Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2006., 15:18   #1
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 929
Neverwinter nights: Platinum ili Diamond edition?

Dajte pliz recite koja je razlika između ova dva da ne skidam 2.5 giga s neta uzalud. Unaprijed zahvaljujem
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 15:40   #2
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,458
-NwN Platinum:Sadrzava original igru te Shadows of Undrentide i Hordes of the Underdark ekspanzije

-NwN Diamond:
Isto kao i platinum + Neverwinter Nights Kingmaker expansion koji ukljucuje:
Kingmaker ShadowGuard Witchs Wake Remastered
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2006., 15:43   #3
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Citiraj:
Originally posted by E.T.
-NwN Platinum:Sadrzava original igru te Shadows of Undrentide i Hordes of the Underdark ekspanzije

-NwN Diamond:
Isto kao i platinum + Neverwinter Nights Kingmaker expansion koji ukljucuje:
Kingmaker ShadowGuard Witchs Wake Remastered
Bas citam tvoje postove i dosao sam do zakljucka da si ti zivuca RPG biblija

Svaka čast....
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 15:45   #4
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 929
Then Diamond Edition it is! :clap:
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 15:48   #5
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 929
E,još jedno pitanje, jel ima taj NN kakav tutorijal? Ovo mi je prvi susret s tom igrom,a čou sam da je dosta ljudi hvali. Htio bi ponovo malo biti ovisnik o igrama i provoditi noći za kompom
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 15:56   #6
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,458
Citiraj:
Originally posted by Babaloo
E,još jedno pitanje, jel ima taj NN kakav tutorijal? Ovo mi je prvi susret s tom igrom,a čou sam da je dosta ljudi hvali. Htio bi ponovo malo biti ovisnik o igrama i provoditi noći za kompom
Ja je obozavam no ja nisam kompetentan s obzirom na to da sam Bioware/Black Isle fan...
Kada pocnes igru pocinje i tutorijal, kao sta u Falloutu2 pocinjes ispred Templa punog mrava... i to je dio koji ja mrzim jer u RPG-ovim obozavam kreirati svog lika pa onda 20-tak puta ponovno pocinjati (jer nikad nisam u potpunosti zadovoljan istim) a u nwn uvijek pocnes u akademiji koja je svojevrstan tutorijal...
Dakle, ne brini igra te uci svemu korak po korak... Jedino kod kreacije lika ako nisi igrao Baldurs gate, KOTOR il sl. moze biti malo problema jer je ista dugotrajna (ako to zelis-ja tu provedem par sati) tako da trebas citati sta je sta-makar imas i recomended opciju...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 16:09   #7
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 929
Ma glavno da ima neku vrstu tutorijala,ne volim baš uletit grlom u jagode,više volim pomalo sve to istraživati i čitati,onda zajedno i igra traje duže
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 19:26   #8
Andeo
Premium
Moj komp
 
Andeo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 455
Citiraj:
Originally posted by LordNitro
Bas citam tvoje postove i dosao sam do zakljucka da si ti zivuca RPG biblija

Svaka čast....
Sada opet igra Planescape tournament i orginalni Fallout kojih 7-8god. nakon...:clap: Ja razmišljam o Baldurs Gates2 ali tek kad se rješim ispita... Ako hoćeš locirati E.T.-a u Rijeci prošeči po pivnicama i ako vidiš nekoga sa tri kockice u ruci, kriglom piva i LOTR mapom u ruci to ti je on.
__________________
RABBITS CLAN
Andeo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2006., 19:37   #9
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Hehe, fanatici....

Ja sam pak priča za sebe, igram samo dvije igre već par godina...

Naravno zalomi se neka nova igra ali ta se briše nakon par dana...
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2006., 00:56   #10
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Jel neko zna točno da li Platinum Edition (u Evropi Deluxe edition) sadržava aktivaciju za Kingmaker ekspanziju(sva 3 dijela). Nekako se da zaključiti da Diamond (u Evropi Deluxe Special Edition) sadržava na DVD-u sve ekspanzije, a da s Platinumom moraš skidati Kingmaker ali imaš aktivacijske kodove, tj. ne moraš ih plaćati posebno. Ak neko zna pouzdano nek javi. I ak neko zna gdje u Hrvatskoj ima za kupiti Deluxe Special Edition (nema u Algoritmu i Crovortexu)?
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2006., 06:15   #11
Meow
Premium
 
Meow's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 93
Nema nigdje za kupiti, gledao sam i ja. Imam frenda iz Engleske koji mi je kupio igru + obje expanzije. Tamo kostaju 5 funti ili tako nesto. Samo mi je posalo keyeve mailom a ja lijepo skinuo igru.
Meow je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2006., 16:17   #12
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,458
Citiraj:
Autor MikaHR
Jel neko zna točno da li Platinum Edition (u Evropi Deluxe edition) sadržava aktivaciju za Kingmaker ekspanziju(sva 3 dijela). Nekako se da zaključiti da Diamond (u Evropi Deluxe Special Edition) sadržava na DVD-u sve ekspanzije, a da s Platinumom moraš skidati Kingmaker ali imaš aktivacijske kodove, tj. ne moraš ih plaćati posebno. Ak neko zna pouzdano nek javi. I ak neko zna gdje u Hrvatskoj ima za kupiti Deluxe Special Edition (nema u Algoritmu i Crovortexu)?
Mislim da da, no nazalost nisam siguran...

Mozda ti je najbolje rjesenje da kupis NwN + 2 ekspanzije a Kingmaker i ostale module mozes skinuti sa biowareovog sitea nakon sta im preko Vise il neke druge kartice uplatis 7,95$... prouci malo: http://store.bioware.com/help/faq.html?faqID=33

Sta se tice samog narucivanja (recimo Platinum editiona) direktno preko web shopa to ide ovako:
-Diamond kosta 30$ (185 Kn)
-www.gamestop.com naplacuje 65$(400 Kn) dostavu u hrvatsku (roba dode u roku od 5 dana)...
-www.amazon.com je nesto jeftiniji pa dostava knjiga npr. dode oko 25$ (posiljka dode u roku od 3 tjedna) no mislim da nwn ne salju...to treba provjeriti...

Kod nas sam NwN kosta 116Kn, isto toliko i svaki dodatak + 23$ (oko140Kn) za module dakle moras iskesirati oko 550 Kn za sve...
Dok je uk trosak preko gamestopa 585 Kn...
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2006., 19:30   #13
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Ma joj, naručio ja Deluxe (Platinum) još u prvom mjesecu, još nije stiglo nažalost, pa me sam zanimalo jer mislim da sam negdje onako između redaka pročitao da Platinum ima kodove za Kingmakera, ali da ga moraš skidati s Biowarea. Jel ak nema da odmah skinem, platim, jer već mjesec i pol čekam pa da imam sve spremno kad dođe. Inače gledo sam je Gamestop, al kad sam vidio 60$ reko stop game. Nisu normalni. Amazon naravno ni iz jedne poslovnice ne šalje igre u Hrvatsku. I morao sam se dobro pomučiti da nađem sajt koji šalje u Hrvatsku i našao:

http://shop.game.net

Al opet problemi jer primaju Masercard i Visu, a ja imam AmEx. Pa žicanje frendova da naruče...

Jedino kaj ne nude nikakvu drugu opciju slanja osim običnom poštom pa se može zasrati ko mene, ali im je 3 funte poštarina po narudžbi, pa OK.

E da, ja sam naručivao 4 komada igre, ispast će sve (daklem 4 igre+poštarina+carina) negdje oko 650Kn.

A ovo za Deluxe Special Edition sam pitao jer imam još jednog frenda zainteresiranog za igru ( koji se naravno nije izjasnio kada smo naručivali) pa bi to uzeli svi skupa u Hrv. i onda Kingmakera igrali jedan po jedan (jel, bitno da nije instaliran i ne vrti se u isto vrijeme na dva kompa).

A gledao sam i Crovortex i tamo je Deluxe 330 Kn, a toliko odbijam dati jer je vani redovno igra ispod 200 Kn.

A sada idem poslati jedan sočan mail da budale provjere kaj je s igrama i gdje su zapele.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2006., 19:33   #14
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
E i fala na obavjestima. Ak neko nađe Deluxe Special Edition u Hrvatskoj nek javi, prije nak kaj mi stignu igre, daklem ima vremena 6 tjedana.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2006., 19:49   #15
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,458
To je britanski shop... Vidis a ja budala gledao samo usa...
Kako tocno ide preko njih?
Izaberes Royal-mail Europe kao nacin dostave (pise 2,95 funti i dostava u roku 3-5 dana!)... Ocito ne funkcionira to tako? Da li je tko jos kupovao preko njih il slicnog stranog online shopa?
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2006., 20:14   #16
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Ma ja sam tako naručivao, dobio mail da je sve poslano 13.1., al još nije stiglo. Zvao na carinu dal je možda tamo zapelo, al na carini nisu nikaj takvoga dobili. To je obična pošta pa ima dosta odstupanja i "zagubljivanja" al se u principu sve nađe ili ti šalju drugo, pitanje je samo koliko vremena prođe. U principu imaju 28 dana MAX delivery time, nakon kojih možeš uložiti žalbu i onda Royal Mail ima 28 dana da nađe pošiljku, daklem mora proći 56 radnih dana da ti pošalju novo (ako se prije ne nađe). A hebiga, to je rizik. Ipak je 3 funte puno manje od 60$. A nisam našo nijedan drugi sajt osim gamestopa i ovog da šalje u Hrvatsku.

Citiraj:
Autor E.T.
To je britanski shop... Vidis a ja budala gledao samo usa...
Kako tocno ide preko njih?
Izaberes Royal-mail Europe kao nacin dostave (pise 2,95 funti i dostava u roku 3-5 dana!)... Ocito ne funkcionira to tako? Da li je tko jos kupovao preko njih il slicnog stranog online shopa?
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na