Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 17.04.2017., 21:54   #211
imart
Banned
Moj komp

Datum registracije: Feb 2013
Napravio factory reset, pa se opet prijavio, pa zaboravio da se prijavio i prodao mob klinki. Btw gmail i google account idu skupa. Cim ovoris google account, stvara se i gmail i mogucnost koristenja svih google aplikacija. Gmail je samo jedna od njih. Potrazi na wikipediji google racun i google posta. Naucit ces svasta..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 07:20   #212
smuchac
AMD Hammer
Moj komp

smuchac's Avatar

Datum registracije: Jan 2008
Baš smo moroni.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2017., 08:47   #213
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp

Immortalis's Avatar

Datum registracije: Sep 2007
Problem sa baterijom

Brat ima samsung mini s4. Baterija mu jako kratko traje pa sam mu proslo ljeto kupio novu bateriju i onda je jedno vrijeme normalno trajala baterija, ali nakon nekog vremena se opet brzo ispraznjavala, tj. mobitel se ugasi na nekih 30% baterije.
Pa smo probali promijeniti i punjac, ali ista stvar...

Jel to mozda nesto u mobitelu otislo, moze li se popravit i isplati li se popravljati?
Hvala!
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2017., 21:15   #214
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp

Cuky's Avatar

Datum registracije: Sep 2005
Probaj zamijenit usb port na njemu. Slican sam slucaj imao na sgs2.

Nebi trebao puno kostat na ebayu, 2-3 usd.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2017., 09:33   #215
henri_007
Premium
Moj komp

Datum registracije: Jul 2007
Imam SIM karticu (onu veliku) i sad bi za Iphone trebao onu malu, nano. U VIPu sam i koliko vidim zamjenu kartice naplaćuju 50kn. Da li postoji koja caka da ne platim tih 50kn. Tipa, da kažem da mi se oštetila, zaključala ili nešto slično? Jer koliko vidim zadnjih par godina svugdje su one kartice koje "se trgaju" na veličine, pa ću vjerovatno dobiti tu.
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2017., 09:44   #216
tilurium
Registered User

Datum registracije: Jan 2014
Zapravo nema pravila, ako ti budu htjeli naplatiti otiđi u drugu poslovnicu pa možda tamo prođeš bez naplate ili za kunu. Možeš reći da imaš problema sa signalom, ne primaš pozive ili nešto... ne možeš ništa izgubiti.
tilurium je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2017., 13:40   #217
spitfire83
spava mi se
Moj komp

spitfire83's Avatar

Datum registracije: Nov 2013
Ma odeš i kažeš da ti treba nano jer si kupio drugi mob. Zamjene besplatno svaki put. Govorim iz iskustva.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 12:51   #218
MadManBD
Premium
Moj komp

MadManBD's Avatar

Datum registracije: Oct 2005
E ovako pitanje imam vezano za usb punjac, kupila cura sad jednu sportsku kameru ali ima neku slabu bateriju koja moze izdrzat 40 min, pa moram kupit neki prijenosni usb punjac, e sad, zanima me dali se moze na tom punjacu punit sve tri stvari, 2 mobitela i ta kamerica, jer sve imaju razlicite svoje punjace, evo sta pise na njima:

Samsung A3:
Input 100-240V FREK 50-60Hz 0.15A
Output: 5.0V 1.0A

Samsung S5:
Input 100-240V FREK 50-60Hz 0.35A
Output: 5.3V 2.0A

Sportska kamera:
Input 100-240V FREK 50-60Hz 0.1A
Output: 5.0V 1.0A

Dali bi se moglo sve to punit na recimo ovome, output je 2A, da nebi kamera pregorila?:
https://www.links.hr/hr/mobilni-usb-...jeli-041700136
Ako ima neki bolji punjac slobodno predlozite

I dali bi trebao na nešto pripazit?
MadManBD je online   Reply With Quote
Staro 16.08.2017., 15:56   #219
Biteldjus
Registered User

Datum registracije: Aug 2017
Pozdrav,

imam jedan neobjašnjiv problem. Naime dobio sam na poklon xiaomi mi6 i ne mogu nikako ostvariti poziv putem 3g mreže (kod poziva izgubi signali te kod prekida poziva ga vrati) dok na 2g mreži radi. Na mobitelu normalno rade poruke i internet na 4g,3g,2g (Hrvatski telekom). Probao sam s vipom i tele2 i sve je u redu i normalno radi. Probao sam sa flashanjem androida (miui8 global, kineski, miui9 beta),mijenjao sim karticu, zvao ht - rekli mi da kupim novi mobitel

možda ima netko kakvu ideju kako rješit problem?

hvala
Biteldjus je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2017., 14:00   #220
razjaren
Promatrač

razjaren's Avatar

Datum registracije: Sep 2015
Citiraj:
Autor Biteldjus Pregled postova
Pozdrav,

imam jedan neobjašnjiv problem. Naime dobio sam na poklon xiaomi mi6 i ne mogu nikako ostvariti poziv putem 3g mreže (kod poziva izgubi signali te kod prekida poziva ga vrati) dok na 2g mreži radi. Na mobitelu normalno rade poruke i internet na 4g,3g,2g (Hrvatski telekom). Probao sam s vipom i tele2 i sve je u redu i normalno radi. Probao sam sa flashanjem androida (miui8 global, kineski, miui9 beta),mijenjao sim karticu, zvao ht - rekli mi da kupim novi mobitel

možda ima netko kakvu ideju kako rješit problem?

hvala
Probaj ovako ( ako nisi, ako jesi ,zanemari post ):
Klikaj slijedećim redom
1. Postavke
2. O telefonu
3. Unutarnja memorija ( na nju klikaj 5 puta i otvoriti će se izbornik )
4. Tu odaberi : telefonske informacije 1 ( prva stavka)(otvara se novi izbornik )
5. E sad tu odmah ispod prvog djela teksta s informacijama (na prvoj crti preko ekrana ) stisni i otvoriti će se novi izbornik sa izborom raznih prioriteta za mreže)
6. NAPOMENA: ZAPAMTI NA KOJEM JE BILO DA MOŽEŠ VRATITI (ako slučajno zatreba)
7. U tom izborniku odaberi opciju WCDMA only (samo ju stisni i ostane označena )
8. Izađi iz izbornika i to je to … trebalo bi da radi sve kako treba nakon par trenutaka dok sustav to ne prihvati.
razjaren je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 14:19   #221
Biteldjus
Registered User

Datum registracije: Aug 2017
Citiraj:
Autor razjaren Pregled postova
Probaj ovako ( ako nisi, ako jesi ,zanemari post ):
Klikaj slijedećim redom
1. Postavke
2. O telefonu
3. Unutarnja memorija ( na nju klikaj 5 puta i otvoriti će se izbornik )
4. Tu odaberi : telefonske informacije 1 ( prva stavka)(otvara se novi izbornik )
5. E sad tu odmah ispod prvog djela teksta s informacijama (na prvoj crti preko ekrana ) stisni i otvoriti će se novi izbornik sa izborom raznih prioriteta za mreže)
6. NAPOMENA: ZAPAMTI NA KOJEM JE BILO DA MOŽEŠ VRATITI (ako slučajno zatreba)
7. U tom izborniku odaberi opciju WCDMA only (samo ju stisni i ostane označena )
8. Izađi iz izbornika i to je to … trebalo bi da radi sve kako treba nakon par trenutaka dok sustav to ne prihvati.
Probao, tako sam ga i uspio osposobiti da radi na 4g i 2g, međutim kvaliteta poziva je očajna preko 2g. Zanimljivo je da sam za vikend bio u Austriji i spojio se na njihov t-mobile i mobitel normano radi. Znači nešto je do našeg HT-a, jednostavno mreža kao da ne dopusti spajanje na uređaj. Zvao sam službu za korisnike al mislim da znam više od njih
Biteldjus je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2017., 22:49   #222
inaki
Premium

inaki's Avatar

Datum registracije: Nov 2009
Pozdrav
Da li postoji nekakva aplikacija koja bi sinhronizirala kontakte između dva računa. Na mobu se koristi i microsoftov račun i google račun i događalo se da kad se spremaju kontakti da se malo spremaju na jedan račun pa malo na drugi pa onda imam situaciju da jedne brojeve imam "tamo" a jedne "ovamo",

Pada mi na pamet da "pješke" izvezem sa jednog računa imenika pa da taj isti imenik uvezem u drugi račun i mislim da bi to išlo, al ako postoji neki lakši način rado bih znao za njega.

Zahvaljujem se i LP
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 14:34   #223
Bodisson
Premium
Moj komp

Bodisson's Avatar

Datum registracije: Dec 2014
No internet connection - WiFi

Pitam za frendicu, nemam trenutno pristup niti mobitelu niti toj WiFi mreži.
A nemam neku pametnu i očitu ideju...

Novi Cubot R9.
Spoji se na WiFi, ali i kaže "No internet connection".
Galaxy S5, iPhone 5, LG tablet i nekakav Huawei mobitel istovremeno uredno imaju internet.

[EDIT] Riješeno, problem je bio u kućnom routeru. [ END EDIT]

Zadnje izmijenjeno od: Bodisson. 21.11.2017. u 16:26.
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2017., 12:32   #224
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp

Ag008's Avatar

Datum registracije: Jul 2008
Možeš li ići na internet bez obzira na tu poruku?

Nego ja imam problem. U jednom trgovačkom centru signal je relativno dobar no da bi se nazvalo nekog, od pritiska na tipku poziv treba još 6-7s dok ne dobijem zvučni signal zvonjave i drugoj osobi zvoni.
To se javlja samo na tom području, u garaži tog centra uopće nema signala.
Da li je to do repetitora ili čega?
Isto je i na drugom mobitelu na tom mjestu.
Staro 26.11.2017., 17:48   #225
MatejRh
Registered User
Moj komp

MatejRh's Avatar

Datum registracije: Nov 2017
Da li utjece na bateriju(njezinu trajanje do sljedecg punje 2300 mah(sony Z1c) ako ju punim punjacem od 850mA posto mi je crko prirodni 2A punjac,jer izgleda da baterija traje krace kad je pumim sa 850 mA? Ps kako provjeriti koliko mi je ostalo od pocetnih 2300mA ,tj jel moguce provjerit koliko je njen trenutni maksimalni i efektivni kapacitet(jer znam da sam izgubio minimalno nekih 20% od tih 2300 ?
MatejRh je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2017., 19:50   #226
xlr
49%winner
Moj komp

xlr's Avatar

Struja punjenja ne utjece na kapacitet baterije, samo ce se mob sporije puniti u tvom slucaju. Ako ti je baterija izgubila kapacitet sumnjam da se to moze dogoditi preko noci ili zbog promjene punjaca.
Staro 28.11.2017., 19:12   #227
MatejRh
Registered User
Moj komp

MatejRh's Avatar

Pozz forumasi, da li postoji mobilni app koji moze mjeriti vrijeme rada baterije,recimo od 100%(skidanje sa punjaca) do 0 ili 1%. App moze raditi bilo aktivno da ga sami ukljucite/iskljucite ili se recimo automatski ukljucuje skidanjem sa punjaca i radi silently u pozadini. Ako postoji,moze preporuka,ako ne postoji...sta se ceka ekipa.
.ajmo na "posao"... Lp
Staro 28.11.2017., 19:47   #228
MatejRh
Registered User
Moj komp

MatejRh's Avatar

PS Moze biti i widget
Staro 28.11.2017., 20:02   #229
prileee
laser
Moj komp

prileee's Avatar

Datum registracije: Oct 2009
Sta ce ti app kad to mozes vidit pod Settings -> Battery -> Battery usage.
Napuni ga full, kad je skroz prazan odi na battery usage i fino vidi vrijeme i koje app su koliko trosile. Automatski se reseta kad je baterija na 100% i onda broji ponovno.
Staro 28.11.2017., 21:08   #230
MatejRh
Registered User
Moj komp

MatejRh's Avatar

Vidim da ti moja zamisao nije bas jasna ali nema veze.Doslovce sam ti gore "nacrtao" sta treba napraviti a ti lupas po svome...Procitaj zadnjih par postova ovdje pa mosta uhvatis cjelokupnu ideju

Zadnje izmijenjeno od: MatejRh. 28.11.2017. u 21:18.
Staro 28.11.2017., 21:22   #231
Juice
Fresh Juice

Juice's Avatar

Citiraj:
Autor MatejRh Pregled postova
Vidim da ti moja zamisao nije bas jasna ali nema veze.Doslovce sam ti gore "nacrtao" sta treba napraviti a ti lupas po svome...Procitaj zadnjih par postova ovdje pa mosta uhvatis cjelokupnu ideju
Takvim nastupom ćeš zaradit vrlo brzo ban Ako već i nisi samo se čeka na realizaciju

Kolega ti je odgovorio na pitanje jer to vidiš u postavkama, i ovo nije tema za upite o aplikacijama

Ako te to ne zadovoljava, imaš Gsam baterry.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 22:17   #232
prileee
laser
Moj komp

prileee's Avatar

Datum registracije: Oct 2009
Prvo fejla temu, a onda je i drzak. Svaka cast momak, sretno.
Staro 29.11.2017., 01:12   #233
MatejRh
Registered User
Moj komp

MatejRh's Avatar

Ok tema nisu baterije ili razvoj android aplikacija(ili widgeta). Samo sam htio doznati jel postoji nesto za mjerenje trajanja baterije, ni jedan ni drugi niste odgovorili na to pitanje, naprotiv bolje da ne kazem sta mi je napameti. Moja greska je sto sam sumirao sve u jedan post mozda i skocio na prvu. Ali kompa, vrijeme ne mjeris u postocima nego u sekundama. Ali vama za volju,mozda cukopirat post u temu o aplikacijama posto sam novi ovdje.Ugledajte se na kolegu iznad, kolegu xlr-a. Objasnio fino a i jednostavno. Da ste ste ikada malo bolje pogledali mob portale i recenzije vidjeli biste da nitko ne zna koliko zapravo traje baterija ako je recimo potrosena u jedan dan,nitko nikada "po meni" nije naveo koliko tocno je trajala baterija. Moje isprike ako sam se "izderao".

Zadnje izmijenjeno od: MatejRh. 29.11.2017. u 01:29.
Staro 29.11.2017., 09:39   #234
Juice
Fresh Juice

Juice's Avatar

Prika, u oba slucaja ti je dostupno i vremensko pracenje baterije i informacija o trajanju u zamisli, sekundama, minutama, satima i danima. Prvo prouci sve funkcije a onda prosipaj pamet.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2018., 20:24   #235
jacobbb
Premium
Moj komp

Datum registracije: Sep 2006
Imam General mobile 5 plus, neki je problem kod konektora i ne mogu više uopće ga napunit. Probao sam preko više kablova i nula bodova, kao da su ti ulazi pregorili ili što li već. Mobitel je još pod garancijom no pun je podataka i slika i trebao bi prvo to sve izbaciti van, postoji li način da se isti nekako wireless napuni (čitam po internetu i nigdje ne vidim da ima wifi punjenje) ili nekako drugačije da ga upalim/napunim i napravim backup prije nego ga odnesem u servis?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 08:05   #236
coconut
Premium
Moj komp

coconut's Avatar

Datum registracije: Mar 2006
GM5 nema wireless charging.
Prebaci fileove na microSD karticu. Kontakte, pozive i poruke backupiraj putem aplikacije SMS Backup & Restore te ga prebaci na karticu. Kasnije samo napraviš restore.
Staro 07.01.2018., 13:08   #237
jacobbb
Premium
Moj komp

Datum registracije: Sep 2006
Ali ja ga ne mogu upaliti u tome je problem, zato istražujem jel postoji kakav način "alternativnog punjenja" ili pristupa podatcima dok je prazan (nema microSD karticu) prije nego što ga odnesem u servis.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2018., 18:44   #238
coconut
Premium
Moj komp

coconut's Avatar

Datum registracije: Mar 2006
Ne možeš ga upaliti jer si potrošio bateriju? U gadnim si problemima. Sorry, ali ne znam kako ti pomoći. Trebao si voditi računa o tome da je ne isprazniš prije backupa podataka.
Staro 07.01.2018., 19:29   #239
buljaka
Premium

Datum registracije: Aug 2014
Nadji nekog sa istim i zamijeni baterije.
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 15:55   #240
Thermaltake
...

Thermaltake's Avatar

Datum registracije: Dec 2005
Prebacivanje kontakta sa windows phone na android

Pozdrav, dakle imam jedan windows phone mobitel na kojem je zaboravljen password od outlook-a, a kontakti su svi na outlook-u. Korisnik je kupio android uređaj te bi želio si prebacit sa tog windows phone-a sve kontakte na android tj. na gmail acc. Ja sam probao dodat gmail acc i sync-at no ništa nije povukao na gmail contacts, pa me zanima da li mi netko može pomoć kako da mu izvučem kontakte i prebacim na gmail contacts da ima na novom mobitelu.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno