Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2020., 19:09   #1231
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Tuco Ramirez Pregled postova
Mi smo bas tu ustanovili da taj tvoj model ima (!) podrsku za HEVC! Za rjesenje pazljivo procitaj ovo:

http://forum.pcekspert.com/showpost....5&postcount=66
Bok ljudi. Ja imam Tv LG LF 652V ima hevc265 i imam pronađene kanale HD. No međutim dešavaju se neke greške u slici, ?? Nešto slično kad nekad kad smo imali crt televizore a u susjedstvu neko vari ili radi mikser. Uglavnom neka greška. U servisu nrznsju šta bi moglo biti ali ne misle da je Tv neispravnim. Kao da procesor ne čita dobro 265 kodec. Neznam..trebam pomoć. Par dana prije gašenja DVB-T signala gledao sam uredno bez greške, prebacim na HD nije dobro
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 19:38   #1232
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
HD na iptv je u redu, sve normalno. Ali kada gledam HD preko antene pojavljuje se neka vrsta " lupinga"...greška. Nisu kockice kao kad je loš sugnal. U trenutku dok sam ima obje vrste kanala na Tv u onaj stari ugašeni DVB-T i novi dvbt2, stari je bio ok, prebacim na dvbt2,.. luping!! E da!!! U trenutku dok gledam DVB-T 2 , stavim da Tv snima program i pogledam reprodukciju, ona je bez greške. A direktno gledanje ima grešku !!! Nevjerojatno!!!??
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 19:42   #1233
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Znači ulazni signal sa antene u tuner je ok, ispravan ali dok taj signal dođe na zaslon nije dobar. A kad gledam HD kvalitetu sa bili kojeg drugog izvora sve je u redu.?? Za poluditii
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 20:27   #1234
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Znači da je do softwarea Tv-a za pretvaranje slike. Dosta uređaja ima problema s upscalingom i downscalingom slike ovog našeg signala, probaj naći noviji software za Tv. I sam imam slične probleme s Android DVB-T2 uređajem, slika n Tv-u ne valja a snimljena valja. Rješenje upgarde softwarea.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 22:18   #1235
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Znači da je do softwarea Tv-a za pretvaranje slike. Dosta uređaja ima problema s upscalingom i downscalingom slike ovog našeg signala, probaj naći noviji software za Tv. I sam imam slične probleme s Android DVB-T2 uređajem, slika n Tv-u ne valja a snimljena valja. Rješenje upgarde softwarea.
Napravio sam ažuriranje neki dan. Skinuo zadnji software 04.06.45.
Iako ste vjerojatno upravo. Već sam načuo da se LG software muči sa našim signalom. Vrč je bio problem i sa DVB-T , navodno OiV kontaktirali LG da nešto naprave. Mislio sam da su ti samo priče.
Skinuo sam zadnji software, ista stvar. Očito je to što ste rekli. Neznsm šta mi je činiti.?
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 22:21   #1236
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Kod nas uvijek mora biti neki problem s nečim. U Hrvatskoj sve zakopliciraju.
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 22:48   #1237
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Ja imam isti TV, kod mene je zadnja verzija softwarea (04.06.40), novije od tog mi niti ne nudi za download, sve radi bez problema.
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 08:58   #1238
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Ico_Zg Pregled postova
Ja imam isti TV, kod mene je zadnja verzija softwarea (04.06.40), novije od tog mi niti ne nudi za download, sve radi bez problema.
Meni je prekjučer ponudio tu novu verziju. Hmmmm? Dobro je znati da je kod vas sve ok na istom tv u. Ništa..probati ču Tv spojiti na unutarnju antenu da izbacim sumnju na vanjsku , kablove i možda negdje lošiji spoj.
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 10:50   #1239
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Nisam uspio ništa sa sobnom antenom, treba mi digitalna a takvu nemam. Ali sam spojio vanjski DVB-T 2 vanjski reciver i sad je slika ok, bez te greške. Uffff. Nešto u Tv u ne štima. A šta?
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 11:34   #1240
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Ne postoji digitalna antena, antena je antena i svaka mora raditi ako prima signal.

Jesi probao vratiti tv na tvorničke postavke? Odabrati drugu državu?
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 12:01   #1241
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Ne postoji digitalna antena, antena je antena i svaka mora raditi ako prima signal.

Jesi probao vratiti tv na tvorničke postavke? Odabrati drugu državu?
Onda sobna ne lovi ništa. Na tvorničke nisam probao ali zemlju sam mijenjao , VB, češku. Ništa, ista stvar.
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 16:09   #1242
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Reset može pomoći. Dvojici kolega sam rekao nakon što ništa nisu ulovili ponovnom pretragom da resetiraju i stave češku i upalilo je. Jedan kolega je zaboravio staviti češku i stavio je rvacku i našo je programe nakon reseta.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 18:32   #1243
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Reset može pomoći. Dvojici kolega sam rekao nakon što ništa nisu ulovili ponovnom pretragom da resetiraju i stave češku i upalilo je. Jedan kolega je zaboravio staviti češku i stavio je rvacku i našo je programe nakon reseta.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
Ok, probati ču i to.
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 21:17   #1244
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor autobus Pregled postova
Ok, probati ču i to.
Stavio sam ga na tvornički reset, nakon toga prilikom prvog pokretanja stavio Češku i pokrenuo traženje . I opet ista greška u slici.
Nego sad vidim da sam i nakon ažuriranja ili već radi čega izgubio premotavanje slike u reprodukciji.snimljenog materijala. Kaže mi ova funkcija nije podržana, a radila je prije normalno.
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 11:14   #1245
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Mislim da sam ga jedno 10 ak puta resetirao, mijenjao zemlju..i ništa. A sad me još muči zašto sam izgubio na univerzalnom daljincu funkciju brzog premotavanja. ?? Imam je od prvog dana. Jel to ažuriranje zeznulo ? Ko če ga znati?
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 15:53   #1246
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Meni uopće ne nudi upgrade na 04.06.45., navedene verzije SW čak niti nema na LG stranicama, možda da se probaš vratiti na prethodnu 04.06.40 verziju?
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 17:36   #1247
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Ico_Zg Pregled postova
Meni uopće ne nudi upgrade na 04.06.45., navedene verzije SW čak niti nema na LG stranicama, možda da se probaš vratiti na prethodnu 04.06.40 verziju?
Da i ja sam vidio da na službenoj stranici uopće ne nudi tu verziju. A ja je skinuo u imam je. Tako da mi je ogroman upitnik iznad glave?? Koji je način da se vratim na prethodnu verziju?
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 18:40   #1248
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ako sam neda kroz std. update proceduru onda jedino kroz servis (mode),
ajde ti sada iskopaj pravi service manual ... skoro nemoguća misija.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 20:15   #1249
mirko1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: čakovec
Postovi: 44
Pozdrav svima imam pitanje za TV Antenu ako možda netko zna gdje se može kupiti.
TV ANTENA UHF EK100 L2 od 21kanala do 48.Hvala može i pp.
mirko1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 20:25   #1250
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor autobus Pregled postova
Da i ja sam vidio da na službenoj stranici uopće ne nudi tu verziju. A ja je skinuo u imam je. Tako da mi je ogroman upitnik iznad glave?? Koji je način da se vratim na prethodnu verziju?
Sve je u softwareu, nemoj lomiti glavu, jedino da se probaš ručno vratiti na neku verziju koja je radila iako sumnjam. Meni Mecool Android radio DVB-T bez greške, DVB-T2 problemi, priznali mi Kinezi da je do njih i našeg signala i da rade na problemu (moš mislit). Čak mi na poslu TCL počeo zaštekavati od kad je ovaj najnoviji signal pušten.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 09:45   #1251
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Sve je u softwareu, nemoj lomiti glavu, jedino da se probaš ručno vratiti na neku verziju koja je radila iako sumnjam. Meni Mecool Android radio DVB-T bez greške, DVB-T2 problemi, priznali mi Kinezi da je do njih i našeg signala i da rade na problemu (moš mislit). Čak mi na poslu TCL počeo zaštekavati od kad je ovaj najnoviji signal pušten.
Da nažalost. Nemigu ništa.
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 19:16   #1252
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Mail proizvođaču da ti pošalju raniju inačicu firmware, koja kod kolege radi bez problema, ako tv podržava stavljanje starijeg firmware od onoga koji je instaliran.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 20:56   #1253
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Nekak mi ovaj intek dvb-t uređaj sto je dijelio ht daljinac ima dosta sličnosti sa daljincem od nytrobox plus modela. Jel moguće da je proizvođač uređaja isti, ili barem od daljinskog
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 21:50   #1254
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Normalno da je moguće.
Već sam vidio hrpu dvbt uređaja sa istim daljincem, sve su to noname kinezi koji se štancaju u 2-3 tvornice u Kini i ljepi se logo po želji.
Malo se softver doradi i promjeni, a iznutrice iste...
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 15:31   #1255
mirko1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: čakovec
Postovi: 44
Pozdrav svima imam pitanje za TV Antenu ako možda netko zna gdje se može kupiti.
TV ANTENA UHF EK100 L2 od 21kanala do 48.Hvala može i pp.
mirko1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 17:58   #1256
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor prasak Pregled postova
Mail proizvođaču da ti pošalju raniju inačicu firmware, koja kod kolege radi bez problema, ako tv podržava stavljanje starijeg firmware od onoga koji je instaliran.
Već sam im pisao prije par dana. Da sam ažurirano software na neku verziju koja uopće se ne nudi i da sam ostao bez brzog premotavanja na daljincu. Niko niš...fučka se njima. Javiti ču se centralnom servisu za LG. Da vidimo šta će naši reći i koliko mogu pomoći.
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 17:59   #1257
autobus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Da bar nisam niš ažurirao. A kada sam kupio Tv prije sada 4 god lijepo mi je tip iz tehničke podrške rekao da ne ažuriram. I nisam do sada dok me nije počela zafrkavati slika na HD signalu. Baš sam ljut i razočaran jer sam nemoćan a Tv mi je izvrstan i jako sam s njim zadovoljan.
autobus je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2020., 20:07   #1258
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
@autobus - ajd koristi "edit" tipku pa pisi unutar posta ako nema nikog iza tebe. Hvala.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 12:54   #1259
baksuz
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: kor
Postovi: 1
Ima netko preporuku za dobar DVB t2 uredski koji podržava snimanje i YouTube. Razmišljao sam o Amiko impulse ali s njim je problem ako imaš malo slabiji signal.
baksuz je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 16:19   #1260
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
danas u kauflandu naletio na -50% za ovaj noa receiver https://megastore.hr/proizvod/noa-dv...ski-prijemnik/

znam da je noa, al za 75kn ce starcima odraditi posao. nisam jos isprobao s
al vidim ima na daljinskom da se isprogramira par tipki s original daljinskog a ima i lan i neku iptv app. ak ce to radit stari bu prezadovoljan
okarm je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na