Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2002., 19:51   #31
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Nemojte se ljutiti sto sve ovo ne stavljam na njuze, ali smatram da je malo sto od ovoga materijal za njuze.
Kako sam Matrox fanatik, samo pokusavam prenijeti nesto svog odusevljenja Parheliom i drugima, jer previse ljudi je popljuvalo novu Matroxicu. Ne kazem da je najbrza, ne kazem da je najisplativija, ali je drugacija...
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2002., 09:55   #32
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Originally posted by gpremec
...samo pokusavam prenijeti nesto svog odusevljenja Parheliom i drugima...
naj se ljutit, ali nekako imam dojam da ti ne uspijeva
choby je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2002., 11:01   #33
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by choby
naj se ljutit, ali nekako imam dojam da ti ne uspijeva
Nista se ja ne ljutim, ali smatram da su ljudi previse izdresirani na GF seriju grafickih, kao da drugo ne postoji. srecom se Ati probudio sa svojom 7500/8500 serijom, ali gotovo prekasno.

Moje misljenje je da se previse gleda koliko je koja graficka brza, a premalo sto ona zaista nudi. GF ide u smijeru Voodooa, bili su grozno najbrzi jedno duze vrijeme, ali kvaliteta slike je bila prava katastrofa. Drugo je sto su imali krivu poslovnu politiku zbog koje su propali.

Realno gledajuci, ne trebaju ljudima najbrze graficke da bi nesto igrali i uzivali u tome. Osobno jos uvijek igram na Matroxu G450 i sve mogu igrati.

Kod nvidiae i Atia postoji problem ne bas najstabilnijih drivera, sto mene izuzetno smeta. Isprobao sam TNT2, GF2 MX i Radeon8500 i niti jedna mi se nije ponasala potpuno stabilno. Nema vece frustracije nego kada radis/igras nesto, a stroj ode u plavi ekran ili se smrzne (i povrh toga javi da su driveri graficke uzrokovali rusenje). E vidis, s Matroxom mi se to jos nije dogodilo.

Kod nvidiae (trebam isprobati GF 4 Ti) je problem grozne kvalitete slike. I na TNT2 i na GF2 MX slika mi je bila ispranih boja, nekontrastna, lose fokusirana, jednostavno grozna. Ati je u tome puuuno bolji igrac od nvidiae, i osobno bih prije uzeo nekog od Radeona.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2002., 11:04   #34
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,178
apsolutno radeon, slažem se. i ostalo stoji. takav je potrošački mentalitet, zato mcdonalds i može uspjeti...
choby je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2002., 11:12   #35
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
kako sve uspjevas igrati na G450???
postoje tri odgovora - 1.ili neigras nista novije i graficki zahtjevno ili 2. ima procesor i dovoljno RAMa da izvuce karticu iz govana ili 3. igras na niskim rezolucijama, s poiskljucivanim detaljima


nepostoji cetvrta solucija
problemi koje spominjes s nVidijinim karticama su vecini (ukljucujuci i mene) velika nepoznanica
gledajuci kako si reagirao na moj topic o MOHAA problemu tj. da si odmah okivio moju graficku dolazim do zakljucka da si opsjednut anti nVidia kampanjom i pokusajem promoviranja ostalih proizvodjaca....
pitanje je samo - da li te placaju???ako ne, onda si nesto poput norca (ekipa koja visi na IMFu ce znati o kome pricam)
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2002., 11:58   #36
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by greg SE
kako sve uspjevas igrati na G450???
postoje tri odgovora - 1.ili neigras nista novije i graficki zahtjevno ili 2. ima procesor i dovoljno RAMa da izvuce karticu iz govana ili 3. igras na niskim rezolucijama, s poiskljucivanim detaljima


nepostoji cetvrta solucija
problemi koje spominjes s nVidijinim karticama su vecini (ukljucujuci i mene) velika nepoznanica
gledajuci kako si reagirao na moj topic o MOHAA problemu tj. da si odmah okivio moju graficku dolazim do zakljucka da si opsjednut anti nVidia kampanjom i pokusajem promoviranja ostalih proizvodjaca....
pitanje je samo - da li te placaju???ako ne, onda si nesto poput norca (ekipa koja visi na IMFu ce znati o kome pricam)
Eh, greg SE nam je raspolozen za pljuvanje kao i uvijek... hehe

Imam Athlona 1.2GHz i 256/512MB RAMa (svako tolko mijenjam) i igram na nizim rezolucijama (ako se to tako moze nazvati).

Ghost Recon - 1024
UT - 800
Q3 - 640
Nascar 2002 - 640
MBTR - 800
SCGT - 1024
H&D - 1024
Relly Ch. 2000 - 800
CM 2 - 800
Uglavnom igram na 800/600 i 1024/768. Ako je potrebno, smanjim na 640/480. Vise mi znaci da uzivam u igri nego da se divim detaljima na ekranu. Smatram da rezolucije iznad 1024/768 nemaju sto traziti u 3D igrama, jer rijetko tko ima monitor veci od 17". Tako da kada se netko hvali da na 1600/1200 ima 150fpsa u odredjenoj igri, to je cisto preseravanje koje nema smisla. Ne sramim se reci da imam zastarijelu graficku i da igram na nizim rezolucijama. Cak iako igru mogu uredno igrati na 1024/768 radje igram u 800/600 i smanjim detalje.

Nisam opsjednut anti nvidia kampanjom (ne bih inace frendu kupio GForsicu za rodjendan), nego jednostavno smatram da nvidia nema odgovore na sva pitanja. Ne kazem da svi imaju problema sa nvidia grafickima, ali ja sam imao i znam da nisam jedini. To je uostalom i prica koja se vrti oko XPa: desetorica se jave da im se ruse i ne rade kako treba, a onda se javi jedan ili dvojica koji ovoj desetorici kazu da jedu govna jer njima dvojici sve radi savrseno. U prici oko nvidie nije taj omjer niti priblizno, ali su reakcije iste. Ako ja nemam problema, kako se ti onda usudjujes reci da ti imas. i te spike. To malo ide na ku c
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2002., 13:02   #37
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
E jebote imam GF 5 5800 ( pre bulid verzija )

na UT2 ( warez verzija )

reza 1600*1200

svi detalji high

FPS count 450

i to nakon kaj sam spustil clock GPU/Mem na

1200/1200

A slikaaaaa
mislim jednostavno milina, imam feeling ko da gledam film



Jebote kak sam ja ccccooolllll
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2002., 13:03   #38
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
BTW. Meni niš ne radi, kak ste vi svi glupi kaj vam sve radi ....
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2002., 16:39   #39
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2002., 09:12   #40
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Eh, greg SE nam je raspolozen za pljuvanje kao i uvijek... hehe

Imam Athlona 1.2GHz i 256/512MB RAMa (svako tolko mijenjam) i igram na nizim rezolucijama (ako se to tako moze nazvati).

Ghost Recon - 1024
UT - 800
Q3 - 640
Nascar 2002 - 640
MBTR - 800
SCGT - 1024
H&D - 1024
Relly Ch. 2000 - 800
CM 2 - 800
Uglavnom igram na 800/600 i 1024/768. Ako je potrebno, smanjim na 640/480. Vise mi znaci da uzivam u igri nego da se divim detaljima na ekranu. Smatram da rezolucije iznad 1024/768 nemaju sto traziti u 3D igrama, jer rijetko tko ima monitor veci od 17". Tako da kada se netko hvali da na 1600/1200 ima 150fpsa u odredjenoj igri, to je cisto preseravanje koje nema smisla. Ne sramim se reci da imam zastarijelu graficku i da igram na nizim rezolucijama. Cak iako igru mogu uredno igrati na 1024/768 radje igram u 800/600 i smanjim detalje.

Nisam opsjednut anti nvidia kampanjom (ne bih inace frendu kupio GForsicu za rodjendan), nego jednostavno smatram da nvidia nema odgovore na sva pitanja. Ne kazem da svi imaju problema sa nvidia grafickima, ali ja sam imao i znam da nisam jedini. To je uostalom i prica koja se vrti oko XPa: desetorica se jave da im se ruse i ne rade kako treba, a onda se javi jedan ili dvojica koji ovoj desetorici kazu da jedu govna jer njima dvojici sve radi savrseno. U prici oko nvidie nije taj omjer niti priblizno, ali su reakcije iste. Ako ja nemam problema, kako se ti onda usudjujes reci da ti imas. i te spike. To malo ide na ku c
Što se tiće ATI\NVIDIA slažem se s tobom.Definitivno i jednima i drugima fali ono nešto.Ja osobno koristim Kyro II od Herculesa i ne kažem da je bolja od adekvatnih rivala (iako po večini testova je).Koristim je zato što je drukčija od njih a zadovoljava sve ono što mene zanima.NVIDIA je OK za igre loša za multimediju (TV-out i ostalo) ATI obrnuto (loši driveri) itd.Imam par frendova i svako od nas koristi drugu karticu tako da možemo uspoređivati stvari u istiom igrama na razlićitim platformama itd. Jedno znam: teško da ču ikada kupiti jedan takav proizvod kao što je GF4,radije sačekam nešto drugo (a doči će prije ili kasnije).
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2002., 11:13   #41
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
kupovati nesto samo zato sto je drugcije bas i nema previse smisla.........ko da sad odlucim da ni ntel ni amd nevaljaju pa kupim ono VIAino sranje - pa drugacije je,ne?
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2002., 11:40   #42
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Citiraj:
Originally posted by greg SE
kupovati nesto samo zato sto je drugcije bas i nema previse smisla.........ko da sad odlucim da ni ntel ni amd nevaljaju pa kupim ono VIAino sranje - pa drugacije je,ne?
Ako zadovoljava tvoje potrbe zašto ne? Dobro, ipak nije takvo stanje stvari između Kyro kartice i recim GF 2 Mx 400. Obje su solidne kartice i možeš na njima igrati večinu igrica s više nego pristojnim perfomansama.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2002., 16:16   #43
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by greg SE
kupovati nesto samo zato sto je drugcije bas i nema previse smisla.........ko da sad odlucim da ni ntel ni amd nevaljaju pa kupim ono VIAino sranje - pa drugacije je,ne?
Uvijek sam se grozio generaliziranja. Brrrrrrrrrr.
A ti bas zapeo na generaliziranje... E jei ga...
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2002., 19:47   #44
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Uvijek sam se grozio generaliziranja. Brrrrrrrrrr.
A ti bas zapeo na generaliziranje... E jei ga...
mozdak mi vise neradi punim kapacitetom pa nemogu ici u detalje......
nisam spavao dva-tri dana....sta taj warcraft cini ljudima to je grozno
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2002., 21:57   #45
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Evo jos vijesti, ali na zalost, pravi smisao ce shvatiti samo ozbiljni Matrox korisnici.

Za pocetak, i sluzbeno iz Matroxa su potvrdili da je Parhelia zahvalna za OCoanje. Cak ce i sam Matrox izdati dodatni utility kojim ce se to moci raditi. Za informaciju, Matrox za svoju G seriju grafickih ima utility koji se skraceno zove MTSTU, preko kojega se moglo OCati, ali samo starija modele (G100, G200 i G400, G450 i G550 ne). Utility za P seriju grafickih zvat ce se (skraceno) MTS.

Drugi podatak je razocaravajuc za (opet) ozbiljne Matrox korisnike, a to je da se nece moci definirati nove rezolucije za P seriju preko MSTa, kao sto se moze za G seriju preko MTSUTa. Nezanimljivo? Vecini da. Naime, na G seriji mozete definirati novu rezoluciju za vas monitor, i to bilo koju. 1600*1200 vam je prevelika, a 1280*960 premala? Napravite 1400*1050 ili vec neku lijevu rezoluciju. Cujem smijeh? Nije vazno, ali samo s Matroxovom G serijom mozete npr. koristiti fizicku rezoluciju na Panasonicovom PT-AE100E projektoru koji ima fizicki format LCD elementa 16:9 s fizickom rezoluciom od 858*484. Reci cete da ta rezolucija postoji vec odavno? Bas i ne. Postoje 848*480 i 856*480, dovoljno da vam slika mjestimicno bude zamucena. Da se vratim temi. Za P seriju grafickih necemo moci sami definirati rezoluciju, vec cemo je morati kupiti od Matroxa?!?:confused: :mad:
Hm, vjerovatno se nece trebati duuuuugo cekati da se pojavi utility napravljen od nekog fanatika kojim ce se moci raditi rezolucija za P seriju, ali to je ipak tek nagadjanje. Ali zgodno je prisjetiti se da je prva prava podrska za koristenje DHa na G400 pod Win2000 dosla od "neznanog junaka", a ne od Matroxa.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2002., 11:12   #46
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Evo nove vijesti u vezi kupovanja novih rezolucija za P seriju grafickih od samog Matroxa.

Nakon sto je ta vijest objavljena na Matroxusers portalu, Haig iz Matroxa je kontaktirao Ant-a iz MURCa da to nije istina. Navodna se nove rezolucije nece naplacivati, vec bi sam Matrox htio imati bazu korisnika drugacijih rezolucija. Ono, javite se Matroxu da vam treba rezolucija npr. 1583*998, pa vam je oni uredno posalju bez naplate.

Dali se politika promijenila u roku 24h (naplacivat cemo - necemo naplacivati) ili je zaista pogresna informacija dosla u javnost, tko bi ga znao.
gpremec je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na