Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2003., 10:11   #1
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
Angry Kondenzatori oksidirali

Imam jedno pitanje vezano za tipkovnicu. Imam Epox 8KHA+ KT266 Matičnu, xp1500+, 512 DDR PC 2100 i Microsoft Wireless Optical Desktop (miš i tipkovnica). miša i tipkovnicu sam nedavno kupio, i sve je radio, samo je nekad tipkovnica odbijala poslušnost. sada mi radi samo miš, a tipkovnica samo u dos-u, a cim pokusa dici windoze tipkovnica izgubi signal. zbog toga sam mislio da je problem u windowsima pa sam formatiro i digo xp profesional. sve je radilo nekoliko sati, pa ponovo po starom. primjetio sam da su 4 kondenzatora sa lijeve strane procesora oksidirala na vrhu. Cini mi se da je problem u portu za misa i tipkovnicu. svoju tipkovnicu sam prikljucio na frendov komp i radi bez problema, a na mom neradi nijedna. molim Vas odgovorite u cemu je problem. dali ima ikakve veze sa oksidacijom to da mi je kuciste stalno otvoreno sa lijeve i desne strane.
LightForce1308 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2003., 11:39   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Prvo, ja bi se pobrinuo za te oxidirane i ovako i onako, mada mislim da bi problem trebao biti u području koje sam ti zacrtao na slici. Sada ne znam da li jeto PS2 ili USB konekcija te tastature i miša ali ljudi običnio kada nešto ukapčaja i iskapčaju imaju običaj "cimati" lijevo-desno utikač i onda potrgaju lemove (koji su i ovako i onko loši) pa se izgubi kontakt pa stvar malo radi malo ne radi. Pogledaj dakle da li su lemovi cijeli (nije da nema lema, već stvar je odvojena unutar lema) tako kod USBa i PS2 sa gornje i donje strane
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	boarda.jpg‎
Views:	180
Size:	15.8 kB
ID:	397  
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2003., 19:40   #3
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
A kako bi se trebo pobrinit za kondenzatore. sta da radim s njima? Tipkovnica je ps2 a miš je usb. to je set i radi preko jedne baze. kako mogu provjerit jel valjaju lemovi. neznam kako treba izgledat kad su pokidani.
LightForce1308 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2003., 23:06   #4
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Kondenzatori: prepišeš vrijednosti s njih i odeš u dućan kupiš iste takve, ovi se odleme i zaleme se na njihovo mjesto novi. Kako prepoznati da lem nije u kontaktu:confused: Pa ne znam, imaš neku iglicu i oko nje nema lema, pa recimo ima lema oko iglice ali se čini koa da je praznina oko te iglice, ... najjednostavnije odeš do nekoga vičnog lemljenu i KOJI IMA DOBRU LEMILICU (ne smije biti ona za lemiti lim ili tome slično da ti ne propali PCB (PCB ti je ono na čemu se nalaze sve te đinđe minđe, ona daska na koju je sve to nalemljeno) jer današnji PCBi su i u 6 slojeva. Odnosno potoje kontakti koje ne vidiš i možeš ih propaliti, dakle "nježnom" lemilicom i prelemiti još jednom sve one koji se nalaze oko USBa i PS2, ... nego imaš li ti garanciju ??? Odeš do njih upale komp i ti drmaj po kompu 10 - 15 minuta i kada stvar odbije poslušnost kažeš, eto dajte novu.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2003., 11:00   #5
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
Garancija mi je istekla prije 6mj. danas sam upalio komp i prišteko tipkovnicu i radila je nekih pola sata, nakon toga komp se ugasio i više ga nemogu upalit. num lock na tipkovnici svjetli, ali komp se nece ukljucit.
LightForce1308 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na