Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2006., 11:55   #1
JohnyB
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 144
Zabranjen HOMBOX

JohnyB je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 12:34   #2
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
i što sad sa ljudima koji su ga već kupili? ja sam skoro...
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2006., 12:58   #3
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
i što sad sa ljudima koji su ga već kupili? ja sam skoro...
Ja sam isto skoro. Jedini razlog zakaj nisam je taj jer ga nije bilo na lageru. dumping cijena l o l,
  Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 13:12   #4
Rijecanin
Premium
 
Rijecanin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 289
Znam da će zvučati smiješno, ali i meni se to čini kao dumping.... i poprilično ne fer prema alternativcima koji su uložili gomilu para da bi sad udarili glavom u zid... pardon u 10 lipa...
Rijecanin je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 13:14   #5
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,123
Citiraj:
Autor Rijecanin Pregled postova
Znam da će zvučati smiješno, ali i meni se to čini kao dumping.... i poprilično ne fer prema alternativcima koji su uložili gomilu para da bi sad udarili glavom u zid... pardon u 10 lipa...
Samo ne znam kak nije dumping t-comova opcija unlimited za 20kn besplatno unutar fiksne uz uspostavu od 28 lipa.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 13:20   #6
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Hm. Zaboravili su spomenuti da je u isto vrijeme Iskonu oduzeta koncecija za Wimax u ZG županiji i dodjeljena upravo Vipnetu.

http://www.telekom.hr/

Homebox mi je ionako otpočetka bio "sumnjiv". Fiksni mobitel. Bezveze.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 13:24   #7
Rijecanin
Premium
 
Rijecanin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 289
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Samo ne znam kak nije dumping t-comova opcija unlimited za 20kn besplatno unutar fiksne uz uspostavu od 28 lipa.
Naravno da je... s time da što se mene tiče, T-Com može razgovore naplaćivati i 10 lipe po satu, dokle god konkurenciji ponudi normalne veleprodajne cijene (dakle jedno 6-7 lipica)
Rijecanin je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 13:44   #8
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
ovo je udarac tržištu i potrošaćima. što se tiče dumpinga t-com je stalno nudio za 1kn + 3mj flat besplatno.
ali nije duping jer se potpisuje ugovor na 2 god. kad se sve izračuna ispadne brdo para.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 17:51   #9
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Rijecanin Pregled postova
Znam da će zvučati smiješno, ali i meni se to čini kao dumping.... i poprilično ne fer prema alternativcima koji su uložili gomilu para da bi sad udarili glavom u zid... pardon u 10 lipa...
Joj smijesno, smijesno.... To su normalne cijene, jer sigurno nije zahvalno da mi s HR standardom imamo vise cijene od zemalja koje imaju veci standard.

Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Hm. Zaboravili su spomenuti da je u isto vrijeme Iskonu oduzeta koncecija za Wimax u ZG županiji i dodjeljena upravo Vipnetu.

http://www.telekom.hr/

Homebox mi je ionako otpočetka bio "sumnjiv". Fiksni mobitel. Bezveze.
Ja neznam kaj ljudima ima biti sumnjivo. Cista logika i pre pre predobar marketinski potez. T-com ima fiksne linije, VIP ima kvalitetnu mobilnu infrastrukturu (puno kvalitetniju od t-mobilea). Ajmo mi "glumiti" fiksnu liniji, korisniku je svejedno, on ima doma uredjaj koji na koji spoji telefon, zadrzis stari broj i deri... Buducnost se moze kretati samo u dva smjera, optika ili bezicno. Bakar je "povijest"!
  Reply With Quote
Staro 05.12.2006., 13:25   #10
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Daleko od toga da je blesavo - ja nameravao uzeti jedan za vikendicu na moru

Sad očito ništa od toga -.-
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2006., 14:12   #11
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Marketing da, ali s logikom to nema veze. Koncesije i RF spektri su ozbiljne stvari i jednostavno ne vjerujem da Vipnet nije znao u što se upušta. Prevarili su i državu i korisnike. Jedino što na kraju ostaje sumnjivo je što nisu i drastičnije kažnjeni.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2006., 15:56   #12
Rijecanin
Premium
 
Rijecanin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 289
Koliko sam ja upoznat sa situacijom na domacem trzistu telekomuikacija nitko ne mari pretjerano za galamom koju HAT proizvodi...

Primjer 1: HAT se proglasio nadležnim za DTK što je naravno spriječilo T-COm da reže kablove kako se kome ćefne

Primjer 2: Gaćina je galamio da će učiniti sve što je u njegovoj moći da spriječi preuzimanje Iskona od strane T-COma... I ne može mi se osporiti da je učinio sve što je u njegovoj moći, učinio je.... ništa...

Primjer 3: Sud je proglasio pretplatu na telefon nezakonitom. I naravno da je ona odmah ukinuta, sa pravomoćnosti presude hrvatski građani su prestali plaćati pretplatu i počeli plaćati naknadu za korištenje


Vjerujem da ako inspektorat čak nešto i učini, da ćemo se opet sustresti sa "nije govno nego se pas posr'o" principom u kojem Homebox više neće biti zamjena za fiksi telefon nego potpuno nova usluga zvanja Imobilizirani mobitel. A mobiteli kao što znamo [čak i invalidni] sasvim legalno koriste GSM repetitore...

PS. Paske koji će ti drekec homebox u vikendici, navodno se neće smjeti prenositi (u prijavi moraš navesti na kojem si katu, LOL degeni), [mislim trenutno možeš, ali vjerovatno ga mogu zalockat za točno određene repetitore ako baš hoće] a 150 ćuna mjesečno za tu i tamo otić' na net i nije neka fora... Brijem da HSPDA PCMCI kartica ima više smisla....
Rijecanin je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2006., 09:00   #13
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Da, Homebox je neprenosiv. Uvjeti korištenja, članak 2.5 :

Uvjeti korištenja...

U suštini, to je GSM uređaj koji je fiksan samo na papiru. U redu, neka ga se i proglasi fiksnim, ali u tom slučaju ne smiju razlikovati cijenu prema VIP mobilnoj mreži i prema ostalim mobilnim mrežama. Čak je i HT svojevremeno zbog toga dobio po prstima.
S druge strane, ako je Homebox dio Vipnetove GSM mreže (a je) zašto cijenu od 10 lipa ne ponude i u svojim "normalnim" mobilnim mrežama?

No, evo čitam u Večernjem da bi im na kraju i moglo proć...

http://www.vecernji-list.hr/home/man...90889/index.do

Vipnet se poziva na iskustva nekih EU zemalja, no još nisam otkrio koje su to zemlje i kako je sve to skupa tamo regulirano.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na