Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Telemach
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2024., 11:17   #1
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,671
Nokia G-2426G-B (Telemach)

Prvo Nokia G-2426G-B može svatko tko traži dobiti na njihovoj optici,
osobito je bitno naglasiti prilikom sklapanja ugovora da želite taj router.
Razlog je da većinom na uvođenje dolazi netko iz vanjske firme a oni na skladištu imaju Nokiu G-2425G-A, koji je par generacija stariji nema wifi 6, slabiji domet wifi-a, makar im je poslat dopis da je sad standard za 1/500, Nokia G-2426G-B oni ga ipak postavljaju.

Sad o routeru Nokia G-2426G-B, sigurno najbolji router koji sam dosada dobio od operatera,
nema potrebe za privatnim uređajima osobito što anroid boxevi rade i preko wi-fi-a.
Na njemu je dobar i stabilan wi-fi 6, router je dosta glomazan i jajastog oblika bar kod mene zauzima dosta mjesta na stolu pa sam ga postavio na ormarić.

Izgled routera (klik na sliku za povečanje):


Stražnja strana (klik na sliku za povečanje):


Dno gdje se mora poklopac odšrafiti da bi optički kabel mogao priključiti,
ujedno se dolje nalazi rupica za hard reset i naljepnica sa tvorničkim podacima za ulazak u router i wi-fi (klik na sliku za povečanje):

(slike su sa ebaya pa podaci nisu stvarni)
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 29.07.2024. u 07:48.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2024., 11:29   #2
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,671
izmjena ip adrese i postavljanje vanjskih dns-a
original ip je 192.168.1.254, ja sam izmjenio na ono što meni paše

vanjski dns se postavlja na istoj stranici (klik na sliku za povečanje):


i sve radi bezprijekorno.

Port Fordwarding:
prvo treba uključiti dmz, obrnuto bar kod mene neradi, nalazi se u djelu "Security" (klik na sliku za povečanje):



zatim Port Fordwarding, nalazi se u djelu :"Application" upisati portove (lan port i wan port su isti), odabrati uređaj pod
"Internal Client" obično se odmah pojavi ip adresa uređaja odabrati TCP ili UDP ili TCP/UDP i na kraju add (klik na sliku za povečanje):


izmjena lozinke za ulaz u router:
s obzirom da je orginal lozinka blago rečeno prekomplicirana moj vam je savjet izmijenit ju treba upisat orginal lozinku i dva puta onu koju ćete pamtiti ne zaboravite na sigurnost, veliko malo slovo jedan od znakova i brojevi, mora biti najmanje 8 znakova (klik na sliku za povečanje):


ako ima kakvih pitanja pitajte!
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 28.07.2024. u 12:10.
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2024., 14:03   #3
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 451
.
Radi li VoIP (tel linija) ?
.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2024., 15:32   #4
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.
Radi li VoIP (tel linija) ?
.
sve radi ima 2 priključka za telefon kod mene je aktiviran broj 1,
mada ga najrađe nebi ni imao ali mora ići uz paket,na slici gore pozadina,
sivi su ti za telefon ,skroz dole,žuti su internet portovi.

za promjenu routera treba pisati mail na info@telemach.hr ,nije potrebno povećat brzinu da bi ga se dobilo.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 28.07.2024. u 15:53.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2024., 20:07   #5
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 421
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
sve radi ima 2 priključka za telefon kod mene je aktiviran broj 1,
mada ga najrađe nebi ni imao ali mora ići uz paket,na slici gore pozadina,
sivi su ti za telefon ,skroz dole,žuti su internet portovi.

za promjenu routera treba pisati mail na info@telemach.hr ,nije potrebno povećat brzinu da bi ga se dobilo.
To je samo za korisnike na telemach infrastrukturi ili mogu proći i ovi kaj koriste telemach preko t-coma?

Poslano sa mog PGT-N19 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2024., 23:59   #6
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,493
Preko HTa i dalje se dobije ONT+Router.
Ista je stvar i kad A1 nudi uslugu preko HTa.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 29.07.2024., 01:44   #7
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
To je samo za korisnike na telemach infrastrukturi ili mogu proći i ovi kaj koriste telemach preko t-coma?

Poslano sa mog PGT-N19 koristeći Tapatalk
nažalost samo za telemach optičkoj infrastrukturi, bar kod mene nisu reklamirali ništa,
tek na upit (više iz zezancije) sam saznao da je njihova optika dostupna u kvartu uvođenje u ulaz, ugovor i realizacija su trajali točno 3 mjeseca,
router je naspram speedporta na t-comu kratko vrijeme tehnicolor pa poslje iskratela U92 na a1 svemirski brod,
na prva dva operatera uvjek sam morao kupiti svoj router,zahvaljujući reciverima za tv i pametne switcheve,

sada sve to otpada android boxsevi rade preko wi-fia po mojoj ocjeni bolje nego reciveri i u startu su 2 porta slobodna za druge uređaje, eon aplikacija je zrela pa stoga radi besprijekorno,
za sada imam priključeno 2 televizora preko 2 boxa, aplikaciju na glavnom računalu, na laptopu i na tabletu,
na svim uređajima mogu gledati sve programe uključujući i hbo, jedino na tabletu nema programa za odrasle
brzine wi-fi-a su ovisno o uređajima, između 800-900 na 1/500 brzini paketa, vjerojatno bi bile veće da nema televizije, preko žice dobijam 960/660 brzinu,
na tehničku podršku bar za sad se stvarno ne mogu požaliti, ljubazni spremni pomoći i uglavnom sve se riješi, za razliku od a1 tehničke podrške koja je bila bar kod mene glavoboljček
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 29.07.2024. u 12:00.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 13:02   #8
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,291
Izgleda da ne daju više zamjenu bez dobrog razloga.
Citiraj:
Zamjena routera je moguća isključivo ukoliko Vaš router ima poteškoće u radu. Navedeno treba utvrditi tehničar prilikom otklona kvara. Ukoliko je kvar s radom uređaja utvrđen, router će Vam biti zamijenjen.

Nažalost nismo Vam u mogućnosti zamijeniti router ukoliko s istim nemate poteškoće u korištenju usluge.
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro Jučer, 14:28   #9
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 645
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Izgleda da ne daju više zamjenu bez dobrog razloga.
Ma investiraj u svoj router, uzmi neki pošteni i riješi se svih muka...
Ja sam odavno počeo koristiti svoju opremu; prije na HT optici sada na Telemachu, i više nemam nikakvih muka što se interneta tiče - od brzine WiFi, naprednih postavki, guest mreža, otvaranja portova...

Iskreno, meni ta Nokia od početka godine je u ormaru otkad je uvjetovano da mogu koristiti svoju opremu.
Njihov router u bridge mode i strpaj ga negdje sa strane, LAN kabel do tvog routera i vozi mishko
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro Danas, 07:13   #10
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 674
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Ma investiraj u svoj router, uzmi neki pošteni i riješi se svih muka...
Ja sam odavno počeo koristiti svoju opremu; prije na HT optici sada na Telemachu, i više nemam nikakvih muka što se interneta tiče - od brzine WiFi, naprednih postavki, guest mreža, otvaranja portova...

Iskreno, meni ta Nokia od početka godine je u ormaru otkad je uvjetovano da mogu koristiti svoju opremu.
Njihov router u bridge mode i strpaj ga negdje sa strane, LAN kabel do tvog routera i vozi mishko
Pa upravo to. Ne vidim zašto se ljudi hvataju za Nokiu B. Što se mene tiče, mogu mi dati samo modem, ali nek mi daju mogućnost bridgea.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro Danas, 19:54   #11
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Pa upravo to. Ne vidim zašto se ljudi hvataju za Nokiu B. Što se mene tiče, mogu mi dati samo modem, ali nek mi daju mogućnost bridgea.
zato što od wi-fi brzine domet wifi-a,nepucanje veza,stabilnosti ima potpuno iste performase,kao moj tp-linka ax 2700(koristio ga na a1 2 godine,tamo drugačije nije išlo ako se htjelo imati stabilnu vezu) ćak je i wifi nešto stabilniji primjetno u drugoj sobi,
što je pak bitno za android boxeve koji rade preko wifi-a,za 1gb brzinu po meni netreba ništa jače bolje,razlika je da sam za tp-link svojedobno izdvojio svojih 1200 kn ,za Nokia G-2426G-B 0 eura,
bilo je malo natezanja dobiti ju ,ali vrijedilo je.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. Danas u 20:00.
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na