Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2007., 17:05   #1
etna22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 61
Kako spojiti LAN i Wireless da rade skupa

Evo ovako: imam LAN i Wireless vezu i zanima me kako u Windowsima podesiti da oba rade paralelno, tj da je ukupna brzina jednaka brzini LAN + Wireless.

Hvala unaprijed
etna22 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2007., 17:08   #2
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
mislis na ovo

imas lan-internet
imas wlan-internet

na to si mislio? moze malo vise informacija

Inace dobrodosao
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2007., 17:18   #3
etna22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 61
Da upravo tako. Imam LAN internet i wireless internet i želim ih nekako spojiti u jednu vezu jer sada radi svaka za sebe, npr. ako jedna skida 200 kb/s, a druga 100 onda se neki file ne skida 300 kb/s nego onom vezom koja se prva upali u windowsima. Zanima me može li se to ikako spojiti ili bridgati ili šta već. Hvala na dorbodošlici inače sam vijerni posjetitelj foruma, ali dosad nisam imao problema, ovo mi je prvi koji ne znam kako bi riješio pa ljudi pomagajte
etna22 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2007., 17:24   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,398
Ne možeš to napraviti (tzv. tunneling). Ti imaš ukupnu brzinu skidanja x. Ako skidaš nešto lanom brzinom y, za wlan ti ostaje x-y. Ako koristiš samo jednu vezu (bilo lan ili wlan), brzina skidanja će biti maximalna tj. x.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2007., 17:27   #5
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
a jesi probao sa bridgom?

dakle network connections- desni klik na mrezu pa imas opciju bridge


trebalo bi tako raditi
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2007., 17:33   #6
etna22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 61
Nisam probao radit bridge jer mislim da to ne bi upalio, ali probat ću malo kasnije sada mi se skida film na torrentu pa ne želim prekidati, javim ako upali ali sumnjam da hoće. Ima li kakvih drugih rješenja, prijedlog...??
etna22 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2007., 17:37   #7
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
jedino rj je bridge

razlog:
ovako kako sada imas dvije konekcije na net, to komp sada vidi kao dvije mreze, i koristi najbrzu opciju prema netu, kada ces bridgat onda ce komp tj sustav shvatiti to kao jednu mrezu te bi teoretski morao ici na net sa dvije veze, kao jednom, eto to jedino preostaje kao rj ako radi ok ako ne onda niti nece

nikada se nisam igrao sa time, ali trebalo bi sljakat
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2007., 17:45   #8
etna22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 61
Hvala na savjetu, idem sada radit visinske pripreme za večeras! Sretna nova godina
etna22 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2007., 19:14   #9
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 556
ovo se provjereno na opisane nacine NE MOZE napraviti. komp moze koristiti samo jednu konekciju.

bridganjem veza bi jedino postigao to da imas link izmedju njih, npr. shareove na jednoj mrezi vidio bi i na drugoj.

postoji rjesenje a to je kupovina dual WAN routera. samo, ni to rjesenje nije potpuno, jer bi otvaranje stranica radilo istom brzinom, jedino sto bi se mozda ubrzalo su torrenti i downloadovi sa vise konekcija. i ti ruteri su skupi ko u sv. petra kajgana. neisplativo.

proucavao sam neke sheme gdje bi se pomocu neke linux distre to napravilo da komp funkcionira kao doticni router. informacije su bile jako sture. mislim da je to bilo samo teoretski, nisam cuo da je netko pokusao nista slicno.

i na kraju, zasto ti to uopce treba? ako hoces brzu vezu uzmi jaci link i gotovo :P
Dule je online   Reply With Quote
Staro 01.01.2008., 11:27   #10
enescrv
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Montenegro
Postovi: 1
Konfiguracija wirelessa preko adsl rutera

Imam problem, Adsl ruter(d-link) mi je super konfigurisan, mreza mi radi preko njega, imam na svaki racunar internet, jedino mi je problem wireless. Stavim staticke adrese rutera i sve odradim kako treba ali ne mogu da dobijem internet preko wirelessa (linksys wrt45g ver7). Zna li neko kako se konfigurise preko adsl rutera?
enescrv je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 01.01.2008., 18:47   #11
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 556
Citiraj:
Autor enescrv Pregled postova
Imam problem, Adsl ruter(d-link) mi je super konfigurisan, mreza mi radi preko njega, imam na svaki racunar internet, jedino mi je problem wireless. Stavim staticke adrese rutera i sve odradim kako treba ali ne mogu da dobijem internet preko wirelessa (linksys wrt45g ver7). Zna li neko kako se konfigurise preko adsl rutera?
identicno kao preko LAN-a.

stavi staticku ip adresu i gateway, i provjeri da li si upisao tocne DNS-ove.
Dule je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na