Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2020., 23:40   #2161
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Šuti tamo, to i 80x25 možda vidiš bez očala 😂
Pa zato i sva ekipa koja vrti retro rigove ima 19'' ili veca CRT cudovista, govorimo da je to radi vintage filinga ali istina je da postajemo stari i coravi pa se treba imati izgovor za povecati ekran hahaha
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 23:41   #2162
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Pa zato i sva ekipa koja vrti retro rigove ima 19'' ili veca CRT cudovista, govorimo da je to radi vintage filinga ali istina je da postajemo stari i coravi pa se treba imati izgovor za povecati ekran hahaha
Hehe!
  Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 00:02   #2163
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
A još su nam "oteli" vga ulaz na novijim monitorima ...
zamisli blasfemije spajati retro rig preko vga > HDMI adaptera
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 00:39   #2164
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A još su nam "oteli" vga ulaz na novijim monitorima ...
zamisli blasfemije spajati retro rig preko vga > HDMI adaptera
Upravo to! Kako su počeli, još nam budu skinuli 3.5mm priključke za slušalice na novijim uređajima...
  Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 05:13   #2165
ZXSpectrum
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Vareš BiH
Postovi: 5
[QUOTE=Trekkie4;3459351]Ne, ovaj kojeg tražim je BTC CD-ROM... Desni ili lijevi, malo brži ili sporiji nema veze. Stavio sam slike ovdje u temu više puta, ali ih mogu ponoviti


Edit
Evo, Adison je složen...


OK, OK... Ne, zapravo nije. Vratio sam ga natrag u stari case da matična i ostale komponente ne izgube glavu što bi se reklo, a sve to budem presadio u drugi case kad i ako se za to stvori prilika. Naime, sve je zapelo pa sad ostaje samo pričekati i vidjeti kako se situacija bude odigrala.

Od problema sa bojanjem i pjeskarenjem (sutra idem to srediti), pa do činjenice da nemam dovoljno šarafa (naručeni iz Kine, čekam dostavu), a o CD-ROM pogonu da ni ne pričam... Također mi fali prekidač za paljenje, pa je logično pretpostaviti da se ovo bude otegnulo tjednima, ako ne i dulje. Dobra vijest je ta da je matična ispravna, i da se predstavila. Što nakon promjene kondenzatora i rastavljanja CPU modula dosta znači i daje optimizam za dalje! [/QUOTE


[IMG][/IMG]

Imam ovaj BTC , ako ste zainteresirani javite se na PP , rado ću vam ga pokloniti.
ZXSpectrum je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 14:50   #2166
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ZXSpectrum Pregled postova


Imam ovaj BTC , ako ste zainteresirani javite se na PP , rado ću vam ga pokloniti.
PUNO hvala na ponudi! Zanimljivo, čak i uz svu online potragu, ovo je najbliže što sam mu se približio.

Nažalost ovaj model ne dolazi u obzir zbog brzine, tražim najmanje 24X (pa na više, brže) iz razloga što planiram igrati igre na tom Pentiumu II ... a zbog manjeg kapaciteta diska (6.4GB) svi resursi budu bili učitavani sa CDa pa je brzina optičkog pogona ipak donekle bitna da ne koči ostatak konfiguracije.

Edit
BTC pronađen! Volio bih još negdje pokupiti "BCD 36XH" ili "40XH" ako netko ima za ponuditi, ali zahvaljujući kolegi @Alien_200581 danas sam pronašao ovo:


Međutim, to nije sve... Lijepo je meni @Bertone rekao prije par mjeseci kad sam pronašao Adison kućište:
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Naprotiv, sad se zrno pijeska u svemiru zakotrljalo u tvom smjeru i još ove godine će isplivati 2-3 ista kućišta ... pa znaš i sam koliko sam dugo tražio MaCase KA-K80 i onda kad je došao prvi odmah iza njega je došao i drugi i treći i ...
I kolega, bio si POTPUNO u pravu!


Vrlo ljubazan gospodin koji ima (citiram kolegu) "Alibabinu pecinu punu starih kucista" je pronašao ne jednog već DVA "Adison" towera sa slike! Jedan je ima puknute kukice na prednjoj maski pa vjerojatno taj budem upotrijebio za rezervne dijelove, ali iskreno mislim da bi se uz onog mojeg (koje je još u dijelovima, čeka na sastavljanje) moglo sastaviti dva lijepa, potpuno čitava i zdrava kompleta!

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 18.11.2020. u 16:39.
  Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 18:30   #2167
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Hehe, drago mi je da sam pomogao, rekao bih na sveopce zadovoljstvo ukljucenih.

Sad samo jos da HP konjska zaprega dojaše iz SB pa da vidimo fotke tog Adisona u punom sjaju i kako se prži Hot Pursuit
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 23:51   #2168
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
...

Međutim, to nije sve... Lijepo je meni @Bertone rekao prije par mjeseci kad sam pronašao Adison kućište: ...
Kad sam već tako vidovit ... sad vidim da će se javiti neki od kolega sa foruma koji će baš ovih dana ići iz SB-a u ZG autom i riješiti te muke oko dostave

Inače, sad je paravo vrijeme da počneš pisati i pripremati slike za jedan poduži worklog

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 20.11.2020. u 07:20.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 00:09   #2169
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Kad sav već tako vidovit ... sad vidim da će se javiti neki od kolega sa foruma koji će baš ovih dana ići iz SB-a u ZG autom i riješiti te muke oko dostave

Inače, sad je paravo vrijeme da počneš pisati i pripremati slike za jedan poduži worklog
Ne samo da si pogodio da ih budem pronašao, već si pogodio i količinu! Sigurno nisi vidovit?!

Nego, već se vidim... Captain's log, stardate -302114.74774210685. Those damn Ferengis got away with my power supply, throwing the entire thing off the track. A further investigation is in progress.
  Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 09:37   #2170
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Evo još jedan mali update...

Jucer pokupio od kolege vga killer-a ono siroče od 959NF koje nitko ne želi vec mjesecima, zasad se cini da je udomljavanje bilo uspješno i da je punoljetni 19'' mališa iz 2002-ge uspješno dobio novo zaposljenje

Monitor je u odličnom stanju i poprilican upgrade u odnosu na 17icu koja je bila prije njega i koja je lagano pocela gubiti kontrast i svjetlinu.

01

Još jednom hvala kolegi na donaciji

@Trekkie4 : Nemoj coprat, kako se ovo sve razvija još malo pa bude i bilo materijala za jednu ST epizodu hahaha

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 20.11.2020. u 10:43.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 20:55   #2171
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
U ovom trenutku još nemam previše novosti i informacija, ali samo želim obavijestiti sve koji ovo prate da sam nabavio BTC pogon(e) sa slika.


Naravno, ako netko baš ima ili pronađe BTC CD možemo se dogovoriti što i kako na PP. Ali kako stvari stoje "glavne nagrade" idu kolegama @Overclock i @Alien_200581
  Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 21:03   #2172
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
Pozdrav svima za kompjuterima!!!!!
Oduvijek sam htio ovo reći negdje gdje bi imalo smisla.
Inače, ja sam Alibaba iz prijašnjih postova ali sam trenutno u fazi priprema suhomesnatih proizvoda pa nemam baš previše vremena da složim galeriju iz skladista ali obecavam svecano, ovih dana će biti nešto slika, taman da si priuštite štogot za sv. Nikolu ili za Božić hhhhh
becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 21:07   #2173
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor becarsb Pregled postova
Pozdrav svima za kompjuterima!!!!!
Oduvijek sam htio ovo reći negdje gdje bi imalo smisla.
Inače, ja sam Alibaba iz prijašnjih postova ali sam trenutno u fazi priprema suhomesnatih proizvoda pa nemam baš previše vremena da složim galeriju iz skladista ali obecavam svecano, ovih dana će biti nešto slika, taman da si priuštite štogot za sv. Nikolu ili za Božić hhhhh
Hej kolega, dobro nam došao
  Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 22:02   #2174
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Haha evo Alibabe, dobro dosao među ljubitelje finih antiknih stvari.

Zlobnici ce koristiti riječ na k ali to ignoriramo

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 20.11.2020. u 22:18.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 22:19   #2175
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor becarsb Pregled postova
Pozdrav svima za kompjuterima!!!!!
Oduvijek sam htio ovo reći negdje gdje bi imalo smisla.
Inače, ja sam Alibaba iz prijašnjih postova ali sam trenutno u fazi priprema suhomesnatih proizvoda pa nemam baš previše vremena da složim galeriju iz skladista ali obecavam svecano, ovih dana će biti nešto slika, taman da si priuštite štogot za sv. Nikolu ili za Božić hhhhh
Dobrodošao, kad budeš slagao galeriju slobodno može zalutati i koja fotka kulena (nakon par mjeseci, kad prođe fazu dima i zraka)

Usput, ima li u tvojoj pećini koji Macase K-180, to je ovaj prvi sa slike (big tower) i taj mi još nedostaje u kolekciji
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 23:08   #2176
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
I tako je počelo...

Alibaba je tek došao, a predbilježbe na pećinski inventar je već počeo!

@Bertone Uvijek sam mislio da znam gotovo sve o "Adison" towerima, i da su dolazili u samo jednoj dimenziji ... sve do neki dan, kad sam naletio na malog u mATX izdanju. Heh, da ti kažem iskreno razmišljao sam o tome da si ga uzmem iz štosa, ali već ionako imam 3 "normalna", ne bih imao kuda sa 4. A i čini se da nije modularan kao i njegov veći brat. Evo slike...

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 20.11.2020. u 23:15.
  Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 01:08   #2177
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
I tako je počelo...

Alibaba je tek došao, a predbilježbe na pećinski inventar je već počeo!
A gle, tvoj jednorog je složiti tvoj prvi PC, moj je skupiti kolekciju svih Macase modela koji su se tam negdje od 1997. do 2002. g. prodavali kod nas, mislim da je Lost bio uvoznik, (znači fali mi još samo BigTower) pa ništa ne košta pristojno pitati

A kad ih skupim, laganini restauracija i vjerojatno će zauvijek stajati prazni.
Usput, na jednom KA-K80 sam počeo raditi polako prije oko dvije godine (pripremam ga da udomi nove komponente i napravim PC sleepera) samo kako klinci rastu vremena je sve manje no bude jednom završen



Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
@Bertone Uvijek sam mislio da znam gotovo sve o "Adison" towerima, i da su dolazili u samo jednoj dimenziji ... sve do neki dan, kad sam naletio na malog u mATX izdanju. Heh, da ti kažem iskreno razmišljao sam o tome da si ga uzmem iz štosa, ali već ionako imam 3 "normalna", ne bih imao kuda sa 4. A i čini se da nije modularan kao i njegov veći brat. Evo slike...
Trebao si ga uzeti, koliko se sjećam (iz kataloga/prospekata tog vremena) Addison je u toj seriji sa kliznim vratima imao i jedno desktop (polegnuto) kućište pa si mogao i ti složiti kolekciju

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 21.11.2020. u 01:24.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 01:37   #2178
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
A gle, tvoj jednorog je složiti tvoj prvi PC, moj je skupiti kolekciju svih Macase modela koji su se tam negdje od 1997. do 2002. g. prodavali kod nas, mislim da je Lost bio uvoznik, (znači fali mi još samo BigTower) pa ništa ne košta pristojno pitati

A kad ih skupim, laganini restauracija i vjerojatno će zauvijek stajati prazni.
Usput, na jednom KA-K80 sam počeo raditi polako prije oko dvije godine (pripremam ga da udomi nove komponente i napravim PC sleepera) samo kako klinci rastu vremena je sve manje no bude jednom završen
Ma ništa ne kažem, ne misliš valjda da sam ozbiljan? Svatko ima svoju opsesiju u glavi, nekome MaCase a nekome Adison (i ne vidim ništa lošeg u tome). Uostalom, ja sam ti i pomogao sastaviti MaCase kolekciju, prema tome ako ikad budem naletio na MaCase bilo kakve vrste - velike ili male, ti si prvi kojem budem javio. Siguran sam da bi napravio isto i za mene, da negdje vidiš Adison

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Trebao si ga uzeti, koliko se sjećam (iz kataloga/prospekata tog vremena) Addison je u toj seriji sa kliznim vratima imao i jedno desktop (polegnuto) kućište pa si mogao i ti složiti kolekciju
Kažem, skoro i jesam. Ali onda sam ga pregledao i shvatio da je košara za matičnu zakovana za šasiju (i kao takva se ne može izvaditi) poklopac iz jednog komada, i da ne dijeli previše dijelova/sličnosti sa velikim Adisonom. Naravno, tu je i pitanje samog prostora, činjenice da ga negdje moram staviti. Pa mi je bilo blesavo uz ova druga dva, kao i onog trećeg kojeg sam pokupio u ožujku.

Ali tko zna... Kako je krenulo možda poželim sastaviti još i malog, nakon što završim sa ova 3! Za sad barem imam dosta materijala
  Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 15:32   #2179
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Jedno pitanje, ljudi...

U teoriji, da tražim flyback transformer (model FEA710, zamjenski HR46775) za prastari CRT monitor gdje bi to mogao pronaći?
  Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 16:07   #2180
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
U teoriji, iz nekog drugog monitora iste / slične šasije ili tv - a ako je isti,
kod nekog rtv servisera koji još nije pobacao "crt furdu",
negdje treće ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 16:20   #2181
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
U teoriji, iz nekog drugog monitora iste / slične šasije ili tv - a ako je isti,
kod nekog rtv servisera koji još nije pobacao "crt furdu",
negdje treće ...
Nije mi problem nabaviti ispravan CRT monitor, mogu ga čak uzeti i besplatno od jednog poznanika koji je već nudio CRT ekrane jer ih se želi riješiti. Ali tu dolazimo do onog nagradnog pitanja ... kako znati da li je njegov transformer kompatibilan sa mojim Shamrock ekranom? Ili je riječ o industrijskom standardu, pa svi imaju isti raspored pinova i voltaža?

Našao sam nešto na Ali Express-u, nove module ali nisam siguran da li to bude kompatibilno ili ne. Poslao sam pitanje u servis, pa neka mi oni potrvrde, tim više što je ekran još uvijek kod njih.
  Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 16:25   #2182
LostX
Premium
 
LostX's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SK
Postovi: 149
Ima netko 386 /40mhz ploču i AT kučište?
__________________
...
LostX je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 16:29   #2183
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor LostX Pregled postova
Ima netko 386 /40mhz ploču i AT kučište?
Ispravnu 386 ploču viška nažalost nemam, ali mislim da kolega @Alien200581 ima jedan mali AT tower viška, baš ga je nedavno ovdje ponudio.
  Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 16:46   #2184
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 739
Kučište imam a za ploču moram vidit
Al tek kroz nekih 10 dana
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 17:18   #2185
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Tako je, ja ih imam 2 komada koja dijelim (jedno stranicu-dve unazad pogle post i slikice) pa si zberi koje ti se sviđa i cimni na pp za dogovor oko preuzimanja.

Bijelo ima AT a crno ATX napajanje (iako je kuciste AT zapravo). Nazalost napajanja su untested to bus se moral sam poigrati ako ih mislis koristiti
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 19:25   #2186
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
Vidim ja bit će red sutra nakon ručka u skadište na fotoshoot.
becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 21:40   #2187
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
Bio sam u pecini, malo sam fotkao ali moram naci neki hosting za fotke

Zadnje izmijenjeno od: becarsb. 21.11.2020. u 21:44. Razlog: Greska u koracima
becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 22:33   #2188
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor becarsb Pregled postova
Bio sam u pecini, malo sam fotkao ali moram naci neki hosting za fotke
PostImage je najbolji po mojem mišljenju... Sve moje slike su uploadane na njihov server.
  Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 23:39   #2189
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
Album "Alibaba i 40 kućišta " bi trebao biti dostupan hhhhhh




















































































Zadnje izmijenjeno od: becarsb. 22.11.2020. u 00:36.
becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 00:45   #2190
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Ajoj, ovo je stvarno ludnica ... toliko poznatih modela! Kad me sljedeći put uhvati želja da sastavim neki stari "AT" Pentium ili x86, znam kome se treba obratiti!

Znam da je nategnuto, ali da li možda imaš ovakav tower:
  Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na