Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.03.2015., 19:46   #4681
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Stigla Magla N4 , dojam tako-tako, ovo sve što su izreklamirali na stranici uglavnom stoji, osim što je stražnja strana plastična slično Samsungu, iako bi se iz opisa stekao utisak da se radi o metalu.

Dojam su pokvarili carinici koji su me oderali jedno 200 kuna više nego što sam planirao (ja sam mobitel platio 135 eura na akciji, a oni su lupili davanja na punu cijenu, tj 195 eura)

IR radi dobro, poznaje sve moje uređaje, 5.7" mi sad djeluje taman, reza je ista kao na mom starom S3, al to držim za prednost ako će i baterija sukladno trajati duže.

Ostaje malo istestirati kameru i s-pen
segregator je offline  
Staro 03.03.2015., 21:03   #4682
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 537
Za vlasnike Mi3 koji muku muce s MIUI-em i nisu pratili novosti - pojavila se alternativa u obliku Mokee nightly ROM-a. U pitanju je Android Lollipop s elementima CM-a 12 i Ivanovim kernelom. Mislim da je ovo trenutno najbolji ROM za Mi3, podrzava OTA nadogradnje koje su svakodnevne i zaista se ispravljaju bugovi (u odnosu na MIUI i kozmeticke zakrpe). Nisam nasao nikakav bug do sad osim stock aplikacije za kameru koja nije radila, no to je ispravljeno pretposljednjim updateom. Znaci nema random reboota, deep sleep funkcionira (iako je ovo radilo i na Ivanovom ROM-u s posljednjom zakrpom). U odnosu na Ivanov Lollipop, ovaj nema problem s aktivnim ekranom prilikom poziva i intenzitetom vibracije tipkovnice. Po meni, jos jedan plus je i CM12 i mogucnost personalizacije temama.
Wuchko je offline  
Staro 03.03.2015., 22:05   #4683
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Jesi probao FIUI?
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 03.03.2015., 22:16   #4684
Brzi Joe
Premium
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Karlovac
Postovi: 26
Molim nekog imača mobitela THL 4000 da iz prve ruke opise iskustva s baterijom. Nitko u recenzijama ne zna reci vise od "4000mAh, ogromna baterija". Preporucio sam to frendu, al htio bi znati jos taj detalj. thx
Brzi Joe je offline  
Staro 03.03.2015., 22:39   #4685
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 537
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Jesi probao FIUI?
Nisam, sto ne znaci da ne namjeravam :-) Do sada isprobao:

AOSP Kitlat by Ivan - takodjer bug s vibracijom koji se rjesavao gravitybox-om i xposed-om. Osim toga, ne sjecam se da sam imao nekih problema i zamjerki. Koristio ga cca 2 mjeseca.
Developer MIUI V6 Chinese/English - srednja zalost, svakim updateom 1 korak naprijed, 2 natrag. Koristio ga davno, dok nisam nasao sve ove u medjuvremenu :-).
Developer MIUI V6 multilanguage - 2 koplja ispred kineza/engleza, neke stvari su doradjenije. Koristio ga sve donedavno, cca mjesec dana.
AOSP Lollipop by Ivan - solidan, no problem s prejakom vibracijom i aktivan ekran prilikom poziva su mu "presudili" pa sam se vratio na V6 Multi. U trenutku kada sam ga koristio nije jos bilo xposed-a i gravitybox-a za 5.0, cini mi se da je u medjuvremenu izasao. Koristio ga 2 dana.
Mokee 5.0.2 nightly - napisao u proslom postu, CM12, teme rade, vibracija ok, redovne nadogradnje, brz.. Baterija traje duze nego na MIUI. Jedinu zamjerku bih mogao uputiti na dugo punjenje baterije (3-4h) no to je dvojbeno jer sam na mobu prakticki cijelo vrijeme dok se puni.

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 03.03.2015. u 22:48.
Wuchko je offline  
Staro 04.03.2015., 00:40   #4686
DukeZG
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Dali je tko kupovao sa stranice club1941?
Imaju akciju na Meizu M1 Note 201.99$ sa cuponom C999DROPSHIP dobiješ ga za 170$,a ima i drugih mobija sa chipom 6752 kao Eco Aurora po 169.99$ -15% sa cuponom,specifikacije kao Jiayu S3.
Samo da napomenem da na xda forumu ima rasprava o club1941 dali je fake seller ili samo radi veliki marketing pa ima velike popuste.

Zadnje izmijenjeno od: DukeZG. 04.03.2015. u 01:00.
DukeZG je offline  
Staro 04.03.2015., 08:47   #4687
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Često se koljemo oko kvalitete fotki kineskih mobitela a nitko ne spominje
kvalitet audio zapisa.
Kakve su vam stereo audio snimke na kinezima?
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 04.03.2015., 09:12   #4688
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Evo jedna ranojutarnja slika sa FOG-a (stock kamera, default postavke, nisam imao vremena ništa namještati):

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...304_065924.jpg
segregator je offline  
Staro 04.03.2015., 09:20   #4689
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Kak se ponaša s obzirom da ima samo gigu rama?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 04.03.2015., 10:38   #4690
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Evo jedna ranojutarnja slika sa FOG-a (stock kamera, default postavke, nisam imao vremena ništa namještati):

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...304_065924.jpg
Iskreno, slabašna kamera.
GoodLooker je offline  
Staro 04.03.2015., 11:34   #4691
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Iskreno, slabašna kamera.
Ima dosta šuma u slici, bilo je i slabo svjetlo, po meni očekivano što se tiče kvalitete fotografija, može poslužiti, nije koma kao na nekim drugim mobitelima.
__________________
de.fang je offline  
Staro 04.03.2015., 11:35   #4692
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Kak se ponaša s obzirom da ima samo gigu rama?
vidit ćemo kad malo nakrcam aplikacijama, zasad radi bez problema, bolje nego S3 dok je bio sa original ROM-om
segregator je offline  
Staro 04.03.2015., 13:37   #4693
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Ajd javi dojmove nakon nekog vremena. Moj frend ganja nešto s 5,7 dijagonalom mada mu je ovo trenutno preskupo. No i meni se sviđa, što dijagonalom, što izgledom. Samo da vidim dal kašljuca zbog rama.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 04.03.2015., 14:44   #4694
sava84
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Gradiska
Postovi: 38
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Nisam, sto ne znaci da ne namjeravam :-) Do sada isprobao:

AOSP Kitlat by Ivan - takodjer bug s vibracijom koji se rjesavao gravitybox-om i xposed-om. Osim toga, ne sjecam se da sam imao nekih problema i zamjerki. Koristio ga cca 2 mjeseca.
Developer MIUI V6 Chinese/English - srednja zalost, svakim updateom 1 korak naprijed, 2 natrag. Koristio ga davno, dok nisam nasao sve ove u medjuvremenu :-).
Developer MIUI V6 multilanguage - 2 koplja ispred kineza/engleza, neke stvari su doradjenije. Koristio ga sve donedavno, cca mjesec dana.
AOSP Lollipop by Ivan - solidan, no problem s prejakom vibracijom i aktivan ekran prilikom poziva su mu "presudili" pa sam se vratio na V6 Multi. U trenutku kada sam ga koristio nije jos bilo xposed-a i gravitybox-a za 5.0, cini mi se da je u medjuvremenu izasao. Koristio ga 2 dana.
Mokee 5.0.2 nightly - napisao u proslom postu, CM12, teme rade, vibracija ok, redovne nadogradnje, brz.. Baterija traje duze nego na MIUI. Jedinu zamjerku bih mogao uputiti na dugo punjenje baterije (3-4h) no to je dvojbeno jer sam na mobu prakticki cijelo vrijeme dok se puni.
Trenutno koristim Blisspop v2.1 baziran na CM-u takodje. 2 dana koristenja, za sada sam prezadovoljan. SOT je 5+ sati, kamera radi, senzori takodje, vibracija je ok, jedino nema OTA. Za sada nisam samo mokee probao, sto se ivana tice, KK aosp je bio dobar sem vibracije, a Lollipop je imao dosta ozbiljan bug po meni, jer se ekran ne gasi tokom poziva. Mozda kasnije ubacim jos mokee da probam. A preporucujem, ako vec niste da ubacite TWRP koji je izasao i radi puo bolje od CWM recovery-ja. CWM mi nikako nije htio napraviti backup MIUI-a. TWRP ima puno vise opcija i radi stvarno odlicno. Link za Blisspop:

http://forum.xda-developers.com/xiao...-v2-1-t3042414
sava84 je offline  
Staro 04.03.2015., 14:46   #4695
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,075
Da TWRP ima i sluzbeni image za Mi3.
Daleko bolji nego CWM
robimarko-bug je offline  
Staro 04.03.2015., 14:59   #4696
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,311
Isprobao Mokee i Bliss i vratio se na AOSP 4.4.4...mob je sad kod zene i njoj je savrsen,a problem vibracije rijesi xposed+gravity,a i sve ostalo perfektno radi.mob je fluidan,responzivan,touch u igrama perfektan,dobra baterija.da se mene pita vjerojatno bi na Lollipop,ali...
I da,konacno TWRP za Mi3
locks je offline  
Staro 04.03.2015., 15:18   #4697
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Ma uzeo ženi g2 i sad mi se sviđa pa bi i ja. Al si mislim ajde da nemamo isti pa da uzmem nekaj sličnog... Baš mi ovaj Jiayu S3 zapeo za oko, čini mi se ok, ne znam kakva je kamera gore, na kvalitetu mislim. Opet g2 se da naći za 1500 - 1800 sa garancijom što je ustvari i veliki plus a i comunity za njega je ogroman...
Ma uzmi sebi crni a ženi bijeli i riješio si sve probleme.
fora je offline  
Staro 04.03.2015., 15:26   #4698
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 537
Citiraj:
Autor sava84 Pregled postova
Trenutno koristim Blisspop v2.1 baziran na CM-u takodje. 2 dana koristenja, za sada sam prezadovoljan. SOT je 5+ sati, kamera radi, senzori takodje, vibracija je ok, jedino nema OTA. Za sada nisam samo mokee probao, sto se ivana tice, KK aosp je bio dobar sem vibracije, a Lollipop je imao dosta ozbiljan bug po meni, jer se ekran ne gasi tokom poziva. Mozda kasnije ubacim jos mokee da probam. A preporucujem, ako vec niste da ubacite TWRP koji je izasao i radi puo bolje od CWM recovery-ja. CWM mi nikako nije htio napraviti backup MIUI-a. TWRP ima puno vise opcija i radi stvarno odlicno. Link za Blisspop:

http://forum.xda-developers.com/xiao...-v2-1-t3042414
Da, Blisspop se takodjer spominje kao stabilan za svakodnevnu uporabu. Svakako probaj Mokee, uvjet za OTA i jest TWRP. Netko spominje i Mokee Gappse kao uvjet, no meni OTA radi iako sam Gappse skinuo tko zna od kuda :-D
Wuchko je offline  
Staro 04.03.2015., 16:08   #4699
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
TWRP službeni na Mi 4

__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline  
Staro 04.03.2015., 16:28   #4700
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,372
Izgleda da će novi Nexus zaista raditi Huawei
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 04.03.2015., 19:32   #4701
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 380
pikiram asus zenfone 5 s intelovim procesorom, pa me zanima dal ga ima tko s foruma, da veli kolko je mob ograniceni s obzirom da je intel procesor nutra? Vidim da root nije problem, znam da vjerojatno nema bas custom romova, sto me i ne muci previse.
Dal ima jos kakvih ogranicenja u pogledu da neki app-ovi ne rade, ili nekaj slicno?
__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete
vlovrec je offline  
Staro 04.03.2015., 22:33   #4702
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Uglavnom je dobar mobitel i većina aplikacija radi i ugl. nema nešto romova
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 04.03.2015., 23:33   #4703
dragan0103
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Srbija,Smederevo
Postovi: 35
Vlovrec imam ja Asus zenfone 5 vec par meseci,odlican za te pare,ja jos uvek nisam naisao na aplikaciju koja nece da se otovori zbog intel procesora jedino mi real racing 3 od igrica zatvara odmah verovatno zbog toga,kamera je super po meni
dragan0103 je offline  
Staro 05.03.2015., 07:43   #4704
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,372
OnePlus je odlučio početi slati svoje proizvode u novih 16 zemalja, među njima je i naš Hrvatistan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 05.03.2015., 07:45   #4705
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Da, sad treba zalihe rasprodat... pa ajde evo i sirotinji
Brko je offline  
Staro 05.03.2015., 09:05   #4706
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,372
Pretpostavljam da ne šalju iz EU niti im je RMA u EU pa nam to i dalje ništa ne znači. I trebali bi ukinuti taj bzvz sistem s pozivnicama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 05.03.2015., 09:07   #4707
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 380
Citiraj:
Autor dragan0103 Pregled postova
Vlovrec imam ja Asus zenfone 5 vec par meseci,odlican za te pare,ja jos uvek nisam naisao na aplikaciju koja nece da se otovori zbog intel procesora jedino mi real racing 3 od igrica zatvara odmah verovatno zbog toga,kamera je super po meni
A kakav mu je GPS? Citam da nije nesto, da fix zna trajati i po 3 min i da se gubi. A uz GPS, radi i s GLONAS satelitima.
__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete
vlovrec je offline  
Staro 05.03.2015., 10:21   #4708
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Često se koljemo oko kvalitete fotki kineskih mobitela a nitko ne spominje
kvalitet audio zapisa.
Kakve su vam stereo audio snimke na kinezima?
Vidiš o tome rijetko pričamo, a meni je audio kvaliteta jedan od najvažnijih faktora. Generalno imam osjećaj da kinezi ugrađuju jeftinije audio komponente i to se osjeti, od dosta lošeg do prosječnog/ok zvuka.
GoodLooker je offline  
Staro 05.03.2015., 10:28   #4709
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 711
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
OnePlus je
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da,
I opet vas dvojica o naručivanju ovdje

Nego kakav je pravorijek o isplativosti Oneplus Onea sada nakon što je već dugo u prodaji? Uspio se boriti sa brand name flagshipovima? Osim cijene, koji su mu nedostaci u odnosu na njih?
Ovo o direktnom slanju u RH će pomrsit račune švercerima, znam da sam vidio na nekom drugom forumu (bug?) nekoga tko je priložio SS o kupovini desetak komada i na temi ih otvoreno prodaje...
Sad kad šalju direktno u RH onda je 300€ konačna cijena, jel tako?
goran1985 je offline  
Staro 05.03.2015., 11:02   #4710
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,372
Ovisi odakle šalju. Ako šalju izvan EU, onda je to 375€ (300€+pdv).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na