel (ako je moguće). Pretpostavljam da ti se spliter nalazi ispred svih ostalih uređaja u kući, to uključuje i telefone i modem. Ako nije tako onda obavezno složi da bude ispred ostalih. Ne znam sad živiš li u kući ili stanu.

Ako si siguran da nije do instalacije već do opreme bilo bi dobro da prvo posudiš od nekoga modem i onda se pokušaš spojiti. Nema smisla da daš i 100 kn ako ti ne treba. Sigurno imaš nekog u blizini sa ADSLom i tko ima neki model a da nije Kasda ili dotični Siemens. Evo, ja recimo surfam sa Kasdom u bridge modu i radi bez problema (router je sasvim druga priča nažalost).

Treće je da gnjaviš T-Com, nek se ***u...ti njima plaćaš debelu pretplatu koja uključuje održavanje i servise, i svaki put kad prijavljuješ kvar oni su dužni nešto napraviti po tom pitanju. Pa zivkaj njih i prijavljuj pucanja na linku. Ako ništa drugo možda saznaju zašto ti se to događa. Može biti i da si predaleko od centrale jer bilo je slučajeva kad ljudima puca veza na višim brzinama, a T-Com sad nudi minimalno 2 Mbita.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 14:43   #7
Robert 22
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 4
Hvala na savjetima i idejama, eto još da pojasnim par stvari.

Nije stvar u daljini jer eto moji frendovi žive 300 i 500 metara niže od mene i apsolutno nikad nisu imali problema s ADSL-om gotovo nikad. Jedan ima standardnu Kasdu (koju sam uzeo i isprobao da bi kod mene radila sranja i opet je veza pucala) a drugi je složio wireless za cijelu kuću.

Mijenjati instalacije je naučna fantastika jer kuća je stara 70 godina pa bi trebalo kršiti debele zidove i ponovno provlačiti i pitaj boga koliko bi to koštalo. Tako da jedina alternativa mi je zasad da nađem bolji modem koji će moći "provariti" zahebanu infrastrukturu.

Za d-link dsl-584t nije loša ideja, no bilo bi super da mogu isprobat prije nego kupim, nema ga nitko od ljudi koje znam. Razmišljao sam i o US Robotics no malo mi je ipak preskup i gotovo nigdje ga nema (osim u Nitelu u zgb-u); čisto zato jer prije dok sam imao klasični dial-up modem preko Carneta i Hineta - isprobao svu silu modema od 13,3k do v92 i jedini koji je kod mene na ovim istim paricama i instalacijama radio besprijekorno bio je upravo US Robotics 56k eksterni. Stvarno nikad ali nikad nije veza pucala ma kolko loša bila. Nekako me najviše vuče da uzmem njihov ADSL modem, jer ajde platiš više samo da radi stabilnije.

Ipak da ponovno pitam - da li netko zna možda kompjuter shop u zagrebu gdje bi bilo moguće dogovoriti se pa isprobati stvar prije kupnje da budem siguran da radi?
Robert 22 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 17:38   #8
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Ako je stanje takvo kako kažeš onda bi svakako pomoglo da povućeš nove kablove. Ne mislim pritom da ideš rušiti i bušiti zidove već samo da jedan novi kabel sprovedeš od splitera do modema.

Šta bi bilo dobro, da nađeš u kući mejsto gdje ti je došla parica sa mreže. Kod mene je recimo na tavanu postavljena ona mala "razvodna kutija" i odtale mi idu žice po kući. Dakle pokušaj staviti spliter što bliže tom početku, i onda vući samo taj jedan kabel, novi, do sobe gdje ti je modem...ako je moguće. (drugi kabel ne moraš vući jer već je sproveden, ne) Mogu se kladiti da bi to već rješilo tvoj problem.

Kupovanje skupljeg modema kažeš...hmh...nisam siguran baš. Znam na što misliš kad pričaš o klasičnom modemu, ali mislim da ti kod ovih to nema nikakve veze. Svi oni kao modemi rade jednako dobro, tako da sumnjam da bi skuplji modem bolje "probijao" signalom kroz stare instalacije.

Ako si već zapeo za novi modem onda si uzmi onaj Linksysov, bolje nego USR (barem po onome što čitam o USR-u). Ali nemoj se začudit ako ti veza bude prekidala i sa modemom od 550 kn.

BTW, Kasda i D-Link koje T-Com nude koštaju 300-njak kuna, i na stranu sad je li to realna cijena ili nije, takva je svugdje. Tako da se nemoj uvijek voditi po cijeni što je dobro a što ne.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na