Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2003., 08:22   #1
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Question Radeon 8500/9100 problem sa novim driverima

Help !!!!!!!!!!!!!!

Imam Radeon 8500 sa kojim je sve dobro išlo dok nisam stavio ATI Catalyst 3.0. Sa tim driverima sve je OK što se tiče igranja itd ali sa njima kartica ne prepoznaje moj monitor 17" NOKIA 447 XiPlus i samim time ne mogu dobiti na njemu više od 60 Hz. Ako mu kažem ručno da imam taj monitor on ga normalno prihvati, daje mi da namjestim i više frekvencije osvježavanja npr. 100 Hz, i Windowsi sve uredno prikazuju u Setingu ali monitor i dalje radi na 60 Hz. Kad probam neki drigi monitor kao recimo PHILIPS 107E onda stvar radi.

Dakle isprobao sam istu stvar i na Win 98, Win ME, WinXP i ne radi sa Catalistima 3.0 i 3.1 ni sa OMEGOM ni sa ATI-jem.

Sa starim Catalistima sve fino radi ali oni su stari pa neke igre zezaju. Taj isti monitor radi bez frke sa nekom GF2, GF3 ili GF4 - isprobano.

Zaključak je da je monitor OK, da je kartica OK, da su novi driveri ZAKU**C barem što se NOKIE tiče, a to nije neki gigi-migi monitor već NOKIA koja je koštala PUN KUR**, i koja na 1024x768 ima 100Hz ko iz šale. Najbolje je da na ATI-jevom sajtu neznam gdje da im napišem o problemu, oni su tradicionalno škrto organizirani, te ako netko zna neki njihov suport email neka mi ga napiše u odgovoru.
Sve sam kombinacije isprobao i jedini je zaključak da su novi driveri u klincu. Isprobao sam i sa Radeonom 9100 i isto se dešava, problem je isti.

Thanks for HELP

ROXA
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 11:51   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,481
Lijepo ti de-instaliraj drivere,CP,pa onda fino uzmi RegCleaner-i fino očisti registry od smeća prijašnjih drivera.

Onda lijepo ponovi instalaciju DX9,ak ti niš ne fali nebu ti se ništa ni instaliralo,skini si najnovije Omega drivere-u njima lijepo imaš i zaključavanje i alat za isti ak te nekaj zajebava.
Driveri te budu pri instalaciji pitali na koliko hoćeš-ja imam na 85.

Novi Omega su bazirani na 3.1
Moralo bi sve delat...
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2003., 12:02   #3
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
I dalje sra*e

Već sam to isprobao, i po uputama sa Rage3D-a očistio drivere i registry, instalirao Omega Catalyst 3.1 i opet isto ništa.

Više nisam pametan što da radim nego da se vratim na staru karticu GF2 GTS koja radi bez frke.

Ipak lakše ću se riješiti RADEONA nego 17" NOKIE pa si prvom prilikom uzmem neku GF4 karticu. Nažalost sjebali su drivere od verzije 3.0 pa na gore.
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 12:11   #4
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,481
Re: I dalje sra*e

Citiraj:
Originally posted by rprivrat
Već sam to isprobao, i po uputama sa Rage3D-a očistio drivere i registry, instalirao Omega Catalyst 3.1 i opet isto ništa.

Više nisam pametan što da radim nego da se vratim na staru karticu GF2 GTS koja radi bez frke.

Ipak lakše ću se riješiti RADEONA nego 17" NOKIE pa si prvom prilikom uzmem neku GF4 karticu. Nažalost sjebali su drivere od verzije 3.0 pa na gore.
Gledaj-najbolja kombinacij za 8500 su ti 2.5 i DX8.2.
Najbrže,najstabilnije...
Po mom iskustvu driveri nebi smjeli tako zajebavati.
U krajnjoj liniji zaključaš refresh sa Power Stripom,a imaš i u Omegi refresh force...
Koji OS??
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 12:46   #5
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,735
Instaliraj ATI refresh rate fix i stvar riješena.
Imao sam istih problema!
www.radeon2.ru/refreshfix.html
Evo ti adresa pa skini ima oko 1 MB.
acer je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 17:36   #6
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
NAPOKON RADIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Napokon sve radi

Ovaj ATI Refresh Fix je genijalna stvar

Čak i Warcraft III koji je pod XP-om obično stavljao 75 Hz sada radi na 1024x768 100 Hz.

Acer što da ti kažem Thanks a lottttttttttt. Ljubim te u čelo, zbog tebe neću prodati svog RADEONA 8500 i kupiti GF4 FX

Inače Refresh Fix radi samo na XP-u da nebi bilo zabune dečki, na drugim OS-ovima ne morate ni isprobavati

Hapyy ROXA
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 18:20   #7
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,735
Hvala,hvala
LONG LIVE RADEON
Geforce
acer je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 18:45   #8
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Ja fakat nisam točno skužio koji si ti problem imao.
Dali si ti instalirao drajvere za svoj monitor????
Ako si taj problem imao kod xp-a onda je to stara priča sa 60 hz pod xp-om a za ovo ostalo mi fakat nije bistro.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 18:48   #9
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,735
To je problem samo pod XP i to ovisi i koji monitor imaš.
Pod drugim OS-vima nema problema,a problem ti je bio da kod igara nemaš sliku po cijelom ekranu nego fale rubovi.
acer je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 20:56   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,481
Ma ja sam pri instalaciji Omega 3.1 lijepo vidio i refresh tool+kaj me je odmah pitao na koju rezu hoću da mi zaključa???
Valjda nije to aktivirao...
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2003., 21:22   #11
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
NEMA VEZE

Nema veze sa zaključavanjem u OMEGI
Ista stvar se dešavala i sa ATI Catalystima, i pod WIN ME i pod WIN 98, jednostavno nakon instalacije drivera ATI Catalist 3.0 ili većih i OMEGA Catalyst baziranih na 3.0 ili većih bilo koji OS nije kužio moju 17" NOKIU.
Dakle formatiram disk, stavim WINDOWSE bilo koje, stavim 4in1, stavim directX 8.1 ili 9 nema veze, stavim Cataliste 3.0 ili veće i ne radi refresh kod NOKIE, dok kad ukopčam PHILIPSA lijepo javi da je našo PHILIPS 107E i svi refreshovi rade.
Dakle ja sam ovo uspio rješiti jedino sa ATI refresh fixom (acer bog ti daj puno zdravlja i živi nam na forumima još dugo,dugo)
a sve neko nateravanje na silu refresha u rage3D-u i sličnim tweakeima nije mi pomoglo.
Dakle ovo je jedno dobro iskustvo, zapamtimo ga svi koji imamo RADEON kartice i usmenom predajom prenosimo ga dalje

AMEN
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2003., 21:40   #12
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,481
Ma glavno da dela...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 00:29   #13
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Re: NEMA VEZE

Citiraj:
Originally posted by rprivrat
Nema veze sa zaključavanjem u OMEGI
Ista stvar se dešavala i sa ATI Catalystima, i pod WIN ME i pod WIN 98, jednostavno nakon instalacije drivera ATI Catalist 3.0 ili većih i OMEGA Catalyst baziranih na 3.0 ili većih bilo koji OS nije kužio moju 17" NOKIU.
Dakle formatiram disk, stavim WINDOWSE bilo koje, stavim 4in1, stavim directX 8.1 ili 9 nema veze, stavim Cataliste 3.0 ili veće i ne radi refresh kod NOKIE, dok kad ukopčam PHILIPSA lijepo javi da je našo PHILIPS 107E i svi refreshovi rade.
Dakle ja sam ovo uspio rješiti jedino sa ATI refresh fixom (acer bog ti daj puno zdravlja i živi nam na forumima još dugo,dugo)
a sve neko nateravanje na silu refresha u rage3D-u i sličnim tweakeima nije mi pomoglo.
Dakle ovo je jedno dobro iskustvo, zapamtimo ga svi koji imamo RADEON kartice i usmenom predajom prenosimo ga dalje

AMEN
Pa nigdje ne piše da OS mora automatski prepoznat tvoj monitor
Fino ti instaliraš drajvere za taj monitor, po mogućnosti novije i nemaš frke. Ne treba ti nikakav refreshfix pod 98 se ili me!
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 00:32   #14
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ma ja sam pri instalaciji Omega 3.1 lijepo vidio i refresh tool+kaj me je odmah pitao na koju rezu hoću da mi zaključa???
Valjda nije to aktivirao...
To na početku omege kolko sam ja skužio je samo vezano uz custom resolutions dakle nestandradne rezolucije koje možeš odabrat s omegom te time zaključaš refresh za te reze. Ali ne znam možda sam ja krivo skužijo
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2003., 11:38   #15
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Re: Re: NEMA VEZE

Citiraj:
Originally posted by pinsla
Pa nigdje ne piše da OS mora automatski prepoznat tvoj monitor
Fino ti instaliraš drajvere za taj monitor, po mogućnosti novije i nemaš frke. Ne treba ti nikakav refreshfix pod 98 se ili me!

pa normalno da sam prvo instalirao drivere za moj monitor i to više verzija ali nije pomoglo sve dok nisam stavio ATI refresh fix.
rprivrat je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2003., 07:26   #16
johanes
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 9
ATI Radeon 7500 na W98&Me

Evo, i ja sam nažalost imao problem sa tim JE***IM refresh rateom, a i dalje ga imam na 98ici. Pokuša sam na XP i tamo radi bez greške.

Dakle, nakon formata i instalacije 98ice, instaliram sve kartice, monitor, pa Radeon. I on meni svaki put nađe 2 default ekrana, odnosno jedan (uz monitor V7N95S), i ne mogu namjestiti više od 60Hz.

Provat ću sa ovim programčićem koji ste naveli, pa ću vam javit.

Inače, provao sam sve trikove za natjerati istog da radi pod 98 ali bez uspjeha. Toliko vremena i truda.. Raznih updatea drivera, kemija....


Pozdrav, čujemo se.
__________________
Pozdrav, Ivan

Gigabyte 7ZXE
AMD XP 1700+
ATI Radeon 7500 LE DDR 64MB
Maxtor 20GB / CDRW NEC 8/8/32
256MB SDRAM
ThermalTake Volcano 6Cu+
Thermaltake SmartFan+ (x2)
JNC midi_tower_350W
V7 N95 S monitor




johanes je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2003., 09:32   #17
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
nije pomoglo sve dok nisam stavio ATI refresh fix.
Imaš još Radeonator i Rage3D Tweak ... koristio sam oba i u njima osim refresh ratea možeš podesiti još dosta toga.
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2003., 21:03   #18
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Re: ATI Radeon 7500 na W98&Me

Citiraj:
Originally posted by johanes
Evo, i ja sam nažalost imao problem sa tim JE***IM refresh rateom, a i dalje ga imam na 98ici. Pokuša sam na XP i tamo radi bez greške.

Dakle, nakon formata i instalacije 98ice, instaliram sve kartice, monitor, pa Radeon. I on meni svaki put nađe 2 default ekrana, odnosno jedan (uz monitor V7N95S), i ne mogu namjestiti više od 60Hz.

Provat ću sa ovim programčićem koji ste naveli, pa ću vam javit.

Inače, provao sam sve trikove za natjerati istog da radi pod 98 ali bez uspjeha. Toliko vremena i truda.. Raznih updatea drivera, kemija....


Pozdrav, čujemo se.
Ja sam bez problema instalirao 7500 na 98 se uz dx 9 i Kat 3.1 i sve mi je proradilo bez pol frke. Ne znam koje si ti drajvere stavio ali prvo bi trebal instalirat atijeve drajvere i kontrol panel a tek onda drajvere za monitor. No čuo sam da su neki ljudi imali sličnih problema pod 98 sa novim drajverima.
Pod XP-om ti sigurno ne dela sve kak spada osim ak nisi zaključao refresh rate jer tamo često koristi 60 ili 75 hz u igrama.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2003., 07:06   #19
johanes
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 9
Smile

Ne, nisam u XP ništa zaključavao. Ima lijepo izbornik "Displays" i na njemu biram refresh ekrana (radni). I dalje, kod igara radi bez greške u svim rezolucijama.
Ali 98... to je za poludit. Skinija sam 3 "generacije" drajvera za RAdeon, i Catalyste i sve živo i Radeonator, ma ništa.
Na mjestu gdje u XP-u daje izbor frekvencija osvježavanja (kao gore), uopće nema podešenja refreshrate-a već samo sinkronizacija ekrana.
Ma ne bi me bilo briga, ali mi kamera ne radi nego u 98-ici.

THX 4 ADVICE
__________________
Pozdrav, Ivan

Gigabyte 7ZXE
AMD XP 1700+
ATI Radeon 7500 LE DDR 64MB
Maxtor 20GB / CDRW NEC 8/8/32
256MB SDRAM
ThermalTake Volcano 6Cu+
Thermaltake SmartFan+ (x2)
JNC midi_tower_350W
V7 N95 S monitor




johanes je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na