Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2021., 07:48   #361
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Kod nas su zgrade iz '80-tih zadnje smeće. Štedilo se na materijalu, pregradni zidovi od siporeksa, izolacija nikakva, vlage u prizemlju k'o u priči, dimnnjaci postaju porozni, stolarija se rasušila, balkoni i terase nemaju hidroizolaciju,...

Tek kada im se napravi energ. obnova i stavi nova stolarija, takva zgrada na nešto liči i može se dobro živjeti u njoj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 08:47   #362
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Što fali zidovima od siporeksa?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 08:54   #363
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kod nas su zgrade iz '80-tih zadnje smeće. Štedilo se na materijalu, pregradni zidovi od siporeksa, izolacija nikakva, vlage u prizemlju k'o u priči, dimnnjaci postaju porozni, stolarija se rasušila, balkoni i terase nemaju hidroizolaciju,...

Tek kada im se napravi energ. obnova i stavi nova stolarija, takva zgrada na nešto liči i može se dobro živjeti u njoj.
Za razliku od novogradnji 2000-e naovamo koje sam obišao po Rijeci, s kojih nakon par godina fasada otpada, strpane su na pozicije božemesačuvaj, prizemlju je parking pred dnevnim boravkom i/ili spavaćom sobom, i da, vlaga u prizemlju da voda curi.
Legendarno dijeljenje zida između spavaće i septičke neću spominjat.
Slučaj gdje se zgradi redovito kanalizacija začepi jer su nadoštukavali cijev i sl.
Stvarno kvalitetna gradnja košta i rijetka je...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 21.01.2021. u 10:56.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 11:08   #364
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
Mislim da u zg uopće ne postoji slobodno tržište,svi investitori su usko umreženi s politikom,i moje mišljenje je da normalan investitor koji nije mafijaški umrežen uopće nemože graditi zgradu i prodavati stanove kao što se to može na zapadu.
Odnosno može ali ima tisuću birokratskih prepreka i barikada koje cijelu operaciju čine neisplativom.U to se uplela i država sa poticajima i pošto je cijena omjer ponude i potražnje ,a ponuda jednostavno nemože zadovoljiti potražnju jedino je preostalo divljanje cijena.
Kad i ako se izgradi dovoljan broj stanova to bi se moglo uravnotežiiti i cijene se normalizirati.A do tog nemoze doc zbog politike jer to nikom ne odgovara.
To je moje mišljenje.
Zakon ponude i potražnje najbolje oslikava ono što se dogadja s grafičkim karticama.
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 15:25   #365
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Malo friških podataka... Prema DZS (podaci iz Porezne) cijene stanova u 3. kvartalu 2020. su bile 6,9% više na godišnjoj razini. U odnosu na drugi kvartal niže za 0,6%. U odnosu na 2015. cijene su 30% više, u Zagrebu čak 41%! Agencije kažu da je prošle godine pala prodaja, ali ne i cijene
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 19:51   #366
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Slučaj gdje se zgradi redovito kanalizacija začepi jer su nadoštukavali
Daj objasni malo ovo

Citiraj:
Autor Venomgamer Pregled postova
Kad i ako se izgradi dovoljan broj stanova to bi se moglo uravnotežiiti i cijene se normalizirati.A do tog nemoze doc zbog politike jer to nikom ne odgovara.
To je moje mišljenje.
Meni nije jasno sto se događa s prethodnim nekretninama. Nije da nas ima više, ima nas manje, ljudi možda žive nešto duže ali isto tako je i dosta ljudi pošlo van. Pretpostavljam da mnogi koji su otišli nisu ovdje sve rastočili, ali mi nisu jasni svi čimbenici koji stvaraju toliku potražnju.

Porast omjera potražnja/ponuda
+ lokalne migracije
+ razvodi/rastave
+ gomilanje starih nekretnina
+ jeftini krediti

Pad omjera potražnja/ponuda
- lokalne migracije
- trajna emigracija
- opasni krediti
- ekonomska nestabilnost

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 21.01.2021. u 19:59.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 20:14   #367
Venomgamer
Premium
Moj komp
 
Venomgamer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Peljesac
Postovi: 293
Nema perspektive u malim sredinama,slavoniji,lici.itd.Ljudi mogu ili u zg ili van zemlje,plus turizam u zg koji odnedavno cvate,i sad još potresi,ko bi normalan kupio stan u centru danas.
PONUDA ce stic potraznju ali kad to neznamo,plus tržište nije ,ponavljam po mom mišljenju slobodno nego dirigirano
Venomgamer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 21:45   #368
Charles_Bronson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Du
Postovi: 120
balon je stanogradnja, to se vidi po i po najmu koji je istina zadnjih godina. počeo rasti.
ako za investiciju u stan trebaš povrat od najma za 20 godina a ne 10 onda nije baš idealno. Druga stvar je demografija i plaće, tko će doseljavati u zagreb, ako je najam 500-600 eura sa režijama a plaća 900.
mislim da su cijena najma najbolji pokazatelj vrijednosti, pogotovo sad kad nema turizma.
Charles_Bronson je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2021., 22:33   #369
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Charles_Bronson Pregled postova
balon je stanogradnja, to se vidi po i po najmu koji je istina zadnjih godina. počeo rasti.
ako za investiciju u stan trebaš povrat od najma za 20 godina a ne 10 onda nije baš idealno. Druga stvar je demografija i plaće, tko će doseljavati u zagreb, ako je najam 500-600 eura sa režijama a plaća 900.
mislim da su cijena najma najbolji pokazatelj vrijednosti, pogotovo sad kad nema turizma.
Pa ni vani nije nista bolji omjer place i najma... tek sa dvije place se solidno zivi u najmu...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 01:01   #370
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Pa ni vani nije nista bolji omjer place i najma... tek sa dvije place se solidno zivi u najmu...

Definiraj vani, jer ovo je vani istina samo za rad i život u glavnim gradovima, i to većinom u užem centru.

Makni se od Berlina, Beča, Pariza, Londona...na 100 km i cijene smještaja idu i preko 2x dolje, a plaća je ista.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2021., 01:19   #371
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Definiraj vani, jer ovo je vani istina samo za rad i život u glavnim gradovima, i to većinom u užem centru.

Makni se od Berlina, Beča, Pariza, Londona...na 100 km i cijene smještaja idu i preko 2x dolje, a plaća je ista.
Placa u Corku i Dublinu nije ista, a kamoli u Londonu i 100km od njega....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2021., 20:23   #372
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Možda neki komentar na novogradnju, naselje Borovje, graditelj Pionir

https://www.pionir.hr/prodaja-nekret...rovje/objekt-c
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 13:22   #373
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Ja se samo nadam da ne odstupaju od svog projekta ko na projektu zicare
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 13:36   #374
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,694
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Placa u Corku i Dublinu nije ista, a kamoli u Londonu i 100km od njega....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk



Kako mislis nije ista?
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 13:39   #375
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Kako mislis nije ista?
Pa kad su meni Limerick nudili, oma ti izračunaju da ti je jeftiniji stan nego u Dublinu.
Nije ti ni u RH ista plaća za isti poso ZG i ostatak banane.
Banana ima obavezno niže plaće.
I nikako nije vezano za količinu posla i životne troškove, sposobnosti, znanje, iskustvo, i količinu posla, nego direkt za to koliko lako radnik ode od poslodavca.
Sve nosi svoje...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 17:56   #376
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Placa u Corku i Dublinu nije ista, a kamoli u Londonu i 100km od njega....
Moje iskustvo je potpuno drugačije.

Živjeli smo 130 km od Londona, sad smo praktički u centru Londona.

Za iste ili slične poslove za koje sam se i tamo i tu prijavljivao je plaća ponuđena plaća bila ista + što kod Londona na plaću dodaju i naknadu za život u Londonu (ovisno o profesiji, naknada je veća ili manja).

Cura je u NHS (zdravstvo) i plaća joj je ista bez obzira gdje se u UK nalazi. Zaposlenici su podijeljeni po tzv. bandovima. Band 1 ima plaću x, Band 7 ima ima plaću y itd. i svejedno ti je jesi li na vrhu Škotske ili u centru Londona.

Za sve ostalo, minimalci su ovakvi:
25 years and older - Ł8.21
21–24 years - Ł7.70
18–20 years - Ł6.15
Under 18 years - Ł4.35
Apprentice - Ł3.90

Kao sposobna osoba starija od 25 godina, bez ikakvog radnog iskustva i s minimalnim poznavanjem jezika imaš mjesečno Ł1272 neto, tj. "take home salary"

Minimalac mjesečno:

HR - 3400 kn neto
UK - Ł1272 neto (+ London Allowance ako se radi o Londonu)

Cijena stana s jednom spavaćom:

Zagreb - od 3000 kn (toliko sam plaćao za 55 kvadrata u Kustošiji/Španskom i koliko vidim to je trenutna minimalna cijena u cijelom ZG)
London - od Ł1000 (trenutno plaćamo Ł1250 za 70 kvadrata na vrhunskoj lokaciji, ali uz puno sreće zbog trenutne situacije)

Za razliku od Zagreba, korona je ovdje dosta utjecala na cijene. Svi dobro plaćeni radnici koji mogu raditi od doma su pobjegli iz Londona u druge krajeve UK ili svijeta, pa svi skupi, vrhunski i moderno uređeni stanovi u skupim kvartovima sad zjape prazni i iznajmljuju se i za manje od 50% cijene, pa ne koštaju ništa više od stanova na rubovima grada.

Što se kupnje stana tiče...

Dvoje ljudi na minimalcu u HR, dakle 6800 kn prihoda mjesečno
Nakon stanarine (3000 kn), režija, mobitela, interneta, hrane...dakle osnovnih životnih i radnih potreba, ajmo reći da ostaje 1500kn i to je 22% plaće

Da bi takav par mogao kupiti stan iste veličine, treba im barem 80.000€ (600.000 kn)
Best case scenario - treba im 33 godine da otplate stan

---

Dvoje ljudi na minimalcu u UK, Ł2542 prihoda mjesečno
Nakon stanarine (Ł1000) i svih troškova (iz dosadašnjeg iskustva, cijene režija, mobitela, interneta i hrane su skoro iste nego u HR, pa ću računati isti trošak), ostaje oko Ł1200, što bi bilo 47% plaće

Da bi kupili stan kakav iznajmljuju, treba im oko Ł100.000
Best case scenario, 7 godina da otplate stan.

Ono što je ovdje dobra stvar kod kupnje stana je da možeš kupiti stan u udjelu od 25%, a ostalih 75% iznajmljivati. Za neko vrijeme opet kupiš 25%, pa iznajmljuješ 50% i tako dok ne otkupiš stan.

S obzirom na to kakve su cijene trenutno, više se isplati kupiti stan/kuću u Londonu nego u Zagrebu...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 12.02.2021. u 18:17.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 19:16   #377
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Moje iskustvo je potpuno drugačije.

Živjeli smo 130 km od Londona, sad smo praktički u centru Londona.

Za iste ili slične poslove za koje sam se i tamo i tu prijavljivao je plaća ponuđena plaća bila ista + što kod Londona na plaću dodaju i naknadu za život u Londonu (ovisno o profesiji, naknada je veća ili manja).

Cura je u NHS (zdravstvo) i plaća joj je ista bez obzira gdje se u UK nalazi. Zaposlenici su podijeljeni po tzv. bandovima. Band 1 ima plaću x, Band 7 ima ima plaću y itd. i svejedno ti je jesi li na vrhu Škotske ili u centru Londona.

Za sve ostalo, minimalci su ovakvi:
25 years and older - Ł8.21
21–24 years - Ł7.70
18–20 years - Ł6.15
Under 18 years - Ł4.35
Apprentice - Ł3.90

Kao sposobna osoba starija od 25 godina, bez ikakvog radnog iskustva i s minimalnim poznavanjem jezika imaš mjesečno Ł1272 neto, tj. "take home salary"

Minimalac mjesečno:

HR - 3400 kn neto
UK - Ł1272 neto (+ London Allowance ako se radi o Londonu)

Cijena stana s jednom spavaćom:

Zagreb - od 3000 kn (toliko sam plaćao za 55 kvadrata u Kustošiji/Španskom i koliko vidim to je trenutna minimalna cijena u cijelom ZG)
London - od Ł1000 (trenutno plaćamo Ł1250 za 70 kvadrata na vrhunskoj lokaciji, ali uz puno sreće zbog trenutne situacije)

Za razliku od Zagreba, korona je ovdje dosta utjecala na cijene. Svi dobro plaćeni radnici koji mogu raditi od doma su pobjegli iz Londona u druge krajeve UK ili svijeta, pa svi skupi, vrhunski i moderno uređeni stanovi u skupim kvartovima sad zjape prazni i iznajmljuju se i za manje od 50% cijene, pa ne koštaju ništa više od stanova na rubovima grada.

Što se kupnje stana tiče...

Dvoje ljudi na minimalcu u HR, dakle 6800 kn prihoda mjesečno
Nakon stanarine (3000 kn), režija, mobitela, interneta, hrane...dakle osnovnih životnih i radnih potreba, ajmo reći da ostaje 1500kn i to je 22% plaće

Da bi takav par mogao kupiti stan iste veličine, treba im barem 80.000€ (600.000 kn)
Best case scenario - treba im 33 godine da otplate stan

---

Dvoje ljudi na minimalcu u UK, Ł2542 prihoda mjesečno
Nakon stanarine (Ł1000) i svih troškova (iz dosadašnjeg iskustva, cijene režija, mobitela, interneta i hrane su skoro iste nego u HR, pa ću računati isti trošak), ostaje oko Ł1200, što bi bilo 47% plaće

Da bi kupili stan kakav iznajmljuju, treba im oko Ł100.000
Best case scenario, 7 godina da otplate stan.

Ono što je ovdje dobra stvar kod kupnje stana je da možeš kupiti stan u udjelu od 25%, a ostalih 75% iznajmljivati. Za neko vrijeme opet kupiš 25%, pa iznajmljuješ 50% i tako dok ne otkupiš stan.

S obzirom na to kakve su cijene trenutno, više se isplati kupiti stan/kuću u Londonu nego u Zagrebu...



moze koji link na te stanove u 100k funti u Londonu, bio bih ti zahvalan.
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 19:23   #378
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
moze koji link na te stanove u 100k funti u Londonu, bio bih ti zahvalan.
Mene zanima link stana u ZG od 55 kvadrata za 80k €
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 19:26   #379
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Možda neki komentar na novogradnju, naselje Borovje, graditelj Pionir

https://www.pionir.hr/prodaja-nekret...rovje/objekt-c
A Lovinčićeva ti nije zanimljivija? Kvadrat je jeftiniji, 1890 do sad u dvije zgrade. Gradi se još.
Al ajd, to sam ja, Borovje mi je skroz neprivlačno, zapravo taj cijeli blizu Save.


Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
moze koji link na te stanove u 100k funti u Londonu, bio bih ti zahvalan.
Baš to htio pitat. Kolko južnije od Peckhama je to
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 19:39   #380
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Apropo Borovja, ja bi samo htio napomenuti da se smrad po ljeti nekad osjeti do MSU, a kamoli Borovja. Pa da se i to uzme u kalkulaciji cijene.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 19:46   #381
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
moze koji link na te stanove u 100k funti u Londonu, bio bih ti zahvalan.
Pa Gabre, kako ne bi moglo Nije teško naći, iako je more tih share i leasehold ponuda.

Stanovi se drugačije kupuju. Ovdje kupiš leasehold ("vlasništvo") na 100 godina. Vlasnik zgrade ima freehold (vlasništvo zemljišta), a onda prodaje leasehold (vlasništvo stana).

https://www.zoopla.co.uk/for-sale/de...b0fb1331865851

Keč je u tome što za te novce obično idu stanovi u retirement kompleksima koji imaju minimum age requirement, 55+. Kupiš, iznajmiš i takvi stanovi idu po 1000-1500 funti mjesečno...

Imaš i kod mene u kvartu jedan "stan" za te novce
https://www.zoopla.co.uk/for-sale/de...b0fb1331865851

Bacili su se i hoteli u biznis.
"Kupi" sobu i dobivaj postotak od najma
https://www.zoopla.co.uk/new-homes/d...b0fb1331865851

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Mene zanima link stana u ZG od 55 kvadrata za 80k €
https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-31982206
Još sam puno i napisao, nađe se i za manje.

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/p...oglas-32447051

i tako još desetak oglasa kojih sam sad našao u 15 sekundi traženja
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 12.02.2021. u 19:55.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 19:57   #382
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
daj ti posalji nesto sto je pristojan stan, na pristojnoj lokaciji, novije gradnje, sa liftom, garazom, barem 2 sobe, itd. i da ne moras biti penzioner da ga kupis.

ne zanimaju me leaseholdovi i slicne kerefeke.



susjed mi je doselio iz londona i pricao da su cijene nenormalne za bilo sto normalno pa mi cudno.

generalno su nekretnine u svim svjetskim metropolama otisle kroz plafon i sve je napuhano do ibera, samo mi nije jasno ko ce to odrzati tako visoko i ko ce ih kupovati.
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 20:11   #383
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
daj ti posalji nesto sto je pristojan stan, na pristojnoj lokaciji, novije gradnje, sa liftom, garazom, barem 2 sobe, itd. i da ne moras biti penzioner da ga kupis.

ne zanimaju me leaseholdovi i slicne kerefeke.



susjed mi je doselio iz londona i pricao da su cijene nenormalne za bilo sto normalno pa mi cudno.

generalno su nekretnine u svim svjetskim metropolama otisle kroz plafon i sve je napuhano do ibera, samo mi nije jasno ko ce to odrzati tako visoko i ko ce ih kupovati.
Ovdje je kompletno drugačiji sustav. Imaš leasehold, freehold i shared ownership

Pošto si ne možeš priuštiti i zemljište na kojoj se nalazi zgrada u kojoj ti je stan, ne možeš si priuštiti freehold. Nema freehold stanova, samo kuća može biti freehold.

Leasehold "kupuješ" na vremenski period, a shared ownership je ona fora s otkupom udjela.

Ovdje kupuješ nečiji leasehold od 125 godina koji kreće od 1986.
https://www.zoopla.co.uk/for-sale/de...a3b53164ca3eea

Najveći razlog zašto britanci mahom ne žive u Londonu je taj što ti nikad nisi vlasnik nekretnine koji si kupio jer nema samostojećih kuća.
Jednom kad ti leasehold istekne, stan prelazi nazad u vlasništvo onog tko je freeholder.

Evo, u ovakvom sam stanu. Ista zgrada, isti kat, isti tlocrt, vjerojatno je jedan od stanova do mene jer isto gledam na jug.
Leasehold na 986 godina, do 2111.
https://www.rightmove.co.uk/properties/64597026#/

Pristojno, novija gradnja, sve što tražiš...2 bed i 3 bed stanovi nisu ništa puno skuplji, pa eto, navali
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 20:26   #384
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ovdje je kompletno drugačiji sustav. Imaš leasehold, freehold i shared ownership

Pošto si ne možeš priuštiti i zemljište na kojoj se nalazi zgrada u kojoj ti je stan, ne možeš si priuštiti freehold. Nema freehold stanova, samo kuća može biti freehold.

Leasehold "kupuješ" na vremenski period, a shared ownership je ona fora s otkupom udjela.

Ovdje kupuješ nečiji leasehold od 125 godina koji kreće od 1986.
https://www.zoopla.co.uk/for-sale/de...a3b53164ca3eea

Najveći razlog zašto britanci mahom ne žive u Londonu je taj što ti nikad nisi vlasnik nekretnine koji si kupio jer nema samostojećih kuća.
Jednom kad ti leasehold istekne, stan prelazi nazad u vlasništvo onog tko je freeholder.

Evo, u ovakvom sam stanu. Ista zgrada, isti kat, isti tlocrt, vjerojatno je jedan od stanova do mene jer isto gledam na jug.
Leasehold na 986 godina, do 2111.
https://www.rightmove.co.uk/properties/64597026#/

Pristojno, novija gradnja, sve što tražiš...2 bed i 3 bed stanovi nisu ništa puno skuplji, pa eto, navali

hvala ti, to je 400k funti, a ne 100k, cak ni 200, ni 300, vec 4 puta vise. 600sqf, znaci 55m2 ce onaj ko radi na minimalcu kupiti nikada pa ni tad, kao sto nece ni u zagrebu taj koji radi na minimalcu kupiti nikada.

takve su cijene i ovdje, i to normalni radni narod vise ne moze kupiti.



znaci, tih 100k funti sto spominjes su rupetine kao sto sam i mislio i bog te pitaj di i kakvim kvartovima. Isto kao sto je stan u zagrebu za 50k eura rupetina.



malo vulgarno napisano, ali razumijes me.
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 20:30   #385
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Znaci ti prakticki ne kupujes stan nego platix X novaca za najam na 100 godina ako dobro citam?
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 21:13   #386
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
hvala ti, to je 400k funti, a ne 100k, cak ni 200, ni 300, vec 4 puta vise. 600sqf, znaci 55m2 ce onaj ko radi na minimalcu kupiti nikada pa ni tad, kao sto nece ni u zagrebu taj koji radi na minimalcu kupiti nikada.

takve su cijene i ovdje, i to normalni radni narod vise ne moze kupiti.

znaci, tih 100k funti sto spominjes su rupetine kao sto sam i mislio i bog te pitaj di i kakvim kvartovima. Isto kao sto je stan u zagrebu za 50k eura rupetina.

malo vulgarno napisano, ali razumijes me.
Dao sam ti već primjer što možeš "kupiti" za 100k.
Evo još jedan, do 2142. godine
https://www.zoopla.co.uk/for-sale/de...a01a1ef239f2b3

Pusti Canary Wharf, tu "kupuju" samo kinezi jer si to nitko drugi ne može priuštiti. Ovo inače nije stambena zona za nekog na minimalcu, pa ti usporedba nema smisla. Onaj tko je na minimalcu živi u uvjetima koje si može priuštiti, tebi je to rupa, nekome je krov nad glavom.

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Znaci ti prakticki ne kupujes stan nego platix X novaca za najam na 100 godina ako dobro citam?
Tako je, platiš najam na 100, 200, 500, 1000 godina i radiš s tim stanom što te volja. Ekipa to napravi i onda prepusti agenciji brigu o rentanju i održavanju.
Kad ti "lease" istekne, možeš ga produžiti za idućih 90 godina ili jednostavno ostati u stanu. Ovdje te nitko ne može istjerati iz stana, nit ti iskopčati struju/vodu/grijanje



Citiraj:
When the lease runs out
You don’t have to leave the property when the lease expires. In law, a lease is a tenancy and the leaseholder is a tenant. The tenancy will continue on exactly the same terms unless you or the landlord decide to end it.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 12.02.2021. u 21:23.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 22:08   #387
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
budimo realni, ljudi koji su na minimalcu ne kupuju stanove ni u londonu ni u zagrebu a ni nigdje drugdje.
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 11:25   #388
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,509
Da nisam vidio da ovdje pise za Lovincicevu, ne bi znao da jos grade.

Ocito im jako dobro ide kad nema nista na webu 😊

Ovo je vec u odmakloj fazi, a jedna malo naprijed prema Heinzelovoj je gotova taman s garazama koje treba zatvoriti.
Click image for larger version

Name:	IMG_20210214_092905.jpg
Views:	283
Size:	114.4 kB
ID:	23435

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 19:20   #389
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,888
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Bacili su se i hoteli u biznis.
"Kupi" sobu i dobivaj postotak od najma
https://www.zoopla.co.uk/new-homes/d...b0fb1331865851
Ovo bi značilo povrat od 6.5 godišnje?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 11:46   #390
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Hoću kupit stan u Rijeci, na kredit.
Pun mi kufer podstanarstva. Zadnjih 6 godina otplaćujem tuđe kredite...

Može kakve smjernice, gdje gledati, na što paziti, koja banka? Svaki savjet dobrodošao.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na