Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2007., 01:19   #1
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
LiteOn testiranje zapisa

Imam Pioneera 212 (s kojim sam spržio Verbatim DVD+DL na 4x) i LiteOn LH-20A1S....Spržio sam prvo jedan dvd (koju sam kvalitetu postao u dotičnoj temi) i liteon mi je prvi put kad sam skenirao sa CD-DVD speedom (na brzini 8x) napravio PI failures od 100-njak (!!!) ali samo jednu crticu. Nakon kad sam ga zaustavio i pokušao ponovno, te crtice nije bilo. Kad sam drugi dvoslojni dvd (verbatim 2,4x isto na 4x) spržio, ta crtica je uvijek, ali samo na 8x i većoj brzini. Kad stavim manju brzinu, te crtice PI failures (koja varira 60-120) nema. Kopiranje tog medija je prošlo uredno (skopiro mi je disk - 6GB za 13-tak min), verifikaciju nero je uredno prošao.

Može neki savjet - jel Liteon poludio ili mi pioneer zezne svaki disk?

Skeniranje 6x:



Skeniranje 8x:


Zadnje izmijenjeno od: denied. 06.08.2007. u 02:02.
denied je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2007., 00:36   #2
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Pojedinačni "špicevi" obično se mogu zanemariti, a može ih uzrokovati više stvari. Npr. zrnce prašine koje omete skeniranje tog sektora, nekakav "glitch" tijekom čitanja, tzv. OPC spike gdje se takvi špicevi redovito javljaju na mjestima gdje je izvršena rekalibracija laserske zrake u hodu korištenjem tehnike slične BURN Proof tehnici, te naposlijetku, što je ovdje najvjerojatnije slučaj, "špic" izazvan poteškoćama pri prijelazu između layera - ovdje može biti greška u snimanju ili u čitanju. S obzirom da se takav špic pojavljuje kad skeniraš višom brzinom, vjerojatno se radi o grešci u čitanju tj. LiteOn ne može pri visokoj brzini brzo i pouzdano prebaciti čitanje s layera 0 na layer 1, i onda to interpretira kao grešku.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.08.2007., 22:32   #3
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Thanx, u pravilu što sam skužio, +DL medije i LiteOn i Pioneer slično sprže (s time da mi LiteOn zna napraviti onaj jedan "špic" na početku čekiranja Pioneerovog medija, pa nema smisla dalje provjeravati jel se niš drugo ne vidi onda) a DVD5 medije malo bolje Pioneer (samo sam jednom čekiro da vidim jel normalno prže).

A LiteOn mi ne napravi "špic" kod prelaska layera neg skroz na početku...
denied je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na