Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2005., 02:41   #1
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,321
Logitech Z2300

da li ih ima netko?
kako zvuče?
treba mi nešto za komp što će drmat i što će zvučat dobro. mislim uzet zvučnike za Pc znači nikakva pojačala sa pasivnim zvučnicima...
treba mi prvenstveno za mjuzu (zvučna Audigy2), za pojačat malo jače da zagrme...
s obzirom da sateliti imaju dva drivera čine mi se dobri za mjuzu. prije sam razmišljao o megaworksima al 0 bodova.
buljo je online   Reply With Quote
Staro 02.10.2005., 08:28   #2
Jango Fett
Premium
 
Jango Fett's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: OS-ZG
Postovi: 365
Jeftini su za ono što nude (snaga i kvaliteta), imaju pozitivne recenzije, lijepi su i vjerojatno zvuče snažno i ugodno u isto vrijeme. Iako ih nisam slušao, duboko sam uvjeren da su bolji od MegaWorksa
Jango Fett je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2005., 12:01   #3
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,321
Citiraj:
Originally posted by Jango Fett
Jduboko sam uvjeren da su bolji od MegaWorksa
to i ja mislim jer sam imao prije jedne logitechove i bili su super, zvuk je bio odličan za takve zvučnike...
buljo je online   Reply With Quote
Staro 02.10.2005., 23:35   #4
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Imam ih ja!
Da, i nisu skupi za ono sto se dobije!
Dosta su glasni, neces ih nikad trebat pojacat vise od 50%!
Zvuk je dosta ugodan, bas prevladava, ali nije ga problem malo i stisat ako je potrebno, za razliku od MegaWorksa(kako sam cuo)!!!

U ljetnim danima se jako grije pojacalo, nakon sat vremena sviranja na 50% mogao si cevape pec na hladnjaku od pojaca, tako da bih morao stavit ventilator da mu dovodi svjez zrak!
Ali evo sad kad su normalne temperature sad je ok!

A sto se tice hvalitete......mislim da nisu hvalitetniji od Creativa,
ja ih nikad nisam puno pojacavao, uvjeko oko sredine, i evo sad nako 5 mj odkad sam ih kupio poceli su nekakve cudne znakve davat, kad ih pojacavam(ne svira muzika) dosta šušte, kako okrecem potenciometar tako davaju šuštav zvuk, neznam sto to znaci ali mi se nimalo ne sviđa!
Prije 3 god imao sam Logitech Z-340 i isa se stvar dogodila s njima i nakon nekoliko se je poceo gubit signal i na kraju su riknuli(Istina, pojacavo sam ih ko manijak)!!!
Ali ove nemam potrebe pojacavat na tolike glasnoce jer su vec glasni na 40%!! tako da fakat o hvaliteti nebi nista komenitirao!
Jamstvo je ako se ne varam 2 god, tako da ako sto bude ozbiljnije iskoristit cu ga!

Zadnje izmijenjeno od: kresimirSM. 02.10.2005. u 23:47.
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2005., 11:33   #5
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
Probaj iskljucit kabel iz zvucne do zvucnika pa da li se onda cuje sustanje kad pojacas?
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2005., 11:45   #6
Ribic
Cushion-first
 
Ribic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: N45°23' E15°58'
Postovi: 80
Recenzirao sam ih i izmjerio im frekvencijski odziv. Moram priznati - jako dobra stvar.

Ne fali im snage niti udarnosti, i imaju dobru konstrukciju. Po zvuku, jedan od najboljih consumer 2.1 sustava koji sam imao prilike vidjeti/mjeriti. Nimalo ne koloriraju; odstupanja u spektru u rangu ~50-16000Hz nisu mu prelazila nekoliko dB, što je - s obzirom na njihovu cijenu i namjenu - izvrstan rezultat.

Ukoliko ne spadaš u teške slučajeve zagriženaca, bit ćeš sasvim zadovoljan ovim. Cijena - slažem se - im je osjetno veća nego mnogim drugim 2.1 konfiguracijama, ali je zato i kvaliteta adekvatno viša. Good bang for buck faktor.
Ribic je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2005., 12:23   #7
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,321
ne spadam u one zagrižene...
jer da spadam o 2.1 PC sustavu ne bi bilo govora, zar ne?
e to ljudi fala vam, kad skupim love, krećem u shoping a ono za 50%, kod mene će granica zaustavljanja volumena bit viša...
e da cijena im mora bit viša jer kakvih sve sustava (2.1) ima čak cijena nije neka ogromna. ukupna snaga 200RMS, not bad.
buljo je online   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 07:49   #8
VirMan2000
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2
Pozdrav ekipo!

Eto pozdrav svim forumasima, novi sam tu (da, dal sam si truda i regal se nakon xy vremena samo citanja foruma...hehehe).

Da malo prokomentiram Z-2300

Nabavil sam ih pred 3 dana i jos sam pod dojmom!Majko mila koja je to snaga, cistoca zvuka, intenzivan bass na svim glasnocama, full cisti visoki na cak i vise od pola snage(dalje jos nisam imal prilike navinuti jer su me i ovak ukucani dosli pitati dal sam normalan...ali neka bude vremena kad nebude nikoga doma ).Soba mi bas i nije mala(oko 20-25 m2) a mislim da su cak prejaki za nju.Stakla vibriraju na pol snage i sve se trese na stolu s kompom cak i kad je bas na minimumu (trenutno slusam enigmu na nesto manje do 10% i bas na najmanjem pa se cuje grmljavina).Sve u svemu prokleto dobri zvucnici za svoju cijenu i dajem svaku mogucu preporuku svima koji su u dilemi da ih nabave!

Naravno imam cak i nekaj za reci protiv njih

Dolaze sa prekratkim kablovima za satelite (koji btw imaju jedan unit po zvucniku a ne dva kak sam prije negdi procital ali to nije zamjerka jer rade super!).Tak da bez kopnje dodatnik adaptera i pokojeg metra chinch kabla zaboravite na postavljanje zvucnika sire od standardnog postavljanja.Kabli su oko 2 metra i ako uzmemo u obzir da se spajaju na woofer koji je na podu to je prekratko.Daljinski je dobro napravljen i ima linearnu skalu za razliku od nekih koji bas i nemaju.Woofer je dosta masivan za tu lovu i kutija je sama po sebi jako dobre izvedbe.

Eto tolko o tome zasad od mene pa ako ima kakvih pitanja jos samo navalite

Ovo je vjerojatno zvucalo ko da radim reklamu za Logitech ali kaj je tu je, samo sam pisal realno stanje

Pozdrav!
__________________
Potpis
VirMan2000 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na