Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2007., 01:49   #1
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Red face Pomoć trebam:W2K na MMX???Promjena baterije moguća?

Jel'se može instalirati w2k na sustav baziran na Pentium 233Mhz MMX,a grafa je NeoMagic NM2200,zvučna NeoMagic 256AV audio?
radi se o jednome staaarome ali besprijekornome IBM-ovom laptopu(SVE radi,jedino baterija dala svoje,ekran ima mrak kontrastnu sliku,čak niti jedan mrtav pixel!!!) iz,vjerovatno,prvih serija ThinkPad...mema je 32MBSdram,ona nije kočnica...uvjetno.I harda "ima"...3.2GB
Dao sam mu da mi računa wPrime 1024,završio je za više od 24h,ali je i tada bio hladan k'o led!Nevjerovatno!(barem meni).
Eto,toliko,i hvala na pomoći!
E,da,lap sada vrti 98-icu...
I još nešto,kad već dosađujem:čitao/čuo sam da negdje u ZG mogu zamijeniti baterijske uloške,ako sam dobro shvatio,i to pali gotovo sigurno za starije lapove,za razliku od novijih,ali sam zaboravio razlog zašto je tomu tako...Ako netko zna gdje se to može obaviti i kako,naravno povoljno,zahvaljujem unaprijed!
  Reply With Quote
Staro 30.03.2007., 08:58   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,368
Za bateriju baci oko na www.baterije.hr
Za W2k nisam baš siguran da će fercerati na 32Mb rama. Zašto stavljati W2k kada će dobro raditi i s win98. Imam frenda s nekom Tecrom P3 1.0GHz, 128Mb rama,... i već mu 5g. radi odlično s win98se koje sam mu stavio.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2007., 09:00   #3
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,418
Win 2000 će raditi, ali morat ćeš ubiti sve nepotrebne servise ili još bolje nLiteom izbaciti što ti ne treba.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2007., 03:13   #4
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ma,mislio sam zbog ev.nepodržanih instrukcija od strane proca (MMX proc,to je soc7,ako se ne varam),a 32MB će doživjeti upgrade prvom prilikom(zato mi se i nije dalo to probati u praksi,jer,ako bi i radilo-jadno bi radilo sa 32MB)...moja greška,metarski tekst,a jako važna stvar nije istaknuta...Dakle,bez obzira na memu MMX procevi nemaju ograničenja za pokretanje w2k.Čini mi se da imaju neko za XP,pa sam pitao za w2k...
Dečkima gore,puno hvala,na pomoći su sada već tradicionalno...
  Reply With Quote
Staro 31.03.2007., 03:28   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,418
Ja sam i 2000 i XP normalno instalirao na takav komp, ali pobio servise, naravno...
domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na