Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2024., 14:35   #10621
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Neo namjerno nisam predložio jer ima lošiju bateriju, a krivac je rastrošan i slabašan proc... Buraz kupio novi preko web shopa i vratio za tjedan dan zbog slabe baterije. Ostalo je sve ok.
Bio sam na rubu uzeti Edge 40, ali cijena je na kraju prevagnula. Kazu puno im je to sada para... E jbga!

Isao sam vidjeti kakvi su ovi povrati sa Amazona jer uvijek mogu vratiti ako nesto ne valja, i na kraju uzeo Pixel 6a. Jer je uvjerljivo najmanji. Zena ga ima vec dosta vremena, prezadovoljna je. Ako ona ne njurga, bome nece ni starci. ~250 eura/komad na kraju, ocuvani, sve tip top. Neka im potraje 3-4 godine i cao.

Hvala na prijedlozima, znam da sam uzeo nesto inferiorniji model, ali bolje i to nego da pustim starog da uzme A04 ili tako neko smetje, a frajer je bio vec u trgovini i maltene samo cekao moj amen da spegla karticu. How yes no!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2024., 14:54   #10622
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Čime bi bilo dobro zamijeniti S23 vanilla? Dakle, taj segment mobitela me zanima.

Znači, imam grdih problema s dual SIM, pisao u Samsung temi već prije. Od drugih stvari koje me smetaju je shutter lag i to me iritira kad dijete slikam jer i u najmanjem pokretu slika ostane mutna.

Opirem se već neko vrijeme da zamijenim mobitel jer osim ove dvije stvari mi sve radi OK, ali nemam više živaca. Najgore mi je kad me zove netko dok radim na poslovni broj, a ne zvoni pa ljudi valjda misle da im se namjerno neću javiti. Onda me žena nazove da testiramo privatni broj, mobitel u ruci i javlja joj da sam zauzet.
Jutros samo moj SIM u mobitelu, poziv odmah pukne ili uspostava traje i traje dok počne zvoniti ovome koga zovem.
Probao sve moguće kombinacije od 5G, 4G, uključi isključi, Volte pa nadalje i ne radi.

Imao sam 5 godina iPhone i vratio se na Android jer mi tamo fale neke stvari koje ne možeš mijenjati.

E sad što uzeti, a da valja? Razmišljao sam o Huaweiu, ali ne radi NFC pa neću. Honor se čini neloš, ali opet ne znam kakav je njegov UI tj. je li fluidan.
iPhone znam kakav je, ali on bi mi bio krajnji izbor uz određene kompromise.

Usput, na iPhoneu sam imao istu kombinaciju par godina za dual SIM i nikad problema. Tomato je moj privatni i bio je eSIM, a HT fizički. Sad je ista kombinacija mreža, samo je privatni Tomato fizički SIM.

Zadnji Xiaomi koji sam imao je bio Poco F2 Pro. Imam ga još uvijek za po kući, ali više ne znam kakav je taj Hyper OS.

Znači, OK kamera, fluidan mobitel, baterija koja drži do večeri i da me ne *ebe dual SIM.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Mozda xiaomi 14? Slicne velicine, radi sve solidno i brzo, shutter brz. Osim sto ne volim xiaomi bas previse u zadnje vrijeme iz drugih razloga, telefon je super ako ga nadjes za pristojne novce
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2024., 19:16   #10623
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor spawn Pregled postova
Mozda xiaomi 14? Slicne velicine, radi sve solidno i brzo, shutter brz. Osim sto ne volim xiaomi bas previse u zadnje vrijeme iz drugih razloga, telefon je super ako ga nadjes za pristojne novce
Čini se neloš. Dimenzijama OK, ovako na prvu fluidan i čini se da nema baš bloatwarea. Ali ultra široka kamera nema auto fokus. To mi je minus.
Magic 6 pro je čini se opaka mašina, ali velik i ima zakrivljen ekran.

Vidjet ću, ne želim se zaletavati.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2024., 21:36   #10624
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 163
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Čini se neloš. Dimenzijama OK, ovako na prvu fluidan i čini se da nema baš bloatwarea. Ali ultra široka kamera nema auto fokus. To mi je minus.
Magic 6 pro je čini se opaka mašina, ali velik i ima zakrivljen ekran.

Vidjet ću, ne želim se zaletavati.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Danas sam baš uzeo Xiaomi 14 jer mi je Ultra bila baš ono prevelika...

Prvi dojmovi... Kamere su bolje od obične S serije. Haptic također. Za ekran još nisam donio konačan dojam... Malo bi mogao biti svjetliji na suncu. Auto brightness je malo bolji na Samsungu. Ovaj se još uvijek uči izgleda. Kao da ipak nešto malo bolje diše što se multitaskinga tiče. Kad smo kod ekrana, u principu, software... Nedostaje jedna kvačica između za zoom prikaza. Default je nešto sitniji nego što sam navikao a kad povećam, osjećam se kao penzić. Software je čak bolji nego što sam mislio da će biti. Naravno, ne radi mi CareLink app kao na Honoru... Iako su rekli da je mobitel podržan. Ali nemam neku želju trčati natrag na Samsung... Sve manje više radi ok što se ostalih stvari tiče. Nisam naišao na nekakve druge probleme. Baterija malo curi ali normalno kad silujem mobitel... Očekujem da će biti ok jer je na svim testovima autonomije dobro prošao. Zvučnici su ok. Glasnoća pristojna. Veličina je izvrsna. Ergonomija odlična.
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2024., 08:01   #10625
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,522
Imate li vas dvojica dual SIM?

Ono što bi mogao biti problem je "telephony manager" kod Androida 14. Čitao sam da tu ima određenih problema, ali ne na svakom mobitelu, ako sam dobro razumio.

To onda znači ako zamijem S23 s nekim drugim Androidom, da opet mogu dobiti isti vrag, da mi pozivi s dvije SIM kartice ne rade kako spada. A onda sam dobio jedno veliko ništa i još veću frustraciju 😬

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2024., 09:15   #10626
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Izgleda da je to Samsungov fičur. Kolegica ima A52s i ima isti problem - ako razgovara na jednom broju, uopće ne dobiva nekakvu notifikaciju da je netko zove na drugi broj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2024., 09:22   #10627
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,522
Meni za poslovni HT dođe nakon 15 minuta SMS o propuštenom pozivu.
Ali to dođe dok mobitel stoji na stolu i nema nikakvu aktivnost u razgovorima.
A signal pun na obje mreže, da ne može biti puniji.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2024., 09:37   #10628
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,567
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Imate li vas dvojica dual SIM?

Ono što bi mogao biti problem je "telephony manager" kod Androida 14. Čitao sam da tu ima određenih problema, ali ne na svakom mobitelu, ako sam dobro razumio.

To onda znači ako zamijem S23 s nekim drugim Androidom, da opet mogu dobiti isti vrag, da mi pozivi s dvije SIM kartice ne rade kako spada. A onda sam dobio jedno veliko ništa i još veću frustraciju 😬

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Praktički iste probleme sam imao s iPhone 13 u dual SIM upotrebi. Zamjene kartica nisu pomogle.
HT+A1 combo.

Edit: Da stvar bude gora, na S21 mi je radilo perfektno. Problem je bila dosta povećana potrošnja baterije u tom setupu kod Samsunga.
schetz je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na