Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2017., 00:39   #1951
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
70/35 nije čudno nego je normalno jer je firmverom maknut "n"300 i ostavljen samo "n" 150 što te netreba puno zbunjivati
jer to su teoretske brzine koje ne možeš u praksi nikako dobiti,u praksi su bežične brzine otprilike na pola od naznačene ,
a to bi bilo otprilike tih 70/35
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2017., 10:50   #1952
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Skalar to je bilo namijenjeno meni? Standardi i praksa su mi vrlo dobro poznati, ono kaj mi je bilo drago je to kaj mi je upload skoro duplo veci od profila koji su mi aktivirali tj koji imam u paketu.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 21.05.2017., 14:52   #1953
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
pa u praksi kako kod mene na 200/100 gotovo stalno poteže 250/150 tako vjerojatno i kod tebe na 100/20 ide 130-140/35 to kaj to nejde preko žice,
a preko bežičnog ide, vjerojatno je do speedporta najvjerojatnije firmwarea, speedport je slab i loš uređaj,velim ako ti to smeta u dučan i investiraj
u dodatni router i sve će ti raditi perfekno,drugog načina nema,ta misao se provlači koz cijelu temu ovdje.

p.s. sve ti se svodi na to ako se može živjeti sa manjkavostima speedporta onda je to ok mada ih ima podosta,
ako nekog to nervira mora ulagati,pozitiva je da ipak možeš nešto uložiti da sve zajedno radi dobro.

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 21.05.2017. u 15:02.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2017., 03:11   #1954
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
info-zašto je zatvoren pristup preko engineer moda
pristup preko engineer moda je ubiti bio softwerski bug taj dio mi korisnici nismo trebali nikada ni vidjeti,prošle godine je bio hakerski
napad na routere t-coma u njemačkoj s cijem preuzimanja routera upravo preko engineer moda,a sve u svrhu stvaranja bot mreže,
treba imati na umu kako smo mi mogli updatati firmwareove tako su hakeri mogli updatati modificirane,na sreću njemačke populacije
speedportaša hakerski soft je imao grešku koji je doveo do rušenja speedporta pa je mreža t-coma imala velikih problema
skoro pa dva tjedna,konzekvenca cijele priće je zatvaranje rupe u firmwareu i izlaženje .039 fw u nas ,što se baš i nemože t-comu zamjeriti,
druga je pjesma što ovi naši nisu znali to izkomunicirati ili ih jednostavno nije bilo briga,zbog slabosti uređaja ,prije svega manjak rama
vjerojatno se odustalo od "n" 300 i postavljanja vlastitog DNS što smo vidjeli da je bilo u tesnim firmwareima ,tako da brijem da će novi speedport
doći i sa više rama,i ono kaj je sigurno engineer moda u starom obliku više neće biti,mada i dalje postoji ali ovaj puta bolje skriven(osiguran),
acs će i dalje biti popriličan sigurnosni rizik.

izvor infoa za one koji znaju njemački reportaža: Wir hacken Deutschland

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 23.05.2017. u 03:28.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2017., 12:58   #1955
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Na zadnjem 006 fw-u se može postaviti vlastiti DNS. Engineer mode stranice koje su skrivene su i dalje tamo, samo treba nekako moći izbrisati onaj file iz /tmp foldera, inaće se ne vide.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2017., 14:04   #1956
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
naravno da postoji drugačije ti nebi mogao ovaj na 08009000 mjenjat bridge/router mod
šifre i ostalo na daljinu,samo sam napisao razlog zašto je zatvoren jer eto skoro godinu
dana ih nije nimalo brinulo da je bio otvoren,i sigurno je da će kad tad netko opet haknut
i taj firmware.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2017., 13:34   #1957
mas999
Premium
Moj komp
 
mas999's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 141
Ima opcija da se uključi telnet? Kako da se obriše taj tmp?
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩☆۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬​​
mas999 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 09:06   #1958
Fugazg
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Koliko vidim T com intenzivno reklamira novu Tv platformu, čak su na svojim stranicama postavili i upute za spajanje novog STB-a, da li netko zna kada će krenuti ta zamjena?
Fugazg je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 09:14   #1959
bachje
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 93
Citiraj:
Autor Fugazg Pregled postova
Koliko vidim T com intenzivno reklamira novu Tv platformu, čak su na svojim stranicama postavili i upute za spajanje novog STB-a, da li netko zna kada će krenuti ta zamjena?
Nazoveš korisničku službu, tražiš novi STB, sutra ti HP express dostavi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
bachje je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 09:19   #1960
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
I kakve veze ima tvoje pitanje sa ovom temom ?
Nije ti palo na pamet pogledat MaxTv temu u kojoj se o tome priča ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2017., 10:44   #1961
Fugazg
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Culpa mea duboke isprike
Fugazg je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 19:24   #1962
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Počeli su dijeliti AC modele:



Pogledao sam u konfiguraciji i zaista nudi AC mod, i nudi brzine do 1300 Mbit/s

Budem testirao ovih dana dok mi se vrati novi lap sa servisa (Ima AC), ono kaj sam primjetio je da na starom laptopu koji ima samo N na 2,4, brzina downloada je porasla na 84 mbita i 35 upload. Poboljšanja u odnosu na stariji model definitivno...

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 07.06.2017. u 19:35.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 09:18   #1963
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
evo u toku dana i meni stiže ,iz prve ruke jedina promjena je zamjenjen "n" wi-fi chip sa "ac" chipom sve ostalo je nažalost isto.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 09:25   #1964
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Kakva je procedura za nabavu/zamjenu ovo AC šrota?
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 10:30   #1965
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
za zamjenu trebaš ako ti već ne puca veza ,biti malo inventivan doma 5-6 puta u toku dana
"napaviti da puca" i tražiti zamjenu. zamjena neide automatski,kao sa maxtv platformom ,
nego po potrebi,kako će rikavati stari speedporti tako će davati nove.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 19:27   #1966
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
stigao ac -prvi doimovi i nije tak loše ,nešto je promjenjeno u njemu jer ima drugačije napajanje,brzina wi-fi-a je više nego dobra dobijam na laptopu na nekih 4m udaljenosti




više nego preko žice

__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2017., 23:04   #1967
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Sučelje isto?
kakav ri je prikaz http://192.168.1.1/html/engineer/ro_dsl.htm
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2017., 00:05   #1968
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
sve je na 0 ,sučelje je isto samo je dodan ac,
nakon 7h rada ,dok je 1 računalo + maxtv sve radi dobro
wifi brzina dobra čak više nego očekivana
lag je primjetan,nakon botanja windowsa treba mu dobrih 5 sekundi da skuži da je računalo spojeno.
nakon spajanja NSA na njega lag postaje izražajan otvaranje web stranice NSA
traje 10-15 sekundi što je u lokalnoj mreži.
ima probleme sa port forward-om,web stranice kasne.

Firmware version
09091602.00.006

Hardware version
002

sve ukupan dojam je da je određeno poboljšanje vidljivo,ali pod opterečenjem je router i dalje šrot,ono bitno za nesmetani rad je ostalo
neizmjenjeno,i dalje će osim wifi-a koji stvarno zadovoljava, biti potreban dodatni router
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2017., 10:21   #1969
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Jesi probao usporediti pokrivenost wifi, je li bolja, ili je samo brži kada sjediš na njemu?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2017., 10:51   #1970
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
stigao ac -prvi doimovi i nije tak loše ,nešto je promjenjeno u njemu jer ima drugačije napajanje,brzina wi-fi-a je više nego dobra dobijam na laptopu na nekih 4m udaljenosti




više nego preko žice

Bok!

Evo sinoć sam probao na ženinom laptopu AC mod ali nekako mi to sve sporo radi tj sporije nego na 2.4. Kako si ti stavio postavke za AC? Koja enkripcija? Da li si koristio samo AC il si imao uključen i 2.4 GHz?

thnx!
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 09.06.2017., 12:28   #1971
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Jesi probao usporediti pokrivenost wifi, je li bolja, ili je samo brži kada sjediš na njemu?
pokriva cijeli stan slabija pokrivenost je bila na starom speedportu

Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Bok!

Evo sinoć sam probao na ženinom laptopu AC mod ali nekako mi to sve sporo radi tj sporije nego na 2.4. Kako si ti stavio postavke za AC? Koja enkripcija? Da li si koristio samo AC il si imao uključen i 2.4 GHz?

thnx!
brzina ac ti jako ovisii o wifi kartici u laptopu a i na 5 ti manje pokriva nego 2,4 uvijek ,trebaš probat router na povišeno mjesto postaviti jer ti kvaliteta a time i brzina pada u svojevrsnom luku sa daljinom.
mjenjao nisam ništa samo se spojio,ono kaj je kod mene bilo primjetno je kašnjenje stranica sama brzina je bila ok,ali očito da i dalje ima problema sa hendlanjem dns-a pa to djeluje užasno sporo ,neke stranice otvara sa par sekundi zakašnjenja ,a za neke treba i više,čak mi se čini da sve zajedno radi i nešto lošije od starog speedporta,sad dal je to samo osjetativno ili je stvarno tako neznam uglavnom asus mi radi za klasu bolje
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 09.06.2017. u 12:58.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2017., 16:31   #1972
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Šteta što nisu stavili opciju da se može skenirati WIFI okruženje da vidiš koji kanali su najopterećeniji, većina routera to ima.

Ni na novom se ne može koristiti telnet?

Ovo nije za na router?
https://forum.stricted.net/index.php...et-aktivieren/
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2017., 17:26   #1973
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
ono kaj bi t-com htio je da osim promjene sida i wiffi lozinke router/bridge moda nemožeš ništa drugo mjenjati,vidiš da firmwareovi ni nemaju pravu administrativnu stranicu

što se tiće zauzeća kanala imaš brdo malih programćića koji to rade jedan od njih je inSSIDer
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2017., 09:41   #1974
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
meni je taj AC očito sheban jer ne radi kako treba. na mobu dobivam brzine do 5 mbita dok je na laptopu 7 mbita. Na 2.4GHz radi uredno ali na 5 GHz kenja. Sve sporo, jedva otvara stranice i dok konačno učita speedtest stranicu max 7 mbita ide... :-/
Udaljenost od routera 3 metra....

Sad razmišljam da speedport kompletno izbacim iz upotrebe i umjesto njega uzmem neki kvalitetniji router. Da li se to može napraviti? npr neki mikrotik ili -unifi i da se direktno upikne u pretvornik? Telefon mi ne treba, MaxTV ne koristim, znači samo net. Koliko vidim po netu ljudi su uspjeli tako nešto napraviti, navodno je internet VLAN 100 dok je maxTV 1500.
Ima li tko ovdje iskustva sa time?

EDIT: ako stavim na 5GHz N (450) standard, sve proradi kako treba, ac 1300 ne radi ok

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 10.06.2017. u 10:10.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2017., 11:13   #1975
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ima li koji decrypt config-a koji radi na Speedportu v0 tj najstarijem?

Ovaj sa linka gornjeg foruma radi ali na v2 i v3 (v0 su obični a v1 kod nas ac model)

Jer uz te alate, može se urediti config, dodati linije omogućavanje telneta i ostalog, spremi, kriptira opet i importa u router.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2017., 11:43   #1976
HyperX
Registered User
Moj komp
 
HyperX's Avatar
 
Datum registracije: May 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
meni je taj AC očito sheban jer ne radi kako treba. na mobu dobivam brzine do 5 mbita dok je na laptopu 7 mbita. Na 2.4GHz radi uredno ali na 5 GHz kenja. Sve sporo, jedva otvara stranice i dok konačno učita speedtest stranicu max 7 mbita ide... :-/
Udaljenost od routera 3 metra....

Sad razmišljam da speedport kompletno izbacim iz upotrebe i umjesto njega uzmem neki kvalitetniji router. Da li se to može napraviti? npr neki mikrotik ili -unifi i da se direktno upikne u pretvornik? Telefon mi ne treba, MaxTV ne koristim, znači samo net. Koliko vidim po netu ljudi su uspjeli tako nešto napraviti, navodno je internet VLAN 100 dok je maxTV 1500.
Ima li tko ovdje iskustva sa time?

EDIT: ako stavim na 5GHz N (450) standard, sve proradi kako treba, ac 1300 ne radi ok
Kupiš neki Asus router, namjestiš ga za 10 min, spojiš direktno u ONT i imaš internet kakav trebaš imati...ja čak preko Asusa gledam i maxtv,ali tebi treba samo za net pa si na miru...a speedport spremiš u ladicu...
__________________
HyperX je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2017., 14:21   #1977
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Tako ce najvjerojatnije i biti.
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 10.06.2017., 22:41   #1978
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Evo mali update. Uspio sam nabaviti drugi novi speedport i na njemu ac radi uredno. Zanimljivo, iako imam 100/20, na speedtestu mi daje 200/25



Mislim da cu nabaviti kvalitetan router i direktno u mali pretvornik jer prema onome sto sam cuo od tehnicara svi speedportovi su u bridge modu. Tako da samo saznam username i password i deri
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 11.06.2017., 07:54   #1979
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,553
prebacit ga u bridge možeš opet preko stranica "moj t-com" tamo možeš korisničko ime vidjeti a i lozinku za spajanje promjeniti,
jedino kaj mi nije funkcijoniralo je isključivanje wi-fi-a na daljinu,taj dio sam obavijo na gumb na speedportu ili nazovi 08009000
i neka ti oni sve to obave a moraju ti i username i password reći.

što se routera tiće za preporučiti je kao što kolega HyperX kaže neki Asus zbog jednostavnosti softwarea,ako se misli i maxtv
preko njega koristiti nebi na odmet bilo da je na popisu Asuswrt-Merlin custom firmwareova
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 11.06.2017. u 08:00.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2017., 12:01   #1980
Fugazg
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Pitanje uz novi speedport sa AC wirelesom:
Zanima me da li je USB priključak i dalje USB 2 ili su možda i njega digli na USB 3?
Fugazg je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na