Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.07.2018., 03:19   #11221
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor andro13 Pregled postova
Pa bolja sta ti ta dva modela, uopšte Philips sa odličnim slikovnim procesorom.. A što se tiče tog IPS panela, se ne upotrebljava za tv tehnologiju.. Več kao što je napisano studiji, medicina i auto industrija. Poslao sam ti PM, pa si pogledaj.


https://www.nabava.net/televizori/ph...ra-hd-62102051


https://www.nabava.net/televizori/so...ra-hd-41961471
Pogledao sam malo ta 2 modela i usporedio sva 3. Ništa oni nisu bolji od Panasonica osim u OS-u.

Imaju 10 bit panel dok pan. 8+frc al zato on ima MVA panel. Philips ima nešto jače zvučnike od oba. Pošto gledam tv preko evotv-a tuner mi je jako bitan a mislim da je tu pan. i dalje najbolji od svih.

I u konačnici sa panasonicom dobim 7 cm veću diagonalu za manje novaca a to moraju biti stvarno velike razlike da bi uzeo manji tv. A između ova 3 sve su to minorne razlike (ako uopće postoje) koje ja kao i većina neće ni primjetit.

Mislim da ću nakraju uzet model 2017 jer je sad dobra cijena i ima MVA panel.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 09:04   #11222
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
apsolutno drugačije iskustvo na mom tv-u. VLC sa filmom od 60GB trzucka i trokira, kodi isto tako dok ugrađeni player vrti bez frke i k tome prikazuje u HDR modu. Imam poveću kolekciju filmova na disku (svi su 4K, HDR itd, cca 50GB u prosjeku) i na većini sam imao slična iskustva. Od onda gledam filmove preko ugrađenog playera dok je kodi za stvari koje idu uz kodi
VLC je za komp, ne androidu ga više ne koristim.
Koja verzija softvera ti je na TVu? I jesi otkrio idealne postavke za HDR 4k gledanje?
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 10:58   #11223
andro13
Banned
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: -
Postovi: 50
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Pogledao sam malo ta 2 modela i usporedio sva 3. Ništa oni nisu bolji od Panasonica osim u OS-u.

Imaju 10 bit panel dok pan. 8+frc al zato on ima MVA panel. Philips ima nešto jače zvučnike od oba. Pošto gledam tv preko evotv-a tuner mi je jako bitan a mislim da je tu pan. i dalje najbolji od svih.

I u konačnici sa panasonicom dobim 7 cm veću diagonalu za manje novaca a to moraju biti stvarno velike razlike da bi uzeo manji tv. A između ova 3 sve su to minorne razlike (ako uopće postoje) koje ja kao i većina neće ni primjetit.

Mislim da ću nakraju uzet model 2017 jer je sad dobra cijena i ima MVA panel.

Kažem ti iz prve ruke, da sta oba modela bolja naročito Philips model zbog boljeg" procesora..I philips ti ima MVA panel, ali 10 bitni za razliku od Panasonica koji ima 8 bitni.Što je velika prednost Philipsa.. Poslije ima Philips bolju svetilnost samog panela. Philips ima i nešto bolju pokretnu resoluciju, kao i Sony. Što se tiče tunera ti Philips podržava sve što je moguče..I radi bez problema.Poslije imaš na Philipsu i Sonyu Android koji je svakako bolji nego smart na Panasonicu. Poslije ima Philips daljinski sa tipkovnicom i glasovnim naredbama, bolji zvuk, poslije ima Philips više memorije od oba modela itd.. Ali ako želiš Panasonic, ga naravno uzmi nečeš ništa pogriješit. Jedino što bi dobio bolji televizor, ako bi uzeo Philips ili Sony model.
andro13 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 11:18   #11224
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Citiraj:
Autor andro13 Pregled postova
Kažem ti iz prve ruke, da sta oba modela bolja naročito Philips model zbog boljeg" procesora..I philips ti ima MVA panel, ali 10 bitni za razliku od Panasonica koji ima 8 bitni.Što je velika prednost Philipsa.. Poslije ima Philips bolju svetilnost samog panela. Philips ima i nešto bolju pokretnu resoluciju, kao i Sony. Što se tiče tunera ti Philips podržava sve što je moguče..I radi bez problema.Poslije imaš na Philipsu i Sonyu Android koji je svakako bolji nego smart na Panasonicu. Poslije ima Philips daljinski sa tipkovnicom i glasovnim naredbama, bolji zvuk, poslije ima Philips više memorije od oba modela itd.. Ali ako želiš Panasonic, ga naravno uzmi nečeš ništa pogriješit. Jedino što bi dobio bolji televizor, ako bi uzeo Philips ili Sony model.
Ako ovo nije rekord u količini spominjanja nekog branda u jednom postu, ne znam što je...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 11:39   #11225
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Kako su tek mojima neki dan uvaljali tv koji im nisam rekao da kupe. Dosla mater u trgovinu:

- Ja b' kupila grundig taj i taj na 10 rata, da ga ne osjetim
- Dobro gospodjo, ako zelite ima i ovaj sharp 300kn jeftiniji a sve isto ili bolje od grundiga
- Ma neš ti mene, a sta to ima?
- Pa gledajte, ima va panel to vam je super po noci kad gledate ljubav je na selu onda na nocnim snimkama vidite crnije nebo i zvijezde, pa vidite ovdje ove brojke na ambalazi, sharp ima 200 necega naspram samo 150 onoga... Sve ostalo je isto, a jeftiniji je. Dakle, bolji je!
- Ma bentiboga, sta onaj moj sin meni govori da uzmem grundiga, pa tih 300kn je dosta ustede... Dajte vi meni sharpa!

Dodje kuci, gledam ja kutiju, gleda mater mene, gledam ja nju, ona skrece pogled...
- Bit ce nam dobar i ovaj tv jelda sine?
- Hoce majko, ali morat ces kupiti novi jebeni vesa nosac i morat ces trpiti sugavi daljinski.

Podsjetilo me na andriju s foruma. Doma sam sve philips zarulje bacio u smece samo da ne budu philipsove
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 11:44   #11226
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,879
Vidi se iz aviona da zdusno navija za philips.. No od svih spomenutih Philipsa, jedino mi 55pus7503 (makar na papiru) izgleda odlično. Koja je svjetlina dotičnog modela, negdje nalazim podatak od 200-250 nitsa, negdje 400? Je li brz sa paljenjem, mijenjanjem programa, saltanjem po opcijama i opcenito koliko je brz taj TV obzirom da radi na Androidu?
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 12:02   #11227
andro13
Banned
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: -
Postovi: 50
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Vidi se iz aviona da zdusno navija za philips.. No od svih spomenutih Philipsa, jedino mi 55pus7503 (makar na papiru) izgleda odlično. Koja je svjetlina dotičnog modela, negdje nalazim podatak od 200-250 nitsa, negdje 400? Je li brz sa paljenjem, mijenjanjem programa, saltanjem po opcijama i opcenito koliko je brz taj TV obzirom da radi na Androidu?

Na 50% osvetljenja ima oko 230 nitsa, što znači, da ima nešto preko 400 nitsa na 100%. Što se tiče samog paljenja treba nešto sekundi isto kao i Sony, a samo prebacivanje kanala i sam rad sa aplikacijama rade sasvim brzo..Naravno tu su Samsung i Lg još uvijek nešto malo bolji. Ali ko traži televizor treba se zapitat, dal mu je važnija kvaliteta slike ili sam vmesnik i ostalo.


A ovdje si pogledaj grafiku što se tiče boja i ostalog.


andro13 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 12:05   #11228
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor andro13 Pregled postova
Kažem ti iz prve ruke, da sta oba modela bolja naročito Philips model zbog boljeg" procesora..I philips ti ima MVA panel, ali 10 bitni za razliku od Panasonica koji ima 8 bitni.Što je velika prednost Philipsa.. Poslije ima Philips bolju svetilnost samog panela. Philips ima i nešto bolju pokretnu resoluciju, kao i Sony. Što se tiče tunera ti Philips podržava sve što je moguče..I radi bez problema.Poslije imaš na Philipsu i Sonyu Android koji je svakako bolji nego smart na Panasonicu. Poslije ima Philips daljinski sa tipkovnicom i glasovnim naredbama, bolji zvuk, poslije ima Philips više memorije od oba modela itd.. Ali ako želiš Panasonic, ga naravno uzmi nečeš ništa pogriješit. Jedino što bi dobio bolji televizor, ako bi uzeo Philips ili Sony model.
Ovo mi nije jasno. Po čemu su ta 2 bolja?

Meni isključivo treba kvaliteta, bez nekih trendovskih dodataka. Pogotvo mislim na trajnost (uz kvalitetu slike) a ne da ga za par godina moram vucarat po servisima iz tog pogleda u obzir dolazi jedinio Sony/Pan.

Jedino što se mogu složit s tobom je bolj OS, ostalo su sve neke minorne uobičajne razlike od model do modela ili proizvođača. Philips ima jače zvučnike i 10 bit panel koji u odnosu na 8+frc nema neke velike razlike, ne bavim se grafikom niti slikama tak da ne vidim razlog po čemu je bolji ako kod pan. bez toga svega dobim 7 cm veću dijagonalu.

I jedino pan ima MVA dok ova 2 VA panel.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kako su tek mojima neki dan uvaljali tv koji im nisam rekao da kupe. Dosla mater u trgovinu:

- Ja b' kupila grundig taj i taj na 10 rata, da ga ne osjetim
- Dobro gospodjo, ako zelite ima i ovaj sharp 300kn jeftiniji a sve isto ili bolje od grundiga
- Ma neš ti mene, a sta to ima?
- Pa gledajte, ima va panel to vam je super po noci kad gledate ljubav je na selu onda na nocnim snimkama vidite crnije nebo i zvijezde, pa vidite ovdje ove brojke na ambalazi, sharp ima 200 necega naspram samo 150 onoga... Sve ostalo je isto, a jeftiniji je. Dakle, bolji je!
- Ma bentiboga, sta onaj moj sin meni govori da uzmem grundiga, pa tih 300kn je dosta ustede... Dajte vi meni sharpa!

Dodje kuci, gledam ja kutiju, gleda mater mene, gledam ja nju, ona skrece pogled...
- Bit ce nam dobar i ovaj tv jelda sine?
- Hoce majko, ali morat ces kupiti novi jebeni vesa nosac i morat ces trpiti sugavi daljinski.

Podsjetilo me na andriju s foruma. Doma sam sve philips zarulje bacio u smece samo da ne budu philipsove
Ista stvar kod kolege zove mene da mu idemo pogledat novi TV jer mu je grundigov riknuo. I dođemo u elipso nađemo neke jeftine 43ke i sad philips grundig razlika 100 kn. Ja reko uzmi philips a on ide pitat prodavač on veli ma grundig je bolj i odmah mu skida sa palete jednog ... pita mene kaj da uzme a reko uzmi kaj oćeš tvoja lova ... i na kraju je uzeo grunding jer ga je ovaj uvjerio iako mu je predhodni riknuo nakon 5 god.

Sve ti ovisi tko ti prodaje neki dan sam gledao u sd neke tv i tam prodavač favorizira samo sony.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 12:48   #11229
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,879
@andro13; moze neki link na review, ne nalazim ih bas..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 12:56   #11230
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Citiraj:
Autor andro13 Pregled postova
A ovdje si pogledaj grafiku što se tiče boja i ostalog.

Sad si me totalno zbunio. Do sada si svima onima kojima je slika na Philipsu u trgovini izdgledala lošije od konkurencije objašnjavao da Philips ima najgore početne postavke od svih proizvođaća i da će podešavanjem kod kuće dobiti sliku za ne povjerovati. Malo si se zaletio u zid. Ovim postom sebi izbijaš argumente iz rukava.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 13:11   #11231
andro13
Banned
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: -
Postovi: 50
@Xenon
Pa kao što sam več napisao, je Philips bolji zbog boljeg slikovnog procesora To znači u praksi..


Vizualne nesavršenosti poput šumova i smetnji prisutne su u gotovo svim televizijskim sadržajima. P5 ih ispravlja, smanjujući šumove bez iritantnog zamućivanja slike te eliminirajući gubitak nijansi kroz proširivanje 8-bitne slike u prostor gotovo 14-bitne preciznosti. Većina sadržaja dolazi u rezoluciji koja je tek djelić onoga što su današnji 4K zasloni sposobni prikazati. Algoritam Detail Enhancer procesora P5 poboljšava ulazni signal transformirajući ga u oštriju Ultra HD sliku. Rezultat je bolje definirana slika veće dubine i izraženije dimenzionalnosti. 10-bitna obrada boja koju koristi većina televizora ograničava moguć raspon boja za prikaz, bez obzira na kvalitetu zaslona. Upotrebom 17-bitne obrade, P5 oslobađa dodatne milijune boja. Zasićenost je živopisnija i intenzivnija, a nijanse kože izgledaju prirodnije. Filmske kamere pokrete snimaju brzinom od 24 zasebnih sličica u sekundi. Zbog toga u slučaju brzih pomaka kamere možemo uočiti podrhtavanja koja nisu ugodna oku. P5 između dvije susjedne ubacuje tri dodatne sličice, čime postiže izuzetno uglađen, tečan i prirodan doživljaj gledanja.


Što se tiče još 10 bitnog panela.

Naime, 8-bitni panel je sposoban da prikaže 8 bita po RGB kanalu što znači ukupno 16 miliona boja (256x256x256). Sa druge strane 10 bita je sposobno za čitavu milijardu boja (1024x1024x1024) što rezultuje boljim prikazom iz prostog razloga što TV može da napravi lepše prelaze između boja, jer ih ima drastično više na raspolaganju. Gradijenti su daleko ugodniji i slika je dosta bolja.



Pored ostalog što sam več napisao.. Vidim, da se baš ne kužiš mnogo u tv tehnologiju pa zato i ne vidiš razlike između televizora..Kao što sam ti več napisao, slobodno uzmi Panasonic nečeš ništa pogriješit.. A što se tiče same elektronike od napajalnih, matičnih ploča, konektora za panele, samih panela itd.. nisu Sony i Panasonic ništa bolji napram konkurencije..Kod nas dolaze nazad sve vrste televizora koji se kvare, tako, da danas nemaš garanciju ni za jednog proizvođača, da če ti televizor raditi par godina..Imamo i primjere gdje su se Sony i Panasonic pokvarili i poslije par mjeseci rada..Pa to još viši rang televizora..Samo se ti pametno odluči..
andro13 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 13:12   #11232
andro13
Banned
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: -
Postovi: 50
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
Sad si me totalno zbunio. Do sada si svima onima kojima je slika na Philipsu u trgovini izdgledala lošije od konkurencije objašnjavao da Philips ima najgore početne postavke od svih proizvođaća i da će podešavanjem kod kuće dobiti sliku za ne povjerovati. Malo si se zaletio u zid. Ovim postom sebi izbijaš argumente iz rukava.

Pa i ima najlošije tvorničke postavke.. Osim OLED modela gdje su tvorničke osjetno bolje..
andro13 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 13:24   #11233
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
@andro13: Ti vidiš razliku između prikaza 16 milijuna nijansi boja i milijardu nijansi? Osim matematički ne vidim način na koji bi to itko golim okom mogao vidjeti...
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 13:26   #11234
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Citiraj:
Autor andro13 Pregled postova
Pa i ima najlošije tvorničke postavke.. Osim OLED modela gdje su tvorničke osjetno bolje..
Review. U zaglavlju slike ti piše "Pre-Calibration" (tj. bez podešavanja). Ovakvo precizno nalijeganje boja na slici se ponekad ne postiže ni pravom kalibracijom. Sasvim je očito da ovaj članak (ni)je sponzoriran od strane Philipsa. Moj jedini komentar je isti kao i završna rečenica autora članka. Kupujmo češko.

Edit:
Kod kuće svu elektroniku koja prikazuju bilo kakvu sliku imam kalibriranu. Od uređaja trenutno posjedujem X-Rite ColorMunki Display i DataColor Spyder 5. Stoga kada dođem u trgovinu već imam nekakvu referencu kako bi slika na televizoru trebala izgledati. Imam i pretpostavku što bi se dalo napraviti sa slikom. S te strane Philips nije u prednosti niti u lošijoj poziciji u odnosu sve druge proizvođače. Kao što sam ti ranije napisao isključivo zbog tvog guranja PUS7503 po forumima svratio sam u Emezette isključivo da vidim daj televizor. Slika koju sam vidio na tom televizoru nije ni blizu ovom grafikonu sa češke stranice. Usput nedostaju im podaci nakon kalibracije, tj. za neupućene ova slika koja bi trebala biti nekalibrirani televizor je u biti kalibrirani uređaj sa užasnim probijanjem plave komponente. Samo toliko da obrazložim zašto mislim da je cijela ta recenzija absolutno varanje potencijalnih kupaca. No da skratim, procesuiranje slike za koju je zadužen Philips P5 procesor na tom televizoru je bilo kriminalno lošije u odnosu na konkurenciju, osvjetljenje nejako, kontrast nepostojeći a boje totalno isprane.

Citiraj:
Koliko sam ja vidio i da nam garfield nije objasnio da je to super tv rekao bih da je 7503 ispodprosječan tv sa dosta mutnom slikom ograničenog spektra boja gledajući televizore do njega. Ovo što je Crt True Colors napisao samo potvrđuje da sam dobro vidio. Stvarno ne razumijem kako je Philips uspio od 78,9% DCI-P3 u 2016, pa preko 85,9% na prošlogodišnjem 7502 doći na (kad Philips kompletno zezne stvar kako garfield voli reći dosta dobrih) 75%" ove godine. Panasonic DX700E iz 2016 sa VA panelom ima 90%, EX780E iz 2017 94%. Samsung KS7000 96%. Sony 92%. TCL kojeg nitko ne kupuje ima 83% DCI-P3. Bože dragi, kako je Philipsu ovo uspjelo. Ustvari znam. Kupio je jeftino VA panele koje nitko nije htio staviti u svoje televizore i rekao marketingu da odradi posao.
Citiraj:
U direktnoj usporedbi sa cjenovno sličnom konkurencijom Philips posljednjih godina nije ni blizu onome što ljudi očekuju od tog brenda. Komponente koje Philips ugrađuje u televizore su često lošije kvalitete u odnosu na druge poznatije brendove. Garfield kaže da je u kontaktu sa Philips servisom. Slike kvalitetnih komponenti koje zadnje dvije godine Garfield govori da će pokazati još nitko nije vidio. Pretpostavljam da mu je Philips zabranio bilo kakvo snimanje u servisu da se ne vidi ono što ugrađuju. Procesor koji Garfield hvali je u svim recenzijama lošiji od LG-a, a LG procesor je lošiji od onog u Panasonic i Sony televizorima. Philips nije nešto ni što se tiče panela. Philips je do ove godine u ponudi imao samo IPS panele ispod-prosječnih karakteristika i užasnog kontrasta u odnosu na konkurenciju. Dodatno niti jedan model nije imao prošireni spektar boja. Ovogodišnji VA paneli osim što imaju pozadinsko osvjetljenje na razini nižoj od konkurencije, imaju pokrivenost DCI/P3 spektra dosta lošiju i od svojih televizora unatrag 2-3 godine, imaju i dvostruko veći lag u odnosu na ostale. Za istu cijenu što bi ti preporučio?

Zadnje izmijenjeno od: leonardo. 13.07.2018. u 14:46.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 13:38   #11235
andro13
Banned
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: -
Postovi: 50
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
@andro13: Ti vidiš razliku između prikaza 16 milijuna nijansi boja i milijardu nijansi? Osim matematički ne vidim način na koji bi to itko golim okom mogao vidjeti...

Pa kod gledanja 4k resolucija se itekako vidi..
andro13 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 14:25   #11236
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
@andro13: Ti vidiš razliku između prikaza 16 milijuna nijansi boja i milijardu nijansi? Osim matematički ne vidim način na koji bi to itko golim okom mogao vidjeti...
Varaš se za ovo, Alene...sve je stvar za što se panel koristi.
Ako pričamo o TV-u u užem smislu, "ne bih se štel mešat" jer nisam pogledao bogznakakve materijale u vidu 4k/uhd filmova, programa i štatijaznam na jednima i drugima pa da mogu tvrditi ovo ili ono.
No u mome poslu (a to uključuje precepciju i analizu golim okom) matrica od 8 ili 10 bita je razlika nebo i zemlja...razlike ima, vjeruj mi na riječ, baš zbog toga jer se radi o broju nijansi u prijelazu skale od vrijednosti "A" do vrijednosti "B" a kod prikaza nekoga objekta, recimo. Matrica sa manje bita "guta" detalje, tj. gubiš dio informacija (naravno pod uvjetom da se izvorno radi sa opremom koja podržava 10-bitnu razinu akvizicije).
  Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 15:24   #11237
andro13
Banned
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: -
Postovi: 50
@LEO
Nemoj opet pisati gluposti, jer su ljudi na drugi forumima demantirali tvoje izjave oko Philips modela 7503..! A ko želi, mu mogu poslat video Philips modela7803, pa če sam procjenit dal je slika dobra ili loša..Ali tebi LEO ne, pošto se praviš suviše pametan..


Ovdje nekoliko utiska oko modela 7503.





A i djetalan test nešto slabijeg modela..
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips...n-go-miec.html


https://www.fernseherkaufen.com/test...us730312-test/


Pa još nešto slabijeg modela..
https://www.whathifi.com/philips/50pus6703/review
https://www.trustedreviews.com/revie...s-55pus6753-12


I još što se tiče Philips procesora.
The video postprocessing of the new Alpha 9 video processor may not be as impressive as the Sony X1 4K HDR or Philips P5, but it does greatly improve the internal processing of the image.


A ti sada i dalje laži tom narodu ovdje na tom forumu..Izvinjavam se moderatorima za sve ovo, ali drukčije ne ide..Barem dok, če biti LEO na tom forumu..

Zadnje izmijenjeno od: andro13. 13.07.2018. u 15:37.
andro13 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 22:23   #11238
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Citiraj:
Garfi, macak.. Opet se sramotis.

Ne znas izaci iz svoje sablone koja je odavno procitana. Sve sto ti radis je da samo ponovis ono sto je tebi napisano. Dakle, dokazano je da si lazov i da si izbacen sa drugih foruma, a ti sad izvrces tu pricu i isto to govoris nekoj drugoj osobi.. Naravno, nepovezano.

Cudi me kako filips nije zaposlio nekoga inteligentnijeg?! Nekoga tko je u stanju napisati dvije smislene recenice gramaticki tocno, a da pri tome ne prepisuje od drugih.

No izgleda da im je PR na razini proizvodnje tehnikalija. Zali boze. xD


I da.. Kad vec spominjes administratore. Drzi gace kada se netko od njih pojavi. Jer ti si prvi koji letis. )

Ps. I dalje se ne mogu nacuditi tvojoj pameti.. Ti zbilja mislis da netko pusi ovake price?! Cuj on ceka da dodje administrator.. XD
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 22:56   #11239
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,879
Iako gura philips, tu i tamo da preporuku zanimljivog modela a i vidi se da se bavi televizorima. Ja ga ne bih izbacivao s foruma..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 23:22   #11240
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Vjeruj mi. Svi smo u početku bili takvog mišljenja. Ja budala sam ga isto na početku branio. No kada počneš više čitati shvatiš da je on internet prevarant kojeg plaća Philips da gura njihove televizore. I onda u jednom trenutku odlučiš da mu ne želiš pomagati u tome.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2018., 09:39   #11241
andro13
Banned
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: -
Postovi: 50
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
Vjeruj mi. Svi smo u početku bili takvog mišljenja. Ja budala sam ga isto na početku branio. No kada počneš više čitati shvatiš da je on internet prevarant kojeg plaća Philips da gura njihove televizore. I onda u jednom trenutku odlučiš da mu ne želiš pomagati u tome.

Dečko malo pripazi na ponašanje..Ipak se mi ne poznajemo, da me možeš osuđivat sa prevarantom itd...! Imene nikakav Philips ne plačuje, i prestani više sa tim izmišljotinama..

Zadnje izmijenjeno od: andro13. 14.07.2018. u 09:44.
andro13 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2018., 10:40   #11242
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
Vjeruj mi. Svi smo u početku bili takvog mišljenja. Ja budala sam ga isto na početku branio. No kada počneš više čitati shvatiš da je on internet prevarant kojeg plaća Philips da gura njihove televizore. I onda u jednom trenutku odlučiš da mu ne želiš pomagati u tome.
Ok sve 5 ali ja sam misljenja da ljudima treba dati priliku. Vidi se da forsira jedan brand ali ako uz to da nekome dobar savjet onda nema potrebe da ga se tjera. Ako ti on bas smeta imas u opcijama foruma da ignoriras njegove poruke tako da ti se nece prikazivati.
Ove navode da ga netko placa bih uzeo sa rezervom. Da i jest tako opet nije osnova za neko iskljucenje po meni. Ako ti smeta stavis ga na ignore listu i nemas problema.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 14.07.2018., 11:41   #11243
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Andrej je dobro poznat na ovim prostorima. Izbačen je sa više foruma u Hrvatskoj, Bosni, RS i Srbiji nego što ih ti znaš nabrojiti. I to po nekoliko puta. Na bug.hr je u posljednjih mjesec dana suspendiran tri puta. I na drugim forumima priča je potpuno ista. Očekivati da je ovaj forum dobio novog i prosvjetljenog Andreja je potpuna iluzija. Čovjek može učiti na tuđim ali i na svojim greškama. Ovo prvo zna biti manje bolno.
Citiraj:
dok je bio banan neka ga je nesrića s f.hr uputila na pce*spert pa se i tamo registrirao i poceo zagađivati forum s Filipsom. :-(

Zadnje izmijenjeno od: leonardo. 14.07.2018. u 12:19.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2018., 16:47   #11244
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
čovjek napiše nekakvo mišljenje i preporuku na koju kao i bilo tko od nas ima pravo, onda navale petorica čija je glavna preporuka da bilo kakva preporuka od čovjeka je za ignore...
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2018., 23:33   #11245
dreampirates
karlito
Moj komp
 
dreampirates's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg
Postovi: 33

Zadnje izmijenjeno od: dreampirates. 17.07.2018. u 23:41.
dreampirates je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 02:26   #11246
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Citiraj:
Autor dreampirates Pregled postova
Molio bi ako mozete bar dva tv izdvojit...sd kanali,hd,fhd poneki film..nista specijalno..
Hvala..
Osim LG-a svi imaju VA panele koji imaju 4x bolji kontrast u odnosu na IPS pa su što se tiče filmova bolji odabir. Ovaj Panasonic spada u višu seriju u odnosu na taj Sony i Samsung iako se to ne vidi po oznaci. Dodatno dobiješ 700kn DMP-BDT180EG BluRay player besplatno ako ti to nešto znači. Dijagonala je manja. Ukoliko ideš na veću dijagonalu ovaj LG uz promo TV10 te izađe ispod 5K. Ima IPS panel, ali čita Dolby Vision, ima harman/kardon zvuk, najbolji daljinski na tržištu i ono što ćeš prvo primjetiti je da lijepo popuni zid.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 08:43   #11247
dreampirates
karlito
Moj komp
 
dreampirates's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg
Postovi: 33
Hvala...Privlaci me Lg zbog velicine ekrana,os,daljinac..trenutno gledam na Lg 42M620S..tu je i taj Panasonic..hmmm..Da li na VA panelu bas se mora gledat ravno ili moze do 20% sa strane..i jos jedna stvar,tv stoji na visini od 50cm...nije neka visina da li bi to smetalo VA panelu...
dreampirates je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 09:15   #11248
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
mozes na VA gledati i malo pod kutem, nema nikakvih problema. Najbolje je biti direktno ispred ali ako si malo sastrane, nema nikakavih problema sa slikom.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 09:27   #11249
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,680
Vertikalni odmak u mom slucaju nema nekog utjecaja na boje, tv je u visini kuka. Svejedno, kada zelim potpuno uzivati u prikazu sjedim tocno u centru ili unutar +-10-15° na mojih 3-3.5m udaljenosti od tva (to je horizontalni pomak oko +-0.5m od centra)

Odmak od 20ak ° imho isto ne bi bilo lose, pogotovo ako gledas zemaljske kanale koji i ovako lose izgledaju. Na tamnijim scenama bi na dijametralno suprotnim krajevima ekrana mogao vidjeti naznake pojave tamnosive boje umjesto crne.

Medju mojih 10 zadnjih postova u ovoj temi ima i jedan o tome kako mi ne smeta promjena prikaza na va panelu. Prije sam imao ips i vidi se razlika, ali ne smeta me. Tv gledam i sa cca 5m pod cca 45° dok kuham rucak. Filmove (pogotovo mracnije) volim gledati iz sweetspota jer inace crna izgleda posivljeno i boje su malo isprane. Da opet kupujem tv i da opet postoji potreba da ce se gledati iz sirih kuteva opet bi isao na va panel zbog boljeg dozivljaja gledanja iz sweetspota.

Problem moze nastati ako imate sirok kauc na udaljenosti do 3m i volite se rasiriti po njemu, a istovremeno zelite uzivati u ljepoti prikaza. E tu nema puno mjesta za kompromis
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2018., 09:48   #11250
dreampirates
karlito
Moj komp
 
dreampirates's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg
Postovi: 33
Hvala..i ja gledam sa cca 3m,takoder stol u kuhinji je na nekih 5m ,a kauc postoji i kako ti kazes,volim se rasirit po njemu..zato telka stoji na visini od 50cm,da gledam direkt s kauca..vidim da ti kazes u visini kuka,cca 1m..
dreampirates je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na