Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2003., 22:45   #1
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
I opet novi drajveri: Kat 3.1

Ja eto samo da preduhitrim Jelca!!!!!!!!!!!!!!!
Dakle novi Katalist 3.1, pa ljudi navalite! I javite kaki su rezultati
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 23:00   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
RADEON(tm)8500 - The following section provides information on performance improvements noticed on the RADEON(tm) 8500. This includes: Anti-Aliasing scores rise 15-35% across various benchmarks.

A-ha
Ima nešto i za moju kantu

Čini mi se da se ATI-jevci sve više trude kaj se tiče drivera.
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2003., 23:30   #3
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Je ovo bi mogli bit jako dobri drajveri. Malo sam prošvrljao po rage 3 d forumu, kod 8500 kažu svi da je aa do 35 posto bolji nego prije, kaj znači da bi i mi konačno mogli nekaj odigrat na 8500 sa uključenim aa. Jedino mi nije jasno zakaj nisu dali podršku za aa i pod 16 bit za sve kartice a ne samo za R 300.
A bit će okej, još kad se omega uhvati ovih drajver bit će mrak
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2003., 02:18   #4
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Bio sam down

Netko je kombinirao vodu i instalaicije pa je to za plod imalo pad telekomunikacije u kvartu. Tako da sam od prekjučer 18:00 do jučer 21:30 bio bez svih vidova telekomunikacije osim one mobilne. Modem na mobitelu mi je onako kretenski koristiti, a nisam vjerovao da su HTovci tako spori glede otklanjanja kvara.

Selecting the female option within the game Neverwinter Nights no longer results in the system not responding
Ovaj je dobar, šta oni misle da se žene ne smiju igrat na PCu

Playing the game Mafia, with the display set to 1024x768 32bpp and details set to high, no longer results in the graphics flickering and display corruption
E, ovaj me je bio pogađao nakon Catalista 0.25

Running the game Need for Speed Hot Pursuit 2 with all options set to maximum and the display set to 1024x768 32bpp no longer results in a system hang
E, radi ovoga smo se bili i upoznali na ovome forumu, se sječaš Jelc i svi ostali koji su se trudili da prebrodim taj problem. Riješenje je bilo strpljivo čekanje od nekoliko mjeseci. Dakle ono šta piše ispod Black Dragon je registriran tada i tada pa do izlaska ovih drivera 10.02.2003. e toliko treba ATi-u da riješi taj problem. Dakle u odnosu na nekada ovo je astronomski brzo ali ipak preeeee spoooorooooo
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2003., 00:04   #5
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Fakat Black ovo ti je ko neki jubilej Konačno ti je ati riješio problem zbog kojeg si na ovom vražjem forumu moral skupit 400 i kusur postova
Ali ko što i sam kažeš brzi su ko vrag u odnosu na ranije!
A ono s Neverwinter nights sugerira da u ati katalist cruu šljakaju neki muški šovinisti
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2003., 01:27   #6
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
kakvi su naspram omege 2.3.55 (mislim da tu imam)...jel neko probao?da li podizu performanse ili samo uljepsavaju slikicu?oboje mozda?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2003., 23:37   #7
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Moram reći još koju na ovu temu. Naime na stari komp sam instalirao DX 9 i Kat 3.1 na 7500 bba i sve je proradilo bez problema. Većina stvari radi iako se neke igre neće ni instalirat jer zahtjevaju isključivo 8.1 dx!!???
No ključna stvar je u tome da mi je slika u bilo kojoj dx aplikaciji premračna. Na desktopu je slika još ok ali u nekoj igri je sve jednostavno premračno. Probal sam i namještat gammu u cp-u ali izgleda da nema nekakvog pretjeranog efekta. E sad bi volio znat dal je netko naišao na sličan problem i da li je fora u DX 9, Kat 3.1 ili mi monitor rikava????????
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 01:26   #8
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
PowerStrip

Instaliraj si PowerStrip i podesi si Gammu i ostale sitnice za pojedine aplikacije i desktop. A, možda ti monitor rikava kako si i sam rekao? Staklena kugla mi baš trenutno ne radi ali možeš se neko vrijeme "švercati" sa PowerStripom. Upikni neku drugu karticu pa vidi da li je još uvijek premračno.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 23:23   #9
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Pa di si ti čovječe? Već sam mislio da te nekaj gadno strefilo ne javljaš se već par dana
Da nisi možda skidal 3 d mark 03 pa onda pokušavao overclockat karticu za što veći rezultat a da benč ne skuži
A kaj se onog mračnjaštva tiče možda sam se i ja malo ufurao. Kad povećam gammu prek cp-a slika mi se baš i ne dopada. A u biti je najbolje rješenje kad bi svaka igra imala onu caku da si možeš podesit svjetlinu u igri. Većina novijih ima.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2003., 23:41   #10
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Ma to ti je do DX-a...ja sam isto jednom mijenjao jednu verziju osmice i nakon instala je slika bila tamnija.
Bogme se ne sjećam više da li se je kaj promijenilo kad sam nakon nekog vremena radio friški instal...mislim da je.

Meni se čini sa je BD krenuo u ono umrežavanje sa susjedom o kojem je pričao

Ono... NETKO je kombinirao...ha-ha
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2003., 00:41   #11
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Unhappy Delam, uchim

Prvo imam posla k'o svrabljiv kako bi se reklo. Složi mi PC kase za jučer, znate kako to biva, pa ti sada složi PC kase odma da rade sa nekim maloumnim programom koji radi iz DOSa. Znate kako je DOS ti ne vjeruje da imaš veći disk od 10Gb (stvari idu u Zadar tako da tu nema polovnih stvarčica, tko će to tamo servisirati, a i novi poslovni prostori pa i novi PCi). Di da ja nađem novi disk manji od 20Gb u 10 minuta, proc? Srce mi krvari ali Tualatini 1100 su najslabije stvari koje sam našao, modem mora biti hardwerski radi DOSa, ... uglavnom PC kasa: Tualatin 1100, 128 MB RAMa (64 dođe 104 kn, 128 dođe 144 kn:confused: ), mrežna, HW modem, 9" CB monitor i oni star 212 pisaći. Uzmi bolji monitor i pristojan PC, srce me boli. Pa sam imao na servisu pun kufer mašina, pa onda ja ipak imam još koji ispit i za položiti pa moram i učiti, pa su mi telefoni u kvartu bili down dan i pol, ... uglavnom nemam vremena. A ono umrežavanje ti je nešto što ja i dotični radimo još od 6 mjeseca prošle godine, do ovog ljeta valjda budemo se i povezali. 22 metra, tako blizu, a tako daleko
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2003., 00:27   #12
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
ma pukneš neku wirelles foru i začas ste u mreži
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2003., 23:43   #13
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Izašla je omega bazirana na 3.1 katu! Treba i to razmotrit
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2003., 00:14   #14
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Izašla je omega bazirana na 3.1 katu! Treba i to razmotrit
Ha,3.0 je imala OpenGL driver iz 2.5-baš me zanima kaj je u ovoj verziji...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2003., 17:37   #15
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Ha ne znam pretpostavljam da je ovog puta ostavljen atijev 3.1 ogl drajver. Valjda su ga uspeli pokrpat od prošli put. Ono kaj je sigurno da smartgarta više nema ni pod razno, iako ja kad sam sad instalirao 3.1 kat i najnoviji cp nisam nigdje primjetio smartgart. Ovisi izgleda i o matičnoj i drajverima za čipset.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2003., 19:04   #16
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Ha ne znam pretpostavljam da je ovog puta ostavljen atijev 3.1 ogl drajver. Valjda su ga uspeli pokrpat od prošli put. Ono kaj je sigurno da smartgarta više nema ni pod razno, iako ja kad sam sad instalirao 3.1 kat i najnoviji cp nisam nigdje primjetio smartgart. Ovisi izgleda i o matičnoj i drajverima za čipset.
ne znam, meni nije falio smartgart s 3.1... more biti da ovisi o ploci, tj. cheapsetu (hehe).
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2003., 19:24   #17
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
Citiraj:
Originally posted by ozren
ne znam, meni nije falio smartgart s 3.1... more biti da ovisi o ploci, tj. cheapsetu (hehe).
Imam ga i ja s 3.1 Falio mi je samo pod omegom.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2003., 22:22   #18
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Ma izbacili su ga skroz-hvala ti ga bože /Omega/
To tak i tak nije ničemu služilo,FW je na ATI-ju glupo uključivat,mjerio sam i razlika nema.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2003., 23:53   #19
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
definitvno je taj smartgart beskoristan a izgleda da njegovo ukazivanje ovisi o drajverima za čipset.
A ima još jedno rješenje1 Ne instalirat cp i nema smartgarta!!!!!!!!!
Ma bolje omegu
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2003., 22:14   #20
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Da se on i izbrisati...makar je bolje da ga nema
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2003., 23:08   #21
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Ma da malo skrenem s teme, trebalo bi nagovorit ozrena i komp. da naprave detaljan rivju fic 9700 kartice! Ta bi kartica trebala biti zakon s obzirom na cijenu a kolko čujem može se potjerat do pro brzina bez pol frke
Ima nekaj na gameru ali to je sve premalo. Neka nama pcekspert podari jedan detaljni pregled ove kartice
pinsla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na