Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2002., 22:14   #31
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Ja svoj nisam reinstalirao otkad ga imam (oko 4 mjeseca) i sve radi super kao i prije

Samo da bude jos 128 rama...
soda je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2002., 18:48   #32
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,951
Odes na control panel\system propertis\advanced\startup and recovery i pod defult operatin system odaberes win 98 ili kako hoces vec. A što se tice Xp, sve OK. Sad sam presao na njega nakon dugog isprobavanja 98,2000 i Xp. Naravno da sam morao poskidati sve moguce drivere i zakrpe s neta da bi stvar proradila ali što ćeš ništa nije savršeno. Kad sam ga prvi put instalirao ništa pod milim bogom nije radilo kako treba, grafička nije postojala, CD rw i DVD rom jedva, miš išo` ko pijan, monitor radio na 60 Hz i tako dalje. Ali malo na net, kopaš skineš nešto drivera novih kombiniraš s driverima od win 2000 i stvar proradi. Imao sam dugo 98 se ali nikad mi nije radila tako dobro i brzo kao sad pod Xp-om. Inaće radim jako puno s filomovima (DivX) i muzikom (MP3) i nikako nisam bio zadovoljan s svime tim na 98.Kad mi je zadnji put smrzo comp nakon obrade DVD u Divx nakon 6 sati rada poludio sam format all i samo Xp. Sad sam jako zadovoljan, sad baš trenutno radim film i na netu sam bez problema ili trzanja dok to pod 98 nisam mogao ni u ludilu (iako nemam slabašnu konfiguraciju AMD 1,2 ghz i sve ostalo odgovarajuče uz to).
tor je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2002., 09:49   #33
RippeR
Premium
 
RippeR's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Podgorica
Postovi: 68
Pa razlika izmedju Fat-a i NTfs je velika vec je objasnjena glavna razlika. Ali XP iako ga imam je samo sminka jer je to isto sto i 2k samo malo nasminkan skinuti su mnogi service-ovi smanjena im je velicina. Sto se tice scsi-ja i raid-a koliko ja znam sve radi jer kad se instalira kaze pres f2 {mislim } to instal third party scsi or raid drives. On radi 100 posto sa aplikacijama ako su za NT
medjutim ima i jos jedna stvar kompatibilnost. Desni klik na exe ili link neznam prije ce biti link i setujete kompatibilnost za sve operativne sistem 95/98/win2k mislim da ima i za 3.x nesecam nisam kod kuce dok pisem ovo. Onda jeste brzi dosta od 2k ali je stucav malo. Administrator account imate ako samo on postoli ili ako ga omogucite da se vidi pod startupom jer mozete staviti startup okruzenje kao pod 2k-om sve apsolutno svo okruzenje moze da bude kao pod 2k-om, inace administrator je jedino vidljiv ako imate neki general protection folt na sistemu ako ga dizete u safe modu ili ako je jedini adminstrator na racunaru. Xp ima nesto sto nema ni jedan sistem a to je perfektno cuvanje sistema koje me nervira do jaja jer puni hdd kad se instaliraju novi drajveri on sacuva stare i ako imate problema sa novim drajverima prosto i jednostavno vratite stare [Rolback] to je dobro ali XP ostaje sminka 2 dobra OS-koja je Windows Corporation ikada izbacio je winnt i win 95. A posto su skoro svi korisnici kucni nema potrebe za NTFS-om jedino ako imate vremena da se crnjacite sa njim.
__________________
I AM Dominating
RippeR je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2002., 09:55   #34
RippeR
Premium
 
RippeR's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Podgorica
Postovi: 68
Nesto sam zaboravio da stavim a to je XP ima skore microsoft update do svog izlaska a to je ono zbog cega smo primorani da ga koristimo najvise. I to je planirano verujte me.
__________________
I AM Dominating
RippeR je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2002., 12:24   #35
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by RippeR
Pa razlika izmedju Fat-a i NTfs je velika vec je objasnjena glavna razlika. Ali XP iako ga imam je samo sminka jer je to isto sto i 2k samo malo nasminkan skinuti su mnogi service-ovi smanjena im je velicina. Sto se tice scsi-ja i raid-a koliko ja znam sve radi jer kad se instalira kaze pres f2 {mislim } to instal third party scsi or raid drives. On radi 100 posto sa aplikacijama ako su za NT
Ma nije da ne radi RAID i SCSI, samo s kojim performansama... npr. Cheetah X15 u Win2k read/write oko 58/52MB/s, a u XP isti disk sa svim istim read/write oko 57/12MB/s... tj. write u K. i to debelo. Nekima prelazak na dynamic volume sredilo stvar, nekima ne. M$ cak priznao da nekaj ne shtima...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2002., 13:08   #36
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Da ne kazemo da je sam M$ izdao zakrpu za XP i SCSI probleme s porukom: probajte, trebalo bi raditi (mos' si mislit').
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2002., 13:27   #37
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Citiraj:
Originally posted by RippeR
...2 dobra OS-koja je Windows Corporation ikada izbacio je winnt i win 95...
Zasto to mislis?:confused:
Sto se tice NT-a, pored XP-a koji koristim (meni radi super), koji znam da ima musica, najbolji je Win 2000 (moje misljenje). Podrzava veliki broj hardvera, aplikacije na njemu rade besprijekorno, stabilan je, a i puno jednostavni od, na primjer NT-a 4. Da mi Xp stuca sigurno bih koristio Win 2000.

Sto se tice Win 9x, sto fali windowsu 98SE? Stabilan je (puno stabilniji od win-a 95. Podrzava sve napredne stvari, sav softver radi na njemu (mislim bas sav, osim, sta ja znam, specijaliziranih aplikacija za NT...). Najbolji windows zasnovan na DOS-u (opet, moje mišljenje).
soda je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2002., 14:11   #38
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
To s Win98/98se je pomalo pipljiva stvar. Iako znam da vecini ljudi bolje radi 98se, ukljucujuci i mene, mom najboljem frendu bolje radi 98, cak stovise, 98se kod njega pati od one rijetke bolesti da kod gasenja i restarta racunala ostane visiti na Windows is shuting down. A bome nema nikakvu egzotu od kompa: Asus P2B (Intel 440BX), Asus Riva TNT 16MB, WD disk od 8.4GB, 192MB, celeron 300@450 (OCan tek odnedavno, tako da nije krivac za Win98/98se problem).
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2002., 14:27   #39
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Originally posted by gpremec
98se kod njega pati od one rijetke bolesti da kod gasenja i restarta racunala ostane visiti na Windows is shuting down.
to je poznata boljka i na ms-stranicama se ima zakrpa za to riješiti. ja to imao i riješio. s tima da se to pojavilo odjednom, nakon jedno mjesec-dva od instalacije.
choby je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2002., 14:48   #40
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by choby
to je poznata boljka i na ms-stranicama se ima zakrpa za to riješiti. ja to imao i riješio. s tima da se to pojavilo odjednom, nakon jedno mjesec-dva od instalacije.
Niti jedna od tih zakrpa kod njega nije rijesila problem. Jedna je cak samo maknula mogucnost za Stand by i to je bilo to.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2002., 14:56   #41
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,178
zakon!
choby je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2002., 18:45   #42
RippeR
Premium
 
RippeR's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Podgorica
Postovi: 68
Mislio sam na winnt 2k, nego se nisam dobro izrazio, a to SE da je dobar nemoj da pricas ljudi ce te gledat ono znas malo cudno SE je jedno sranje, ajde reci mi razliku izmedju 98FE i 98Se, jedino malo su promijenjeni drajveri neke sitnice i podrska za directx nista vise ali sve ostalo je suckjob ako ce mo realno. Dok 95 sa najnovijim updateovima gledao sam je ima tip licenciranu, to je ono sto ja zelim od operativnog ali da mi win dir iznosi 1,5 GB i to 95 nema sanse da na to pristajem nije sistem reinstaliran 4 godine a ide kao lud. I pakovi za 95 rade dobro. jer je dosta stabilna.
__________________
I AM Dominating
RippeR je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2002., 08:24   #43
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by RippeR
Mislio sam na winnt 2k, nego se nisam dobro izrazio, a to SE da je dobar nemoj da pricas ljudi ce te gledat ono znas malo cudno SE je jedno sranje, ajde reci mi razliku izmedju 98FE i 98Se, jedino malo su promijenjeni drajveri neke sitnice i podrska za directx nista vise ali sve ostalo je suckjob ako ce mo realno. Dok 95 sa najnovijim updateovima gledao sam je ima tip licenciranu, to je ono sto ja zelim od operativnog ali da mi win dir iznosi 1,5 GB i to 95 nema sanse da na to pristajem nije sistem reinstaliran 4 godine a ide kao lud. I pakovi za 95 rade dobro. jer je dosta stabilna.
Pa cuj, dok je kod frenda uvijek bolje radila Win98, na mom tadasnjem stroju (Asus P2B-F, Caleron 333, Matrox G200, 64MB, IBM 8.4GB - znaci ne bitno razlicit stroj) uvijek je bolje radila Win98se. Kod Win98 stroj se smrzavo, rusio, vidio sam pokoji plavi ekran. Instalirao sam ih na potpuno iste nacine.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2002., 08:30   #44
RippeR
Premium
 
RippeR's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Podgorica
Postovi: 68
Druze veruj me se je samo malo stabilniji od 98Fe i nista vise. Nista vise.
__________________
I AM Dominating
RippeR je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2002., 09:11   #45
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Pretpostavljam da ono FE znaci first edition.

Upravo sam ti dao primjere dva slicna stroja koja se potpuno drugacije ponasaju na tim, naizgled vrlo slicnim, OSevima.

...najvise sam se u zivotu bojao generaliziranja, a taj strah jos uvijek postoji u meni...
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2002., 09:12   #46
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,178
nema tu sigurno ovo, sigurno ono. ja koristim 98se već neznam koliko godina na više strojeva (doma, nekoliko compova na poslu) i niti jednom mi se nije srušila sama od sebe (a da nekaj drugo nije bilo uzrok, tipa kazaa sad). dakle, očigledno se događaju i ovakve i onakve situacije, ali nema generalnog zaključka.
choby je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2002., 09:13   #47
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by choby
nema tu sigurno ovo, sigurno ono. ja koristim 98se već neznam koliko godina na više strojeva (doma, nekoliko compova na poslu) i niti jednom mi se nije srušila sama od sebe (a da nekaj drugo nije bilo uzrok, tipa kazaa sad). dakle, očigledno se događaju i ovakve i onakve situacije, ali nema generalnog zaključka.
Ma to i ja zelim reci...
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2002., 09:20   #48
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,178
sorry, postali smo praktički u isto vrijeme. zato ponavljanje...
choby je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2002., 09:29   #49
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by choby
sorry, postali smo praktički u isto vrijeme. zato ponavljanje...
Nista, nista. Rijtko sretjem istomisljenike.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2002., 09:34   #50
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,178
da, malo ih je...
choby je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2002., 22:35   #51
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by soda

Sto se tice Win 9x, sto fali windowsu 98SE? Stabilan je (puno stabilniji od win-a 95. Podrzava sve napredne stvari, sav softver radi na njemu (mislim bas sav, osim, sta ja znam, specijaliziranih aplikacija za NT...). Najbolji windows zasnovan na DOS-u (opet, moje mišljenje).

slažem se - uglavnom.Ali s druge strane, 95-ica barem nema integrirani web u običnom Exploreru što je usko vezano s IE-om od 98-ice nadalje u dobroj količini.To baš i ne smatram nekom prednošču, pogotovo način i razlog zašto je danas tako...
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2002., 22:44   #52
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Robert_L
slažem se - uglavnom.Ali s druge strane, 95-ica barem nema integrirani web u običnom Exploreru što je usko vezano s IE-om od 98-ice nadalje u dobroj količini.To baš i ne smatram nekom prednošču, pogotovo način i razlog zašto je danas tako...
Da ti se racunalo nalazi u povecoj mrezi znao bi cjeniti prednosti Win98/98se/ME naspram Win95. Vjeruj mi.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2002., 23:37   #53
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Da ti se racunalo nalazi u povecoj mrezi znao bi cjeniti prednosti Win98/98se/ME naspram Win95. Vjeruj mi.
Vjerujem. Ali ja bi mreže prepustio win2k ili XP-u. Meni je dovoljan win98 (+98lite)...
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2002., 09:46   #54
RippeR
Premium
 
RippeR's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Podgorica
Postovi: 68
Ovako nekoliko stvari, prvo trenutno slusam Eminem-The way i'am, sto je u trenutku veoma vazno. 95 ima integraciju Explorera u IExplorer, sa instalacijom IE 5,5+, dalje kako vidm ovo postaje licno kojicemo operativni da koristimo ajde da krenem, 98 ima integrisane Explorere i to je ono najgore, jer nas uslovljava da koristimo IE ako ocemo nove opcije za kretanje po disku od kojih cak one sitne mene odusevljavaju kao lock na browseru to je vrh ali ponovo netscape opera sta ce mo od toga koristiti zavisi od nas samih[ko najvise mrzi microsoft]. Neko je pomenuo LITE odlicno tamo ima opcija za instaliranje WIN-a bez explorera, updated 95 moze svaki program novije generacije za 98 da pokrene, Dx na 95 bolje radi nego na 98. 98 ima neke misterije burazeru, nije zavrsena uopste 98 oli dokaz, drzi ctrl+shift i na taskbar desni klik propertis[ ongdje gdje se ulazi za podesavanje autohide i tih zezancija ] i kada udjes tamo dobijas deskbar options ima jos stvari ali dovoljna je ta. Zanimljivo deskbar postoiji u milenijumu. Pa ako volis 98, instaliraj ME, je updated 98. I mene je savrseno briga koji operativni koristis a ja ti samo savetujem jer sam radio na svaki i to dobro znam dosta bagova na svakome, ali oni koji su najbolji su Win95 i Win2k. Jer sam gledao mnoge stvari koje nisu dozvoljene sa samim sistemom[ dir bez imena dir sa zabranjenim karakterima, file-ove bez imena, file-ove sa zabranjenim karakterima, ali ubjedljivo najveci bag je to da se u istom folderu ne mogu naci dir sa imenom i file sa istim imenom kao i dir nezavisno od extenzije, to nikada nisu rijesili.
__________________
I AM Dominating
RippeR je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na