Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2024., 10:29   #4531
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,885
Trebao bi, da. Moj model je isti taj samo 3.5kW

U manualu su nabrojani raznorazni daljinski i prikazani, budem bacio oko i napisem post ako nadjem nesto vrijedno spomena, tipa vise varijanti daljinskog za isti model klime...

Stegne me kada vidim tu cijenu, sto se dogodilo unazad 3 mjeseca da je doslo do 700 eura?
Gledao sam isti taj 2.7kW model za sobe pa su mi ga iz Europrodaje nudili po 510ak eura (prije 3mj), a mislim da je cijena na webu bez popusta bila oko 540 eura. Popust nije bio drastican nego vise simbolican, to znam (popust je bio zbog kolicine, tri klime).

EDIT:
Gledam isti manual koji je dostupan na njihovom sajtu za skinuti pa baci oko. Ne znam zasto ima vise tih varijanti daljinskih...
https://klimatizacija.hr/upload/cata...d22f4b9a10.pdf
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 22.05.2024. u 10:36.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2024., 10:31   #4532
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 971
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Stegne me kada vidim tu cijenu, sto se dogodilo unazad 3 mjeseca da je doslo do 700 eura?

lito ide mala
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2024., 12:57   #4533
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 300
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Trebao bi, da. Moj model je isti taj samo 3.5kW

U manualu su nabrojani raznorazni daljinski i prikazani, budem bacio oko i napisem post ako nadjem nesto vrijedno spomena, tipa vise varijanti daljinskog za isti model klime...

Stegne me kada vidim tu cijenu, sto se dogodilo unazad 3 mjeseca da je doslo do 700 eura?
Gledao sam isti taj 2.7kW model za sobe pa su mi ga iz Europrodaje nudili po 510ak eura (prije 3mj), a mislim da je cijena na webu bez popusta bila oko 540 eura. Popust nije bio drastican nego vise simbolican, to znam (popust je bio zbog kolicine, tri klime).

EDIT:
Gledam isti manual koji je dostupan na njihovom sajtu za skinuti pa baci oko. Ne znam zasto ima vise tih varijanti daljinskih...
https://klimatizacija.hr/upload/cata...d22f4b9a10.pdf
Ma to i mene brine imaju 3 varijante pa ti sad znaj...

Cijena je takva valjda radi A+++?

A ak gledam sve druge klime gdje cu naci tako fino podesavanje puhanja.

Jbg mala je prostorija dnevni plus kuhinja i kad vec stavljam nek bude bar po puhanju kako treba i modulaciji (A+++).

Ima kaj bolje u tom rangu od drugih proizvodjaca?

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2024., 14:10   #4534
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,885
Vidim doduse da ovi drugi daljinski koji nemaju regulaciju po 1% imaju silent mode (dugo drzanje fan tipke).

Ako smijem povuci paralelu sa GMV2 modelima koje imam u sobama - one nemaju 1% regulaciju, ali imaju taj silent mode. U silent modu je strujanje dosta smanjeno naspram prvog sljedeceg koraka koji je 20%. Bas osjetno dosta!

Kod grijanja soba mi nije bio problem drzati vent na auto, iako je automatika uvijek drzala vent na minimumu od 20%, ne pamtim da je ikada dizao na brze.

Sad kod hladjenja, malo prejako pusu i automatika ocito ne spusta ispod tih 20%. Silent mode mi je zato super.

GMV3 u vecem dnevnom+kuhinji se ipak vise trudi i varira brzina venta o temperaturi prostora. Vidi se da je prostor veci, u pocetku drzi brzi vent dok ne ugrije/ohladi, pa spusta...

U sobi od ~15m2 (ured gdje radim) GMV2 drzim iskljucivo na silent i usmjereno horizontalno jer mi u suprotnom bude hladnjikavo po nogama.

Ali ja bih nazvao klimatizaciju.hr (alfasol) i pitao ih tocan model daljinskog. Oni su ipak ovlasteni distributeri za Hyundai.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 20:07   #4535
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Pozdrav ekipa, imate li kakvu preporuku za klimu za spavaću sobu sad za nadolazeće ljeto.
Najbitniji faktor je da je tiha jer bi radila po noći kad je vruće.

Biti će korištena 90 posto za hlađenje.
Bilo bi dobro da nije glomazna unutrašnja jedinica i da zrak koji ispuhuje nije prehladan.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 20:11   #4536
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,555
ja sam jučer stavio mitsubishi hr25vfk u sobu, rano je za davanje ikakvih preporuka ali hladi odlično i unutarnja nije glasna na low puhanje, vanjsku jedinicu ne čujem ali ona je na krovu pa ni nemogu čut
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2024., 00:01   #4537
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,385
Jučer sam naručio HISENSE KA50BS0E od 5kw za 760€.
Za ostatak javim kad montiraju.
Kog zanima može si pročitat jedan jako dobar vodič.
https://www.klimakoncept.hr/hr/klima...ruke-/3624/249
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2024., 22:39   #4538
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,748
Nešto sam čistio oko vanjske jedinice klime i zapeo sam od izolaciju od cijevi klime koja je popucala i raspala se na nekim mjestima. 10 godina starosti i izloženost suncu, pa nije ni čudo.

Primijetio sam da se dosta rosi na tom dijelu pa bi to nekako sredio bez da dajem 50e majstorima, ako bi i dobio sad nekog kome se da zezati s time.

Što preporučujete? Neka samo ljepljiva izolacijska traka u par slojeva i sve obljepiti nekom UV trakom? Jel radio to netko nekad?
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2024., 23:39   #4539
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,127
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
Nešto sam čistio oko vanjske jedinice klime i zapeo sam od izolaciju od cijevi klime koja je popucala i raspala se na nekim mjestima. 10 godina starosti i izloženost suncu, pa nije ni čudo.

Primijetio sam da se dosta rosi na tom dijelu pa bi to nekako sredio bez da dajem 50e majstorima, ako bi i dobio sad nekog kome se da zezati s time.

Što preporučujete? Neka samo ljepljiva izolacijska traka u par slojeva i sve obljepiti nekom UV trakom? Jel radio to netko nekad?

ista stvar kod mene prije nekoliko godina. Otišao u dućan koji se bavi prodajom svega za grijanje, hlađenje i klimatizaciju, opisao prodavaču što želim postići i prodao mi je 4m one izolacijske, pjenaste cijevi što je razrezana po sredini da ju možeš samo prevući preko postojećih cijevi i za zaštitu od vanjskih utjecaja sam kupio aluminijsku "selotejp" traku.
Sve fino obukao u izolaciju (nisam ni skidao staru) i poljepio sve sa alu trakom. Evo već 3 godine je kao i prvog dana a i klima koja sada ima 16 godina, i dalje dela.
Tako da, samo rokaj. Mislim da me sve skupa ispalo oko 200kn materijal.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 19:13   #4540
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,277
Klimaši
Zna li netko zašto samo prilikom odvlazivanja iz vanjske jedinice kapa kondenzat u jednom kutu kime? Dok u drugim režimima rada kondenzat curi kroz crijevo koje je za to predviđeno.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 19:25   #4541
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,885
Znaci razlicito ti kaplje sada kada koristis mod odvlazivanja i kada se hladis? U teoriji bi ta dva moda trebala raditi jednako, tj voda ide iz unutarnje jedinice u vanjsku i u crijevo
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 21:55   #4542
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,277
Nije ni meni jasno.
Kapa još 10 minuta nakon što ugasim klimu.
Kao da se kondenzira na vanjskom kondenzatoru a on nebi smio biti hladniji od vanjskog zraka.
Kad se hladim radi normalno tj. Kapa iz crijeva gdje i treba
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2024., 08:10   #4543
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,575
Moguće da kod odvlaživanja ti "proizvodi" više vode, a crijevo zaštopano, podnica se zapuni i onda ti poćne kapljati gdje može. Skini crijevo za test i vidi ponaša li se tako i bez njega, te počisti crijevo kad ti je već dole...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2024., 09:11   #4544
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,885
Ciscenje kadice na vanjskoj jedinici i tog crijeva/koljena je pametan prijedlog jer zimi kada kondenzira vanjska jedinica onda svakakvo smece zna pasti dolje.

Na prvu ruku, ako ti vanjska jedinica nije na zgodnoj lokaciji, mozes nasuti gro toplije vode (70-80 C) u kanalicu unutarnje jedinice i neka procirkulira i mozda otopi neko smece putem. Bas nalij koliko god brzo i puno mozes, vanjska jedinica ce ti vjerojatno pisati na sve strane.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2024., 17:06   #4545
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,427
S kojeg mjesta kapa? Možda se bakrene cijevi previše vlaže pa curi kroz izolaciju? Ako je to, saniraj hitno jer će bakar oksidirati i ode plin.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 10:49   #4546
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,277
Crijevo je čisto, bilo je čisto u startu.
Danas, barem za sad kapa samo tamo gdje treba
Ovo kapanje koje me muči se događa na samom kutu vanjske jedinice. Desni kut udaljeniji od zida kad se gleda prema jedinici.Nije ni blizu cijevi. Da ne kapa po stepenicama i da nemam gerijatriju doma nebi me smetalo. Ovako samo čekam da netko slomi vrat kad dođe na laminat s mokrim šlapama.
Kadica je poprilično glupo napravljena, bilo bi logicno da ima neki pad prema rupi, što nema. I baza kadice ne obuhvaća vanjsko kučište već je obratno pa ima prostora za curenje.

I naravno da je prokapalo nakon cca sat i pol na tom čošku.

Klima je Fujitsu ASYG12KPCA/AOYG12KPCA

Zadnje izmijenjeno od: Chuby. 07.06.2024. u 11:01.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 14:25   #4547
dera
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2023
Lokacija: Šibenik
Postovi: 4
Evo da malo probam "vratit" zajednici forumaša pa da dam veliku preporuku za jedan model klime:

1) za one koji nije baš da vole "ono kad klima puše u tebe"
2) pogotovo za one koji imaju situaciju da im je najzgodnije stavit klimu na mjesto gdje puše određenu kolicinu vremena direkt u ljude (npr da puše prema kauču ili prema stolu na kojem se jede il pije kava il leži) :

-preporuka ide za klimu Midea Breezeless E, ("E" je povoljniji model bez bočnih ispuha) koji meni stoji direkt ispred kauča i mogu rec da od svih klima na svijetu sam imao sreću da sam izabrao tu koja mi najvise paše hahah...
Naime caka je u tome šta ova klima ima opciju da puše kroz masu malih rupica i onda to razbije taj udar puhanja,, ugl dugo nisam bio tako oduševljen odabirom neceg.. jer ovo bas pravi razliku..

Inače Midea su skroz okej klime recimo srednje klase, a ovaj Breezeless "E" model jedino može manje odgovarat nekome ko se želi na klimu puno grijat, a van je Dalmacije. Al za taj slučaj postoji skuplji BreezeleSS+ model.

-ekstra tip opcenito za bilokoju klimu: pri biranju lokacije unutarnje jedinice uzmite u obzir da se skupo placa sve povise osnovnog razmaka između jedinica koja je ukljucena u cijenu.. (al opet jednom se ugrađuje pa mozda treba stisnut zube i stavit na "to idealno mjesto")

Slobodno javite ako je neko baš u ovom postu našao preporuku koji je tražio pa da znam da sam napravio dobro djelo za danas hahh
dera je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2024., 16:20   #4548
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,555


zna netko na tošibi kaj bi ovo značilo, što je kad svijeli jedna, što kad obje? (eosw se ne koristi), u manualu ne piše niš


MSZ-HR25VF
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2024., 19:30   #4549
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,555
aha ''skužio'' sam, lijevo svijtli kad se upali klima, a desno svijetni kad dostiže željenu temperaturu, kad ju dostigne gasi se desna lampica
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2024., 01:16   #4550
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,972
Citiraj:
Autor dera Pregled postova

Naime caka je u tome šta ova klima ima opciju da puše kroz masu malih rupica i onda to razbije taj udar puhanja,, ugl dugo nisam bio tako oduševljen odabirom neceg.. jer ovo bas pravi razliku..
Ista tehnologija bit ce kao kod samsunga "windfree".
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2024., 10:46   #4551
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,885
I dalje ne mogu shvatiti kako na Hyundai GMV3 nastimati strujanje zraka lijevo-desno. Izgleda kao da nije predvidjeno da to radim rucno, slomit cu nesto ako ga forsiram vise od ovoga

https://imgur.com/a/1Sc3bqO

Takodjer ta opcija breeze away koja postoji na daljinskom, to nema neku funkciju jer ja ne vidim da se ista dogadja. U teoriji nesto bi se trebalo promjeniti da se izbjegne puhanje klime po meni/daljinskom. Nit se plasticne lopatice micu, niti se mijenja brzina ventilatora

https://imgur.com/a/iLxwuCW

Ako drzim dugo swing tipku, prema uputama se aktivira lijevo-desno puhanje. Dobijem ikonu na daljinskom, klima napise ON, ali nis se ne dogadja.

Inace, GMV3 je zbilja bolje slozena klima od starije GMV2. Na obje GMV2 mi sada malo ronda limarija na vanjskoj jedinici. Morao sam malo improvizirati, ugurati platnene podloske da limovi ne zijevaju i to je pomoglo. GMV3 vanjska je rock solid, bas nikakvih zvukova zasad ni u grijanju ni hladjenju
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2024., 12:48   #4552
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,111
Citiraj:
Autor dera Pregled postova
.

-ekstra tip opcenito za bilokoju klimu: pri biranju lokacije unutarnje jedinice uzmite u obzir da se skupo placa sve povise osnovnog razmaka između jedinica koja je ukljucena u cijenu.. (al opet jednom se ugrađuje pa mozda treba stisnut zube i stavit na "to idealno mjesto")
Pa nije baš extremno skupo, cca 30eu je svaki dodatni metar van ta 3 metra uključena u svakoj redovnoj montaži
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na