Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2020., 10:58   #2701
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
ako kaže da procesor generira 95W, to je u full loadu, većinu vremena će oba procesora raditi na istoj wataži, tako da je na koncu odluka na tebi.
Osobno bih uzea 1800X jer je jači, a jeftiniji. Još se usto može i clockati.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2020., 12:01   #2702
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kak cu uzet taj za 1800x 1300, kad je prije par dana bio r5 3600 za 1000. Bolji za manje para. opci kaos je na trzistu, najbolje pricekat da se te cijene iskristaliziraju mozda kad dodju novi ryzeni, inteli...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2020., 12:09   #2703
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Također, AMD samo što nije najavio refresh 3000 serije sa XT modelima, koji bi po svemu viđenom trebali imati jednake cijene kao postojeći modeli, a oni će dobiti rezanje cijene.

Kome se ne žuri neka pričeka početak 7.mjeseca kad bi trebali u prodaju.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2020., 13:53   #2704
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ja da sad uzimam, uzeo bi 2700-tku za 1100kn
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2020., 20:15   #2705
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ja da sad uzimam, uzeo bi 2700-tku za 1100kn

Bestbuy po meni... 8C/16T za stvarno smiješne novce...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2020., 22:00   #2706
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo akcije u ADM na Ryzen 5 3600 opet, samo ovi nisu neku akciju dali IMO. Pa eto nisam kacio tamo, ali ako netko vidi u ovome dobru kupovinu nek objasni, je akcija ali meni se cini da nije:

https://www.adm.hr/product.asp?produ...91%2E500%2E082

Pogledao po nabavi ovakav set se dade naci za 2600kn. I kada je Ryzen 5 3600 po 1500kn, a sad zamisli kad ga svi spuste za par tjedana ili mjeseci kao sto kolega gore kaze na 1000, znaci ovakav bundle ce kostati kakvih 2000kn, a vjerojatno ce i maticne past cijena pa sigurno ce se dac naci ispod.

Ajd prokomentirajte malo ovu akciju.

EDIT: Sad vidim da je i Serious Sam 3 u bundleu pa predpostavljam da on vrijedi 300kn. LOL
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2020., 22:06   #2707
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa ono uštedi se skoro 200kn (ne računam igru kao ikakav faktor)


Pojedinačne najjeftinije cijene:
https://www.hgshop.hr/procesor-amd-r...roizvod/244345
https://www.mall.hr/maticne-ploce/ms...m_medium=click
https://www.centro.hr/memorija-za-pc...m_medium=click


Naravno tko naručuje pojedinačno uz dostavu - uštedi se i više
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2020., 22:09   #2708
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
huh nisam nasao tu maticnu na trznici, nije mi palo na pamet da bi mogla kostat 1000kn na popustu. Dodje skoro ko X570 ploce.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2020., 23:30   #2709
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Brat je uzeo nedavno sličan kombo u admu, r 3600,tomahawk i g skill 8gb.Ispalo je da je rame dobio đabe,nije vau al nije ni za bacit.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2020., 08:57   #2710
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
MOD: Ostavite se rasprava o procesorima u ovoj temi. Imate temu za to.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 15:41   #2711
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Kolko jos dostava na to?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
DHL (tax free, tj bez carine) je besplatna za taj Mi 10.
Btw što mislite kada će poslati, jer me ovih 43 dana iznenadilo za procesiranje, kao da je preorder?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 15:46   #2712
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Neradi
MI10LITE40
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 15:51   #2713
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
DHL (tax free, tj bez carine) je besplatna za taj Mi 10.
Btw što mislite kada će poslati, jer me ovih 43 dana iznenadilo za procesiranje, kao da je preorder?
Jel si ti siguran da je to onaj "posrednički dhl" kak je bilo prije? Maknuli su one slikice slanja preko UK, i nije vise express nego obicni dhl i jos k tome free. Nisam dugo kupovao na goldwayju pa mozda nabadam gluposti ali ako je sad free s posrednikom (ne vjerujem ali nije nemoguce samo cudno da bi sad to davali free a prije cepali 200kn)

Kupovao tko nedavno s goldwaya dhl-om da potvrdi? Znaci, kakvo je SAD stanje ako se naruci dhl-om, ide li preko UK ili direkt HR.

EDIT: ili je promo pa je free za taj mi lite 10 ili su zeznuli jer ostali telefoni imaju uredno DHL 28usd kak je cca i bilo prije
johnsmith je online   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 15:57   #2714
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Na telekineza forumu, i Hong Kong Goldway Hrvatska piše da je DHL tax free te nije bilo nedavno iskustva da je naplaćen pdv, tj kao i prije je prema svim info. A ovaj artikl ima promo cijenu i besplatno DHL tax free slanje. Po meni se svakako isplati.

A kupon se u košarici dodaje. Meni radi:


GWRUSC
je kupon za 64GB verziju 299$, ali isplati se dati 10$ više za 128Gb.

EDIT: kako sam i ja naručio, znate da je dobra akcija i ponuda
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 03.06.2020. u 16:02.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 17:02   #2715
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Ja sam nešto nedavno naručivao preko ebay-a i slali su preko belgijske pošte

Tako da mi se čini da su kinezi skužili neku novu šemo kako slati pakete preko treće zemlje u ostatak EU bez carinjenja.

Paket je bio prepakiran u belgiji i nije se nikako moglo skužiti da je stigao iz kine, čak je dobio i novi tracking broj
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je online   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 17:15   #2716
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Nemoj uzimati zdravo za gotovo da su kinezi uspjeli zajebati sistem. Prepakirane pošiljke veće vrijednosti često dođu s narančastom naljepnicom na kojoj piše da su ušle u EU bez plaćanja poreza/carine, što naša carina jako voli vidjeti i obraditi po PS-u.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 07:41   #2717
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Nema se šta uzimati zdravo za gotovo. Ako je paket došao iz Belgije, došao je iz Belgije (Europska Unija). Nije podložan redovnom postupku pregleda radi carine.
Ako i kojim slučajem nešto zapne, pošalje se Goldway-u (ili bilo kojem drugom Kinezu) dokaz da je paket zapeo na carini i oni šalju opet ili vraćaju novce.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 08:22   #2718
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Nema se šta uzimati zdravo za gotovo. Ako je paket došao iz Belgije, došao je iz Belgije (Europska Unija). Nije podložan redovnom postupku pregleda radi carine.
Nope. Ne govorim o Goldwayu, već o svim paketićima iz Kine koji idu 'europskim' poštama. Ako nešto ide belgijskom poštom ne znači da ide iz Belgije, odnosno EU.

Čak i ako ide iz EU, ako porez i carina pri uvozu u EU nisu riješeni jer se radi o tranzitu, pošiljka dobije žutu naljepnicu na kojoj piše da roba ne ispunjava uvjete utvrđene u člancima 9. i 10. Ugovora o osnivanju Europske ekonomske zajednice i u tom slučaju naši carinici mogu naplatiti PDV/carinu ako je primijenjiva.

Ako naljepnice nema Kinez je legalno uvezao robu u EU, ilegalno uvezao metodom APP ili je pošiljka zanemarive vrijednosti.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 09:10   #2719
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Nope. Ne govorim o Goldwayu, već o svim paketićima iz Kine koji idu 'europskim' poštama. Ako nešto ide belgijskom poštom ne znači da ide iz Belgije, odnosno EU.

Čak i ako ide iz EU, ako porez i carina pri uvozu u EU nisu riješeni jer se radi o tranzitu, pošiljka dobije žutu naljepnicu na kojoj piše da roba ne ispunjava uvjete utvrđene u člancima 9. i 10. Ugovora o osnivanju Europske ekonomske zajednice i u tom slučaju naši carinici mogu naplatiti PDV/carinu ako je primijenjiva.

Ako naljepnice nema Kinez je legalno uvezao robu u EU, ilegalno uvezao metodom APP ili je pošiljka zanemarive vrijednosti.
Njihovo slanje u najvećem broju slučajeva (po vlastitom iskustvu, govorim o paketima veće vrijednosti a ne maskicama za mob) je u biti prepakiravanje kad paket uđe u EU. Kako je paket ušao, da li je netko platio davanja na njega, koja je vrijednost - to građanina EU uopće ne zanima. On prima paket unutar EU, i kao takav nije podložan standardnoj carinskoj proceduri.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 09:20   #2720
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Tko je u ovom slucaju "njihovo"? franzD je u pravu generalno za pakete iz Kine, ovo sto goldway radi je druga stvar.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 09:25   #2721
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Tko je u ovom slucaju "njihovo"?
Da li je krajnjem kupcu to bitno tko je to (vezano isključivo za problematiku primitka paketa, ne ulazim što je sa garancijom i ostatkom priče) ? Nitko kupca neće pitati tko je poslao paket, ako isti dolazi unutar EU prostora.

Druga je priča što je cijela stvar sa kupovinom iz Kine jako komplicirana kad u priču uđe možebitni povrat radi ostvarivanja garancije itd., ali toga je svjestan svaki kupac koji se ide upuštati u ovu priču u svrhu uštede xy novaca.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 09:46   #2722
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Kako je paket ušao, da li je netko platio davanja na njega, koja je vrijednost - to građanina EU uopće ne zanima. On prima paket unutar EU, i kao takav nije podložan standardnoj carinskoj proceduri.
Okej, to je tvoja teorija, zakoni kažu drugačije i kad prvi put dobiješ paket sa žutom naljepnicom, slobodno to sve objasni našim carinicima.

Uglavnom, ako naručuješ s "EU skladišta", tu si vjerojatno siguran jer više nitko ne šalje iz bescarinskih zona. Ako naručuješ iz Kine, bez obzira što ti Kinez pošalje NL/BE ili neki takav europski tracking broj, carinu/PDV ti MOGU naplatiti.

Zadnje izmijenjeno od: franzD. 04.06.2020. u 09:51.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 10:16   #2723
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Okej, to je tvoja teorija, zakoni kažu drugačije i kad prvi put dobiješ paket sa žutom naljepnicom, slobodno to sve objasni našim carinicima.
Ako se to desi, nemam šta objašnjavat. Odbijam paket i nek se Kinez misli šta će, refund ili novi paket.
Ali kao što rekoh, redovno naručivam određene artikle iz Kine sa "sa među-adresom" negdje u Velikoj Britaniji. Što se mene tiče, meni roba dolazi iz Velike Britanije. Kako je došla do tamo, savršeno me ne zanima.

Citiraj:
Uglavnom, ako naručuješ s "EU skladišta", tu si vjerojatno siguran jer više nitko ne šalje iz bescarinskih zona. Ako naručuješ iz Kine, bez obzira što ti Kinez pošalje NL/BE ili neki takav europski tracking broj, carinu/PDV ti MOGU naplatiti.
Apsolutno mogu, slažem se. Ali ako prodavač garantira da će paket proći bez dodatnih davanja i daje garanciju u smislu povrata novaca, onda se kupac nema šta misliti. Druga je stvar što to dodatno komplicira kupnju.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 10:48   #2724
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Btw što mislite kada će poslati, jer me ovih 43 dana iznenadilo za procesiranje, kao da je preorder?
Sad na zadnjoj akciji u 5. mjesecu mi je tek nakon 10 dana poslao. U pravilu uvijek čeka kraj akcije, ali dosad nisam toliko čekao na otpremu. Naveli su 80+ dana za procesiranje, ali to slobodno zanemari, vjerojatno radi pandemije.

Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Kupovao tko nedavno s goldwaya dhl-om da potvrdi? Znaci, kakvo je SAD stanje ako se naruci dhl-om, ide li preko UK ili direkt HR.
Sudeći po trackingu, sve je isto kao i dosad, UPS do UK pa se tamo prebaci na DHL. Mob još nije stigao, pa se nadam da stvarno je kao i prije.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2020., 13:30   #2725
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Akcija je završila za Mi 10 Lite 5G, još nisu dali tracking, no odgovorili mi da nisam bio među prvih 50 da dobijem i Redmi Airdots iako kada sam kupio bilo je 40 prodanih 128Gb i 7 prodanih 64Gb.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2020., 13:46   #2726
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
I boli nas kleba jesi ili nisi i sto si dobio Dovoljan je bio samo prvi dio recenice
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 05.06.2020. u 14:03.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2020., 16:44   #2727
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Da li je krajnjem kupcu to bitno tko je to (vezano isključivo za problematiku primitka paketa, ne ulazim što je sa garancijom i ostatkom priče) ? Nitko kupca neće pitati tko je poslao paket, ako isti dolazi unutar EU prostora.
Upravo je to poanta naljepnice. Ne treba mijesati kineske muljaze sa legalnim uvozom. U kontekstu kupca vs kineskog sellera, da, nije bitno jer mozes ne preuzeti paket i traziti refund. Ali samo zato sto paketic dodje europskom postom, ne znaci da nije podlozan carinskom postupku.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2020., 18:19   #2728
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Upravo je to poanta naljepnice. Ne treba mijesati kineske muljaze sa legalnim uvozom. U kontekstu kupca vs kineskog sellera, da, nije bitno jer mozes ne preuzeti paket i traziti refund. Ali samo zato sto paketic dodje europskom postom, ne znaci da nije podlozan carinskom postupku.

Slažem se, ali to vrijedi samo i isključivo u slučaju da je izvorište Kina. Ako se radi o prepakiravanju i slanju iz EU u EU, onda carina ne može ništa.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 22:33   #2729
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,203
Kupio action cam u od NOE za 99 kn, kamera mozda i nebi bila toliko sranje da se noa nije igrala sa softwareom(nemogu se spojit na wifi, kaze kriva sifra) ali za 99 kn dobije se jedno 16 gopro compatible dodataka, sta uopce nije lose, ni na aliex nemos za te pare nac sve to
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 18.06.2020., 22:59   #2730
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Ozbiljno dolazim u napast kupit to govance
stops je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na