Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2007., 12:21   #1
pepeljuga_ri
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 23
RASPPPoe

Imam problem sa spajanjem na internet. Imam t com-ov modem siemens c-010-i. Ona lampica DSL LINK mi blinka i ne mogu se spojiti. Tu i tamo se ipak spoji ali ubrzo prekine vezu. U device manageru mi kaže da je problem u RASPPPoe-u, da windowsi ne mogu pokrenuti drivere. Kada pokušam napraviti update za to kaže mi da je sve najnovije. A ipak ne radi. Imam vistu i mislila sam da je do mrežne jer je stara, ali sam kupila novu i problem je ostao. Što mogu napraviti?
pepeljuga_ri je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2007., 12:26   #2
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Možeš resetirat modem i nadat se najboljem.

Možeš resetirat modem i postavit ga u router mode.

Možeš modem prebacit sa mrežne na USB i vidjeti što će biti.

Ili možeš nazvat ove iz T-konja i pitati ih u čemu je stvar... Ako je donedavno sve radilo bez greške onda je možda kod njih nešto.

P.S. Ne bi bio na odmet neki screenshot ili točan citat greške koja se javlja.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2007., 12:39   #3
pepeljuga_ri
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 23
Točna poruka u device manageru je "this device is not working properly because windows cannot load the drivers required for this device (code 31)". Skinula sam novi RASPPPoe i kada ga instaliram na kratko vidim u device manageru da više nema problema, odnosno nema onog uskličnika u žutom trokutu, ali se onda komp sam od sebe restartira i ponovno se pojavi problem. Probala sam valjda 5000 puta restartirati modem. Modem sam tek dobila od brata jer sam imala USB i brzina mu je bila 2.0 Mpbs i to me izluđivalo. Dao mi je svoj stari za koji zna da radi, ja sam onda stavila vistu i ne radi. Zvala sam T-com i pitala ih. Naravno nisu nista znali i htjeli su mi tehničara poslati. No, taj dan kada me nazvao da će doći je sve radilo.
pepeljuga_ri je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2007., 12:57   #4
Adisabeba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
Kao prvo RASPPPoe ti uopce netreba a niti ne radi u Visti. Nije mi jasno zasto si to instalirala. Kolko se meni cini tebi trebaju driveri za mreznu za Vistu.
Adisabeba je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2007., 13:03   #5
pepeljuga_ri
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 23
pa instalirala sam drivere koje sam dobila uz mreznu. a RASPPPoe sam negdje pročitala da treba. jesi siguran da ne treba?
pepeljuga_ri je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2007., 13:19   #6
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor pepeljuga_ri Pregled postova
pa instalirala sam drivere koje sam dobila uz mreznu. a RASPPPoe sam negdje pročitala da treba. jesi siguran da ne treba?
Provjeri da li su ti driveri zaista kompatibilni sa Vistom, kao i driveri od modema... A RASPPPoe ti definitino ne treba. Ako win xp sp2 može uspostaviti vezu na ADSL preko "dial up" načina bez ikakvih pomagala, onda valjda može i Vista.

Citiraj:
Modem sam tek dobila od brata jer sam imala USB i brzina mu je bila 2.0 Mpbs
Za to nije USB kriv... I najobičniji stari USB 1.1 ima brzinu od 12 Mbit/s ,a to je dobrano brže od našeg ADSL-a.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2007., 13:23   #7
pepeljuga_ri
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 23
Na kutiji pise da radi s vistom, mada dok sam instaliravala drivere mi je ta instalacija bila malo sumnjiva. za modem mi ne trebaju driveri (tako bar tvrde na t-com stranicama). A sada pokusavam s windows update-om. Jedan od updatea je za mrežnu. Nadam se da će to popraviti stvar!
pepeljuga_ri je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2007., 13:23   #8
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Za ethernet modem ne treba drivere. A ako se ne varam, za XP (100% ne treba) i Vistu ne treba skidat nikakvi RASPPPOE buduci da je integriran u sustav.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2007., 13:28   #9
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Update windoza rijetko popravlja stvari. Češće se dogodi da sve radi lošije nego prije... Drivere valja skidati direktno sa stranica od proizvođača hardvera koji te muči...
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2007., 14:59   #10
pepeljuga_ri
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 23
Tražila sam drivere na stranici d-linka ali nema za tu mrežnu. imaju samo za novije modele.
pepeljuga_ri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2007., 16:40   #11
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
o majko mila

dsl ti blinka? to neces moci sama popraviti... jedino sto mozes je nazvati t-com i da ti opet posalju tehnicara jer je to kvar na centrali...

rekla si da ti je radilo kad je tehnicar dosao? jos jedan dokaz da je do centrale, jer bi taj router ili radio ili nebi, pogotovo na ethernet portu...

i nije mi jasno di si to iskopala u device manageru? na properties od mrežne kartice? ako je tako, onda je ocito problem u mrežnoj, a ne u routeru...

aj ti nama ljepo baci screenshot device managera di to pise i napisi koja je mrežna kartica u pitanju
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2007., 18:09   #12
pepeljuga_ri
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 23
To mi je pisalo prije nego sam izbrisala RASPPPoe. Sad se čini da je sve u redu. Napravila sam onaj update i od tada je sve ok. Vidjeti ćemo što će biti sutra...
pepeljuga_ri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na